Preskočiť navigáciu

Aktivity ministra

Choď na:   3   4   5   6   7   8   9   10   11
 • Rokovanie o zameraní slovenskej zahraničnej a európskej politiky v roku 2015

  27.1.2015 | Aktivity ministra

  Výzvy a priority zahraničnej a európskej politiky Slovenskej republiky 2015

  Bratislava (27 .januára) - O zameraní slovenskej zahraničnej a európskej politiky v roku 2015 hovoril podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák v dvoch výboroch Národnej rady SR. Členom výboru pre európske záležitosti a zahraničného výboru predstavil hlavné priority rezortu...

 • Minister Miroslav Lajčák a veľvyslanec Moldavska Andrei Popov počas prijatia.

  26.1.2015 | Aktivity ministra | Moldavsko

  SR-Moldavsko: Silná podpora na ceste k reformám

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák prijal dnes (26. januára) v Bratislave mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Moldavskej republiky pre SR so sídlom Viedni Andreia Popova. Témou ich rozhovoru boli aktuálne otázky slovensko-moldavských vzťahov, ako aj vnútropolitická situácia v Moldavsku a jeho európske ambície.

 • Miroslav Lajčák a minister zahraničných vecí Azerbajdžanskej republiky Elmar Mammaďarov.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  26.1.2015 | Aktivity ministra | Azerbajdžan

   

  Azerbajdžan je konštruktívny partner pri riešení energetickej bezpečnosti EÚ

  Bilaterálne otázky a širšie regionálne vzťahy dominovali dnešnému (26. januára) rokovaniu podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka a ministra zahraničných vecí Azerbajdžanskej republiky Elmara Mammaďarova. Potenciál spolupráce našich krajín je nevyčerpaný, rezervy sú najmä v hospodársko-investičnej oblasti, zhodli sa partneri. Ako perspektívne identifikovali predovšetkým energetiku, stavebníctvo, budovanie infraštruktúry, poľnohospodárstvo, informačné technológie či cestovný ruch s dôrazom na kúpeľníctvo. K zintenzívneniu pragmatického dialógu ako i k vytváraniu kontaktov medzi slovenskými a azerbajdžanskými investormi prispeje plánované otvorenie stáleho diplomatického zastúpenia tejto krajiny v Bratislave.

 • Tlačová konferencia k výzve vytvoriť logo SK PRES.
  Správa obsahuje dokument

  26.1.2015 | Aktivity ministerstva | Aktivity ministra | Ministerstvo pre podnikateľov...

   

  Príležitosť pre sponzorov podporiť predsedníctvo SR v Rade EÚ a prezentovať sa pred pol miliardou spotrebiteľov

  Podnikatelia a firmy dostanú možnosť prezentovať sa jedinečnou formou pred slovenskou i európskou verejnosťou, ak sa rozhodnú pre sponzoring historicky prvého predsedníctva SR v Rade EÚ. Cestu k tomu otvára výzva, ktorú Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky adresuje potenciálnym sponzorom predsedníctva. Účelom výzvy na predloženie predbežnej sponzorskej ponuky je vykonať prieskum trhu, ktorý určí konkrétne predmety a oblasti sponzoringu.

 • 18, zasadnutie Rady vlády SR pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú rovnosť.

  22.1.2015 | Aktivity ministra

  S predsedom SMK o európskych a menšinových otázkach

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák sa stretol s predsedom Strany Maďarskej komunity (SMK) Józsefom Berényim, aby prediskutovali aktuálne domáce aj európske otázky.

 • Minister Miroslav Lajčák počas obeda s veľvyslancami arabských štátov.

  22.1.2015 | Aktivity ministra | Kuvajt | Irak...

  Slovensko nemá problém s islamom, bojovať treba proti extrémizmu a neznášanlivosti

  „Slovensko je pripravené aktívne sa zapojiť do riešenia problémov súvisiacich s náboženským extrémizmom a terorizmom, ktorý sa skrýva za islam,“ uviedol dnes (22. januára 2015) podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák na stretnutí s veľvyslancami arabských štátov, ktorí majú sídlo v Bratislave. Na pozadí nedávnych tragických udalostí v Paríži a prekazení útokov v Belgicku spoločne diskutovali o otázkach politického islamu, radikalizmu a zneužívania islamu teroristami.

 • Minister Miroslav Lajčák a štátny tajomník Peter Javorčík počas tlačovej konferencie ku SKPRES.
  Správa obsahuje dokument Správa obsahuje audio

  22.1.2015 | Aktivity ministra | Predsedníctvo SR v Rade EÚ

   

  Jedinečná šanca „zakresliť sa“ do histórie a vytvoriť logo slovenského predsedníctva v Rade EÚ

  Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky ponúka verejnosti jedinečnú šancu zapísať sa do histórie Slovenska i EÚ a vytvoriť logo prvého slovenského predsedníctva v Rade EÚ, ktoré nás bude reprezentovať pred 500-miliónovou Európskou úniou. Výzvu na predkladanie návrhov dnes (22. januára 2015) vyhlásil podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. „Chceme, aby naša domáca verejnosť bola aktívnym a priamym účastníkom nášho predsedníctva,“ zdôvodnil M. Lajčák s tým, že súťaž je otvorená odbornej i laickej verejnosti. Návrhy je potrebné predložiť do 16. marca 2015, pričom podmienky sú dostupné na rezortnom webe.

 • Minister Miroslav Lajčák a podpredseda parlamentu Chorvátskej republiky Nenad Stazić počas prijatia.

  21.1.2015 | Aktivity ministra | Chorvátsko

  M. Lajčák: „S Chorvátskom nás spája viac než iba dovolenky našich turistov na Jadrane“

  Slovenská diplomacia v uplynulom období so záujmom sledovala vnútropolitický vývoj v Chorvátsku, ako aj kampaň pred prezidentskými voľbami, v ktorých zvíťazila Kolinda Grabar Kitarović. Chorvátsko ako najnovšia členská krajina EÚ a zároveň niekdajší člen bývalej Juhoslávie má unikátnu pozíciu a potenciál ovplyvňovať vnútrospoločenské procesy v prospech európskej perspektívy celého regiónu. Odznelo to dnes (21. januára 2015) na stretnutí podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka s podpredsedom parlamentu Chorvátskej republiky Nenadom Stazićom, ktorý je na návšteve Slovenska.

Choď na:   3   4   5   6   7   8   9   10   11