RSS zoznamy

Indietro

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Martin Klus prijal veľvyslankyňu Tureckej republiky

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Martin Klus prijal veľvyslankyňu Tureckej republiky

21.5.2020 | Aktivity štátnych tajomníkov

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Martin Klus prijal v utorok (19. mája 2020) mimoriadnu a splnomocnenú veľvyslankyňu Tureckej republiky v Slovenskej republike Asligül Ügdül.

 

 

Partneri počas stretnutia prediskutovali okrem bilaterálnych tém aj aktuálny vývoj pandémie COVID-19 a v tejto súvislosti možnosti revitalizácie turistického ruchu medzi oboma krajinami počas blížiacej sa turistickej sezóny. Minulý rok vyše 200 000 slovenských občanov navštívilo Turecko, ktoré patrí k najobľúbenejším dovolenkovým destináciám. Berúc do úvahy riziká týkajúce sa pandémie chce krajina vytvoriť také podmienky, ktoré umožnia stráviť dovolenku v Turecku čo najväčšiemu počtu zahraničných návštevníkov.

 

 

Obsahom rozhovoru boli tiež možnosti posilnenia ekonomickej spolupráce a obchodnej výmeny medzi Slovenskom a Tureckom, ako aj pripravované vzájomné návštevy.

 

Záverom obaja partneri potvrdili vynikajúcu úroveň dvojstranných vzťahov medzi Slovenskom a Tureckom a potrebu dialógu k otvoreným otázkam vo vzťahoch Európskej únie a Turecka.