Audiozáznamy

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 • Štátny tajomník Ivan Korčok počas tlačového brífingu.
  Správa obsahuje audio

  18.11.2015 | Aktivity štátnych tajomníkov

   

  Slovensko absolvovalo prvé rokovanie o britských požiadavkách na reformu EÚ

  Brusel (17. november 2015) – Slovensko ako prvá krajina EÚ absolvovala bilaterálne rozhovory, ktoré predseda Európskej rady Donald Tusk spustil v nadväznosti na list britského premiéra Davida Camerona z 10. novembra. Ten obsahuje štyri oblasti s návrhmi na reformu EÚ: hospodárske riadenie, konkurencieschopnosť, suverenita a imigrácia.

 • Štátny tajomník Ivan Korčok počas tlačového brífingu.
  Správa obsahuje audio

  17.11.2015 | Aktivity štátnych tajomníkov | Slovensko a Európska únia

   

  I. Korčok: Na najbližšom summite EÚ chceme diskutovať o energetickej únii

  Brusel (17. november 2015) – Príprava decembrového summitu EÚ a iniciatíva zahrnúť medzi jeho témy energetickú úniu bola podľa štátneho tajomníka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivana Korčoka kľúčová téma dnešnej Rady EÚ pre všeobecné záležitosti.

 • Správa obsahuje audio

  16.11.2015

   

  Slovensko podporuje ambicióznejšie ciele zjednodušenia spoločnej poľnohospodárskej politiky

  Brusel (16. november 2015) - Ministri poľnohospodárstva členských krajín Európskej únie sa dnes zaoberali zjednodušením spoločnej poľnohospodárskej politiky. Zhodnotili doterajšie kroky Komisie, ako aj ďalšie smerovanie, ktorým sa má dosiahnuť redukcia administratívnej záťaže. V praxi by sa mali vytvoriť také podmienky pre farmárov, ktoré budú pre nich predstavovať menej byrokracie a dodatočných nákladov.

 • Minister M. Lajčák si pamiatku obetí uctil minútou ticha na zasadnutí Rady pre zahraničné záležitosti v Bruseli. Foto: Európska únia
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  16.11.2015 | Aktivity ministra | Slovensko a Európska únia

   

  Rokovanie ministrov zahraničných veci EÚ poznamenali parížske útoky

  Brusel (16. november) – Piatkové teroristické útoky v Paríži poznamenali atmosféru i program pravidelného zasadnutia Rady EÚ pre zahraničné záležitosti, na ktorom Slovensko zastupoval podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. „Napoludnie sme si minútou ticha uctili pamiatku obetí týchto barbarských činov,“ povedal M. Lajčák s tým, že vo večerných hodinách tak spraví aj priamo v Paríži – zapálením sviečky pri koncertnej sále Bataclan. Práve tam zahynulo v piatok najviac ľudí.

 • Štátny tajomník I. Korčok na zasadnutí Rady pre zahraničné veci v Luxemburgu.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  13.10.2015 | Aktivity štátnych tajomníkov

   

  I. Korčok: Na spoluprácu s Tureckom sa musíme pozrieť strategickými očami

  Luxemburg (13. október 2015) – Prípravou tohtotýždňovej Európskej rady s dôrazom na migráciu sa zaoberala Rada EÚ pre všeobecné záležitosti, kde Slovensko zastupoval štátny tajomník rezortu diplomacie Ivan Korčok. Za najdôležitejší bod rokovania označil kľúčovú úlohu Turecka pri riešení migračnej otázky.

 • Krátky brífing pre média pred začiatkom Rady pre zahraničné záležitosti.
  Správa obsahuje audio

  12.10.2015 | Aktivity ministra | Slovensko a Európska únia

   

  EÚ trvá na politickom riešení krízy v Sýrii

  Luxemburg (12. októbra) – O situácii v Sýrii, v Líbyi, aj o migrácii diskutovali dnes v Luxemburgu ministri zahraničných vecí členských štátov Európskej únie na pravidelnej Rade pre zahraničné záležitosti. „Situáciou v Sýrii sa zaoberáme už viac ako štyri roky, žiaľ, s malým vplyvom na jej zlepšenie. V súčasnosti, po zapojení sa Ruska do tohto konfliktu, nastala nová situácia a my sme na ňu potrebovali zareagovať,“ uviedol pre médiá po skončení diskusie podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. „Zhodli sme sa na tom, že podporujeme iba politické riešenie, ku ktorému by sa malo dospieť pod vedením OSN a na základe Ženevských dohôd. Za Slovensko som zdôraznil, že ak chceme dosiahnuť politické riešenie a chceme byť v tomto procese relevantnými hráčmi, nemôžeme z neho nikoho vylučovať. Súčasťou riešenia by mal byť každý, kto má potenciál prispieť k ukončeniu konfliktu, vrátane Turecka, Iránu, Saudskej Arábie a ďalších,“ konštatoval minister M. Lajčák.

 • Minister vnútra R. Kaliňák a jeho český partner M. Chovanec počas tlačového brífingu po skončení rady ministrov vnútra členských krajín EÚ.zdrojt: ČTK/Dospiva Jakub
  Správa obsahuje audio

  22.9.2015 | Slovensko a Európska únia

   

  Ministri vnútra EÚ väčšinovo prijali kvóty na prerozdelenie utečencov

  Rada ministrov vnútra členských krajín EÚ odhlasovala kvóty na prerozdelenie utečencov. Rozhodnutie bolo prijaté tzv. kvalifikovanou väčšinou s tým, že proti bolo Česko, Maďarsko, Rumunsko a Slovensko. Fínsko sa pri hlasovaní zdržalo.

 • R. Kaliňák v Bruseli 14. septembra 2015.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  15.9.2015 | Slovensko a Európska únia | Belgicko

   

  R. Kaliňák: Kvóty sú politická téma, musia o nej hovoriť lídri

  Brusel (14. september 2015) – Súčasná migračná kríza je politická téma a mali by o nej hovoriť lídri členských štátov EÚ. Po mimoriadnom rokovaní Rady EÚ pre spravodlivosť a vnútro to povedal šéf slovenského rezortu vnútra Róbert Kaliňák.

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
Dátum poslednej aktualizácie: 24.11.2015 Dátum vytvorenia: 12.4.2013