RSS zoznamy

Indietro

Japonsko - aktualizácia opatrení proti šíreniu ochorenia COVID-19

Japonsko - aktualizácia opatrení proti šíreniu ochorenia COVID-19

21.5.2020 | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Koronavírus 2019-nCoV | Japonsko

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Tokiu upozorňuje občanov Slovenskej republiky, že japonská vláda dňa 21. mája 2020 odvolala stav núdze v troch japonských prefektúrach v regióne Kansai Osaka, Hyogo a Kjoto. Stav núdze je naďalej platný do 31. mája 2020 v prefektúrach Tokio, Chiba, Saitama, Kanagawa, a Hokkaido. Stav núdze oprávňuje jednotlivé prefektúry na prijatie lokálnych odporúčaní a obmedzení. Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Tokiu nabáda občanov SR nachádzajúcich sa v Japonsku sa dôsledne naďalej riadiť pokynmi miestnych úradov s ohľadom na miestne špecifiká aj v prefektúrach, kde bol stav núdze odvolaný.

 

Aktuálne informácie o ochorení COVID-19 a opatreniach v Japonsku a na Slovensku.

 

V prípade núdze môžu občania Slovenskej republiky kontaktovať pohotovostné číslo mobilného telefónu Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Tokiu: +81(0)90-9689-2000, alebo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky: +421-2-5978 5978.

 

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR odporúča všetkým občanom nachádzajúcim sa v zahraničí, aby využili možnosť dobrovoľnej registrácie na stránke ministerstva alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie Svetobežka.