Oznamy a upozornenia pred cestovaním

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky odporúča občanom Slovenskej republiky necestovať do žiadnej krajiny sveta.
V súvislosti s dynamickým šírením pandémie infekčného ochorenia COVID-19 spôsobeného koronavírusom SARS-CoV-2 vo všetkých krajinách sveta dochádza k prijímaniu prísnych reštrikčných bezpečnostných a zdravotných opatrení krajín spojených s obmedzeniami, respektíve zákazom vstupov do krajín, prechodom štátnych hraníc, funkčnosťou medzinárodného ale aj vnútroštátneho leteckého, vlakového, autobusového a lodného spojenia.

Z dôvodu nepredvídateľného vývoja prijímania opatrení krajín sveta sa občan Slovenskej republiky, v prípade vycestovania zo SR do zahraničia, vystavuje reálnemu riziku nemožnosti alebo obmedzeniam možností návratu zo zahraničia.

Back

Cestovné odporúčanie - Srí Lanka

Cestovné odporúčanie - Srí Lanka

14.3.2020 | Cestovné odporúčanie | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Koronavírus 2019-nCoV | Srí Lanka
Stupeň odporúčania: 3. stupeň - odporúčanie necestovať (necestovať do určitých oblastí)

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky odporúča občanom Slovenskej republiky necestovať na Srí Lanku. V dôsledku šírenia nového koronavírusu je od 14. marca 2020 (24:00 h srílanského času) dočasne pozastavené vydávanie víz pri príchode do krajiny (on-arrival ETA). Rozhodnutie sa netýka držiteľov diplomatických a služobných pasov. Zároveň oznamuje, že od 15. marca 2020 (23:59 h lokálneho času Srí Lanky) do 29. marca 2020 (24:00 h lokálneho času) ruší všetky lety prichádzajúce na Srí Lanku z Francúzska, Španielska, Nemecka, Švajčiarska, Dánska, Holandska, Švédska a Rakúska. Zároveň odporúča leteckým spoločnostiam, aby neumožnili let na Srí Lanku občanom týchto krajín a cudzincom, ktorí sa v posledných 14 dňoch zdržiavali v týchto krajinách. Srílanské imigračné úrady tiež informujú, že cudzinci by mali zvážiť nevyhnutnosť cestovania do krajiny a v nevyhnutných prípadoch si môžu požiadať o vízum na zastupiteľských úradoch Srí Lanky.

 

Srí Lanka k 13. marcu 2020 eviduje dva pozitívne prípady ochorenia COVID-19. Aktuálne informácie o situácii na Srí Lanke môžete nájsť na stránke Sri Lanka Travel: info.

 

Aktuálne informácie o výskyte nového koronavírusu: mapa.

 

V prípade núdze môžu občania SR kontaktovať pohotovostné číslo mobilného telefónu Veľvyslanectva SR v Dillí: +91 98187 99477 alebo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR: +421 5978 5978. Zároveň môžu občania SR v prípade cestovania do zahraničia využiť službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovej stránke ministerstva alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie Svetobežka.


 

Oznamy a upozornenia na cesty podľa krajin:

 
Zaužívané meno štátu Svetadiel Hlavné mesto Príslušnosť k zastupiteľskému úradu
Arménsko Ázia Jerevan www.mzv.sk/jerevan
Belgicko Európa Brusel www.mzv.sk/brusel
Dánsko Európa Kodaň www.mzv.sk/kodan
Gruzínsko Ázia Tbilisi www.mzv.sk/tbilisi
Luxembursko Európa Luxemburg www.mzv.sk/brusel
Slovinsko Európa Ľubľana www.mzv.sk/lublana