Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Назад

Slávnostná recepcia pri príležitosti Dňa ústavy SR

Slávnostná recepcia pri príležitosti Dňa ústavy SR

15.9.2017 | Aktivity veľvyslancov

Veľvyslanectvo Slovenskej Republiky v Dillí usporiadalo 14. septembra 2017 slávnostnú recepciu pri príležitosti štátneho sviatku Dňa ústavy. Hlavným hosťom bol štátny minister Ministerstva zahraničných vecí Indie M. J. Akbar, s ktorým veľvyslanec SR Žigmund Bertók prerokoval zahraničnopolitické priority SR a možnosti prehĺbenia spolupráce vo všetkých oblastiach,  s dôrazom na ekonomiku a investície, bezpečnosť a technológie, vzdelávanie, vedu a výskum. 
 
Veľvyslanec Ž. Bertók hosťa informoval o aktuálnych návštevách slovenských vedúcich politických predstaviteľov a delegácií podnikateľov, zameraných na rozvoj obchodných a investičných príležitostí, ako aj na prehĺbenie spolupráce v obrannom sektore a v ďalších oblastiach. 
 
Na slávnostnej recepcii sa zúčastnilo viac ako 500 hostí, medzi ktorými boli najdôležitejší partneri Slovenskej republiky zastupujúci indickú štátnu správu, veľvyslanci a predstavitelia diplomatickej komunity v Indii. Nechýbali ani honorárni konzuli SR z bangladéšskej Dháky a nepálskeho  Káthmandu. Ďalšími tradičnými hosťami boli významní podnikatelia, predstavitelia akademickej a vedeckej obce, kultúrni činitelia a novinári. 
 
Diplomati a pracovníci zastupiteľského úradu na podujatí privítali aj malú slovenskú komunitu, ktorá žije v Indii. 

Rozhovor veľvyslanca Ž. Bertóka so štátnym ministrom M. J. Akbarom. Rozhovor veľvyslanca Ž. Bertóka so štátnym ministrom M. J. Akbarom. Manželky slovenského a českého veľvyslanca. Manželky slovenského a českého veľvyslanca. Veľvyslanec Ž. Bertók s manželkou a honorárnym konzulom SR v Bangladéši M. Alim. Veľvyslanec Ž. Bertók s manželkou a honorárnym konzulom SR v Bangladéši M. Alim.
Vítanie hostí recepcie. Vítanie hostí recepcie. Veľvyslanec SR a hlavný hosť štátny minister zahraničných vecí Indie. Veľvyslanec SR a hlavný hosť štátny minister zahraničných vecí Indie. Hostia na slovenskej recepcii. Hostia na slovenskej recepcii.