L. Parízek prijal nigérijskú veľvyslankyňu na MZVEZ SR pri príležitosti ukončenia jej diplomatickej misie

16.1.2020 | Aktivity štátnych tajomníkov | Nigéria

 

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Lukáš Parízek prijal 16. januára 2020 veľvyslankyňu Nigérie v SR so sídlom vo Viedni Vivien Nwunakuk Rose Okeke pri príležitosti ukončenia jej diplomatickej misie.

 

Štátny tajomník ocenil prístup Nigérie k snahe riešiť základné životné podmienky pre obyvateľov, znížiť sociálne napätie, ktoré je hlavným faktorom pri prevencii proti terorizmu, a poskytnúť príležitosť mladej generácii.

 

L. Parízek sa poďakoval nigérijskej veľvyslankyni za spoluprácu, pričom podotkol, že „Slovensko má záujem o vytvorenie priestoru na uzavretie vhodných rámcových dohôd o obchodnej spolupráci, nakoľko je Nigéria jednou z najvýznamnejších investičných destinácií v subsaharskej Afrike, preto potenciál spolupráce vidíme predovšetkým v poľnohospodárskej, ekonomickej a technologickej oblasti.“

L. Parízek rokoval s veľvyslankyňou Nigérie Vivien Nwunakuk Rose Okeke a jej delegáciou. L. Parízek rokoval s veľvyslankyňou Nigérie Vivien Nwunakuk Rose Okeke a jej delegáciou.