Preskočiť navigáciu

Aktivity ministra

Choď na:   3   4   5   6   7   8   9   10   11
 • S ministrom zahraničných vecí Jordánskeho kráľovstva Nasserom Judehom.
  Správa obsahuje fotografiu

  11.11.2014 | Aktivity ministra | Jordánsko

   

  M. Lajčák: "Slovensko považuje Jordánsko za dôležitého strategického partnera"

  Slovensko považuje Jordánsko za dôležitého strategického partnera Európskej únie, NATO a významnú krajinu európskeho Južného susedstva. Povedal to dnes (11. novembra 2014) podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák v jordánskom Ammáne na stretnutí s ministrom zahraničných vecí Jordánskeho kráľovstva Nasserom Judehom. "Jordánsky umiernený a tolerantný hlas zohráva stabilizačnú úlohu na medzinárodnej úrovni a je v súčasnom období veľmi dôležitý hlavne v nepokojnom regióne Blízkeho a Stredného východu. V tomto máme s Jordánskom spoločný cieľ: vytvoriť priaznivé podmienky pre trvalý mier, stabilitu a rozvoj v regióne i mimo neho,“ povedal M. Lajčák.

 • Otvorenie Styčného úradu SR v Ramallahu.

  11.11.2014 | Aktivity ministra | Palestína

  Slovensko dnes otvorilo Styčný úrad v Ramalláhu

  Otvorenie Styčného úradu Slovenskej republiky v palestínskom Ramalláhu malo byť dnes (11. novembra 2014) jedným z dvoch bodov druhého dňa návštevy podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka v Izraeli a Palestíne. Z bezpečnostných dôvodov súvisiacich s početnými demonštráciami na kontrolných priechodoch pri Ramalláhu, ktorých vývoj nebol predvídateľný s možnosťou násilia, musel M. Lajčák cestu na palestínske územie a s ňou spojené stretnutie s palestínskym premiérom Rámím Hamdalláhom zrušiť.

 • Ministri zahrančných vecí SR a Palestíny podpísali spoločnú deklaráciu o zriadení ministerského výboru, ktorý má prispieť k zintenzívneniu vzájomných kontaktov.
  Správa obsahuje fotografiu

  10.11.2014 | Aktivity ministra | Palestína | Izrael

   

  M. Lajčák v Izraeli a Palestíne: "Je potrebné budovať atmosféru dôvery a vyhnúť sa jednostranným krokom"

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák pricestoval dnes (10. novembra 2014) do Izraela, kde rokoval s izraelským ministrom zahraničných vecí Avigdorom Libermanom o aktuálnych otázkach v regióne Blízkeho východu. Obaja ministri potvrdili výbornú úroveň bilaterálnych vzťahov, ktorá nevychádza len z pravidelných politických kontaktov. Slovensko a Izrael majú záujem o praktickú spoluprácu podnikateľov a inštitúcií, najmä v oblasti vedy, výskumu, vývoja a inovácií.

 • S líderkou mjanmarskej opozície, občianskou aktivistkou a nositeľkou Nobelovej ceny za mier Aung San Suu Kyi.
  Správa obsahuje fotografiu

  7.11.2014 | Aktivity ministra | Mjanmarsko

   

  M. Lajčák: "Sme pripravení ponúknuť Mjanmarsku schému výmeny integračných skúseností"

  Historicky prvou návštevou člena exekutívy SR v Mjanmarsku ukončil dnes (7. novembra 2014) podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák svoju týždňovú cestu po troch krajinách juhovýchodnej Ázie, v rámci ktorej rokoval s vysokými predstaviteľmi Singapuru a Vietnamu. Cieľom návštevy, ktorá sa uskutočňuje na pozvanie ministra zahraničných vecí Mjanmarska Wunna Maung Lwina, je oživiť bilaterálne politické vzťahy a naštartovať obchodnú a ekonomickú spoluprácu.

 • Minister otvoril v Hočiminovom meste Slovensko-vietnamské energetické fórum za účasti slovenských podnikateľov.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  5.11.2014 | Aktivity ministra | Vietnam

   

  M. Lajčák: "Máme viac ako 40-ročné skúsenosti s využívaním jadrovej energie, ktoré vieme zúročiť"

  Návštevou Hočiminovho mesta pokračovala dnes (5. novembra 2014) dvojdňová pracovná cesta podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka vo Vietname. Úvod dňa patril prehliadke komplexu vietnamskej spoločnosti FPT Software, ktorá je v súčasnosti najväčšou spoločnosťou v oblasti informačných a komunikačných technológií vo Vietname s ročným obratom 1,4 mld. USD a zamestnáva viac ako 17 000 ľudí. V júni tohto roka oznámila prevzatie nemeckej spoločnosti RWE IT Slovakia so sídlom v Košiciach, čím sa stala prvým významným vietnamským investorom na Slovensku.

 • Minister M. Lajčák s ministrom zahraničných vecí Vietnamu.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  4.11.2014 | Aktivity ministra | Vietnam

   

  M. Lajčák: "Veríme, že Vietnam bude naďalej vytvárať vhodné prostredie pre investície zo Slovenska"

  Prijatím u prezidenta Vietnamskej socialistickej republiky Truon Tan Sanga a rokovaním so svojím rezortným partnerom Pham Binh Minhom začal dnes (4. novembra 2014) svoju dvojdňovú návštevu Vietnamskej socialistickej republiky podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. Cieľom návštevy je využiť dobrú úroveň politickej spolupráce a tradične priateľských vzťahov na podporu ekonomických záujmov s cieľom zmierniť záporné saldo vzájomného obchodu.

 • Photo by Arda Kerim/Depo Photos/ABACAPRESS.COM. Zdroj: ČTK
  Správa obsahuje dokument

  3.11.2014 | Aktivity ministra | Turecko

   

  Minister M. Lajčák vyjadril sústrasť Turecku v súvislosti s banským nešťastím v Ermeneku

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák zaslal dnes (3. novembra 2014) sústrastný telegram svojmu tureckému rezortnému partnerovi Mevlütovi Çavuşoğluovi v súvislosti s banským nešťastím minulý týždeň v meste Ermenek v provincii Karaman. V telegrame vyjadril minister M. Lajčák úprimnú sústrasť nad stratou ľudských životov rodinám obetí. „Chceme vám vyjadriť našu plnú solidaritu v týchto ťažkých chvíľach,“ uviedol v telegrame minister M. Lajčák.

 • Minister Lajčák so srbským partnerom Ivicom Dačićom
  Správa obsahuje fotografiu

  31.10.2014 | Aktivity ministra | Macedónska republika | Albánsko...

   

  M. Lajčák v Bratislave s ministrami zahraničných vecí Srbska, Albánska, Macedónska a Kosova

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák absolvoval dnes 31. októbra 2014 na okraj tradičného stretnutia ministrov krajín Vyšehradskej skupiny a západného Balkánu, ktoré sa konalo pod patronátom slovenského predsedníctva vo V4 v Bratislave, sériu bilaterálnych stretnutí s partnermi z regiónu. Prioritnou témou rozhovorov bol aktuálny vývoj v regióne západného Balkánu, stav integračných procesov, možnosti podpory SR, ako aj otázky bilaterálnej spolupráce.

Choď na:   3   4   5   6   7   8   9   10   11