Európska rada - informácie a závery z rokovaní

Európska rada dáva Európskej únii potrebné podnety na jej rozvoj a určuje jej všeobecné politické smerovanie a priority. Nevykonáva legislatívnu funkciu. Európska rada sa skladá z hláv štátov alebo predsedov vlád členských štátov, ako aj svojho predsedu a predsedu Európskej komisie. Na jej práci sa zúčastňuje vysoký predstaviteľ Európskej únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku.

 

 

 

 

BREXIT

Cieľom tejto informačnej Platformy je poskytnúť v jasnej a zrozumiteľnej forme praktické informácie občanom a podnikateľskej obci, ako aj poskytnúť im odporúčania a rady pre riešenie ich životnej či ekonomickej situácie zasiahnutej Brexitom.

 

 

 

#MYSMEEU

Projekt #MYSMEEU je iniciatívou Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky, ktorý má za cieľ obnoviť širokú spoločenskú diskusiu na Slovensku o aktuálnych témach týkajúcich sa Európskej únie s osobitným dôrazom na jej budúcnosť a miesto Slovenska v nej.

 

 

 

Back

Oslavy Dňa Európy v Limassole

Oslavy Dňa Európy v Limassole

14.5.2019 | Kultúrna diplomacia | Kultúrna prezentácia | Prezentácia Slovenska v zahraničí | SR a EÚ | Slovensko a Európska únia | Cyprus

 

Veľvyslanectvo SR v Nikózii sa v sobotu 11. mája 2019 zúčastnilo na oslavách Dňa Európy, organizovaných zastúpením Európskej komisie a kanceláriou Európskeho parlamentu na Cypre na vynovenej prístavnej promenáde v Limassole. Oslavy, ktoré sa konali niekoľko dní pred voľbami do Európskeho parlamentu, sa niesli v duchu hesla „Oslavujeme Európu. Vyberáme si našu budúcnosť“. Snahou organizátorov bolo pozvať Cyperčanov k voľbám do Európskeho parlamentu, ktoré sa na Cypre budú konať v nedeľu 26. mája. V slovenskom stánku si návštevníci pochutnali na tradičných syrových pagáčikoch, jablkovej štrúdli a cukríkoch. Návštevníci sa chceli dozvedieť, ktoré mestá a atrakcie sa na Slovensku oplatí vidieť, medzi mladšími ročníkmi sa našli záujemcovia o štúdium, deti sa potešili omaľovánkam so známymi slovenskými hradmi. Pre návštevníkov bol pripravený aj zaujímavý kultúrny program a ďalšie atrakcie. Na oslavách Dňa Európy, ktoré pripomínajú výročie historickej deklarácie francúzskeho ministra zahraničných vecí Roberta Schumana z 9. mája 1950, sa slovenské veľvyslanectvo zúčastňuje každoročne.