RSS zoznamy

Indietro

Prijatie veľvyslanca Indie Vanlalhuma u štátneho tajomníka M. Klusa

Prijatie veľvyslanca Indie Vanlalhuma u štátneho tajomníka M. Klusa

20.5.2020 | Aktivity štátnych tajomníkov

Hlavnými témami prijatia veľvyslanca Indickej republiky v Slovenskej republike Vanlalhuma štátnym tajomníkom Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Martinom Klusom dnes (20. mája 2020) bol boj medzinárodného spoločenstva s pandémiou COVID-19 a aktuálne bilaterálne otázky.

 

Obidve strany zhodnotili aktuálnu situáciu okolo pandémie COVID-19, ako aj kroky ktoré obe krajiny realizovali s cieľom zamedzenia šírenia vírusu. Zhodli sa na potrebe obnovy ekonomiky a postupného otvárania hraníc, s ohľadom na prebiehajúcu nákazu. Štátny tajomník M. Klus ocenil prístup a pomoc Indie pri repatriácii slovenských občanov.

 

Partneri konštatovali priateľskú úroveň vzájomných bilaterálnych vzťahov, prerokovali perspektívy ich ďalšieho rozvoja a potvrdili záujem o zintenzívnenie politického dialógu.

 

Predmetom pracovného stretnutia boli aj komplexné bilaterálne otázky, vrátane revízie zmluvnej základne, vzájomnej podpory kandidatúr do medzinárodných organizácií a aktuálne multilaterálne a regionálne otázky.