Preskočiť navigáciu

Správy s fotogalériou

Choď na:   4   5   6   7   8   9   10   11   12
 • Miroslav Lajčák predstavil v pléne Národnej rady SR Zameranie zahraničnej a európskej politiky SR na rok 2015.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje dokument

  10.2.2015 | Aktivity ministra

   

  M. Lajčák v NR SR o prioritách a výzvach pre zahraničnú politiku v 2015

  Bratislava (10. februára 2015) - Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák predstavil dnes v pléne Národnej rady SR Zameranie zahraničnej a európskej politiky SR na rok 2015. Ide o náčrt hlavných priorít a výziev, ktorými sa bude slovenská diplomacia zaoberať tento rok. Dokument stavia na dlhodobej programovej kontinuite zahraničnej politiky SR a identifikuje päť hlavných priorít.

 • 2. workshop Národného konventu o EÚ otvoril štátny tajomník rezortu Peter Javorčík.
  Správa obsahuje fotografiu

  9.2.2015 | Aktivity štátnych tajomníkov

   

  Na ministerskej pôde sa diskutovalo o zamestnanosti ako o možnom adeptovi na predsednícku prioritu Slovenska

  Zamestnanosť, najmä s prepojením na vzdelávanie, je vhodný adept na prioritu slovenského predsedníctva v Rade EÚ. Zhodli sa na tom panelisti 2. workshopu Národného konventu o EÚ, na ktorého pôde sa diskutuje o možných predsedníckych prioritách. Diskusiu, ktorá sa 9. februára konala na MZVaEZ SR, otvoril štátny tajomník rezortu Peter Javorčík.

 • Na úvod zasadnutia minsitrov: Miroslav Lajčák počas krátkej diskusie s maďarským kolegom Péterom Szijjártóm.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  9.2.2015 | Aktivity ministra | Slovensko a Európska únia

   

  Ministri EÚ v Bruseli aj o aktuálnej situácii na Ukrajine

  Ministri zahraničných vecí členských štátov Európskej únie v pondelok (9. februára)na pravidelnom zasadnutí Rady pre zahraničné záležitosti (FAC) v Bruseli diskutovali o vývoji situácie na Ukrajine, v krajinách Blízkeho Východu a severnej Afriky. Po obsažnej diskusii k Ukrajine ministri schválili pripravený aktualizovaný sankčný zoznam 19 osôb a 9 subjektov, ktoré budú zaradené na existujúce zoznamy zákazu cestovania a zmrazenia účtov.

 • Mníchovská bezpečnostná konferencia.
  Správa obsahuje fotografiu

  8.2.2015 | Aktivity ministra

   

  M. Lajčák: Západ a Rusko potrebujú o Ukrajine dialóg a nie dva monológy

  Mníchov (8. februára 2015) - "Rozkol medzi Západom a Ruskom pre krízu na Ukrajine je momentálne veľmi hlboký," uviedol podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák v nedeľu v Mníchove počas Mníchovskej bezpečnostnej konferencie. Dôsledky krízy na Ukrajine na európsku bezpečnosť boli hlavnou témou prestížnej konferencie, ktorá každý rok ponúka svetovým štátnikom a expertom priestor na výmenu názorov o globálnych problémoch a spôsoboch ako ich riešiť.

 • Minister M. Lajčák rokoval v pekingu s čínskym ministrom zahraničných vecí Wang Jiom.
  Správa obsahuje fotografiu

  4.2.2015 | Aktivity ministra | Čína

   

  SR-Čína: Záujem pretaviť dobré politické vzťahy do konkrétnych ekonomických výsledkov

  Peking (4. februára 2015) - Slovensko a Čína sú pripravené zintenzívniť vzájomnú spoluprácu a posunúť svoje vzťahy na ešte vyššiu úroveň. Vyplynulo to z rokovaní podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka, ktorý do Číny pricestoval na pozvanie rezortného partnera Wang Ji-a. Ide o prvú oficiálnu návštevu šéfa rezortu slovenskej diplomacie v Pekingu od roku 2008. „Moja návšteva v Pekingu a Šanghaji odráža odhodlanie Slovenska pestovať s Čínou ešte tesnejšie vzťahy.

 • M. Lajčák na pôde Čínskej akadémie sociálnych vied v Pekingu.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje dokument

  3.2.2015 | Aktivity ministra | Čína

   

  EÚ-Čína: Globálne partnerstvo pre obojstranný prospech

  Peking (3. februára 2015) – „Čína je dôležitý partner pri riešení globálnych problémov a naše tesnejšie vzťahy sú nielen nutnosťou ale aj prirodzeným odrazom toho, čo je obojstranne prospešné,“ uviedol dnes podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák na pôde Čínskej akadémie sociálnych vied v Pekingu. "Slovensko vníma Čínu ako tradičného partnera a dôležitého regionálneho hráča. Uznávame rastúcu úlohu Číny v dnešnom multipolárnom svete a oceňujeme jej vyvážený prístup.

 • Minister M. Lajčák navštívil Šanghaj.
  Správa obsahuje fotografiu

  2.2.2015 | Aktivity ministra | Čína

   

  Minister M. Lajčák navštívil finančné a ekonomické centrum Číny

  Šanghaj (2. februára 2015) - O možnostiach intenzívnejšej spolupráce slovenských a čínskych regiónov a o zapájaní sa slovenských subjektov do čínskych hi-tech projektov rokoval dnes v Šanghaji podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák s viceprimátorom mesta pre zahraničné vzťahy a financie Tchu Kuang-šaom. Ide o prvú návštevu šéfa rezortu slovenskej diplomacie v Šanghaji. Cieľom rozhovorov bolo načrtnúť možnosti tesnejšej spolupráce na regionálnej úrovni ako aj podpora slovenských podnikateľov pri rozvíjaní aktivít v Šanghaji a okolí.

 • Minister M. Lajčák s viceprezidentom USA Joeom Bidenom.
  Správa obsahuje fotografiu

  30.1.2015 | Aktivity ministra | Spojené štáty

   

  SR-USA: S viceprezidentom Bidenom o slovenskom pohľade na ukrajinskú krízu

  Washington (30. januára) - O názoroch Slovenskej republiky na ukrajinskú krízu diskutoval vo Washingtone podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák s viceprezidentom USA Joe Bidenom. Stretnutie sa uskutočnilo vo štvrtok večer v Bielom dome v rámci prijatia predstaviteľov niekoľkých európskych krajín v predvečer konferencie o Východnom partnerstve EÚ, ktorú vo Washingtone organizuje Atlantická rada a lotyšské predsedníctvo EÚ.

Choď na:   4   5   6   7   8   9   10   11   12