Preskočiť navigáciu


Filipíny

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 • Ilustračné foto/Illustration photo: Flickr/ Pieter v Marion

  28.8.2014 | Aktivity ministra | Očakávané udalosti

  M. Lajčák odcestuje do Kišiňova na schôdzku o podpore európskeho smerovania Moldavska

  V nedeľu 31. augusta 2014 odcestuje podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák do moldavského Kišiňova, kde sa zúčastní na neformálnej schôdzke ministrov zahraničných vecí členských krajín EÚ združených v skupine krajín podporujúcich európske smerovanie Moldavska.

 • Štátny tajomník sa zapísal do kondolenčnej knihy na veľvyslanectve Írska v Bratislave.

  28.8.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Írsko

  Štátny tajomník sa zapísal do kondolenčnej knihy na veľvyslanectve Írska v Bratislave

  Štátny tajomník Ministerstva zahraničných a európskych záležitostí Slovenskej republiky Peter Burian sa dnes (28. augusta 2014) zapísal do kondolenčnej knihy otvorenej na írskom veľvyslanectve v Bratislave v súvislosti s úmrtím bývalého predsedu vlády Írska Alberta Reynoldsa.

 • Kongresové centrum Mi.Co v Miláne, kde sa bude konať neformálne stretnutie ministrov. Foto: Andrei Medvedev/Shutterstock.com

  28.8.2014 | Aktivity ministra | Očakávané udalosti

  Minister M. Lajčák na neformálnom stretnutí ministrov zahraničných vecí krajín EÚ v Miláne

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák sa v dňoch 29 . – 30. augusta 2014 zúčastní na neformálnom stretnutí ministrov zahraničných vecí členských štátov EÚ (tzv. formát Gymnich) v Miláne.

 • Štátny tajomník Peter Burian a Alexander Ben Zvi, veľvyslanec Izraela, počas prijatia.

  27.8.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Izrael

  P. Burian: „Vítame avizované prímerie po siedmich týždňoch bojov v pásme Gazy“

  Aktuálna situácia v pásme Gazy aj v kontexte avizovaného časovo neobmedzeného prímeria, a možnosti ako riešiť napätú situáciu medzi Izraelom na jednej strane a hnutím Hamas na druhej, boli dnes (27. augusta 2014) témami stretnutia štátneho tajomníka MZVaEZ SR Petra Buriana s veľvyslancom Štátu Izrael v Slovenskej republike Alexandrom Ben Zvim na pôde rezortu diplomacie.

 • vlajka EÚ
  Správa obsahuje dokument

  27.8.2014 | Ekonomické správy | Ministerstvo pre podnikateľov

   

  "EU Access to Finance Day”, seminár o finančných nástrojoch EÚ pre malé a stredné podniky

  Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR dáva do pozornosti informačný deň organizovaný pod záštitou Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku, "EU Access to Finance Day”, ktorý sa bude konať dňa 16. septembra 2014 v Bratislave. Hlavnou náplňou podujatia bude informovanie podnikateľskej verejnosti o finančných nástrojoch EÚ pre malé a stredné podniky.

 • Štátny tajomník Peter Burian a veľvyslanec Gruzínska v SR Alexander Nalbandov počas prijatia.

  26.8.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Gruzínsko

  P. Burian: „Podporujeme smerovanie Gruzínska k integrácii do EÚ a NATO“

  Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Peter Burian prijal dnes (26. augusta 2014) mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Gruzínska so sídlom v Bratislave Alexandra Nalbandova.

 • Minister Miroslav Lajčák na medzinárodnom sympóziu v Salzburgu.

  26.8.2014 | Aktivity ministra

  Minister M. Lajčák vystúpil na medzinárodnom sympóziu v Salzburgu

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák sa dnes (26. augusta 2014) zúčastnil na medzinárodnom sympóziu pod názvom „1814, 1914, 2014: lekcie z minulosti, vízie pre budúcnosť“, ktoré sa konalo v Salzburgu. Šéf slovenskej diplomacie vystúpil v paneli venovanom aktuálnym krízam predstavujúcim najväčšiu hrozbu pre medzinárodnú bezpečnosť. Vo svojom vystúpení akcentoval, že rok 2014 patrí medzi najkrvavejšie a najsmutnejšie od skončenia druhej svetovej vojny. „Od roku 1945 nebolo nikdy v jednom roku toľko konfliktov, kríz, či občianskych vojen, ako je tomu v súčasnosti,“ skonštatoval M. Lajčák. Ako dodal, svet dnes eviduje vyše 50 miliónov utečencov a žiadateľov o azyl. Z nestabilných regiónov spomenul Sýriu, Líbyu, Irak, východnú Ukrajinu, napätie medzi Sudánom a Južným Sudánom, Kongom a Demokratickou republikou Kongo a v neposlednom rade dianie na Blízkom východe a krvavé zrážky medzi Izraelom a Hamasom. „Osobitne blízkosť konfliktu na Ukrajine bola pre mnohých z nás v Európskej únii šokom,“ uviedol M. Lajčák. Šéf slovenskej diplomacie ďalej skonštatoval, že na elimináciu konfliktov nebol stále vynaložený dostatok úsilia na využitie mechanizmov, ktoré ponúka medzinárodné právo a medzinárodné inštitúcie. Zároveň dodal, že tento systém nie je, a žiaľ asi ani nikdy nebude, dokonalý. M. Lajčák položil rečnícku otázku, či svetové spoločenstvo nie je schopné anticipovať konflikty alebo má skôr tendenciu ignorovať niektoré signály a s poľutovaním skonštatoval, že viaceré aktuálne problémy nemajú okamžité reálne riešenia.

 • Záchranné práce v Hirošime pokračujú. Foto: ČTK/AP/Uncredited/

  26.8.2014 | Aktivity ministra | Japonsko

  Minister M. Lajčák vyjadril sústrasť Japonsku postihnutému zosuvmi pôdy

  V súvislosti s následkami prírodnej katastrofy v japonskom meste Hirošima zaslal dnes (26. augusta 2014) podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák sústrastný telegram japonskému ministrovi zahraničných vecí Fumio Kishidovi. V telegrame uviedol: „S hlbokým zármutkom som prijal správy o pokračujúcich zosuvoch pôdy v meste Hirošima, ktoré si doposiaľ vyžiadali početné obete na ľudských životoch a zanechali mnoho nezvestných.“ Zároveň vyjadril nádej, že sa záchranným pátracím tímom podarí minimalizovať následky katastrofy.

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9