Uganda – zavádzanie opatrení proti šíreniu ochorenia COVID-19

13.3.2020 | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Koronavírus 2019-nCoV | Uganda

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Nairobi informuje slovenských občanov o opatreniach prijatých v Ugandskej republike v súvislosti so šírením nového koronavírusu. V Ugande zatiaľ nebol oficiálne potvrdený žiadny prípad ochorenia COVID-19. V rámci zamedzenia šírenia vírusu a ochrany občanov pred vznikom epidémie prijalo Ministerstvo zdravotníctva Ugandy nasledovné cestovné opatrenia:

 

- zákaz cestovania do nasledujúcich rizikových krajín: Čína, Taliansko, Irán, Južná Kórea, Francúzsko, Nemecko, Španielsko, San Maríno, Belgicko, USA, Veľká Británia, Holandsko, Švédsko, Nórsko, Rakúsko, Malajzia;

- všetci cestujúci, prichádzajúci z krajín s potvrdenými prípadmi na ochorenie COVID-19, sú povinní podrobiť sa povinnej 14- dňovej samokaranténe;

- všetci cestujúci sú povinní podstúpiť na všetkých letiskách a hraničných prechodoch povinný skríning;

- všetci cestujúci (vrátane ich batožiny), ktorí vstúpia do krajiny sa musia pri opustení lietadla podrobiť dezinfekcii antibakteriálnym sprejom.

 

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Nairobi odporúča slovenským občanom pri ceste do Ugandy a počas ich pobytu dôsledne dodržiavať základné hygienické opatrenia (umývanie rúk), vyhýbať sa kontaktu s osobami, ktoré vykazujú známky ochorenia, zvážiť účasť na podujatia a miestach s vysokou koncentráciou osôb, rešpektovať pokyny ugandských orgánov a sledovať rýchlo sa meniacu situáciu.

 

V prípade núdze môžu občania Slovenskej republiky kontaktovať pohotovostné číslo mobilného telefónu Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Nairobi: +254 731 282 826 alebo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky: +421 2 5978 5978. Zároveň môžu slovenskí občania v prípade cestovania do zahraničia využiť službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovej stránke ministerstva alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie Svetobežka.