Preskočiť navigáciu


Výstava fotografií Slováci pomáhajú svetu sa dostala do Mexiko City

Výstava fotografií Slováci pomáhajú svetu sa dostala do Mexiko City
  • 8.11.2011 | Aktivity veľvyslancov | Kultúrna prezentácia | Oficiálna rozvojová pomoc...
 

Vo výstavných priestoroch kultúrneho centra Instituto Tecnológico y de Estudios Superiores de Monterrey v Mexiko City sa v pondelok 7. novembra konalo slávnostné otvorenie výstavy fotografií Slováci pomáhajú svetu. Za účasti slovenského veľvyslanca v Mexiku Jaroslava Blaška sa návštevníci výstavy mali možnosť oboznámiť s umeleckými fotografiami dvoch významných slovenských fotografov Andreja Bána a Martina Bandžáka.

Slovenské veľvyslanectvo v Mexiku chce systematicky prezentovať Slovensko nielen ako moderný a úspešne v Európe a vo svete etablovaný štát, ale aj ako krajinu, ktorá je aktívnym prispievateľom rozvojovej a humanitárnej pomoci. Preto aj vo svojom príhovore veľvyslanec Blaško poukázal na význam medzinárodnej pomoci Slovenska. To bolo v minulosti jej prijímateľom a v súčasnosti ju poskytuje krajinám v rôznych regiónoch sveta, ktoré postihli prírodné katastrofy a regionálne konflikty.

Výstavu, ktorá sa koná pri príležitosti európskeho roka dobrovoľníctva, pripravilo slovenské veľvyslanectvo v Mexiko City v spolupráci s kultúrnym centrom mexickej vysokej školy a postupne ju predstavia mexickému publiku na jej ďalších kampusoch.