Preskočiť navigáciu


Správy s fotogalériou

Choď na:   6   7   8   9   10   11   12   13   14
 • Minister otvoril v Hočiminovom meste Slovensko-vietnamské energetické fórum za účasti slovenských podnikateľov.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  5.11.2014 | Aktivity ministra | Vietnam

   

  M. Lajčák: "Máme viac ako 40-ročné skúsenosti s využívaním jadrovej energie, ktoré vieme zúročiť"

  Návštevou Hočiminovho mesta pokračovala dnes (5. novembra 2014) dvojdňová pracovná cesta podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka vo Vietname. Úvod dňa patril prehliadke komplexu vietnamskej spoločnosti FPT Software, ktorá je v súčasnosti najväčšou spoločnosťou v oblasti informačných a komunikačných technológií vo Vietname s ročným obratom 1,4 mld. USD a zamestnáva viac ako 17 000 ľudí. V júni tohto roka oznámila prevzatie nemeckej spoločnosti RWE IT Slovakia so sídlom v Košiciach, čím sa stala prvým významným vietnamským investorom na Slovensku.

 • Minister M. Lajčák s ministrom zahraničných vecí Vietnamu.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  4.11.2014 | Aktivity ministra | Vietnam

   

  M. Lajčák: "Veríme, že Vietnam bude naďalej vytvárať vhodné prostredie pre investície zo Slovenska"

  Prijatím u prezidenta Vietnamskej socialistickej republiky Truon Tan Sanga a rokovaním so svojím rezortným partnerom Pham Binh Minhom začal dnes (4. novembra 2014) svoju dvojdňovú návštevu Vietnamskej socialistickej republiky podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. Cieľom návštevy je využiť dobrú úroveň politickej spolupráce a tradične priateľských vzťahov na podporu ekonomických záujmov s cieľom zmierniť záporné saldo vzájomného obchodu.

 • So singapurským ministrom obchodu a priemyslu Lim Hung Kiangom
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  3.11.2014 | Aktivity ministerstva | Singapur

   

  M. Lajčák: „V inováciách a znalostnej ekonomike je pre nás Singapur inšpiráciou"

  Slovenská republika si je vedomá vedúcej úlohy Singapuru v oblasti výskumu, vedy a technológií a jej pripravená nielen využiť singapurské skúsenosti z ekonomickej transformácie, ale chce aj ponúknuť potenciálnym ázijským investorom svoje kľúčové silné stránky: kombináciu ekonomických stimulov, výhodnej pozície odrazového mostíka do EÚ, členstva v eurozóne a kvalifikovanej vysokoproduktívnej pracovnej sily. Povedal to dnes (3. novembra 2014) v Singapure podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák na stretnutí s prezidentom krajiny Tonym Tanom

 • Minister Lajčák so srbským partnerom Ivicom Dačićom
  Správa obsahuje fotografiu

  31.10.2014 | Aktivity ministra | Macedónska republika | Albánsko...

   

  M. Lajčák v Bratislave s ministrami zahraničných vecí Srbska, Albánska, Macedónska a Kosova

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák absolvoval dnes 31. októbra 2014 na okraj tradičného stretnutia ministrov krajín Vyšehradskej skupiny a západného Balkánu, ktoré sa konalo pod patronátom slovenského predsedníctva vo V4 v Bratislave, sériu bilaterálnych stretnutí s partnermi z regiónu. Prioritnou témou rozhovorov bol aktuálny vývoj v regióne západného Balkánu, stav integračných procesov, možnosti podpory SR, ako aj otázky bilaterálnej spolupráce.

 • Minister M. Lajčák na rokovaní s ministrami zahraničných vecí V4 a západného Balkánu.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje dokument Správa obsahuje video

  31.10.2014 | Aktivity ministra

   

  V Bratislave sa zišli ministri zahraničných vecí krajín V4 a západného Balkánu

  Pod patronátom slovenského predsedníctva vo Vyšehradskej skupine (V4) sa dnes (31. októbra 2014) zišli v Bratislave ministri zahraničných vecí V4 a západného Balkánu na schôdzke, ktorej hostiteľom bol podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. Okrem partnerov z Vyšehradskej štvorky a západného Balkánu sa na podujatí zúčastnila aj dezignovaná podpredsedníčka Európskej komisie a vysoká predstaviteľka EÚ pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Federica Mogherini ako aj spolkový minister pre Európu, integráciu a zahraničné veci Rakúska Sebastian Kurz. K plenárnemu zasadnutia sa pripojil aj generálny tajomník Rady pre regionálnu spoluprácu Goran Svilanović.

 • Výstava 13. ročníka EKOPLAGÁT 2014
  Správa obsahuje fotografiu

  30.10.2014 | Odbor kultúrnej diplomacie

   

  Výstava 13. ročníka EKOPLAGÁT 2014

  V Považskej galérii umenia v Žiline bola 30. októbra 2014 slávnostne otvorená výstava 13. ročníka EKOPLAGÁT 2014.

 • Ministri zahraničných vecí V4, minister zahraničných vecí Rakúska Sebastian Kurz a dezignovaná Vysoká predstaviteľka EÚ pre bezpečnostnú politiku a zahraničné veci Federica Mogherini
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje dokument

  30.10.2014 | Aktivity ministra | Slovensko a V4...

   

  M. Lajčák: „Našou snahou je nachádzať vo V4 synergie v oblastiach s veľkým potenciálom“

  Pod patronátom slovenského predsedníctva vo Vyšehradskej skupine sa dnes (30. októbra 2014) zišli v Bratislave na pracovnej schôdzke ministri zahraničných vecí členských krajín V4 – Miroslav Lajčák, Lubomír Zaorálek, Péter Szijjártó a Grzegorz Schetyna. Šéf slovenskej diplomacie informoval partnerov o pokroku v plnení priorít súčasného slovenského predsedníctva vo V4: naše aktivity sa zameriavajú na posilňovanie dynamiky a konkurencieschopnosti krajín V4, energetickú bezpečnosť, rozvoj spolupráce v oblasti dopravy a obrany.„Našou snahou je tiež nachádzať synergie v oblastiach s veľkým potenciálom podpory ekonomického rastu, akými sú digitálna agenda, veda, výskum a inovácie, konsolidácia verejných financií a boj s daňovými únikmi a podvodmi,“ povedal minister M. Lajčák.

 • Rokovanie s poľským ministrom zahraničných vecí G. Schetynom
  Správa obsahuje fotografiu

  30.10.2014 | Aktivity ministerstva | Slovensko a V4 | Česko

   

  M. Lajčák o posilnení susedskej spolupráce s Poľskom aj Českou republikou

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák absolvoval dnes (30. októbra 2014) na okraj zasadnutia šéfov diplomacií členských krajín V4 aj bilaterálne rokovanie s poľským partnerom Grzegorzom Schetynom - prvé po nástupe G. Schetynu do funkcie ministra zahraničných vecí Poľskej republiky. Popri otázkach dvojstrannej spolupráce, v ktorej je pre obe krajiny veľkou výzvou odstránenie „úzkych hrdiel“ v dopravnej infraštruktúre, sa rokovania niesli najmä v znamení aktuálnych zahranično-politických tém s dôrazom na Ukrajinu, vzťahy s Ruskom, problematiku V4, NATO a EÚ. M. Lajčák konštatoval, že na väčšinu otázok máme veľmi blízke názory, pričom práve formát V4 nám umožňuje operatívne konzultovať kľúčové záležitosti na politickej, aj pracovnej úrovni.

Choď na:   6   7   8   9   10   11   12   13   14