Preskočiť navigáciu


Prezentácia slovensko-srbskej publikácie o politikách Európskej únie

Prezentácia slovensko-srbskej publikácie o politikách Európskej únie
  • 15.11.2011 | Kultúrna prezentácia | Oficiálna rozvojová pomoc | Slovensko a Európska únia...
 

V Mediálnom centre v Belehrade 14. novembra 2011 prezentovali knižný manuál Sloboda, bezpečnosť a spravodlivosť. Ide o finálnu piatu publikáciu v rámci projektu Manuály politík, legislatívy a štandardov Európskej únie. Prezentácie sa zúčastnili aj podpredseda srbskej vlády Božidar Djelić a slovenský veľvyslanec Ján Varšo. Publikáciu pripravila srbská mimovládna organizácia Európske hnutie v Srbsku v spolupráci s Výskumným centrom Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku. Projekt sa realizoval za finančnej podpory SlovakAid.

Hlavným cieľom publikácie bolo predstaviť srbskej verejnosti čo najjednoduchším spôsobom podstatu a fungovanie politík Európskej únie. V rámci projektu bolo publikovaných päť manuálov, ktoré sa zameriavali na politiky Európskej únie v piatich oblastiach: energetika, poľnohospodárstvo, ochrana životného prostredia, obchod a vnútorné záležitosti.

Podpredseda srbskej vlády pri tejto príležitosti ocenil prínos Slovenska v rámci integrácie Srbska do Európskej únie, ktorý je demonštrovaný nielen na politickej úrovni, ale aj v praktickej rovine, čoho dôkazom sú aj predmetné manuály.