RSS zoznamy

Indietro

Veľvyslanectvo SR v Libanone zopakovalo svoj úspech na Diplomatickom bazáre v Bejrúte

Veľvyslanectvo SR v Libanone zopakovalo svoj úspech na Diplomatickom bazáre v Bejrúte

3.12.2019

Bejrút (1. decembra) – Slovenská republika sa už po druhýkrát zúčastnila na Diplomatickom predvianočnom bazáre v Bejrúte, ktorý sa tradične koná v prvú decembrovú nedeľu a jeho cieľom je vyzbierať finančné prostriedky na charitatívne účely. 

 

Veľvyslanectvo a Honorárny konzulát SR v Bejrúte ponúkali pestrý sortiment v podobe slovenských špecialít aj tradičných výrobkov. Tento rok to boli pravé slovenské vianočné dobroty, ktoré v predvečer diplomatického bazára napiekla zástupkyňa veľvyslanca a konzulka spoločne s našimi mladými krajankami na základe tradičných receptov mám a starých mám. Nechýbali bratislavské rožky, medvedie labky, linecké pečivo ani vanilkové rožteky. Špeciálne poďakovanie patrí krajankám, ktoré prispeli do diplomatického bazára svojimi krásnymi produktmi v podobe maľovaného skla, vianočných ikebán, či domácimi trubičkami.

 

Slovensko ako jediný účastník diplomatického bazára zanechalo za sebou skoro prázdne stoly, keďže si záujemcovia odniesli takmer všetok ponúkaný tovar. Celý slovenský výťažok z predaja bol venovaný miestnej neziskovej organizácii Spolok diplomatických manželiek, ktorý prerozdelí získané prostriedky na charitatívne účely.