Preskočiť navigáciu

Telefonické rozhovory podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí SR Miroslava Lajčáka s novými srbskými partnermi

Telefonické rozhovory podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí SR Miroslava Lajčáka s novými srbskými partnermi
  • 27.7.2012 | Aktivity ministra | Srbsko
 

Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák dnes (27. 7. 2012) hovoril telefonicky s novovymenovanou podpredsedníčkou vlády pre európsku integráciu Srbska Suzanou Grubješič pri príležitosti jej nástupu do funkcie. M. Lajčák ubezpečil srbskú partnerku o podpore Slovenska prioritnému zámeru novej srbskej vlády pokračovať v úsilí Srbska o dosiahnutie členstva v Európskej únii a o pripravenosti podeliť sa o naše skúsenosti z integračného procesu.


Minister M. Lajčák dnes telefonicky hovoril aj s novým srbským ministrom zahraničných vecí Srbska Ivanom Mrkičom, s ktorým prediskutoval perspektívy posilnenia vzájomných dvojstranných vzťahov. „Historická blízkosť, tradične priateľské vzťahy a spoločná európska budúcnosť našich krajín a ich občanov sú zreteľným rámcom pre našu ďalšiu intenzívnu spoluprácu,“ zdôraznil M. Lajčák.

M. Lajčák pozval oboch srbských partnerov na návštevu Slovenskej republiky. Nová srbská vláda vedená premiérom Ivicom Dačičom zložila dnes prísahu na slávnostnom zasadnutí srbského parlamentu.