Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Voltar

Otvorenie výstavy fotografií slovenského cestovateľa Ivana Fodora

Otvorenie výstavy fotografií slovenského cestovateľa Ivana Fodora

27.11.2017 | Aktivity veľvyslancov | Kultúrna diplomacia | Kultúrna prezentácia | Prezentácia Slovenska v zahraničí | India

 

Veľvyslanectvo SR v Dillí v spolupráci s Maďarským informačným a kultúrnym centrom a Veľvyslanectvom Maďarska v Dillí pripravilo v rámci vyšehradskej spolupráce výstavu fotografií slovenského cestovateľa a fotografa Ivana Fodora  Mountain Connection – From Himalayas to Carpathians. Slávnostná vernisáž výstavy sa konala v piatok 24. novembra 2017 v priestoroch Maďarského informačného a kultúrneho centra a pritiahla pozornosť takmer stovky  diplomatov, predstaviteľov miestnej kultúrnej obce a milovníkov fotografie.

 

„Fotografie Ivana Fodora ukazujú tie najodľahlejšie miesta na svete, on sám cestuje pomaly, aby tak mohol spoznať a pochopiť ľudí, ktorí na týchto miestach žijú,“ uviedol na vernisáži veľvyslanec SR Žigmund Bertók a dodal, že hory a láska  k nim spájajú ľudí, aj keď žijú na rôznych miestach planéty. Výstava sprostredkúva zábery z Himalájí z Nepálu a Indie, Karpaty sú zastúpené fotografiami slovenských hôr.

 

Ivan Fodor (*1975) je banskobystrický rodák, ktorý pôsobí na Slovensku a vo Švajčiarsku, cestuje po svete a mal viacero autorských výstav v zahraničí, jeho fotografie sú v súkromných zbierkach na Slovensku, vo Švajčiarsku, v USA, v Česku, Taliansku a v Spojenom kráľovstve. Okrem cestovateľskej fotografie sa venuje aj portrétnej a umeleckej fotografii s presahom do abstraktnej tvorby. 

 

Výstava Ivana Fodora Mountain Connection – From Himalayas to Carpathians v Maďarskom informačnom a kultúrnom centre v Dillí bude prístupná verejnosti do 1. decembra 2017. 

Otvorenie výstavy fotografií Ivana Fodora, zľava riaditeľ Balassiho inštitútu (Maďarské informačné a kultúrne centrum) Zoltán Wilhelm, maďarský veľvyslanec Gyula Pethő, štátny tajomník maďarského ministerstva zahraničných vecí a obchodu István Mikola, veľvyslanec SR Žigmund Bertók a fotograf Ivan Fodor. Otvorenie výstavy fotografií Ivana Fodora, zľava riaditeľ Balassiho inštitútu (Maďarské informačné a kultúrne centrum) Zoltán Wilhelm, maďarský veľvyslanec Gyula Pethő, štátny tajomník maďarského ministerstva zahraničných vecí a obchodu István Mikola, veľvyslanec SR Žigmund Bertók a fotograf Ivan Fodor. Z vernisáže výstavy fotografií Ivana Fodora. Z vernisáže výstavy fotografií Ivana Fodora. Ivan Fodor s hosťom z nepálskeho veľvyslanectva v Dillí. Ivan Fodor s hosťom z nepálskeho veľvyslanectva v Dillí.
Z vernisáže výstavy fotografií Ivana Fodora. Z vernisáže výstavy fotografií Ivana Fodora. Z vernisáže výstavy fotografií Ivana Fodora. Z vernisáže výstavy fotografií Ivana Fodora.