Všetky správy

Vissza

L. Parízek prijal nigérijskú veľvyslankyňu na MZVEZ SR pri príležitosti ukončenia jej diplomatickej misie

L. Parízek prijal nigérijskú veľvyslankyňu na MZVEZ SR pri príležitosti ukončenia jej diplomatickej misie

16.1.2020 | Aktivity štátnych tajomníkov | Nigéria

 

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Lukáš Parízek prijal 16. januára 2020 veľvyslankyňu Nigérie v SR so sídlom vo Viedni Vivien Nwunakuk Rose Okeke pri príležitosti ukončenia jej diplomatickej misie.

 

Štátny tajomník ocenil prístup Nigérie k snahe riešiť základné životné podmienky pre obyvateľov, znížiť sociálne napätie, ktoré je hlavným faktorom pri prevencii proti terorizmu, a poskytnúť príležitosť mladej generácii.

 

L. Parízek sa poďakoval nigérijskej veľvyslankyni za spoluprácu, pričom podotkol, že „Slovensko má záujem o vytvorenie priestoru na uzavretie vhodných rámcových dohôd o obchodnej spolupráci, nakoľko je Nigéria jednou z najvýznamnejších investičných destinácií v subsaharskej Afrike, preto potenciál spolupráce vidíme predovšetkým v poľnohospodárskej, ekonomickej a technologickej oblasti.“

L. Parízek rokoval s veľvyslankyňou Nigérie Vivien Nwunakuk Rose Okeke a jej delegáciou. L. Parízek rokoval s veľvyslankyňou Nigérie Vivien Nwunakuk Rose Okeke a jej delegáciou.