RSS zoznamy

Indietro

Prezentácia slovenských firiem vyvíjajúcich počítačové hry v centre MolenGeek

Prezentácia slovenských firiem vyvíjajúcich počítačové hry v centre MolenGeek

18.2.2020 | Ekonomické správy | Výskum, vývoj a inovácie | Belgicko

Ekonomický diplomat Veľvyslanectva SR v Bruseli Andrej Michalec 14. februára 2020 navštívil centrum mimovládnej organizácie MolenGeek zameranej na vzdelávanie v oblasti obchodovania na internete (technológie, programovanie, grafický dizajn, manažment). Jeho prvá návšteva centra sa uskutočnila 11. apríla 2019. V bruselskej štvrti Molenbeek sa stretol s vedúcim Molengeek Ibrahimom Ouassarim a výkonnou riaditeľkou Caroline Kamm. 
A. Michalec partnerom prezentoval slovenské firmy vyvíjajúce počítačové hry, ktoré patria ku svetovej špičke. Konštatoval, že ide o dynamicky sa rozvíjajúce odvetvie. Boom v tomto kontexte zaznamenali hlavne Košice, kde pôsobia napríklad firmy 3Division, Games Farm či InLogic Games. Rovnako progresívni sú bratislavský hráči na trhu, firmy Fatbot Games a Pixel Federation. Práve Pixel Federation je považovaná za vlajkovú loď tohto odvetvia slovenského priemyslu vo svete. 
MolenGeek sa na vývoj hier osobitne nešpecializuje. Viacerí jeho absolventi študujú na vysokej škole v meste Namur (https://www.heaj.be/), ktorá je špecializovaná na toto odvetvie IT. Flámskou obdobou je škola http://www.digitalartsandentertainment.be/ v Kortrijku. Belgicko patrí k európskej a svetovej špičke v tomto odvetví. 
A. Michalec partnerom takisto predstavil združenie Slovak Game Developers Association (http://sgda.sk/) a jeho aktivity, napr. podujatie Game Days, ktoré sa uskutoční v Trnave v dňoch 30. apríla - 3. mája 2020.
Partneri informovali o úspechoch a ďalších plánoch MolenGeek. MVO svoj koncept úspešne šíri v Belgicku aj v zahraničí. 
MolenGeek je jednoznačne pozitívnym príkladom pre Slovensko. Oceniť možno predovšetkým inovatívny prístup k vzdelávaniu zameranému na nové technológie, ako aj sociálnu dimenziu projektu. Viac na https://molengeek.com/