M. Lajčák udelil zlaté plakety ministra

9.3.2020 | Aktivity ministra

„Počas uplynulého obdobia sme čelili mnohým výzvam. Nedokázali by sme ich zvládnuť bez výraznej pomoci ľudí z medzinárodných organizácií, mimovládnych organizácií či iných rezortov,“ také boli slová ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka, ktorý dnes (9. marca 2020) udelil Zlatú plaketu ministra organizácií GLOBSEC, analytikovi Alexandrovi Dulebovi, zástupcovi mimovládneho sektora Pavlovi Demešovi, sociologičke Oľge Gyarfašovej, expertovi na migráciu Vladimírovi Šimoňákovi a diplomatovi Marcelovi Peškovi. „Všetci títo ľudia dopĺňajú našu prácu a patrí im za to poďakovanie,“ zdôraznil šéf slovenskej diplomacie počas slávnostného odovzdávania Zlatej plakety ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí, ktoré sa uskutočnilo na pôde rezortu diplomacie.

 

Organizáciu GLOBSEC minister M. Lajčák ocenil za prínos do formovania zahraničnej a európskej politiky, do spoločenskej diskusie o zahraničnopolitických, bezpečnostných a európskych otázkach a do pozitívnej prezentácie Slovenska v zahraničí.

 

„Za osobnostný a odborný vklad pri hodnotení a analýze smerovania zahraničnej politiky a prezentácií jej priorít slovenskej verejnosti oceňujem Zlatou plaketou Alexandra Dulebu,“ vyhlásil M. Lajčák.

 

Analytika a zástupcu mimovládnych organizácií Pavla Demeša šéf slovenskej diplomacie ocenil za jeho dlhoročný prínos pri hodnotení smerovania slovenskej zahraničnej politiky a prezentácií jej priorít.

 

„Za osobnostný a odborný vklad pri tvorbe a implementácií projektov zahraničnej politiky Slovenskej republiky, osobitne v oblasti brandingu a prezentácie Slovenska v zahraničí oceňujem Zlatou plaketou Oľgu Gyarfašovú,“ zdôraznil minister Lajčák.

 

Experta v oblasti migrácie Vladimíra Šimoňáka minister M. Lajčák ocenil za príspevok pri riešení migračnej krízy a tvorbe migračnej politiky Európskej únie. „Rady a znalosti Vladimíra Šimoňáka nám veľmi pomohli pri zvládaní náročnej migračnej krízy,“ podotkol šéf slovenskej diplomacie.

 

Dlhoročného diplomata a zamestnanca rezortu Marcela Peška minister M. Lajčák ocenil zlatou plaketou za mimoriadny prínos k tvorbe a presadzovaniu zahraničnej politiky Slovenska pri spolupráci s Organizáciou pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE). „Marcel Peško pôsobil v OBSE aj počas nášho predsedníctva v tejto organizácií a práve jeho poznatky a rady nám pomáhali zvládať túto náročnú agendu,“ uzavrel šéf slovenskej diplomacie.