EÚ: V Amsterdame neformálne o bezpečnostnej stratégii i migrácii

6.február

EÚ: V Amsterdame neformálne o bezpečnostnej stratégii i migrácii

Amsterdam (6. februára 2016) – V Amsterdame sa v sobotu skončilo dvojdňové neformálne zasadnutie ministrov zahraničných vecí členských štátov Európskej únie k závažným bezpečnostným a zahranično-politickým otázkam, ktoré v súčasnosti najviac zamestnávajú Európsku úniu.

SR-Kuba: Rozvoj spolupráce v konkrétnych oblastiach

4.február

SR-Kuba: Rozvoj spolupráce v konkrétnych oblastiach

Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR M. Lajčák prijal dnes v Bratislave podpredsedu kubánskej vlády Ricarda Cabrisasa, ktorý je v SR na oficiálnej návšteve. R. Cabrisas je ako podpredseda Rady ministrov najvyššie postavený člen kubánskej vlády so zodpovednosťou (premiéra) za chod a riadenie zahraničných vzťahov a ekonomiky. Minister M. Lajčák zdôraznil, že vítame kroky, ktoré povedú k rozvoju vzájomných vzťahov a Slovensko podporuje aj urýchlené dosiahnutie bilaterálnej dohody medzi Kubou a EÚ, ktorá má upraviť a znormalizovať vzťahy oboch partnerov. Zároveň podčiarkol pripravenosť Slovenska byť v tomto procese aktívnym účastníkom aj z pozície predsedníckej krajiny Európskej únie.

M. Lajčák v Kyjeve: SR podporuje politickú stabilitu a ekonomickú prosperitu Ukrajiny

2.február

M. Lajčák v Kyjeve: SR podporuje politickú stabilitu a ekonomickú prosperitu Ukrajiny

Kyjev (2. februára) – „Dianie na Ukrajine má bezprostredný dosah aj na Slovensko, a preto je v našom záujme, aby bola Ukrajina úspešná a stabilná,“ povedal podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák v Kyjeve po rokovaní s prezidentom krajiny Petrom Porošenkom a ministrom zahraničných vecí Pavlom Klimkinom. „Ukrajina pre nás ostáva dôležitým susedom, naďalej pozorne sledujeme, čo sa tu deje a je veľmi užitočné byť tu, vidieť a počuť veci z prvej ruky,“ konštatoval minister M. Lajčák počas prvej tohtoročnej návštevy v Kyjeve. Minulý rok bol na Ukrajine dvakrát a od udalostí na Majdane celkom štrnásťkrát. S ministrom Klimkinom sa okrem toho pravidelne stretáva aj na medzinárodných podujatiach, naposledy v januári v Bruseli na okraj Rady EÚ pre zahraničné záležitosti a predtým v decembri na summite OBSE v Belehrade. Počas dnešných rokovaní s prezidentom P. Porošenkom i ministrom P. Klimkinom sa minister M. Lajčák venoval situácii na východe Ukrajiny, reformnému úsiliu Kyjeva a stabilite vládnej koalície, energetike a bilaterálnym otázkam.

​SR-Ukrajina: Politické rokovania i humanitárna pomoc

1.február

​SR-Ukrajina: Politické rokovania i humanitárna pomoc

Kyjev (1. februára) – Prvú tohtoročnú humanitárnu pomoc Ukrajine odovzdal dnes podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák počas pracovnej návštevy v Kyjeve. Symbolické šeky v celkovej hodnote 43-tisíc eur venoval predstaviteľom dvoch nemocníc v Užhorode a jednej neziskovej organizácii pre detské domovy.

M. Lajčák v Slovinsku: Migračnú krízu možno vyriešiť len spoločnými silami

29.január

M. Lajčák v Slovinsku: Migračnú krízu možno vyriešiť len spoločnými silami

Ľubľana (29. januára) – Migrácia je problém celej Európy a vyžaduje si celoeurópske riešenie. Počas rokovaní v Ľubľane to konštatoval podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. V rámci pracovnej návštevy Slovinska rokoval s prezidentom krajiny Borutom Pahorom, premiérom Mirom Cerarom a svojim rezortným kolegom ministrom Karlom Erjavcom.

Príprava slovenského predsedníctva v rade EÚ
Príležitosť pre sponzorov
Ako podnikať v zahraničí?

ĎALŠIE AKTUALITY

Viac

Očakávané udalosti

Registrácia do zahraničia

OZNAMY PRED CESTOU

V NÚDZI (24 hodín, 7 dní)

telefon+421 2 5978 5978