Preskočiť navigáciu

Aktivity ministra

Choď na:   3   4   5   6   7   8   9   10   11
 • Veľká Británia smúti nad obeťami, ktoré zahynuli pri leteckej tragédii na Ukrajine. Foto: ČTK/PA/Tom White

  18.7.2014 | Aktivity ministra | Kanada | Austrália...

  M. Lajčák zaslal v súvislosti s leteckou tragédiou na Ukrajine sústrastné telegramy

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák dnes (18. júla 2014) zaslal v súvislosti s leteckou tragédiou vo východnej Ukrajine sústrastné telegramy svojim kolegom – ministrovi zahraničných vecí Holandska F. Timmermansovi, ministrovi zahraničných vecí Malajzie D. Sri Anifah Amanovi, ministrovi zahraničných vecí Indonézie M. Natalegawovi, ministrovi zahraničných vecí Veľkej Británie Philipovi Hammondovi, ministerke zahraničných vecí Austrálie J. Bishopovej, ministrovi zahraničných vecí Filipín A. del Rosariovi, nemeckému ministrovi zahraničných vecí F.-W. Steinmeierovi, belgickému podpredsedovi vlády a ministrovi zahraničných vecí D. Reyndersovi a ministrovi zahraničných vecí Kanady Johnovi Bairdovi.

 • Rokovanie zástupcov rezortov diplomacií členských krajín V4 a ministra zahraničných vecí Kórejskej republiky Jun Bjung-se.
  Správa obsahuje dokument Správa obsahuje video

  17.7.2014 | Aktivity ministra | Slovensko a V4...

   

  M. Lajčák: Ministerská schôdzka V4 + Južná Kórea priniesla celý rad konkrétnych výsledkov

  Bratislavský hotel Bôrik dnes (17. júla 2014) hostil historicky prvé ministerské stretnutie Vyšehradskej skupiny s Južnou Kóreou vo formáte V4+, ktoré bolo zároveň prvou schôdzkou tohto stredoeurópskeho zoskupenia od momentu, čo v nej v prvý júlový deň 2014 prevzalo Slovensko predsedníctvo. „Toto stretnutie prichádza s radom konkrétnych výsledkov," povedal na tlačovej konferencii po plenárnom zasadnutí podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák.

 • Miroslav Lajčák a minister zahraničných vecí Kórejskej republiky Jun Bjung-se.
  Správa obsahuje video

  17.7.2014 | Aktivity ministra | Kórejská republika

   

  M. Lajčák: „Máme záujem pritiahnuť na Slovensko ďalších juhokórejských investorov“

  Na oficiálnu návštevu Slovenskej republiky dnes (17. júla 2014) na pozvanie podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka pricestoval minister zahraničných vecí Kórejskej republiky Jun Bjung-se. Ide o prvú návštevu šéfa juhokórejskej diplomacie za ostatných osem rokov. V rozhovoroch ministri podčiarkli dominantné postavenie hospodárskej spolupráce vo vzťahoch oboch krajín.

 • Na donorskej konferencii na pomoc Bosne a Herecegovine a Sbrsku postihnutých záplavami, zastupoval SR minister M.Lajčák. Foto: Európska únia
  Správa obsahuje fotografiu

  16.7.2014 | Aktivity ministra

   

  M. Lajčák vystúpil na donorskej konferencii na pomoc Bosne a Hercegovine a Srbsku

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák dnes (16. júla 2014) vystúpil v Bruseli na donorskej konferencii na pomoc Bosne a Hercegovine a Srbsku po nedávnych záplavách. Vo svojom vystúpení privítal úsilie medzinárodného spoločenstva na čele s Európskou úniou napomôcť obnove oboch krajín a opätovne vyjadril solidaritu s obomi krajinami postihnutými záplavami. Zároveň povzbudil vlády oboch krajín, aby výzvy spôsobené touto vážnou humanitárnou katastrofou využili ako príležitosť na zlepšenie života svojich občanov. Slovensko zareagovalo na prírodnú katastrofu v máji t. r. medzi prvými. K doteraz poskytnutým 262 000 € humanitárnej materiálnej a finančnej pomoci pre obe krajiny (135 000 € pre Srbsko a 127 000 € pre Bosnu a Hercegovinu) minister M. Lajčák na konferencii ohlásil ďalších 200 000 € pre každú z nich.

 • Ilustračné foto/Iluustration photo: ČTK/imago stock&people

  16.7.2014 | Aktivity ministra | Rusko

  M. Lajčák zaslal sústrastný telegram do Moskvy v súvislosti s haváriou v metre

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák zaslal dnes (16. júla 2014) ruskému ministrovi zahraničných vecí Sergejovi Lavrovovi sústrastný telegram v súvislosti s haváriou v moskovskom metre. „S veľkým pohnutím a ľútosťou sme na Slovensku prijali informáciu o nešťastí v Moskovskom metre, pri ktorom zahynulo veľa ľudí a mnohí boli zranení. Dovoľte mi vyjadriť vám hlbokú sústrasť a ubezpečiť vás, že úprimne súcítime s rodinami a príbuznými obetí tohto tragického nešťastia,“ uvádza sa v telegrame.

 • Minister M. Lajčák s poľským partnerom R. Sikorskim. Foto: MZV PR

  15.7.2014 | Aktivity ministra | Poľsko

  M. Lajčák rokoval vo Varšave s poľským partnerom R. Sikorskim

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák rokoval dnes (15. júla 2014) vo Varšave so svojim poľským rezortným partnerom Radosłavom Sikorskim. Stretnutie sa uskutočnilo v rámci oficiálnej návštevy prezidenta SR Andreja Kisku v Poľskej republike, na ktorej ho šéf slovenskej diplomacie sprevádza. M. Lajčák a R. Sikorski diskutovali o aktuálnych zahraničnopolitických otázkach s akcentom na vývoj situácie na Ukrajine.

 • Minister Miroslav Lajčák prijal nového nemeckého veľvyslanca T. Götza.

  14.7.2014 | Aktivity ministra | Nemecko

  Minister M. Lajčák prijal nového nemeckého veľvyslanca T. Götza

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák prijal dnes (14. júla 2014) nového dezignovaného veľvyslanca Nemeckej spolkovej republiky na Slovensku Thomasa Götza na jeho nástupnej návšteve, v rámci ktorej odovzdal šéfovi slovenskej diplomacie kópie poverovacích listín. Minister M. Lajčák vyzdvihol vynikajúcu úroveň bilaterálnych vzťahov, ktorú potvrdzuje viacero pripravovaných návštev na najvyššej politickej úrovni. „Bude pre nás potešením privítať na Slovensku vašich popredných politických predstaviteľov a som rád, že už dnes môžeme hovoriť o bohatej slovensko-nemeckej jeseni, ktorá nás tento rok čaká,“ uviedol M. Lajčák.

 • Minister Miroslav Lajčák a Christian Konigsfeldt, veľvyslanec Dánska, počas prijatia.

  14.7.2014 | Aktivity ministra | Dánsko

  Minister M. Lajčák prijal odchádzajúceho dánskeho veľvyslanca Ch. Kønigsfeldta

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák prijal dnes (14. júla 2014) mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Dánskeho kráľovstva na Slovensku Christiana Kønigsfeldta pri príležitosti ukončenia jeho diplomatickej misie. Obaja partneri, aj napriek rozhodnutiu Dánska uzatvoriť svoj zastupiteľský úrad v Bratislave potvrdili záujem na rozvoji vzájomnej spolupráce. Minister M. Lajčák vyzdvihol úroveň vzájomného politického dialógu, ako aj kooperáciu v ďalších oblastiach, keď Dánsko patrí nielen medzi našich najväčších obchodných partnerov, ale aj investorov na Slovensku.

Choď na:   3   4   5   6   7   8   9   10   11