Veľvyslanec Alexander Ilľaščík odovzdal poverovacie listiny na Mauríciu

1.5.1970 | Poverovacie listiny | Maurícius

Veľvyslanec Slovenskej republiky v Maurícijskej republike so sídlom v Pretórii Alexander Iľaščík odovzdal 20. marca 2013 poverovacie listiny do rúk prezidenta Maurícia Rajkeswura Purryaga. Na stretnutí s prezidentom sa hovorilo najmä o možnostiach rozvoja vzájomnej spolupráce predovšetkým v oblasti energetiky ako aj zalesňovania (Maurícius čelí problémom s úbytkom stromov vo viacerých častiach krajiny). Prezident pripomenul výhodné obchodné a daňové podmienky vo voľných ekonomických zónach na Mauríciu, ktoré okrem iného umožňujú tam sídliacim firmám bezcolný vývoz a dovoz v rámci celej Afriky.

Veľvyslanec Ilľaščík ponúkol posilnenie spolupráce medzi krajinami v oblasti obojstranného cestovného ruchu, najmä kúpeľníctva a tiež v oblasti budovania infraštruktúry, informačných a komunikačných technológií a poľnohospodárstva. Zdôraznil aj potrebu podpísania dvoch bilaterálnych zmlúv medzi SR a Maurícijskou republikou, a to dohody o ochrane investícií a dohody o zamedzení dvojitého zdanenia.

Dnes sa ešte slovenský veľvyslanec stretne s maurícijským ministrom zahraničných vecí a počas nasledujúcich dvoch dní absolvuje rad stretnutí s maurícijským ministrom zahraničných vecí, podpredsedom vlády a ministrom financií a ekonomického rozvoja, ministrom turizmu, ako aj s predsedom maurícijskej obchodnej a priemyselnej komory a predsedom investičnej rady Maurícia.