Preskočiť navigáciu

Správy s fotogalériou

Choď na:   4   5   6   7   8   9   10   11   12
 • Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR M. Lajčák s ruským partnerom Sergejom Lavrovom.Zdroj: MZV RF.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  19.5.2014 | Aktivity ministra | Aktuálne o Ukrajine...

   

  Minister M. Lajčák rokoval v Moskve s ruským partnerom S. Lavrovom

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák sa dnes (19. mája 2014) v Moskve stretol so svojim ruským partnerom Sergejom Lavrovom. Bilaterálne rokovanie boli zamerané na aktuálne zahraničnopolitické témy s dôrazom na vzťahy Európskej únie a Ruska a na vývoj situácie okolo Ukrajiny, vrátane otázok spojených s dodávkami a tranzitom energetických surovín do a cez SR. Ministri skonštatovali, že medzinárodné spoločenstvo stojí pred vážnou výzvou nájsť politické riešenie tejto krízy a zhodli sa, že je v záujme všetkých zaangažovaných strán deeskalovať napätie a dať diplomacii šancu na pokojné urovnanie existujúcich problémov.

 • Minister Miroslav Lajčák a Nabil Fahmy, minister zahraničných vecí Egypta, počas prijatia na MZVaEZ SR.
  Správa obsahuje fotografiu

  15.5.2014 | Aktivity ministra | Egypt

   

  Minister M. Lajčák rokoval s egyptským partnerom N. Fahmím

  Na pozvanie podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka dnes (15. mája 2014) pricestoval na historicky prvú oficiálnu návštevu Slovenska minister zahraničných vecí Egyptskej arabskej republiky Nabíl Fahmí, ktorý to zároveň využil na účasť na medzinárodnej konferencii GLOBSEC 2014. Počas rokovaní sa ministri zamerali na ďalší rozvoj bilaterálnej spolupráce v politickej, ako aj obchodno-ekonomickej oblasti, ktorá má podľa oboch šéfov diplomacií väčší potenciál, než obe strany aktuálne využívajú. „Zároveň chcem využiť toto stretnutie a opakovane akcentovať náš eminentný záujem na doriešení prípadov rodičovských únosov detí ako aj na ich návrate späť na Slovensko v súlade s právoplatným rozhodnutím vašich súdov,“ zdôraznil v rozhovore s egyptským partnerom M. Lajčák.

 • Minister Miroslav Lajčák a Anders Fogh Rasmussen, generálny tajomník NATO počas prijatia na MZVaEZ SR.
  Správa obsahuje fotografiu

  15.5.2014 | Aktivity ministra | GLOBSEC 2014 | Slovensko a NATO

   

  M. Lajčák sa stretol s generálnym tajomníkom NATO Andersom Fogh Rasmussenom

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák sa dnes (15. mája 2014) stretol na pôde rezortu diplomacie s generálnym tajomníkom NATO Andersom Fogh Rasmussenom, ktorý pricestoval na oficiálnu návštevu Slovenska. Stretnutiu dominovala téma bezpečnostnej situácie na Ukrajine, jej možných dopadov na okolitý región a ciest, akými jej môže medzinárodné spoločenstvo čeliť. Partneri zhodne odsúdili pokračujúce násilie aj pokusy o vnútornú destabilizáciu Ukrajiny a vyslovili sa za hľadanie politického riešenia konfliktu pri zachovaní princípov medzinárodného práva a rešpektovaní suverenity a územnej integrity Ukrajiny.

 • P. Burian s N. Halibarenkovou podpísali Plán konzultácií medzi MZVaEZ SR a Ministerstvom zahraničných vecí Ukrajiny na roky 2014-2015.
  Správa obsahuje fotografiu

  13.5.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Ukrajina

   

  Štátny tajomník Peter Burian na pracovnej návšteve Ukrajiny

  Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Peter Burian navštívil začiatkom tohto týždňa (12. - 13. mája 2014) Ukrajinu.

 • Na na zasadnutí Rady EÚ pre zahraničné veci (FAC).
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  12.5.2014 | Aktivity ministra | Aktuálne o Ukrajine...

   

  Minister M. Lajčák sa zúčastnil na zasadaní Rady pre zahraničné veci (FAC) v Bruseli

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák sa dnes (12. mája 2014) v Bruseli zúčastnil na zasadaní Rady pre zahraničné veci (FAC). Prioritnou témou diskusie bol aktuálny vývoj situácie na Ukrajine. Na jej úvod informoval úradujúci predseda OBSE Didier Burkhalter o aktivitách a iniciatívach tejto organizácie na Ukrajine. Vo svojom vystúpení sa sústredil predovšetkým na aktuálny návrh „cestovnej mapy“, ktorej cieľom je prispieť k deeskalácii napätia na Ukrajine pred prezidentskými voľbami plánovanými na 25. mája tohto roku.

 • Minister M.Lajčák slávnostne otvoril Dom Martina Jonáša v Kovačici.
  Správa obsahuje fotografiu

  10.5.2014 | Aktivity ministra | Krajania, kultúra a školstvo | Srbsko

   

  M. Lajčák v Kovačici: „Je mi cťou, že môžem stáť na mieste, ktoré ešte aj dnes dýcha veľkou osobnosťou“

  Slávnostné otvorenie Domu Martina Jonáša ako aj otvorenie výstavy slovenských ilustrátorov v galérii insitného umenia Babka tvorili dnes (10. mája 2014) predpoludňajší program podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka počas jeho návštevy vojvodinskej Kovačice. Ako to minister uviedol počas slávnostného otvorenia domu jednej z najvýznamnejších osobností slovenského insitného umenia, naša podpora pre slovenskú menšinu vo Vojvodine, ktorá za ostatných päť rokov dosiahla celkovo bezmála 1,5 milióna eur, prispela nielen k zriadeniu Múzea Martina Jonáša, ktorého výtvarné posolstvo je súčasťou slovenského, ale aj srbského kultúrneho dedičstva, ale aj k množstvu ďalších projektov vedúcich k bohatému spoločenskému a kultúrnemu životu srbských Slovákov.

 • Minister M. Lajčák na konferencii Slováci a Srbi - historia a súčasnosť
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  9.5.2014 | Aktivity ministra | Prejavy a vystúpenia ministra...

   

  M. Lajčák vystúpil na konferencii Slováci a Srbi – história a súčasnosť v Novom Sade

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák dnes (9. mája 2014) vystúpil na konferencii Slováci a Srbi – história a súčasnosť, ktorá sa v srbskom Novom Sade koná pod záštitou predsedov vlád oboch krajín Roberta Fica a Aleksandra Vučića. Účasť ministra Lajčáka na konferencii bola príležitosťou ešte výraznejšie posilniť aktuálne kontakty so slovenskou menšinou, ktorá je v srbskej Vojvodine prítomná už približne 250 rokov.

 • Minister Miroslav Lajčák so srbským premiérom A. Vučičom.
  Správa obsahuje fotografiu

  9.5.2014 | Aktivity ministra | Slovensko a Európska únia | Srbsko

   

  M. Lajčák v Belehrade: „Srbsko je na správnej ceste"

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák dnes (9. mája) pricestoval na návštevu Srbska, kde v Belehrade rokoval s predstaviteľmi novozvolenej srbskej vlády, sformovanej po parlamentných voľbách 27. apríla 2014 – s ministrom zahraničných vecí Ivicom Dačićom, predsedom vlády Aleksandrom Vučićom a na záver ho prijal prezident Srbska Tomislav Nikolić. Na stretnutiach, ktoré nadviazali na januárovú návštevu premiéra Fica v Belehrade, minister M. Lajčák partnerom tlmočil pretrvávajúcu a všestrannú podporu Slovenska procesu rozšírenia EÚ a eurointegračným ambíciám Srbska ako jeho súčasti.

Choď na:   4   5   6   7   8   9   10   11   12