Preskočiť navigáciu


Novým generálnym tajomníkom Medzinárodného dopravného fóra (ITF) sa stal Portugalčan José Viegas

Novým generálnym tajomníkom Medzinárodného dopravného fóra (ITF) sa stal Portugalčan José Viegas
  • 3.5.2012 | Slovensko v OECD
 

Error

Error 404

HTTP Web Server: Lotus Notes Exception - Entry not found in index

Ministri dopravy členských krajín Medzinárodného dopravného fóra (ITF) zvolili 3. mája 2012 počas svojho výročného samitu v Lipsku za nového generálneho tajomníka ITF Portugalčana Josého Viegasa.

Portugalský kandidát, ktorý získal podporu 35 krajín, mal proti sebe v poslednom kole voľby Françoisa Decostera z Francúzska, ktorého nakoniec podporilo 15 krajín ITF.

Viegas sa tesne po svojom zvolení vyjadril, „že sa bude usilovať o podporu inovatívnych dopravných politík založených na solídnych znalostiach“.

Profesor José Manuel Viegas má za sebou medzinárodne uznávanú kariéru v akademickom sektore (Lisabonská univerzita) a ako konzultant pre sektor dopravy. Spolupracoval s množstvom medzinárodných organizácií, vrátane ITF, a má skúsenosti so všetkými typmi dopravy. Pracoval na technických, organizačných i finančno-inovačných stránkach viacerých dopravných projektov.

Post generálneho tajomníka ITF prešiel v období posledných necelých dvoch rokov pomerne turbulentnými zmenami. Po dlhoročnom riadení ITF Írom Jackom Shortom prejavili členské krajiny vôľu po zmene a na samite ministrov dopravy v roku 2011 ho nahradili Belgičankou Carole Couneovou. V novembri 2011, len po niekoľkomesačnom riadení ITF, Couneová podala demisiu a za výkonného generálneho tajomníka bol dočasne poverený interný zamestnanec fóra Nemec Michael Kloth, ktorého úlohou bolo zaručiť chod ITF do riadneho zvolenia nového generálneho tajomníka a prípravu výročného samitu v Lipsku. José Viegas nastúpi na svoj post v priebehu leta 2012.