Logo slovenského predsedníctva

 

Slovensko sa od  1. júla 2016 na polroka stane hlasom a tvárou 28 európskych členských štátov EÚ. Logo je najviditeľnejšou značkou predsedníckej krajiny v Rade EÚ. 

 

Naše logo je príťažlivé a ľahko zapamätateľné a nesie pozitívnu emóciu.

 

Logo obsahuje špecifické slovenské prvky – diakritické znamienka a farby slovenskej trikolóry. Písmo použité v logu patrí do písmovej rodiny Deva Ideal, ktorej autorom je tiež slovenský dizajnér.

 

Logo hravým spôsobom približuje Slovensko ako mladú a dynamickú krajinu. Obmenou loga vznikajú rôzne výrazy tváre. 

 

Autorom loga je 23-ročný výtvarník a dizajnér Jakub Dušička, ktorý študuje na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave.

 

Logo vzišlo z verejnej súťaže, do ktorej sa prihlásilo vyše 200 odborníkov aj laikov. Je to dôkaz, že naša priorita – aktívne zapájanie verejnosti do slovenského predsedníctva, je správna. Pozitívnu skúsenosť so zapojením verejnosti sme mali už pri tvorbe loga pre slovenské predsedníctvo vo V4. 

 

Návrhy loga vyhodnotila odborná komisia, ktorej členmi boli okrem zástupcov MZVaEZ SR aj traja externí odborníci na dizajn a reklamu: rektor VŠVU prof. Stanislav Stankoci akad. maliar, odborník na marketing a prezident Klubu reklamných agentúr Slovenska Róbert Slovák a vedúci Katedry vizuálnej komunikácie VŠVU a grafik Pavel Choma.

 

Logo je kľúčovým prvkom vizuálnej identity. Bude figurovať na dokumentoch, prezentačno-propagačných predmetoch, brožúrach, banneroch či oficiálnych komunikačných kanáloch, počas predsedníckych podujatí na Slovensku aj v zahraničí.

 

 

UPOZORNENIE: Používanie a narábanie s logom SK PRES je možné len na základe výhradného súhlasu Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. 

Dátum poslednej aktualizácie: 23.2.2016 Dátum vytvorenia: 22.2.2016