Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Atrás

SLOVAKIA HUB – stretnutie indických a slovenských startupov

SLOVAKIA HUB – stretnutie indických a slovenských startupov

12.11.2017 | Aktivity veľvyslancov | Ekonomické správy | Prezentácia Slovenska v zahraničí | India

Projekt na podporu spolupráce slovenských a indických inovatívnych firiem SLOVAKIA HUB úspešne odštartoval prvým podujatím 9. – 11. novembra 2017 v Mumbaji. Hlavnými organizátormi a sponzormi podujatia boli Indická obchodná komora v Slovenskej republike (INDCHAM), firma ESET, Slovenská aliancia na podporu inovatívnej ekonomiky (SAPIE) a Zastupiteľský úrad Slovenskej republiky v Dillí.


Podujatie sme pripravovali viac ako pol roka v súlade s našou snahou a stratégiou prezentovať Slovensko v Indii ako krajinu dobrých a inovatívnych nápadov, pričom sme aj finančne podporili projekt, ktorého zámerom bude vybudovanie co-workingového priestoru pre partnerské slovensko-indické startupy. Pozitívne nás prekvapil záujem indických investorov, inštitúcií ako aj zaujímavých indických startupov o spoluprácu so slovenskými partnermi,“ uviedol v príhovore veľvyslanec SR Žigmund Bertók a dodal, že na podujatí sa dokonca našli a dohodli si strategickú spoluprácu v Indii aj slovenské firmy medzi sebou.


Okrem sprievodných rokovaní medzi slovenskými a indickými firmami z oblasti fintech, smart energy solutions a e-commerce, odštartovala na podujatí aj činnosť pobočky INDCHAM v Mumbaji, a začali sa prípravy na vybudovanie startupového centra SLOVAKIA HUB v Bangalúre. ESET a INDCHAM sa budú finančne podieľať na prevádzkovaní tohto centra.

 

Video: SLOVAKIA HUB in India is a Good Idea – Thank you for coming

Prvý rad zľava: veľvyslanec SR v Dillí Žigmund Bertók a honorárny konzul SR v Mumbaji Amit Chocksey. First row from the left: The Ambassador of the Slovak Republic in India Ž. Bertók, Honorary Consul of the Slovak Republic in Mumbai A. Chocksey. Prvý rad zľava: veľvyslanec SR v Dillí Žigmund Bertók a honorárny konzul SR v Mumbaji Amit Chocksey. First row from the left: The Ambassador of the Slovak Republic in India Ž. Bertók, Honorary Consul of the Slovak Republic in Mumbai A. Chocksey. Zľava doprava: ekonomický diplomat ZÚ Dillí Roman Mazanec, viceprezident INDCHAM Alexander Horváth, veľvyslanec SR v Dillí Žigmund Bertók, generálny riaditeľ TomarkAero Daniel Tomko. From left to right: Economic Diplomat, Embassy of the Slovak Republic in India R. Mazanec, Vice President of INDCHAM A. Horváth, The Ambassador of the Slovak Republic in India Ž. Bertók, CEO of TomarkAero D. Tomko. Zľava doprava: ekonomický diplomat ZÚ Dillí Roman Mazanec, viceprezident INDCHAM Alexander Horváth, veľvyslanec SR v Dillí Žigmund Bertók, generálny riaditeľ TomarkAero Daniel Tomko. From left to right: Economic Diplomat, Embassy of the Slovak Republic in India R. Mazanec, Vice President of INDCHAM A. Horváth, The Ambassador of the Slovak Republic in India Ž. Bertók, CEO of TomarkAero D. Tomko.