Preskočiť navigáciu


Správy s fotogalériou

Choď na:   6   7   8   9   10   11   12   13   14
 • Miroslav Lajčák vystúpil pred účastníkmi konferencie Rozvoj a demokracia.
  Správa obsahuje fotografiu

  16.10.2014 | Aktivity ministra | Oficiálna rozvojová pomoc

   

  M. Lajčák odovzdal cenu SlovakAid chirurgovi Jurajovi Bencovi

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák 15. októbra 2014 vystúpil pred účastníkmi konferencie konferencie Rozvoj a demokracia, ktorú zorganizovalo MZVaEZ SR v spolupráci s Nadáciou Pontis v priestoroch bratislavského hotela Austria Trend. „Ešte nikdy nebolo prepojenie medzi našou zahraničnou a rozvojovou politikou také intenzívne ako v posledných mesiacoch, keď západný Balkán postihli ničivé povodne, vyhrotila sa situácia na našich východných hraniciach, dramaticky rastie počet utečencov z Afriky i Blízkeho východu a v západnej Afrike zúri smrteľný vírus eboly. Som rád, že naši občania nestoja bokom a z tohto pohľadu má udeľovanie ceny SlovakAid stále väčší zmysel – ako uznanie tým, čo sa osobitne aktívne zapájajú do rozvojovej spolupráce a humanitárnej pomoci," povedal M. Lajčák.

 • Fórum otvoril podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák a jeho rakúsky partner Sebastian Kurz.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje dokument

  14.10.2014 | Aktivity ministra | Ekonomické správy...

   

  M. Lajčák otvoril v Bratislave Slovensko-rakúske ekonomické fórum

  „Spolupráca našich krajín nebola nikdy lepšia. Je to zrejmé na najvyššej politickej úrovni, ako aj na príklade mnohých partnerstiev medzi obcami, podnikateľmi, ale aj v kultúre, vzdelávaní a na občianskej úrovni. Rakúske firmy pôsobia v našej krajine nielen v bankovníctve, poisťovníctve alebo stavebníctve, ale aj v malom a strednom podnikaní. Na slovenskom trhu má svoju výrobu či predajné kapacity takmer 2500 rakúskych spoločností. Rakúsko je navyše naša jediná susedná krajina s rovnakou spoločnou menou. Sme a chceme byť aj naďalej spojencami pri ďalšom posilňovaní eura, eurozóny a v rámci mnohých politík Európskej únie, kde máme dlhodobo kompatibilné pozície,“ povedal dnes (14. októbra 2014) podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák v otváracom prejave na Slovensko-rakúskom ekonomickom fóre, ktoré sa zišlo v priestoroch Primaciálneho paláca v Bratislave.

 • Štátny tajomník MZVaEZ SR Peter Burian na pôde Klubu Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory Trenčianskej regionálnej komory.
  Správa obsahuje fotografiu

  14.10.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Ministerstvo pre podnikateľov

   

  Štátny tajomník P. Burian na zasadnutí Klubu SOPK v Trenčíne

  Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Peter Burian dnes (14. októbra 2014) vystúpil na pôde Klubu Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory Trenčianskej regionálnej komory. Spolu s generálnou riaditeľkou Sekcie hospodárskej spolupráce MZVaEZ SR Dagmar Repčekovou informovali podnikateľov z Trenčianskeho kraja o aktivitách slovenskej ekonomickej diplomacie a diskutovali o možnostiach rozširovania vzájomnej spolupráce.

 • Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR v spolupráci s Ministerstvom spravodlivosti SR a Justičnou akadémiou SR zrealizovalo v dňoch 13. – 15. októbra 2014 v detašovanom pracovisku Justičnej akadémie v obci Omšenie neďaleko Trenčianskych Teplíc odborný seminár so zameraním na oblasť justície.
  Správa obsahuje fotografiu

  14.10.2014 | Slovensko a V4

   

  Seminár Justičnej akadémie SR pre krajiny Západného Balkánu počas Predsedníctva SK vo V4

  Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR v spolupráci s Ministerstvom spravodlivosti SR a Justičnou akadémiou SR zrealizovalo v dňoch 13. – 15. októbra 2014 v detašovanom pracovisku Justičnej akadémie v obci Omšenie neďaleko Trenčianskych Teplíc odborný seminár so zameraním na oblasť justície.

 • 10. ročník podujatia s názvom Rozvojový deň s podtitulom Za život vo férovejšom svete.
  Správa obsahuje fotografiu

  14.10.2014 | Aktivity ministra | Oficiálna rozvojová pomoc

   

  M. Lajčák: „Očakávam, že sa nám podarí priblížiť zmysel rozvojovej spolupráce širšej verejnosti“

  V bratislavskej Starej tržnici si dnes (14. októbra 2014) ukážkami aktivít organizácií, ktoré dlhodobo pôsobia v menej rozvinutých častiach sveta, pripomíname ako Slovensko pomáha v iných krajinách, ktoré túto našu pomoc potrebujú. Na jubilejnom 10. ročníku podujatia s názvom Rozvojový deň s podtitulom „Za život vo férovejšom svete“ vystúpil v improvizovanom rozhovore aj podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák.

 • M. Lajčák pokrstil knihu slovenského diplomata M. Mojžitu a P. Demeša.
  Správa obsahuje fotografiu

  14.10.2014 | Aktivity ministra

   

  Miroslav Lajčák pokrstil knihu M. Mojžitu a P. Demeša o Sarajeve

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák dnes (14. októbra 2014) slávnostným krstom v priestoroch Palugyayovho paláca uviedol do života anglickú a bosniansku verziu knihy Sarajevo: Čakanie na lastovičky, ktorej autorom je slovenský diplomat a niekdajší prvý veľvyslanec SR v Bosne a Hercegovine Miroslav Mojžita; fotografiami prispel bývalý minister medzinárodných vzťahov SR a poradca dnešného šéfa slovenskej diplomacie Pavol Demeš.

 • Minister Miroslav Lajčák sa stretol s vedúcimi zastupiteľských úradov členských štátov EÚ.
  Správa obsahuje fotografiu

  13.10.2014 | Aktivity ministra | Aktuálne o Ukrajine | Slovensko a Európska únia

   

  M. Lajčák s veľvyslancami EÚ o ebole, ISIS aj Ukrajine

  Príprava októbrovej Rady EÚ pre zahraničné veci (FAC), vývoj situácie na Ukrajine, hrozba extrémistov v Iraku, ale aj proces etablovania novej Európskej komisie a ďalšie aktuálne otázky medzinárodného diania boli predmetom dnešnej (13. októbra 2014) schôdzky podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka s vedúcimi zastupiteľských úradov členských štátov EÚ akreditovaných pre SR. Stretnutie zorganizoval veľvyslanec Talianska, predsedníckej krajiny Rady EÚ, Roberto Martini.

 • S maltskou prezidentkou.
  Správa obsahuje fotografiu

  11.10.2014 | Aktivity ministra | Predsedníctvo SR v Rade EÚ | Malta

   

  M. Lajčák: "Výzvou pre ďalšie obdobie bude pritiahnuť mladých ľudí k myšlienkam SK PRES 2016"

  Druhým dňom pokračoval dnes (11. októbra 2014) podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák vo svojej pracovnej návšteve Maltskej republiky. V jeho úvode sa stretol s prezidentkou tohto ostrovného štátu Mariou-Louise Coleiro Preca, ktorej zablahoželal k nedávnemu zvoleniu do funkcie, a zároveň aj k 50. výročiu vyhlásenia nezávislosti Malty. Na stretnutí sa hovorilo najmä o možnostiach ako prehĺbiť vzájomne prospešnú spoluprácu oboch krajín v rôznych oblastiach vzťahov vrátane turizmu, ako aj o koordinácii aktivít vo vzťahu k prípravám predsedníctva v Rade Európskej únie.

Choď na:   6   7   8   9   10   11   12   13   14