Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Назад

Slovenská republika je historicky prvýkrát zastúpená na Smart Cities India Expo 2017

Slovenská republika je historicky prvýkrát zastúpená na Smart Cities India Expo 2017

10.5.2017 | Prezentácia Slovenska v zahraničí

V indickom meste Dillí sa 10. mája 2017 odštartovalo najväčšie podujatie zamerané  na inovatívne riešenia a „smart“ technológie. Pod spoločným názvom ONE MEGA EVENT sa predstavujú expozície zamerané na dopravu, solárnu energetiku, vodu a  Smart Cities. 

Na 3. ročníku Smart Cities 2017 Expo je po prvýkrát zastúpená aj Slovenská republika, prostredníctvom firmy SEAK Energetics, ktorá ponúka revolučné technológie zamerané na kontrolu a úsporu energie v osvetľovacích systémoch.  

Expozíciu oficiálne otvoril veľvyslanec SR v Indii Žigmund  Bertók, ktorý v príhovore zdôraznil snahu slovenskej diplomacie podporovať inovatívne slovenské firmy v ázijských teritóriách. Taktiež poďakoval za aktívnu účasť a spoluprácu Indickej obchodnej a kultúrnej komore v Slovenskej republike (INDCHAM) a indickej partnerskej firme zo štátu Gudžarát. 

Zľava: Ž. Bertók, veľvyslanec SR v Indii, H. Macko generálny riaditeľ SEAK. Zľava: Ž. Bertók, veľvyslanec SR v Indii, H. Macko generálny riaditeľ SEAK. Oficiálne otvorenie One Mega Event. Oficiálne otvorenie One Mega Event.