Preskočiť navigáciu


Veľvyslanectvo v Abuji varuje slovenských podnikateľov pred podvodnými ponukami

Veľvyslanectvo v Abuji varuje slovenských podnikateľov pred podvodnými ponukami
  • 16.2.2012 | Ekonomické správy | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Ghana...
 

V súvislosti s množiacimi sa prípadmi podvodných ponúk vyzerajúcich ako objednávky vlády pochádzajúcich predovšetkým z Ghany, Kamerunu a Nigérie slovenské veľvyslanectvo v Abuji vyzýva slovenské podnikateľské subjekty na zvýšenú opatrnosť.

Pri obdržaní podobných ponúk odporúča slovenské veľvyslanectvo v Abuji postupovať obozretne a v záujme overenia pravosti kontraktu odporúča kontaktovať podnikateľské centrum Ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky alebo priamo veľvyslanectvo. Doteraz zaevidovali objednávky na organické hnojivá, školské vybavenie, vodovodné rozvody a podobne.

Scenár podvodných ponúk je nasledovný - prvá príde lukratívna ponuka na tender za niekoľko desiatok miliónov amerických dolárov. Druhým krokom je vyhlásenie vytypovaného subjektu za víťaza tendra, tomu potom pošlú kontrakt a pozvánku prísť podpísať zmluvu priamo do krajiny. Po príchode víťazov tendra odvezú podvodníci z letiska na neznáme miesto a požadujú výkupné. Vyfabrikujú aj oficiálnu internetovú stránku ministerstva, prípadne medzinárodnej inštitúcie, e-mailovú adresu, väčšinou cez g-mail, ktorá sa podobá vládnym inštitúciám, a e-mailom zašlú dokumenty s vyfabrikovanou hlavičkou a pečiatkou inštitúcie.

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Abuji
Adresa: No. 14, Lord Lugard Street, Asokoro
Abuja, Nigéria
Nigéria
Telefón: +234/8077015092
Mobilný telefón: +234/ 8037850590 / Emergency Call
Fax: 00234 9 3143730
E-mail: zusrnigeria@yahoo.com
Internet: www.mzv.sk/abuja

Ministerstvo zahraničných vecí Slovenskej republiky
Podnikateľské informačné centrum
Oddelenie identifikácie projektových príležitostí
Hlboká cesta 2, 833 36 Bratislava
Tel: 02/ 5978 5959
E-mail: bizinfo@mzv.sk