Preskočiť navigáciu

Taiwan navštívili zástupcovia Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu

Taiwan navštívili zástupcovia Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu
  • 27.4.2012 | Ekonomické správy | Čína - Taiwan
 


Taiwan navštívila od 23. do 27. apríla delegácia Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu SARIO na čele s jej generálnym riaditeľom Róbertom Šimončičom. Cieľom bolo prezentovať Slovensko ako vhodnú investičnú destináciu, osloviť potenciálnych investorov, ako aj upevniť vzťahy s etablovanými taiwanskými investormi.

Vo štvrtok 26. apríla agentúra a Slovenský ekonomický a kultúrny úrad v Taipei zabezpečovali účasť Slovenska na spoločnom európskom investičnom seminári Invest in the EU. Slovenská republika bola jedným z 12 zúčastnených členských štátov EÚ na tomto podujatí, ktoré Slovenský ekonomický a kultúrny úrad v Taipei spoluorganizoval.

V piatok 27. apríla zorganizovala agentúra v spolupráci s úradom národný investičný workshop Business Friendly Slovakia v priestoroch Hsinchu Science Park. Prezentovalo sa podnikateľské a investičné prostredie Slovenska technologickým firmám nachádzajúcich sa v tomto parku. Hsinchu Science Park je najväčším a najstarším vedeckým parkom na Taiwane.

V rámci programu pracovnej cesty generálny riaditeľ agentúry Šimončič a vedúci úradu v Taipei Dušan Dacho okrem iného tiež rokovali s predstaviteľmi oddelenia investičných služieb Ministerstva hospodárstva Taiwanu, proexportnej agentúry TAITRA, ako aj troch súčasných taiwanských investorov na Slovensku - Foxconnu, Delta Electronics a AUO.

Prezentáciu Slovenska v uplynulom týždni obohatil aj investičný workshop spoločnosti Edymax Holding pripravovaný v spolupráci s úradom a Slovensko-taiwanskou obchodnou komorou.

 
 
pdf Prezentácia SARIO  (pdf; 5,74 MB)