Preskočiť navigáciu

Správy s fotogalériou

Choď na:   4   5   6   7   8   9   10   11   12
 • Minister M. Lajčák s rezortným kolegom Péterom Szijjártóom.
  Správa obsahuje fotografiu

  30.3.2015 | Aktivity ministra | Maďarsko

   

  SR-MR: Frekvencia kontaktov odráža kvalitu vzťahov

  „Vzťahy Slovenska a Maďarska sú vyvážené, postavené na pragmatickej spolupráci a pozitívnej agende,“ po rokovaniach v Budapešti to dnes (30. marca) konštatoval podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. V rámci oficiálnej návštevy Maďarska ho prijal premiér Viktor Orbán a hlavné rokovania absolvoval s rezortným kolegom Péterom Szijjártóom. „Tento mesiac sa vidíme už tretíkrát a som rád, keď môžem povedať, že frekvencia našich kontaktov je priamo úmerná kvalite našich vzťahov,“ konštatoval M. Lajčák s tým, že dvojstranné vzťahy sú v súčasnosti najlepšie za posledné obdobie.

 • Minister M. Lajčák s ministerkou zahraničných vecí Maríou Ángelou Holguín Cuellar s knihou o hraniciach Kolumbie.
  Správa obsahuje fotografiu

  28.3.2015 | Aktivity ministra | Kolumbia

   

  Slovensko a Kolumbia: Podobná dynamika i ambície, veľmi blízke názory

  Bogota (27. marca 2015) – „Kolumbiu považujeme za blízkeho spojenca a partnera Slovenska i celej Európskej únie a máme záujem o rozšírenie vzájomnej spolupráce, uviedol v Bogote počas oficiálnej návštevy Kolumbie podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. „Je len prirodzené, že také dynamické a ambiciózne krajiny, ako sú tie naše, chcú spoločne robiť viac - tak v politickej i ekonomickej oblasti,“ zdôraznil po rokovaní s kolumbijskou rezortnou kolegyňou Maríou Ángelou Holguín Cuellar, počas ktorého sa zhodli, že existujúci potenciál vzťahov stále nie je naplno využitý.

 • Rokovanie s ministrom zahraničných vecí Maurom Vieirom.
  Správa obsahuje fotografiu

  26.3.2015 | Aktivity ministra | Brazília

   

  M. Lajčák v Brazílii: Znovuoživenie kontaktov i konkrétne nové investície

  Brazília (26. marca) - Slovensko a Brazília zintenzívnia politický dialóg i spoluprácu na ekonomických projektoch. Dohodli sa na tom ministri zahraničných vecí oboch krajín počas rokovania v hlavnom meste Brazília. „V našich vzťahoch sa skrýva značný potenciál a na oboch stranách existuje vôľa tento potenciál využiť,“ uviedol podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák po rokovaniach so svojim rezortným partnerom Maurom Vieirom, viceprezidentom krajiny Michelom Temerom a zástupcami parlamentu. Išlo o prvú návštevu slovenského ministra zahraničných vecí v najväčšej krajine Latinskej Ameriky po 17 rokoch.

 • Štátny tajomník Peter Burian a John Lomoy, riaditeľ direktoriátu rozvojovej spolupráce OECD počas prijatia.
  Správa obsahuje fotografiu

  24.3.2015 | Aktivity štátnych tajomníkov | Slovensko v OECD

   

  J. Lomøy s P. Burianom o spolupráci Slovenska s Výborom pre rozvojovú spoluprácu OECD

  Na pozvanie štátneho tajomníka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Petra Buriana navštívil Slovenskú republiku dnes (24. marca) riaditeľ Direktoriátu OECD pre rozvojovú spoluprácu Jon Lomøy, ktorý sa zúčastnil na pravidelnom zasadnutí Koordinačného výboru pre rozvojovú spoluprácu SR.

 • Z tvorby detí v rámci projektu vzdelávania. Foto: ZÚ Oslo
  Správa obsahuje fotografiu

  20.3.2015 | Kultúrna prezentácia

   

  Výučba detí krajanov začala

  Spoločnosť priateľov Slovenska v spolupráci so Slovenským detským centrom a Zastupiteľským úradom Slovenskej republiky v Nórskom kráľovstve pripravili Projekt vzdelávania v slovenskom jazyku pre deti krajanov v Nórskom kráľovstve.

 • Štátny tajomník P. Burian vystúpil na Univerzite zahraničných štúdií v Hankuku.
  Správa obsahuje fotografiu

  19.3.2015 | Aktivity štátnych tajomníkov | Kórejská republika

   

  Návšteva štátneho tajomníka P. Buriana v Kórejskej republike

  Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR uskutočnil v dňoch 15. – 18. marca pracovnú návštevu Kórejskej republiky. V rámci programu návštevy sa P. Burian stretol so svojím partnerom, 1. viceministrom Ministerstva zahraničných vecí Kórejskej republiky Cho Tae-yongom, s predsedom Bezpečnostného výboru Národného zhromaždenia Kórejskej republiky a predsedom skupiny kórejsko-slovenského priateľstva Hwang Jin Hom. O témach ekonomickej spolupráce rokoval s 1. námestníkom ministerstva obchodu, priemyslu a energetiky Lee Kwan-supom a výkonným viceprezidentom Kórejskej agentúry na podporu obchodu Yun Won-Sokom. V rámci rozvoja kultúrnych a školských vzťahov vystúpil štátny tajomník P. Burian na Univerzite zahraničných štúdií v Hankuku s prednáškou na tému „Vyšehradská skupina: Úspešný príbeh v samom srdci Európy“ a za účasti veľvyslancov V4 slávnostne otvoril knižný kútik V4. Štátny tajomník podpísal tiež spoločne s 1. viceministrom Cho Tae-yongom Vykonávací program pre spoluprácu v oblasti kultúry, školstva, športu a cestovného ruchu medzi MZVaEZ SR a Ministerstvom zahraničných vecí Kórejskej republiky.

 • Minister M. Lajčák s čiernohorským premiérom Milom Djukanovičom.
  Správa obsahuje fotografiu

  19.3.2015 | Aktivity ministra | Čierna Hora

   

  Čierna Hora môže na ceste do EÚ a NATO počítať so slovenskou pomocou

  „Pred Čiernou Horou stojí v integračnom procese veľa náročných úloh, ale môže sa pri ich plnení spoľahnúť na jednoznačnú podporu Slovenska," vyhlásil podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák počas návštevy v Podgorici. V stredu a vo štvrtok tam rokoval s prezidentom krajiny Filipom Vujanovičom, predsedom parlamentu Rankom Krivokapičom, premiérom Milom Djukanovičom a svojim rezortným kolegom Igorom Lukšičom a tiež ministrom vnútra Raškom Konjevičom a podpredsedom vlády Duškom Markovičom.

 • Štátny tajomník Peter Javorčík s Pietrom de Gooijerom, stálym predstaviteľom Holandska pri EÚ.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  17.3.2015 | Aktivity štátnych tajomníkov

   

  Príprava marcového samitu v rukách ministrov – za účasti štátneho tajomníka P. Javorčíka

  Na Rade pre všeobecné záležitosti (GAC) v Bruseli dnes (17. marca) dominovala diskusia k návrhu záverov Európskej rady (19. – 20. marec). Slovenskú republiku na zasadnutí zastupoval štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Peter Javorčík. Kľúčovými témami samitu bude projekt Energetickej únie, Východné partnerstvo vrátane vzťahov s Ruskom a Ukrajinou, ale aj zhodnotenie ekonomickej situácie v Európe.

Choď na:   4   5   6   7   8   9   10   11   12