Preskočiť navigáciu


Mladí nemeckí diplomati diskutovali so štátnym tajomníkom Ježovicom

Mladí nemeckí diplomati diskutovali so štátnym tajomníkom Ježovicom
  • 20.1.2012 | Aktivity štátneho tajomníka | Nemecko
 

Error

Error 404

HTTP Web Server: Lotus Notes Exception - Entry not found in index

Ministerstvo zahraničných vecí Slovenskej republiky navštívila v piatok 20. januára 2012 24-členná skupina mladých nemeckých diplomatov v rámci prípravného Attaché kurzu Ministerstva zahraničných vecí Nemeckej spolkovej republiky. Počas stretnutia so štátnym tajomníkom Ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky Milanom Ježovicom diskutovali o perspektívach ďalšieho vývoja Európy na pozadí finančnej krízy, o dokončení agendy rozširovania Európskej únie, južnom susedstve, vzťahoch Európskej únie s autoritárskymi krajinami a taktiež o historickom rozmere i súčasnom význame slovensko-nemeckej spolupráce. Štátny tajomník Ježovica ju ilustroval aj na výsledkoch stredajšej návštevy ministra zahraničných vecí Slovenskej republiky Mikuláša Dzurindu v Berlíne.

Aktuálny vývoj v eurozóne, postoje Slovenska a ďalšie priority zahraničnej politiky Slovenska mladým nemeckým diplomatom vo svojich vystúpeniach priblížili generálny riaditeľ sekcie európskych a globálnych záležitosti Drahoslav Štefánek, riaditeľ odboru strategického plánovania a analýz Vladimír Bartovic a riaditeľka euroatlantického odboru Oksana Tomová.

Návšteva Bratislavy bola súčasťou 14 - mesačného Attaché kurzu, ktorý pre mladých diplomatov pravidelne organizuje Akadémia pre zahraničnú službu Ministerstva zahraničných vecí Nemeckej spolkovej republiky v rámci prípravy na pôsobenie v zahraničí.