Preskočiť navigáciu

Správy s fotogalériou

Choď na:   4   5   6   7   8   9   10   11   12
 • Minister M. Lajčák počas príhovoru na galavečere pri príležitosti vstupu SR do EÚ./Minister Lajčák delivering his speech at the occasion on entrance of SR to EU.
  Správa obsahuje fotografiu

  30.4.2014 | 10 rokov Slovenska v EÚ | Aktivity ministra | Slovensko a Európska únia

   

  Fotogaléria: Galavečer osláv vstupu Slovenska do EÚ

  V podvečer 10. výročia vstupu Slovenska do Európskej únie sa v Historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave stretli počas slávnostného galavečera najvyšší ústavní činitelia, osobnosti politického, kultúrneho a spoločenského života ako aj tí, ktorí sa pričinili o vstup Slovenska do EÚ. Pozvánku od hostiteľa - podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka prijali poprední predstavitelia Európskej únie, vrátane predsedu Európskeho parlamentu Martina Schulza, predsedu Európskej rady Hermana von Rompuya či podpredsedu Európskej komisie Maroša Šefčoviča.

 • Štátny tajomník P. Burian uložil listiny o prijatí tzv. Kampalských dodatkov Rímskeho štatútu Medzinárodného trestného súdu
  Správa obsahuje fotografiu

  29.4.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Slovensko a OSN

   

  Štátny tajomník MZVaEZ SR P. Burian uložil listiny o prijatí Kampalských dodatkov Rímskeho štatútu Medzinárodného trestného súdu

  Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Peter Burian uložil 28. apríla 2014 v sídle OSN v New Yorku listiny o prijatí tzv. Kampalských dodatkov Rímskeho štatútu Medzinárodného trestného súdu.

 • Štátny tajomník Peter Burian s generálnym tajomníkom OSN Ban Ki-moonom
  Správa obsahuje fotografiu

  29.4.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Slovensko a OSN

   

  Otvorená debata BR OSN o reforme bezpečnostného sektoru za účasti štátneho tajomníka MZVaEZ SR Petra Buriana

  Za účasti generálneho tajomníka OSN Ban Ki-moona sa 28. apríla 2014 v New Yorku v sídle OSN uskutočnila otvorená debata Bezpečnostnej rady OSN k reforme bezpečnostného sektora (SSR). Za Slovenskú republiku vystúpil štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Peter Burian, význam diskusie podčiarkla účasť podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí Čiernej Hory Igora Lukšića, ministra zahraničných vecí Nigérie Aminu B. Waliho, ako predsedníckej krajiny BR OSN v mesiaci apríl a námestníka ministra zahraničných vecí Nórska H. Braatskara.

 • Minister M. Lajčák rokoval v Budapešti s partnermi z krajín V4 a Východného partnerstva.
  Správa obsahuje fotografiu

  29.4.2014 | Aktivity ministra | Aktuálne o Ukrajine | Slovensko a V4

   

  Minister M. Lajčák rokoval v Budapešti s partnermi z krajín V4 a Východného partnerstva

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák v dňoch 28. a 29. apríla 2014 v Budapešti viedol delegáciu SR na stretnutí ministrov zahraničných vecí krajín Vyšehradskej skupiny (V4) a Východného partnerstva. Okrem šiestich partnerských krajín (Arménsko, Azerbajdžan, Bielorusko, Gruzínsko, Moldavsko, Ukrajina) sa na schôdzke zúčastnil aj eurokomisár pre rozširovanie a susedskú politiku Štefan Füle a predstaviteľ Grécka ako súčasnej predsedníckej krajiny EÚ.

 • M. Lajčák v paneli nazvanom 10 rokov strednej Európy a Vyšehradskej spolupráce s EÚ
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  28.4.2014 | Aktivity ministra | Prejavy a vystúpenia ministra...

   

  Minister M. Lajčák vystúpil s prejavom na konferencii venovanej 10. výročiu rozšírenia EÚ

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky vystúpil dnes (28. apríla 2014) v Budapešti, na konferencii týkajúcej sa 10. výročia rozšírenia Európskej únie. Slovenský minister popri aktuálnych výzvach zdôraznil najmä prínosy a pozitíva, ktoré pre krajiny V4 a región strednej Európy prináša ich členstvo v EÚ. M. Lajčák akcentoval dôležitosť dvoch princípov, na ktorých funguje EÚ, a to princípu zodpovednosti a solidarity, ktoré „musia kráčať ruka v ruke“. Zároveň uviedol, že každá členská krajina EÚ sa plnohodnotne podieľa na budovaní a formovaní Únie. „EÚ sme my, my budujeme Úniu, nemáme preto "právo kritizovať" Brusel za premeškané príležitosti,“ skonštatoval šéf slovenskej diplomacie.

 • Štátny tajomník Peter Burian a Alexej Volkov, štátny tajomník MZV Kazachstanu počas prijatia na MZVaEZ SR.
  Správa obsahuje fotografiu

  25.4.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Kazachstan

   

  Záujem Kazachstanu o regionálny rozvoj prináša možnosti pre slovenské investície

  Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Peter Burian na pôde rezortu diplomacie v Bratislave prijal 25. apríla 2014 námestníka ministra zahraničných vecí Kazašskej republiky Alekseja Volkova.

 • Minister Miroslav Lajčák a veľvyslanec Líbye Abdulhafid Mohamed Benzeitun počas prijatia na MZVaEZ SR.
  Správa obsahuje fotografiu

  25.4.2014 | Aktivity ministra | Líbya

   

  Minister M. Lajčák prijal nového líbyjského veľvyslanca

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák prijal dnes (25. apríla 2014) dezignovaného veľvyslanca Líbye na Slovensku Abdulhafída Mohameda Benzeitún, ktorý mu odovzdal kópie poverovacích listín. Rozhovor sa sústredil na možnosti ďalšieho rozvoja bilaterálnej spolupráce s osobitným dôraznom na politickú a obchodno-ekonomickú oblasť. Minister M. Lajčák akcentoval nevyhnutnosť obnovy bezpečnosti a stability v krajine.

 • Minister M. Lajčák na konferencii vo Viedni
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  24.4.2014 | Aktivity ministra | Prejavy a vystúpenia ministra

   

  Minister M. Lajčák vystúpil vo Viedni na konferencii pri príležitosti 10. výročia vstupu do EÚ

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák dnes (24. apríla 2014) vystúpil vo Viedni na medzinárodnej konferencii „Desať rokov po rozširovaní EÚ v roku 2004: čo sa dosiahlo a ďalšie kroky“, ktorú organizuje Spolkové ministerstvo pre Európu, integráciu a zahraničné veci Rakúska v spolupráci s ďalšími rakúskymi partnermi. Konferencia sa koná pri príležitosti 10. výročia vstupu desiatich krajín strednej, východnej a južnej Európy do Európskej únie a je súčasťou série podujatí, ktorými si Rakúsko v roku 2014 pripomína toto významné výročie.

Choď na:   4   5   6   7   8   9   10   11   12