Preskočiť navigáciu

Správy s fotogalériou

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 • Štátny tajomník P. Javorčík so štátnym tajomníkom M. Edererom počas pracovnej cesty v Berlíne na panelovej diskusii na DIW Berlin (Nemecký inštitút pre ekonomický výskum).
  Správa obsahuje fotografiu

  10.10.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Nemecko

   

  Štátny tajomník Peter Javorčík na pracovnej návšteve Berlína

  Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Peter Javorčík počas pracovnej návštevy v Berlíne absolvoval dnes (10. októbra 2014) bilaterálne stretnutia s poradcom spolkovej kancelárky pre európsku politiku Nikolausom Meyer-Landrutom a so štátnym tajomníkom Ministerstva zahraničných vecí NSR Marcusom Edererom.

 • Minister M. Lajčák vystúpil na Žilinskej univerzite.
  Správa obsahuje fotografiu

  8.10.2014 | Aktivity ministra

   

  M. Lajčák na Žilinskej univerzite: „Slovenská diplomacia je zrelá, moderná a profesionálna zahraničná služba“

  Klasická „salónna“ diplomacia je prekonaná. Dnes musí byť každý diplomat osobnosťou so zručnosťami politika, ekonóma, odborníka na energetiku, ale aj kultúru, prezentáciu Slovenska či porozumenie pre otázky, ktoré trápia krajanov. Osobitne to platí v období, ktoré je definované modernými komunikačnými technológiami, kde každá informácia je okamžitá a vzdialená iba na kliknutie myšou. Povedal to dnes (8. októbra 2014) podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák v prednáške na pôde Žilinskej univerzity. Témou prednášky, ktorá je už siedmym vystúpením M. Lajčáka na akademickej pôde od nástupu do funkcie (po Bratislave, Banskej Bystrici, Prešove, Košiciach, Trnave a Trenčíne), bola slovenská diplomacia a jej rôzne rozmery v modernom veku.

 • P. Burian s ukrajinskou námestníčkou ministra zahraničných vecí Galibarenko na radnici v meste Lvov.
  Správa obsahuje fotografiu

  7.10.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Aktuálne o Ukrajine | Slovensko a V4...

   

  P. Burian vo Ľvove: „Ponúkame vám naše autentické reformné a integračné skúsenosti“

  Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Peter Burian a jeho partneri – štátni tajomníci Českej republiky, Maďarska a Poľska navštívili v dňoch 6. – 7. októbra 2014 Ľvov. Pracovnú cestu iniciovalo slovenské predsedníctvo Vyšehradskej štvorky a jej cieľom bolo diskutovať s ukrajinskými predstaviteľmi o prebiehajúcich reformných procesoch na Ukrajine a možnostiach koordinácie prístupu krajín V4 pri odovzdávaní transformačných a integračných skúseností. Hosťujúcu delegáciu V4 sprevádzala riaditeľka Medzinárodného vyšehradského fondu Karla Wursterová.

 • Z prednášky na Moldavskej slobodnej medzinárodnej univerzite.
  Správa obsahuje fotografiu

  3.10.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Moldavsko

   

  P. Burian: „S Moldavskom začíname novú etapu spolupráce“

  Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Peter Burian uskutočnil v dňoch 2.-3. októbra 2014 pracovnú návštevu Moldavskej republiky.

 • Z vystúpenia na Americko-stredoeurópskom strategickom fóre vo Washingtone.
  Správa obsahuje fotografiu

  2.10.2014 | Aktivity ministra | Spojené štáty | Ukrajina

   

  Vystúpeniam a rozhovorom M. Lajčáka vo Washingtone dominovala Ukrajina

  Vystúpením na Americko-stredoeurópskom strategickom fóre a na okrúhlom stole v think-tanku Carnegie, ako aj stretnutiami s námestníčkou ministra zahraničných vecí USA pre Európu a Euráziu Victoriou Nulandovou a námestníkom poradcu prezidenta pre otázky národnej bezpečnosti Anthonym Blinkenom vo Washingtone zavŕšil dnes (2. októbra 2014) podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák svoju dvanásťdňovú pracovnú cestu do USA, v rámci ktorej absolvoval rad stretnutí v New Yorku na okraj 69. VZ OSN, ako aj sprevádzal prezidenta SR Andreja Kisku v kalifornskom San Diegu a San Franciscu.

 • V panelovej diskusii na pôde Stanfordskej univerzity.
  Správa obsahuje fotografiu

  1.10.2014 | Aktivity ministra | Spojené štáty | Ukrajina

   

  M. Lajčák v San Franciscu: "Teraz je čas pomôcť Ukrajine."

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák pricestoval v utorok (30. septembra 2014) v sprievode prezidenta SR Andreja Kisku do San Francisca, kde bolo hlavným bodom jeho programu vystúpenie v panelovej diskusii s profesormi a študentami Stanfordskej univerzity na tému Vzťahy medzi Ruskom a Európou: dopady rozširovania EÚ. Hlavnú časť svojho vystúpenia venoval minister situácii na Ukrajine: ako povedal, jedným zo zdrojov dnešných problémov je odlišná interpretácia podstaty projektu Východného partnerstva medzi EÚ a Ruskom. "Východné partnerstvo nebolo nikdy mienené ako nástroj konfrontácie, hoci súčasná situácia tomu nenasvedčuje. A tak namiesto win-win scenára, v ktorom by mohla byť spokojná jedna aj druhá strana, tu máme scenár, v ktorom prehrávame všetci," povedal minister.

 • Štátny tajomník Peter Javorčík so svojim francúzskym kolegom Harlemom Désirom./State Secretary P. Javoričík and his French counterpart Harlem Desiér.
  Správa obsahuje fotografiu

  30.9.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Francúzsko

   

  Návšteva francúzskeho štátneho tajomníka pre európske záležitosti H. Désira pred októbrovou Európskou radou

  Štátny tajomník rezortu diplomacie Peter Javorčík sa dnes (30. septembra 2014) v Bratislave stretol so svojim francúzskym kolegom Harlemom Désirom.

 • Na pôde Univerzitného klubu Kalifornskej univerzity v San Diegu.
  Správa obsahuje fotografiu

  30.9.2014 | Aktivity ministra | Spojené štáty

   

  M. Lajčák v San Diegu: "Musíme podriadiť naše úsilie budovaniu znalostnej ekonomiky"

  "Slovensko je hrdé na to, čo dosiahlo za viac ako 20 rokov svojej samostatnosti, ale to neznamená, že môžeme zaspať na vavrínoch. Musíme v maximálnej miere využiť potenciál našich mladých ľudí, podporiť inovatívne nápady. Aj preto sme tu, aby sme nadviazali spoluprácu s regiónom, známym svojou schopnosťou generovať nové a netradičné myšlienky, aby sme položili základy dobrého a vzájomne výhodného partnerstva," povedal v pondelok (29. septembra 2014) podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák vo vystúpení na pôde Univerzitného klubu Kalifornskej univerzity v San Diegu, kde sprevádza prezidenta SR Andreja Kisku. Pripomenul historické medzníky novodobej histórie Slovenskej republiky, vrátane jej vzniku a vstupu do EÚ, ale aj úspechy, ktoré Slovensko dosiahlo pri konsolidácii ekonomiky a presadení sa na zahraničných trhoch.

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9