Preskočiť navigáciu

Správy s fotogalériou

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 • Peter Burian na 2. juhokaukazskom bezpečnostnom fóre v rámci panelu „Vyšehrad a Východné partnerstvo – vízie a perspektívy“. Foto: CENAA
  Správa obsahuje fotografiu

  18.11.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Aktuálne o Ukrajine

   

  P. Burian: „Je potrebné využiť čas do summitu v Rige na reflexiu o tom, kde sme boli úspešní a kde nie"

  V gruzínskom hlavnom meste Tbilisi vystúpil dnes (18. novembra 2014) štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Peter Burian na 2. juhokaukazskom bezpečnostnom fóre v rámci panelu „Vyšehrad a Východné partnerstvo – vízie a perspektívy“.

 • M. Lajčák s Petrom Balasom, šéfom EU Task Force pre Ukrajinu.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  17.11.2014 | Aktivity ministra | Slovensko a Európska únia

   

  M. Lajčák na FAC v Bruseli: „Potrebujeme proaktívny prístup EÚ k Ukrajine s dôrazom na mediáciu, prevenciu a komunikáciu“

  Hodnotenie vývoja na Ukrajine v kontexte výsledkov nedávnych parlamentných volieb a prebiehajúcich operácií na juhovýchode krajiny bolo ústrednou témou dnešného (17. novembra 2014) zasadnutia Rady EÚ pre zahraničné veci (FAC), na ktorom Slovenskú republiku zastupoval podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák.

 • Miroslav Lajčák a minister zahraničných vecí Ukrajiny Pavlo Klimkin.
  Správa obsahuje fotografiu

  16.11.2014 | Aktivity ministra | Ukrajina

   

  M. Lajčák sa v Bratislave stretol s ukrajinským ministrom zahraničných vecí P. Klimkinom

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák dnes (16. novembra 2014) privítal na pôde rezortu diplomacie ministra zahraničných vecí Ukrajiny Pavlo Klimkina, ktorý v Bratislave sprevádza ukrajinského prezidenta P. Porošenka na spomienkových podujatiach k 25. výročiu Nežnej revolúcie.

 • Miroslav Lajčák počas stretnutia s ukrajinským prezidentom Petrom Porošenkom.
  Správa obsahuje fotografiu

  15.11.2014 | Aktivity ministra | Ukrajina

   

  M. Lajčák na stretnutí s P. Porošenkom: „Je v našom záujme, aby Ukrajina bola silná, úspešná a fungujúca demokracia“

  Situácia na juhovýchode Ukrajiny, otázky spojené s energetickou samostatnosťou krajiny vrátane zásobovania plynom a vzťahy medzi Kyjevom a Moskvou boli hlavnými témami dnešného (15. novembra 2014) stretnutia podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka s ukrajinským prezidentom Petrom Porošenkom, ktorý pricestoval na Slovensko ako hosť na schôdzku prezidentov V4 a Nemecka.

 • Miroslav Lajčák počas svojho príhovoru v Dóme svätého Štefana. Foto: Zdenko Hanout.
  Správa obsahuje fotografiu

  14.11.2014 | Aktivity ministra | Rakúsko

   

  M. Lajčák otvoril slovenský galakoncert vo viedenskom Stephansdome

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák dnes (14. novembra 2014) svojím príhovorom uviedol vo viedenskom Dóme Sv. Štefana slávnostný galakoncert skladateľa Oskara Rózsu a svetoznámej slovenskej sopranistky Adriany Kučerovej, ktorý pri príležitosti osláv 25. výročia Nežnej revolúcie zorganizoval zastupiteľský úrad SR v Rakúsku v spolupráci so Slovenským inštitútom vo Viedni, pod záštitou ministrov zahraničných vecí Slovenska a Rakúska.

 • V panelovej diskusii berlínskej konferencie o antisemitizme.
  Správa obsahuje fotografiu

  13.11.2014 | Aktivity ministra | Ľudské práva

   

  M. Lajčák: „Potrebujeme nové nástroje na boj s antisemitizmom v digitálnom svete"

  Berlínska deklarácia z roku 2004 zostáva naďalej dôležitým dokumentom, ktorý pripomína antisemitizmus ako jednu z najstarších civilizačných chorôb. Jej odkaz nie je len v odporúčaniach pre krajiny OBSE, ktoré obsahovala Deklarácia, ale aj v zadefinovaní si toho, čo všetko je ešte potrebné v tejto otázke urobiť. Pretože nenávisť voči Židom nie je zďaleka problémom minulosti. Odznelo to dnes (13. novembra 2014) na berlínskej konferencii o antisemitizme, na ktorej vystúpil v panelovej diskusii aj podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák.

 • Vystúpenie na Ammánskom bezpečnostnom kolokviu.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  12.11.2014 | Aktivity ministra | Jordánsko

   

  Krajinám Blízkeho a Stredného východu ponúkame svoje skúsenosti z reformného procesu

  "Už o niekoľko dní si Slovensko a Česká republika pripomenú 25. výročie zamatovej revolúcie, politického prevratu, ktorý sa odohral bez jediného výstrelu, a ktorý vyústil do fundamentálnych zmien v spoločnosti, vrátane demokratických a ekonomických reforiem. Dnes je Slovensko členom NATO, Európskej únie, schengenského priestoru a eurozóny. S rovnakými nádejami sme hľadeli na vlnu zmien v arabských krajinách - takzvanú Arabskú jar - tieto očakávania sa však nenaplnili: namiesto demokratizačných procesov sme svedkami krvavých konfliktov, násilia, nárastu extrémizmu a ľudského utrpenia. Arabská jar odštartovala mnohé zmeny, ale postavila pred nás aj mnohé výzvy," povedal dnes (12. novembra 2014) vo svojom vystúpení na bezpečnostnom kolokviu v jordánskom Ammáne podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák.

 • S ministrom zahraničných vecí Jordánskeho kráľovstva Nasserom Judehom.
  Správa obsahuje fotografiu

  11.11.2014 | Aktivity ministra | Jordánsko

   

  M. Lajčák: "Slovensko považuje Jordánsko za dôležitého strategického partnera"

  Slovensko považuje Jordánsko za dôležitého strategického partnera Európskej únie, NATO a významnú krajinu európskeho Južného susedstva. Povedal to dnes (11. novembra 2014) podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák v jordánskom Ammáne na stretnutí s ministrom zahraničných vecí Jordánskeho kráľovstva Nasserom Judehom. "Jordánsky umiernený a tolerantný hlas zohráva stabilizačnú úlohu na medzinárodnej úrovni a je v súčasnom období veľmi dôležitý hlavne v nepokojnom regióne Blízkeho a Stredného východu. V tomto máme s Jordánskom spoločný cieľ: vytvoriť priaznivé podmienky pre trvalý mier, stabilitu a rozvoj v regióne i mimo neho,“ povedal M. Lajčák.

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9