Minister M. Lajčák s predsedom KDH o rozvojovej pomoci pre Sýriu

30.november

Minister M. Lajčák s predsedom KDH o rozvojovej pomoci pre Sýriu

Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák prijal v pondelok v Bratislave predsedu KDH Jána Figeľa, s ktorým diskutoval o pomoci Slovenska v kontexte sýrskej krízy a o aktivitách na predchádzanie diskriminácii v regióne Blízkeho východu na základe vierovyznania.

M. Lajčák: Na Malte o finalizácii príprav na predsednícke Trio EÚ

28.november

M. Lajčák: Na Malte o finalizácii príprav na predsednícke Trio EÚ

La Valletta (28. novembra) – Slovensko bolo po prvý raz zastúpené na vrcholnej schôdzke britského Spoločenstva národov. Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák sa na pozvanie svojho maltského rezortného kolegu Georga Vellu zúčastnil na summite predsedov vlád krajín Spoločenstva v maltskej La Vallete. Rovnaké pozvanie dostal aj minister zahraničných vecí Holandska Bert Koenders, keďže Holandsko, Slovensko a Malta budú od januára tvoriť predsednícke Trio Európskej únie.

Minister M. Lajčák v Barcelone o význame južného susedstva pre stabilitu Európy

25.november

Minister M. Lajčák v Barcelone o význame južného susedstva pre stabilitu Európy

Barcelona (26. novembra) – „Región Stredozemného mora je kľúčom k stabilite a prosperite Európy, ktorá je možná len v úzkej spolupráci s našimi južnými susedmi .“ Na výročnej konferencii Únie pre Stredozemie to dnes v Barcelone uviedol podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák.Únia pre Stredozemie (UfM) je platforma partnerstva 43 krajín Európy, severnej Afriky a Blízkeho východu a sústredí sa na podporu regionálnej spolupráce v oblasti Stredozemného mora. Pre Európsku úniu je tiež jedným z nástrojov posilňovania politiky voči južnému susedstvu. Barcelonskú konferenciu otvorila vysoká predstaviteľka EÚ pre zahraničnú politiku Federica Mogherini a jordánsky minister zahraničných vecí Násir Džudeh ako spolupredsedovia UfM.

SR-Japonsko: Konkrétne kroky na prehĺbenie spolupráce

25.november

SR-Japonsko: Konkrétne kroky na prehĺbenie spolupráce

Tokio (25. novembra) – Slovensko a Japonsko sa dohodli na konkrétnych krokoch, ktoré pomôžu zintenzívniť kontakty medzi občanmi oboch krajín. Vyplýva to z rokovaní podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka, ktorý bol v Tokiu na dvojdňovej oficiálnej návšteve. Minister M. Lajčák na stretnutí s japonským rezortným kolegom Fumiom Kišidom, na pozvanie ktorého navštívil Japonsko, zdôraznil, že dvojstranné vzťahy sú bezproblémové a priateľské a chceme ich ešte viac zintenzívniť.

M. Lajčák v Tokiu: Záujem o viac japonských investícií v SR

24.november

M. Lajčák v Tokiu: Záujem o viac japonských investícií v SR

Tokio (24. novembra) – Záujem Slovenska o ďalšie japonské investície tlmočil predstaviteľom japonských firiem a biznis komunite podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák počas prvého dňa dvojdňovej oficiálnej návštevy Japonska. Pred politickými rokovaniami s rezortným partnerom a predstaviteľmi parlamentu, ktoré sa uskutočnia zajtra, sa minister M. Lajčák dnes stretol v Tokiu s japonskými investormi a so zástupcami najvýznamnejšej podnikateľskej organizácie v krajine Keidanren.

SKPRES2016_logo.jpg
sponzori_home.jpg
Ako podnikať v zahraničí?

Očakávané udalosti

Registracia do zahranicia

OZNAMY PRED CESTOU

V NÚDZI (24 hodín, 7 dní)

telefon+421 2 5978 5978