RSS zoznamy

Vissza

Spoločnosť Chirana úspešný príbeh zo Slovenska

Spoločnosť Chirana úspešný príbeh zo Slovenska

21.5.2020 | Aktivity štátnych tajomníkov

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ingrid Brocková 21. mája 2020 navštívila sídlo spoločnosti Chirana v Starej Turej, aby s generálnym riaditeľom Jánom Brkalom prediskutovali možnosti podpory rozvoja spoločnosti zo strany rezortu zahraničných vecí a pomoc krajinám zasiahnutým pandémiou.

 

Spoločnosť Chirana je svetovým lídrom v oblasti zdravotníckej techniky s vlastným vývojom, výrobou a duálnym vzdelávaním,“ zdôraznila štátna tajomníčka. Sofistikovaná výroba zo Slovenska nachádza svojich zákazníkov prakticky na celom svete. „Chirana je zároveň dôležitým prvkom strategickej európskej infraštruktúry v oblasti zdravotníctva,“ pripomenula Ingrid Brocková.

 

Generálny riaditeľ Ján Brkal potvrdil, že: „Dopyt po strategickej surovine v čase pandémie - dýchacích prístrojov stúpol enormne. Spoločnosť preskupuje svoje výrobné kapacity a rokuje o nových partnerstvách.“ Nezabúda však pritom na solidaritu. Chirana v priebehu nasledujúcich týždňov dodá slovenským nemocniciam 300 pľúcnych ventilátorov a participuje na projektoch humanitárnej a rozvojovej spolupráce.

 

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky si váži angažovanie sa spoločnosti na projektoch humanitárnej pomoci a bude nápomocné pri ďalších plánoch do budúcna,“ zdôraznila štátna tajomníčka.