Preskočiť navigáciu

Správy s fotogalériou

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 • M. Lajčák s námestníkom generálneho tajomníka OSN Janom Eliassonom.
  Správa obsahuje fotografiu

  28.4.2015 | Aktivity ministra | Slovensko a OSN

   

  Maratón multilaterálnych a dvojstranných rokovaní na pôde OSN

  Popri účasti na hodnotiacej konferencii Zmluvy o nešírení jadrových zbraní absolvoval podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák v New Yorku aj sériu rokovaní s predstaviteľmi OSN, ako aj viacero dvojstranných stretnutí s partnermi z jednotlivých štátov. So zástupcom generálneho tajomníka OSN Janom Eliassonom sa venovali sa najmä krízam v Líbyi, v Jemene, na Ukrajine, problému migrácie a úlohe, ktorú by mohlo a malo zohrať svetové spoločenstvo pri ich riešení. Obaja sa zhodli, že proces zastavenia ilegálnej imigrácie, ktorá pramení z ekonomických kríz a ozbrojených konfliktov, nebude jednoduchý, no prispieť k jeho riešeniu by malo čo najviac krajín, keďže zasahuje priveľa ľudí a priveľa regiónov.

 • Prednáška a diskusia o vzťahoch EÚ s Ruskom na Kalifornskej univerzite v Berkeley
  Správa obsahuje fotografiu

  25.4.2015 | Aktivity ministra | Spojené štáty

   

  Minister M.Lajčák na Kalifornskej univerzite v Berkeley

  Berkeley (Kalifornia, 24.apríla) - „Lepšie prepojenie univerzít so súkromným sektorom je zásadným predpokladom pre úspešnú ekonomiku postavenú na inováciách a moderných technológiách,“ konštatoval počas návštevy prestížnej Kalifornskej univerzity v Berkeley podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. Univerzita sa v celosvetovom meradle dlhodobo umiestňuje na popredných priečkach kvality vzdelania aj inovácií. Užitočné zázemie na nej nachádzajú startupy, čo sú začínajúce firmy, ktoré prichádzajú s inovatívnymi riešeniami a prispievajú k rozvoju odvetví s vysokou pridanou hodnotou...

 • Minister Miroslav Lajčák s predstaviteľmi úspešného slovenského startupu Droppie na prezentácii v Silicon Valley.
  Správa obsahuje fotografiu

  24.4.2015 | Aktivity ministra | Ekonomické správy | Prezentácia Slovenska v zahraničí...

   

  Presadzovanie slovenských moderných technológií v Silicon Valley

  Palo Alto, Kalifornia (23. apríla) - Otvorením vôbec prvej spoločnej prezentácie start-upov z Vyšehradskej štvorky v americkom Silicon Valley a stretnutím s predstaviteľmi telekomunikačného gigantu AT&T začal podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák dvojdňovú návštevu najľudnatejšieho štátu USA - Kalifornie. V meste Palo Alto, ktoré leží v inovačnom a technologickom centre Silicon Valley neďaleko San Francisca, otvoril historicky prvý spoločný projekt V4 pod názvom „We4Startups“. V rámci neho predstavili vybrané slovenské, české, maďarské a poľské start-upy svoju činnosť a zámery miestnej komunite investorov a podnikateľov.

 • Peter Burian vystúpil na pôde Technickej univerzity v Černigove.
  Správa obsahuje fotografiu

  21.4.2015 | Aktivity štátnych tajomníkov | Aktuálne o Ukrajine | Slovensko a V4...

   

  P. Burian: „Decentralizácia napomáha zlepšovať správu vecí verejných a približuje rozhodovanie k občanovi“

  Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Peter Burian a jeho partneri – štátni tajomníci Českej republiky, Maďarska a Poľska v sprievode národných expertov a predstaviteľov mimovládneho sektora navštívili v dňoch 20. – 21. apríla ukrajinský Černigov. Podujatie bolo realizované ako súčasť koordinovaného úsilia krajín Vyšehradskej štvorky na podporu reformných a transformačných procesov na Ukrajine, s cieľom prezentovať skúsenosti V4 z procesov decentralizácie verejnej správy a identifikovať ďalšie možnosti pre spoluprácu v tejto oblasti.

 • Vedúci služobného úradu Pavol Sýkorčin a Tebog J. Seokol veľvyslanec Juhoafrickej republiky počas odovzdávania poverovacích listín.
  Správa obsahuje fotografiu

  21.4.2015 | Poverovacie listiny | Čad | Litva...

   

  Veľvyslanci 5 krajín odovzdali kópie poverovacích listín

  Vedúci služobného úradu Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Pavol Sýkorčin prijal dnes (21. apríla) dezignovaných veľvyslancov Teboga J. Seokola (Juhoafrická republika), Abela A. Ayoka (Nigéria), Loretu Zakarevčiené (Litva), Youssoufa Abassalaha (Čad) a Thaia Chuna (Kambodža).

 • Zasadnutie ministrov v Luxemburgu sa začalo minútou ticha za obete víkendovej tragédie v Stredozemnom mori.
  Správa obsahuje fotografiu

  20.4.2015 | Aktivity ministra

   

  Intenzívne rokovanie Rady pre zahraničné veci v Luxemburgu

  „Európska únia musí zastaviť zomieranie nevinných migrantov vo vlnách Stredozemného mora a Slovensko je pripravené byť solidárne a podieľať sa na hľadaní celoeurópskeho riešenia problému imigrácie.“ Po mimoriadnom spoločnom rokovaní ministrov vnútra a zahraničných vecí členských krajíjn EÚ v Luxembrugu to dnes (20. apríla) vyhlásil podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák.

 • Minister M. Lajčák počas prejavu.
  Správa obsahuje fotografiu

  16.4.2015 | Aktivity ministra | Holandsko

   

  Otvorenosť kybernetického priestoru si vyžaduje väčšiu medzinárodnú spoluprácu

  „Kybernetický priestor umožňuje globálnu interakciu a ponúka veľké možnosti, ale predstavuje aj veľké výzvy a prináša hrozby, ktorým sa dá účinne čeliť len v spoločnom úsilí.“ Na medzinárodnej kybernetickej konferencii v Haagu to dnes (16. apríla) zdôraznil podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák.

 • Minister M. Lajčák a prezident SR A. Kiska počas otvorenia konferencie.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  14.4.2015 | Aktivity ministerstva | Aktivity ministra...

   

  Ukrajina a EÚ dominovali Hodnotiacej konferencii zahraničnej politiky SR

  V priestoroch rezortu diplomacie usporiadalo dnes (14. apríla) Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a Výskumné centrum Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku 16. ročník Hodnotiacej konferencie zahraničnej a európskej politiky Slovenskej republiky. Účastníkov privítal podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák a predseda správnej rady SFPA profesor Juraj Stern. Následne so svojimi hodnoteniami vystúpili prezident SR Andrej Kiska, predseda NR SR Peter Pellegrini a predseda vlády SR Robert Fico.

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9