Preskočiť navigáciu

Aktivity ministra

Choď na:   3   4   5   6   7   8   9   10   11
 • Ilustračné foto: Stretnutie ministrov zahraničných vecí členských krajín Vyšehradskej štvorky v Budapešti.
  Správa obsahuje dokument

  6.3.2014 | Aktivity ministra | Aktuálne o Ukrajine | Slovensko a V4

   

  Ministri V4 vyzvali na obnovenie procesu AA/DCFTA s Ukrajinou

  Na základe iniciatívy podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslava Lajčáka adresovali v stredu 5. marca 2014 ministri zahraničných vecí členských štátov V4 (Miroslav Lajčák, János Martonyi, Radoslaw Sikoriski a Lubomír Zaorálek) spoločný list Vysokej predstaviteľke EÚ pre zahraničnú a bezpečnostnú politiku Catherine Ashtonovej a európskemu komisárovi pre rozširovanie a európsku susedskú politiku Štefanovi Fűlemu. Vyzývajú v ňom na bezodkladné začatie príprav na podpísanie Asociačnej dohody a Dohody o prehĺbenej a komplexnej zóne voľného obchodu (AA/DCFTA) medzi EÚ a Ukrajinou.

 • Minister zahraničných vecí Malajzie Anifah Aman. Ilustračné foto: OSN/Devra Berkowitz

  6.3.2014 | Aktivity ministra | Malajzia

  AVÍZO: M. Lajčák sa stretne s ministrom zahraničných vecí Malajzie A. Amanom

  Na pozvanie podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka pricestuje v pondelok (10. marca 2014) na návštevu Slovenska minister zahraničných vecí Malajzie Anifah Aman.

 • Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák a veľvyslanec Spojených štátov amerických Theodore Sedgwick.

  5.3.2014 | Aktivity ministra | Aktuálne o Ukrajine | Spojené štáty...

  Minister Lajčák a veľvyslanec USA Sedgwick o situácii na Ukrajine

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák dnes (5. marca 2014) prijal veľvyslanca USA Theodora Sedgwicka, aby s ním diskutoval o aktuálnom vývoji situácie na Ukrajine, predovšetkým v súvislosti s krízou na polostrove Krym. Minister M. Lajčák informoval amerického veľvyslanca na jeho žiadosť o podrobnostiach jeho minulotýždňovej pracovnej cesty na Ukrajinu, počas ktorej spolu s partnermi z ostatných krajín Vyšehradskej skupiny navštívil Kyjev aj doneckú oblasť, a stretol sa s predstaviteľmi novej ukrajinskej vlády.

 • Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák a Lord Livingston, minister pre obchod a investície Veľkej Británie počas prijatia na Ministerstve zahraničných vecí v Bratislave.

  5.3.2014 | Aktivity ministra | Spojené kráľovstvo

  M. Lajčák: „V oblasti britských priamych investícií na Slovensku je stále ešte potenciál.“

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák dnes (5. marca 2014) prijal britského štátneho ministra pre obchod a investície lorda Iana Paula Livingstona, ktorého v Bratislave sprevádza dosiaľ najväčšia britská obchodná misia na Slovensku. Minister Lajčák privítal otvorenie Britsko-slovenského obchodného centra v Bratislave, ktoré má podporiť rozvoj významnejších obchodno-ekonomických projektov Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska na Slovensku.

 • Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák

  4.3.2014 | Aktivity ministra | Bosna a Hercegovina

  Minister M. Lajčák prijal Ž. Cvijanović

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák sa dnes (4.marca 2014) stretol v Bratislave s premiérkou Republiky srbskej, entity v rámci Bosny a Hercegoviny, Željkou Cvijanović. Partneri rokovali o aktuálnej situácii v Bosne a Hercegovine, ktorú v uplynulých dňoch zasiahli protesty občanov na znak nespokojnosti s politickou, ekonomickou a sociálnou situáciou v krajine. Minister vyzval lokálnych politikov na potrebu venovať požiadavkám ľudí adekvátnu pozornosť a urobiť všetko pre odblokovanie integračnej cesty do EÚ. „Súčasná situácia v Bosne a Hercegovine je neakceptovateľná. Občania si zaslúžia lepšiu budúcnosť, a preto očakávam od politických predstaviteľov konkrétne kroky,“ uviedol M. Lajčák .

 • Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák počas príhovoru pri príležitosti večere s honorárnymi konzulmi cudzích štátov v SR.
  Správa obsahuje fotografiu

  4.3.2014 | Aktivity ministra | Honorárne konzuláty

   

  M. Lajčák s honorárnymi konzulmi: „Diplomacia je aj umenie načúvať“

  Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák dnes (4. marca 2014) privítal na pôde rezortu diplomacie honorárnych konzulov krajín akreditovaných v Slovenskej republike na pravidelnom každoročnom stretnutí. „Diplomacia je nielen umenie hovoriť a konať, ale aj umenie načúvať,“ povedal minister M. Lajčák na stretnutí, ktoré bolo venované predovšetkým hľadaniu vzájomnej podpory a spolupráci pri rozvoji obchodno-ekonomických vzťahov krajín zastupovaných honorárnymi konzulmi so Slovenskom, a efektívnejšej prezentácii Slovenska v zahraničí.

 • Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák, minister zahraničných vecí Česka Lubomír Zaorálek a komisár Štefan Füle počas FAC v Brusseli.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  3.3.2014 | Aktivity ministra | Aktuálne o Ukrajine...

   

  Rada EÚ pre zahraničné veci o Ukrajine

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák zastupoval dnes (3. marca 2014) Slovenskú republiku v Bruseli na mimoriadnom zasadnutí Rady EÚ pre zahraničné veci (FAC), ktoré bolo zvolané vzhľadom na mimoriadnu situáciu na Ukrajine a eskaláciu napätia na polostrove Krym. Ministri zahraničných vecí členských krajín EÚ reagovali na aktuálnu dramatickú situáciu prijatím záverov, v ktorých Rada odsúdila agresiu a porušenie suverenity a územnej integrity Ukrajiny zo strany Ruska.

 • Minister Lajčák s ministrami zahraničných vecí Maďarska a Česka
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  28.2.2014 | Aktivity ministra | Aktuálne o Ukrajine...

   

  Minister M. Lajčák spolu s partnermi z V4 navštívil Ukrajinu

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák dnes (28. februára 2014) absolvoval sériu rokovaní na Ukrajine, kde bol spoločne s ministrom zahraničných vecí Českej republiky Lubomírom Zaorálkom, ministrom zahraničných vecí Maďarska Jánosom Mártonyim a so štátnou podtajomníčkou Ministerstva zahraničných vecí Poľskej republiky Katarzynou Pełczyńskou-Nalęcz. Partneri sa v Kyjeve stretli s premiérom Arsenijom Jaceňukom, s predsedom strany UDAR Vitalijom Kličkom, s úradujúcim ministrom zahraničných vecí Andrijom Deščycom, ako aj s predsedom frakcie Strany regiónov v ukrajinskom parlamente Oleksandrom Jefremovom. Misia predstaviteľov Vyšehradskej štvorky sa konala za súčinnosti a podpory vysokej predstaviteľky EÚ pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Catherine Ashtonovej...

Choď na:   3   4   5   6   7   8   9   10   11