Preskočiť navigáciu

Správy s fotogalériou

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 • Štátny tajomník P. Burian vystúpil na Univerzite zahraničných štúdií v Hankuku.
  Správa obsahuje fotografiu

  19.3.2015 | Aktivity štátnych tajomníkov | Kórejská republika

   

  Návšteva štátneho tajomníka P. Buriana v Kórejskej republike

  Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR uskutočnil v dňoch 15. – 18. marca pracovnú návštevu Kórejskej republiky. V rámci programu návštevy sa P. Burian stretol so svojím partnerom, 1. viceministrom Ministerstva zahraničných vecí Kórejskej republiky Cho Tae-yongom, s predsedom Bezpečnostného výboru Národného zhromaždenia Kórejskej republiky a predsedom skupiny kórejsko-slovenského priateľstva Hwang Jin Hom. O témach ekonomickej spolupráce rokoval s 1. námestníkom ministerstva obchodu, priemyslu a energetiky Lee Kwan-supom a výkonným viceprezidentom Kórejskej agentúry na podporu obchodu Yun Won-Sokom. V rámci rozvoja kultúrnych a školských vzťahov vystúpil štátny tajomník P. Burian na Univerzite zahraničných štúdií v Hankuku s prednáškou na tému „Vyšehradská skupina: Úspešný príbeh v samom srdci Európy“ a za účasti veľvyslancov V4 slávnostne otvoril knižný kútik V4. Štátny tajomník podpísal tiež spoločne s 1. viceministrom Cho Tae-yongom Vykonávací program pre spoluprácu v oblasti kultúry, školstva, športu a cestovného ruchu medzi MZVaEZ SR a Ministerstvom zahraničných vecí Kórejskej republiky.

 • Minister M. Lajčák s čiernohorským premiérom Milom Djukanovičom.
  Správa obsahuje fotografiu

  19.3.2015 | Aktivity ministra | Čierna Hora

   

  Čierna Hora môže na ceste do EÚ a NATO počítať so slovenskou pomocou

  „Pred Čiernou Horou stojí v integračnom procese veľa náročných úloh, ale môže sa pri ich plnení spoľahnúť na jednoznačnú podporu Slovenska," vyhlásil podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák počas návštevy v Podgorici. V stredu a vo štvrtok tam rokoval s prezidentom krajiny Filipom Vujanovičom, predsedom parlamentu Rankom Krivokapičom, premiérom Milom Djukanovičom a svojim rezortným kolegom Igorom Lukšičom a tiež ministrom vnútra Raškom Konjevičom a podpredsedom vlády Duškom Markovičom.

 • Štátny tajomník Peter Javorčík s Pietrom de Gooijerom, stálym predstaviteľom Holandska pri EÚ.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  17.3.2015 | Aktivity štátnych tajomníkov

   

  Príprava marcového samitu v rukách ministrov – za účasti štátneho tajomníka P. Javorčíka

  Na Rade pre všeobecné záležitosti (GAC) v Bruseli dnes (17. marca) dominovala diskusia k návrhu záverov Európskej rady (19. – 20. marec). Slovenskú republiku na zasadnutí zastupoval štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Peter Javorčík. Kľúčovými témami samitu bude projekt Energetickej únie, Východné partnerstvo vrátane vzťahov s Ruskom a Ukrajinou, ale aj zhodnotenie ekonomickej situácie v Európe.

 • Štátny tajomník Peter Burian na 3. Svetovej konferencii o znižovaní rizík katastrof.
  Správa obsahuje fotografiu

  16.3.2015 | Aktivity štátnych tajomníkov | Japonsko

   

  Štátny tajomník P. Burian na pracovnej návšteve Japonska

  Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Peter Burian sa počas svojej návštevy v Japonsku v dňoch 13.- 15. marca stretol v Tokiu so štátnym ministrom Ministerstva zahraničných vecí Japonska Minoru Kiuchim, s ktorým rokoval o možnostiach ďalšieho rozvoja dvojstranných vzťahov, ako aj o aktuálnych medzinárodnopolitických otázkach.

 • Z úvodného zasadnutia summitu V4 a NB8.
  Správa obsahuje fotografiu

  12.3.2015 | Aktivity ministra | Slovensko a V4

   

  Ministerská schôdzka 12 krajín strednej a severnej Európy pod Tatrami

  Štrbské pleso (12. marca) - Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák otvoril vo štvrtok podvečer na Štrbskom Plese ministerskú schôdzku dvanástich krajín strednej a severnej Európy. „Je to najväčšie podujatie slovenského predsedníctva vo Vyšehradskej štvorke, pozvali sme ministrov zahraničných vecí z krajín troch významných regionálnych zoskupení: V4, Nordickej rady a Pobaltskej trojky,“ zdôraznil minister M. Lajčák.

 • Veľvyslanec SR vo Vatikáne Peter Sopkovi zablahoželal kardinálovi Jozefovi Tomkovi pri príležitosti jeho 91. narodenín.
  Správa obsahuje fotografiu

  11.3.2015 | Aktivity veľvyslancov

   

  Blahoželanie kardinálovi Jozefovi Tomkovi

  Pracovníci Veľvyslanectva SR pri Svätej stolici zablahoželali dnes (11. marca 2015) emeritnému prefektovi Kongregácie pre evanjelizáciu národov Svätej Stolice, kardinálovi Jozefovi Tomkovi, pri príležitosti jeho 91. narodenín.

 • Zo zasadnutia MKR.
  Správa obsahuje fotografiu

  10.3.2015 | Aktivity štátnych tajomníkov | Predsedníctvo SR v Rade EÚ | Slovensko a Európska únia

   

  Ministerstvá diskutovali o stave predsedníckych príprav

  Stav predsedníckych príprav či spolupráca s Holandskom a Maltou na budúcom programe Tria boli témami 7. zasadnutia Medzirezortnej koordinačnej rady pre prípravu slovenského predsedníctva v Rade EÚ, ktorú viedol štátny tajomník MZVaEZ SR Peter Javorčík.

 • Stretnutie s predsedom parlamentu Ilirom Metom.
  Správa obsahuje fotografiu

  10.3.2015 | Aktivity ministra | Albánsko

   

  Potenciál intenzívnejšej spolupráce Slovenska a Albánska

  Tirana (10. marca) - Slovensko-albánske vzťahy sú veľmi dobré a bezproblémové, no potenciál spolupráce v ekonomickej oblasti musíme využiť viac. Na záver dvojdňovej oficiálnej návštevy Albánska to konštatoval podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. Počas rokovaní s predsedom parlamentu Ilirom Metom, premiérom Edim Ramom a ministrom zahraničných vecí Ditmirom Bushatim minister M. Lajčák uviedol, že bilaterálne kontakty sa zintenzívňujú a spolupráca prehlbuje, pričom pre slovenských investorov je zaujímavá oblasť energetiky, budovanie infraštruktúry, strojárskeho priemyslu a poľnohospodárstva.

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9