Štátny tajomník Peter Burian rokoval s veľvyslancom Tuniska

8.4.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Tunisko

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Peter Burian prijal dnes (8. apríla 2014) na pôde rezortu diplomacie mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Tuniskej republiky na Slovensku so sídlom vo Viedni Mohameda Samíra Kúbaaa.

Partneri diskutovali o možnostiach ďalšieho rozvoja vzájomnej spolupráce aj v kontexte pripravovanej návštevy P. Buriana v Tunisku. Obojstranne potvrdili záujem na pokračovaní konzultácií a politického dialógu. Zhodli sa na tom, že vysoký potenciál existuje v oblasti výmeny transformačných a integračných skúseností kde môže Slovensko nadviazať na svoje pôsobenie v skupine Task Force Tunisia Spoločenstva demokracií. Príležitosti existujú aj v rámci ekonomickej spolupráce najmä v kategórii malých a stredných podnikov.

P. Burian odovzdal zároveň veľvyslancovi formálne pozvanie pre štátneho tajomníka Ministerstva zahraničných vecí Tuniska Faycala Gouia na 9. ročník medzinárodnej konferencie GLOBSEC v Bratislave.

Veľvyslanec Kúbaa počas rozhovoru tiež informoval štátneho tajomníka o aktuálnej situácii v Tunisku po prijatí novej ústavy ako aj s vývojom politickej a bezpečnostnej situácie v regióne arabského Maghrebu.