Preskočiť navigáciu

Štátny tajomník Burian prijal zástupkyňu námestníka MZV USA pre severské, pobaltské a stredoeurópske štáty

Štátny tajomník Burian prijal zástupkyňu námestníka MZV USA pre severské, pobaltské a stredoeurópske štáty
  • 13.7.2012 | Aktivity štátnych tajomníkov | Spojené štáty
 

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí SR Peter Burian prijal 13. júla 2012 zástupkyňu námestníka Ministerstva zahraničných vecí USA pre severské, pobaltské a stredoeurópske štáty Marie Yovanovitchovú, ktorá je na návšteve Slovenska.

Počas stretnutia obaja predstavitelia potvrdili vynikajúcu úroveň slovensko-amerických vzťahov a zhodli sa na záujme ich ďalšieho prehlbovania vo všetkých oblastiach a na všetkých úrovniach – najmä v oblasti ekonomickej a akademickej spolupráce, ale aj v rámci dlhoročnej spolupráce ozbrojených síl SR a USA v Afganistane. Diskutovali o nadchádzajúcej návšteve podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí SR Miroslava Lajčáka v Spojených štátoch amerických v druhej polovici júla, počas ktorej bude rokovať s rezortnou partnerkou Hillary Clintonovou, ako aj ďalšími predstaviteľmi vlády, Kongresu, krajanov a think-tankov vo Washingtone.

Obaja partneri ocenili vzájomnú spoluprácu v oblasti vnútornej bezpečnosti a boja proti terorizmu. Sľubne sa tiež rozvíja spolupráca pri spoločných rozvojových projektoch v krajinách západného Balkánu, Východného partnerstva a v Tunisku. Spomínané projekty sú zamerané predovšetkým na odovzdávanie skúseností Slovenska z transformačných a reformných procesov a sú spolufinancované podporným fondom USA Emerging Donors Challenge Fund, zriadeným v roku 2011 a zameraným na spoluprácu s novými donorskými krajinami strednej a východnej Európy.

 
 
  • Peter Burian prijal Marie Yovanovitchovú
  • Peter Burian prijal Marie Yovanovitchovú
  • Z prijatia