Štátny tajomník MZVaEZ SR I. Korčok prijal izraelského veľvyslanca Zvi A. Vapniho

13.2.2018 | Aktivity štátnych tajomníkov | Izrael

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok prijal dnes (13. februára) veľvyslanca Izraela Zvi Aviner Vapniho, s ktorým diskutoval o aktuálnych otázkach vzájomných bilaterálnych vzťahov medzi SR a Izraelom s dôrazom na pripravované politické stykové aktivity v priebehu tohto roka na vládnej a parlamentnej úrovni. Štátny tajomník ocenil prínos izraelského veľvyslanca pri rozvoji bilaterálnej spolupráce Izraela so SR.


V diskusii tiež vyzdvihli význam nedávneho podujatia „Spravodliví medzi národmi,“ na ktorom boli za záchranu židovských spoluobčanov počas holokaustu ocenení ďalší deviati Slováci, čím sa celkový počet ocenených zvýšil na 588. „Toto podujatie je dôležitým odkazom pre našu spoločnosť, aby si pripomenula a uctila obete holokaustu. Jednotlivé príbehy Slovákov, ktorí pomohli židovskej komunite, môžu byť inšpiráciou pre všetkých našich občanov, ktorí vyznávajú hodnoty slušnosti, ľudskosti a tolerancie,“ uviedol I. Korčok.


Veľvyslanec informoval o prípravách osláv pri príležitosti 70. výročia vzniku Štátu Izrael a dodal, že veľvyslanectvo pripravuje v apríli kultúrne podujatie v Bratislave. So štátnym tajomníkom MZVaEZ SR si vymenili názory na  niektoré aktuálne bezpečnostné a zahraničnopolitické otázky týkajúce sa regiónu Blízkeho a Stredného východu.

Štátny tajomník Ivan Korčok a veľvyslanec Izraela Z. Aviner Vapni počas prijatia. Štátny tajomník Ivan Korčok a veľvyslanec Izraela Z. Aviner Vapni počas prijatia.