Preskočiť navigáciu


Správy s fotogalériou

Choď na:   6   7   8   9   10   11   12   13   14
 • V panelovej diskusii berlínskej konferencie o antisemitizme.
  Správa obsahuje fotografiu

  13.11.2014 | Aktivity ministra | Ľudské práva

   

  M. Lajčák: „Potrebujeme nové nástroje na boj s antisemitizmom v digitálnom svete"

  Berlínska deklarácia z roku 2004 zostáva naďalej dôležitým dokumentom, ktorý pripomína antisemitizmus ako jednu z najstarších civilizačných chorôb. Jej odkaz nie je len v odporúčaniach pre krajiny OBSE, ktoré obsahovala Deklarácia, ale aj v zadefinovaní si toho, čo všetko je ešte potrebné v tejto otázke urobiť. Pretože nenávisť voči Židom nie je zďaleka problémom minulosti. Odznelo to dnes (13. novembra 2014) na berlínskej konferencii o antisemitizme, na ktorej vystúpil v panelovej diskusii aj podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák.

 • Vystúpenie na Ammánskom bezpečnostnom kolokviu.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  12.11.2014 | Aktivity ministra | Jordánsko

   

  Krajinám Blízkeho a Stredného východu ponúkame svoje skúsenosti z reformného procesu

  "Už o niekoľko dní si Slovensko a Česká republika pripomenú 25. výročie zamatovej revolúcie, politického prevratu, ktorý sa odohral bez jediného výstrelu, a ktorý vyústil do fundamentálnych zmien v spoločnosti, vrátane demokratických a ekonomických reforiem. Dnes je Slovensko členom NATO, Európskej únie, schengenského priestoru a eurozóny. S rovnakými nádejami sme hľadeli na vlnu zmien v arabských krajinách - takzvanú Arabskú jar - tieto očakávania sa však nenaplnili: namiesto demokratizačných procesov sme svedkami krvavých konfliktov, násilia, nárastu extrémizmu a ľudského utrpenia. Arabská jar odštartovala mnohé zmeny, ale postavila pred nás aj mnohé výzvy," povedal dnes (12. novembra 2014) vo svojom vystúpení na bezpečnostnom kolokviu v jordánskom Ammáne podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák.

 • S ministrom zahraničných vecí Jordánskeho kráľovstva Nasserom Judehom.
  Správa obsahuje fotografiu

  11.11.2014 | Aktivity ministra | Jordánsko

   

  M. Lajčák: "Slovensko považuje Jordánsko za dôležitého strategického partnera"

  Slovensko považuje Jordánsko za dôležitého strategického partnera Európskej únie, NATO a významnú krajinu európskeho Južného susedstva. Povedal to dnes (11. novembra 2014) podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák v jordánskom Ammáne na stretnutí s ministrom zahraničných vecí Jordánskeho kráľovstva Nasserom Judehom. "Jordánsky umiernený a tolerantný hlas zohráva stabilizačnú úlohu na medzinárodnej úrovni a je v súčasnom období veľmi dôležitý hlavne v nepokojnom regióne Blízkeho a Stredného východu. V tomto máme s Jordánskom spoločný cieľ: vytvoriť priaznivé podmienky pre trvalý mier, stabilitu a rozvoj v regióne i mimo neho,“ povedal M. Lajčák.

 • Štátny tajomník Peter Burian prijal veľvyslanca Kórejskej ľudovodemokratickej republiky v Slovenskej republike so sídlom v Prahe Ri Kwanga IL
  Správa obsahuje fotografiu

  11.11.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Kórejská ľudovodemokratická republika

   

  P. Burian prijal veľvyslanca Kórejskej ľudovodemokratickej republiky

  „Máme záujem o nastolenie mieru, bezpečnosti a stability na Kórejskom polostrove,“ uviedol dnes (11. novembra 2014) štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Peter Burian.

 • Ministri zahrančných vecí SR a Palestíny podpísali spoločnú deklaráciu o zriadení ministerského výboru, ktorý má prispieť k zintenzívneniu vzájomných kontaktov.
  Správa obsahuje fotografiu

  10.11.2014 | Aktivity ministra | Palestína | Izrael

   

  M. Lajčák v Izraeli a Palestíne: "Je potrebné budovať atmosféru dôvery a vyhnúť sa jednostranným krokom"

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák pricestoval dnes (10. novembra 2014) do Izraela, kde rokoval s izraelským ministrom zahraničných vecí Avigdorom Libermanom o aktuálnych otázkach v regióne Blízkeho východu. Obaja ministri potvrdili výbornú úroveň bilaterálnych vzťahov, ktorá nevychádza len z pravidelných politických kontaktov. Slovensko a Izrael majú záujem o praktickú spoluprácu podnikateľov a inštitúcií, najmä v oblasti vedy, výskumu, vývoja a inovácií.

 • P. Javorčík so štátnym tajomníkom Ministerstva zahraničných vecí Dánskeho kráľovstva Kimom Jørgensenom.
  Správa obsahuje fotografiu

  10.11.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Dánsko

   

  P. Javorčík s dánskym partnerom K. Jørgensenom o aktuálnych európskych otázkach

  Na dnešnom stretnutí štátneho tajomníka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Petra Javorčíka so štátnym tajomníkom Ministerstva zahraničných vecí Dánskeho kráľovstva Kimom Jørgensenom (10. novembra 2014) dominovali predovšetkým aktuálne európske témy. Partneri sa venovali otázkam ekonomického rastu, energetickej bezpečnosti a koordinácii spolupráce pri príprave nadchádzajúceho stretnutia ministrov zahraničných vecí V4 + severské a baltské krajiny (NB8).

 • S líderkou mjanmarskej opozície, občianskou aktivistkou a nositeľkou Nobelovej ceny za mier Aung San Suu Kyi.
  Správa obsahuje fotografiu

  7.11.2014 | Aktivity ministra | Mjanmarsko

   

  M. Lajčák: "Sme pripravení ponúknuť Mjanmarsku schému výmeny integračných skúseností"

  Historicky prvou návštevou člena exekutívy SR v Mjanmarsku ukončil dnes (7. novembra 2014) podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák svoju týždňovú cestu po troch krajinách juhovýchodnej Ázie, v rámci ktorej rokoval s vysokými predstaviteľmi Singapuru a Vietnamu. Cieľom návštevy, ktorá sa uskutočňuje na pozvanie ministra zahraničných vecí Mjanmarska Wunna Maung Lwina, je oživiť bilaterálne politické vzťahy a naštartovať obchodnú a ekonomickú spoluprácu.

 • Minister otvoril v Hočiminovom meste Slovensko-vietnamské energetické fórum za účasti slovenských podnikateľov.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  5.11.2014 | Aktivity ministra | Vietnam

   

  M. Lajčák: "Máme viac ako 40-ročné skúsenosti s využívaním jadrovej energie, ktoré vieme zúročiť"

  Návštevou Hočiminovho mesta pokračovala dnes (5. novembra 2014) dvojdňová pracovná cesta podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka vo Vietname. Úvod dňa patril prehliadke komplexu vietnamskej spoločnosti FPT Software, ktorá je v súčasnosti najväčšou spoločnosťou v oblasti informačných a komunikačných technológií vo Vietname s ročným obratom 1,4 mld. USD a zamestnáva viac ako 17 000 ľudí. V júni tohto roka oznámila prevzatie nemeckej spoločnosti RWE IT Slovakia so sídlom v Košiciach, čím sa stala prvým významným vietnamským investorom na Slovensku.

Choď na:   6   7   8   9   10   11   12   13   14