Slovenské tanečno-hudobné predstavenie v New Yorku

3.10.2019 | Kultúrna diplomacia | Kultúrna prezentácia | Prezentácia Slovenska v zahraničí | Spojené štáty

Slovenské tanečno-hudobné predstavenie „Watch Now“ účinkovalo 25. septembra 2019 na 3. ročníku divadelného festivalu „Rehearsal for Truth“ v Bohemian National Hall v New Yorku. Festivalu sa zúčastnili krajiny V4 a Rumunsko. Okrem predstavení festival ponúkol panelové diskusie a interaktívne rozhovory s tvorcami a umelcami. Hlavným organizátorom podujatia bola Václav Havel Library Foundation. Generálny konzulát SR v New Yorku je už tretí rok partnerom pri spoluorganizácii slovenských účastníkov festivalu. 

 

Autorské predstavenie dvoch tanečníkov so živou hudbou reaguje na tému sledovania, zbierania informácií a manipulácie osobných údajov. Koncept predstavenia je inšpirovaný súčasným pohľadom na civilizačný fenomén straty súkromia. V tomto vystúpení sa predstavili: Lucia Holinová (koncept, choreografia a réžia), Daniel Raček (choreografia a tanec), Barbora Janáková (tanec), Vlado Holina (hudba) a Sandra Tordová (spev).


Rozhovor s účinkujúcimi moderovala recenzentka Zuzana Uličianska z Divadelného ústavu v Bratislave. Predstavenie bolo uvedené 27. septembra 2019 aj v Jersey City Theater Center v New Jersey.