Preskočiť navigáciu

Aktivity ministra

Choď na:   3   4   5   6   7   8   9   10   11
 • Minister Miroslav Lajčák a veľvyslanec Veľkej Británie, Andrew Garth počas prijatia.

  14.10.2014 | Aktivity ministra

  M. Lajčák: „Je legitímne očakávať zmeny, Európska únia potrebuje viac flexibility“

  Aktuálne medzinárodno-politické otázky s dôrazom na situáciu na Ukrajine a nadchádzajúca schôdzka Vyšehradskej štvorky s krajinami západného Balkánu na úrovni šéfov rezortov diplomacie boli hlavnými témami dnešného (14. októbra 2014) stretnutia podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka s novým veľvyslancom Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska na Slovensku Andrewom Garthom. V rozhovore sa dotkli aj otázky diskusie vo Veľkej Británii o úprave vzťahov s EÚ: „Je legitímne očakávať zmeny, Európska únia potrebuje viac flexibility, než dosiaľ. Na druhej strane je potrebné dbať na to, aby táto diskusia bola korektná, a nesústreďovala sa na vyberanie hrozienok z koláča.

 • Minister Lajčák na stretnutí seniorov slovenskej diplomacie

  13.10.2014 | Aktivity ministra | Seniori slovenskej diplomacie

  M. Lajčák pred seniormi diplomacie: "Slovensko je vnímané ako úspešný príbeh"

  „Slovensko je vnímané ako úspešný príbeh aj ako spoľahlivý a predvídateľný partner. Máme politickú aj ekonomickú stabilitu, je jednoducho radosť reprezentovať nás dnes v zahraničí. Je to výsledok dlhoročnej práce, a vy ste k nej tiež prispeli svojím vkladom, za čo by som sa vám chcel úprimne poďakovať," povedal dnes (13. októbra 2014) podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák.

 • Minister Miroslav Lajčák sa stretol s vedúcimi zastupiteľských úradov členských štátov EÚ.
  Správa obsahuje fotografiu

  13.10.2014 | Aktivity ministra | Aktuálne o Ukrajine | Slovensko a Európska únia

   

  M. Lajčák s veľvyslancami EÚ o ebole, ISIS aj Ukrajine

  Príprava októbrovej Rady EÚ pre zahraničné veci (FAC), vývoj situácie na Ukrajine, hrozba extrémistov v Iraku, ale aj proces etablovania novej Európskej komisie a ďalšie aktuálne otázky medzinárodného diania boli predmetom dnešnej (13. októbra 2014) schôdzky podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka s vedúcimi zastupiteľských úradov členských štátov EÚ akreditovaných pre SR. Stretnutie zorganizoval veľvyslanec Talianska, predsedníckej krajiny Rady EÚ, Roberto Martini.

 • S maltskou prezidentkou.
  Správa obsahuje fotografiu

  11.10.2014 | Aktivity ministra | Predsedníctvo SR v Rade EÚ | Malta

   

  M. Lajčák: "Výzvou pre ďalšie obdobie bude pritiahnuť mladých ľudí k myšlienkam SK PRES 2016"

  Druhým dňom pokračoval dnes (11. októbra 2014) podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák vo svojej pracovnej návšteve Maltskej republiky. V jeho úvode sa stretol s prezidentkou tohto ostrovného štátu Mariou-Louise Coleiro Preca, ktorej zablahoželal k nedávnemu zvoleniu do funkcie, a zároveň aj k 50. výročiu vyhlásenia nezávislosti Malty. Na stretnutí sa hovorilo najmä o možnostiach ako prehĺbiť vzájomne prospešnú spoluprácu oboch krajín v rôznych oblastiach vzťahov vrátane turizmu, ako aj o koordinácii aktivít vo vzťahu k prípravám predsedníctva v Rade Európskej únie.

 • S ministrom zahraničných vecí Maltskej republiky Georgeom Vellom.
  Správa obsahuje fotografiu

  10.10.2014 | Aktivity ministra | Malta

   

  M. Lajčák na Malte: "Pri kreovaní európskych politík musíme prihliadať aj na to, aký dopad budú mať na naše národné ekonomiky"

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák pricestoval dnes (10. októbra 2014) na dvojdňovú pracovnú návštevu Maltskej republiky na pozvanie svojho rezortného partnera Georgea Vellu. Úvod dnešného programu patril stretnutiu so zástupcami Výboru pre zahraničné a európske záležitosti maltského parlamentu na čele s jeho predsedom Lucianom Busuttilom, na ktorom sa hovorilo o úrovni bilaterálnych vzťahov, ale najmä o stave príprav na výkon predsedníctva v Rade EÚ (Malta ho od SR prevezme 1. januára 2017).

 • Miroslav Lajčák v otváracom príhovore na konferencie s názvom Think Export with Google v Bratislave.

  9.10.2014 | Aktivity ministra

  M. Lajčák: „Výzvou je vybudovať podnikateľský ekosystém založený na inovatívnosti a nových technológiách.“

  Slovenská ekonomika potrebuje nový impulz, prechod ku takzvanej znalostnej ekonomike nie je alternatíva, ale absolútna nevyhnutnosť. Je dobré, že je stále viac ľudí medzi podnikateľmi, ale aj v exekutíve, ktorí to takto cítia. Výzvou je dnes pre nás vybudovať funkčný podnikateľský ekosystém založený na inovatívnosti a nových technológiách.

 • Príhovor Miroslava Lajčáka na Výročnej konferencii riaditeľov Amerických obchodných komôr v Bratislave.

  9.10.2014 | Aktivity ministra

  M. Lajčák: „Oceňujem spoluprácu s Americkou obchodnou komorou na Slovensku"

  „Americká obchodná komora je pre vládu a Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky významným partnerom v diskusii o rozširovaní obchodných väzieb, investíciách, ako aj pri podpore rozvoja ekonomiky, vedomostnej spoločnosti, spolupráce v oblasti vedy, výskumu a inovácií a ďalších oblastiach," povedal dnes (9. októbra 2014) podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák v príhovore na Výročnej konferencii riaditeľov Amerických obchodných komôr v Bratislave.

 • Minister Miroslav Lajčák a nový veľvyslanec Cyperskej republiky Nearchos Palas počas prijatia.

  9.10.2014 | Aktivity ministra

  M. Lajčák: „Podporujeme mierové, spravodlivé a udržateľné riešenie cyperského problému“

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák prijal dnes (9. októbra 2014) dezignovaného veľvyslanca Cyperskej republiky v SR Nearchosa Palasa pri príležitosti odovzdania kópií jeho poverovacích listín. Partneri diskutovali o aktuálnom vývoji v bikomunitnom dialógu na Cypre, ako aj o celkových perspektívach riešenia cyperského problému. Minister M. Lajčák v tejto súvislosti pripomenul svoju návštevu Cypru v máji tohto roka pri príležitosti 25. výročia začatia rozhovorov medzi cypersko-tureckymi a cypersko-gréckymi politickými predstaviteľmi dialógu, ako aj 50. výročia UNFICYP.

Choď na:   3   4   5   6   7   8   9   10   11