Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Retour

Odovzdanie poverovacích listín veľvyslanca SR v Indii, 28. 2. 2014

Odovzdanie poverovacích listín veľvyslanca SR v Indii, 28. 2. 2014

Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Slovenskej republiky v Indickej republike Žigmund Bertók odovzdal 28. februára 2014 poverovacie listiny do rúk prezidenta Indickej republiky.

Prezident Pranáb Mukherdží v osobnom rozhovore pripomenul tradíciu dobrej spolupráce z čias Československa a ocenil pokrok v budovaní demokracie, ktorý Slovenská republika od svojho vzniku dosiahla. Uviedol, že objem vzájomného obchodu poukazuje na nevyužitý potenciál partnerov. Poukázal, že obe krajiny sú v roku 2014 vo volebnom procese a vyjadril pozdrav prezidentovi SR.

Slovenský veľvyslanec zhodnotil, že krajiny nemajú sporné otázky a súčasná úroveň vzťahov vytvára dobré možnosti pre ďalší rozvoj. Uviedol, že SR ako členská krajina Európskej únie je súčasťou strategického partnerstva EÚ-India, čo zvýrazňuje predpoklady pre spoluprácu vo všetkých oblastiach. Ako prioritu bilaterálnej relácie označil povýšenie ekonomických vzťahov, ako aj spoluprácu v obrannom priemysle a v technologickej oblasti. Pripomenul platné pozvanie hlavy štátu pre recipročnú návštevu indického partnera v SR.