Preskočiť navigáciu


Správy s fotogalériou

Choď na:   6   7   8   9   10   11   12   13   14
 • Z mimoriadneho zasadnutia FAC, Brusel, 15. august 2014. Foto: The Council of the European Union.
  Správa obsahuje fotografiu

  15.8.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Aktuálne o Ukrajine | Slovensko a Európska únia

   

  Štátny tajomník P. Burian na mimoriadnom zasadnutí Rady pre zahraničné veci

  Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Peter Burian sa dnes (15. augusta 2014) v Bruseli zúčastnil na mimoriadnom zasadnutí Rady EÚ pre zahraničné veci. Zasadnutie zvolala vysoká predstaviteľka EÚ pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Catherine Ashtonová v súvislosti so zhoršujúcou sa bezpečnostnou a humanitárnou situáciou v Iraku a v reakcii na vývoj v Líbyi, v pásme Gazy a na Ukrajine.

 • Posledná konzultácia pred zasadnutí FAC s kolegami z Talianska a Rakúska.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  22.7.2014 | Aktivity ministra | Aktuálne o Ukrajine...

   

  Minister M. Lajčák na zasadnutí Rady EÚ pre zahraničné veci v Bruseli

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák sa v utorok (22. júla 2014) zúčastnil na pravidelnom zasadnutí Rady EÚ pre zahraničné veci (FAC) v Bruseli. Hlavnou témou diskusie ministrov o Ukrajine bol vývoj situácie v súvislosti s nedávnou katastrofou lietadla Malajzijských aerolínií. Rada prijala závery, v ktorých vyjadrila hlboký zármutok EÚ a členských krajín zo zostrelenia lietadla, privítala prijatie rezolúcie Bezpečnostnej rady OSN v tejto veci, vyzvala separatistov na umožnenie prístupu na miesto dopadu lietadla, ktoré je potrebné zabezpečiť za účelom vyšetrovania.

 • Na donorskej konferencii na pomoc Bosne a Herecegovine a Sbrsku postihnutých záplavami, zastupoval SR minister M.Lajčák. Foto: Európska únia
  Správa obsahuje fotografiu

  16.7.2014 | Aktivity ministra

   

  M. Lajčák vystúpil na donorskej konferencii na pomoc Bosne a Hercegovine a Srbsku

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák dnes (16. júla 2014) vystúpil v Bruseli na donorskej konferencii na pomoc Bosne a Hercegovine a Srbsku po nedávnych záplavách. Vo svojom vystúpení privítal úsilie medzinárodného spoločenstva na čele s Európskou úniou napomôcť obnove oboch krajín a opätovne vyjadril solidaritu s obomi krajinami postihnutými záplavami. Zároveň povzbudil vlády oboch krajín, aby výzvy spôsobené touto vážnou humanitárnou katastrofou využili ako príležitosť na zlepšenie života svojich občanov. Slovensko zareagovalo na prírodnú katastrofu v máji t. r. medzi prvými. K doteraz poskytnutým 262 000 € humanitárnej materiálnej a finančnej pomoci pre obe krajiny (135 000 € pre Srbsko a 127 000 € pre Bosnu a Hercegovinu) minister M. Lajčák na konferencii ohlásil ďalších 200 000 € pre každú z nich.

 • Rokovanie šéfov diplomacií Slovenska a Chorvátska v Dubrovníku.
  Správa obsahuje fotografiu

  11.7.2014 | Aktivity ministra | Chorvátsko

   

  Minister M. Lajčák rokoval v Dubrovníku s chorvátskou partnerkou V. Pusićovou

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák dnes (11. júla 2014) rokoval so svojou chorvátskou partnerkou Vesnou Pusićovou v rámci konferencie „Croatia Forum“, ktorá sa koná v týchto dňoch v Dubrovníku. Obaja pozitívne ocenili rozvoj vzájomných vzťahov, vrátane intenzívneho politického dialógu. Primárnou témou rokovaní boli najmä otázky integrácie krajín západného Balkánu do EÚ, čomu je venovaná aj samotná konferencia. „Chorvátsko a jeho úspešný príbeh je veľmi dobrým príkladom pre ostatné krajiny regiónu, ktorých integrácia ešte len čaká.

 • Minister M. Lajčák a ďalší panelisti. Sprava: I. Dačič, F. Timmermans a I. Lukšič.
  Správa obsahuje fotografiu

  11.7.2014 | Aktivity ministra | Chorvátsko

   

  Minister M. Lajčák na konferencii Croatia Forum v Dubrovníku: Rozširovanie EÚ nemôže byť ukončené bez západného Balkánu

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák sa na pozvanie svojej chorvátskej partnerky Vesny Pusićovej zúčastňuje na konferencii „Croatia Forum“ v Dubrovniku. Aktuálny ročník konferencie je venovaný súčasnému stavu integrácie západného Balkánu do EÚ.

 • P. Burian s nemeckým partnerom Stephanom Steinleinom (prvý zprava) a štátnymi tajomníkmi ministerstiev zahraničných vecí krajín Vyšehradskej štvorky a Nemecka.
  Správa obsahuje fotografiu

  3.7.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Aktuálne o Ukrajine | Slovensko a V4

   

  Štátny tajomník MZVaEZ SR Peter Burian rokoval s partnermi z krajín V4 a Nemeckom

  V Bratislave sa dnes (3. júla 2014) z iniciatívy štátneho tajomníka Ministerstva zahraničných vecí a euŕopskych záležitostí SR Petra Buriana konali pracovné konzultácie na úrovni štátnych tajomníkov ministerstiev zahraničných vecí krajín V4 a Nemeckej spolkovej republiky.

 • Minister M. Lajčák s predsedom parlamentu Cyperskej republiky Yiannakisom Omirouom.
  Správa obsahuje fotografiu

  3.7.2014 | Aktivity ministra | Cyprus

   

  M. Lajčák: Cyprus sa môže spoľahnúť na našu podporu pri hľadaní trvalého riešenia sporu

  Aktuálny vývoj v bikomunitnom dialógu na Cypre po nedávnom reštarte rozhovorov medzi cypersko-tureckými a cypersko-gréckymi politickými predstaviteľmi, ako aj celkové perspektívy riešenia cyperského problému dominovali dnešnému (3. júla 2014) stretnutiu podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka s predsedom parlamentu Cyperskej republiky Yiannakisom Omirouom, ktorý pricestoval na Slovensko na oficiálnu návštevu. Rokovania nadviazali na májové stretnutie oboch predstaviteľov v Nikózii počas oficiálnej návštevy ministra M. Lajčáka pri príležitosti 25. výročia začatia bikomunitného dialógu, ako aj 50. výročia UNFICYP

 • Miroslav Lajčák a holandský minister zahraničných vecí Frans Timmermans.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje video

  2.7.2014 | Aktivity ministra | Holandsko

   

  M. Lajčák privítal holandského partnera F. Timmermansa

  Na návštevu SR dnes (2. júla 2014) na pozvanie podpredsedu vlády a ministra zahraničných a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslava Lajčáka pricestoval holandský minister zahraničných vecí Frans Timmermans, ktorý sa predpoludním prihovoril slovenským veľvyslancom a vedúcim zastupiteľských úradov pri príležitosti trojdňovej konferencie v Bratislave. Následne sa ministri stretli aj v bilaterálnom formáte, aby sa venovali prioritám predsedníctva v Rade EÚ v roku 2016 (Holandsko je súčasťou predsedníckeho tria spolu so Slovenskom a Maltou), vymenili si názory na formovanie európskych inštitúcií po májových voľbách do Európskeho parlamentu, a prediskutovali aktuálne zahraničnopolitické témy.

Choď na:   6   7   8   9   10   11   12   13   14