Preskočiť navigáciu


Správy s fotogalériou

Choď na:   4   5   6   7   8   9   10   11   12
 • Štátny tajomník Peter Burian prijal veľvyslanca Kórejskej ľudovodemokratickej republiky v Slovenskej republike so sídlom v Prahe Ri Kwanga IL
  Správa obsahuje fotografiu

  11.11.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Kórejská ľudovodemokratická republika

   

  P. Burian prijal veľvyslanca Kórejskej ľudovodemokratickej republiky

  „Máme záujem o nastolenie mieru, bezpečnosti a stability na Kórejskom polostrove,“ uviedol dnes (11. novembra 2014) štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Peter Burian.

 • Ministri zahrančných vecí SR a Palestíny podpísali spoločnú deklaráciu o zriadení ministerského výboru, ktorý má prispieť k zintenzívneniu vzájomných kontaktov.
  Správa obsahuje fotografiu

  10.11.2014 | Aktivity ministra | Palestína | Izrael

   

  M. Lajčák v Izraeli a Palestíne: "Je potrebné budovať atmosféru dôvery a vyhnúť sa jednostranným krokom"

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák pricestoval dnes (10. novembra 2014) do Izraela, kde rokoval s izraelským ministrom zahraničných vecí Avigdorom Libermanom o aktuálnych otázkach v regióne Blízkeho východu. Obaja ministri potvrdili výbornú úroveň bilaterálnych vzťahov, ktorá nevychádza len z pravidelných politických kontaktov. Slovensko a Izrael majú záujem o praktickú spoluprácu podnikateľov a inštitúcií, najmä v oblasti vedy, výskumu, vývoja a inovácií.

 • P. Javorčík so štátnym tajomníkom Ministerstva zahraničných vecí Dánskeho kráľovstva Kimom Jørgensenom.
  Správa obsahuje fotografiu

  10.11.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Dánsko

   

  P. Javorčík s dánskym partnerom K. Jørgensenom o aktuálnych európskych otázkach

  Na dnešnom stretnutí štátneho tajomníka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Petra Javorčíka so štátnym tajomníkom Ministerstva zahraničných vecí Dánskeho kráľovstva Kimom Jørgensenom (10. novembra 2014) dominovali predovšetkým aktuálne európske témy. Partneri sa venovali otázkam ekonomického rastu, energetickej bezpečnosti a koordinácii spolupráce pri príprave nadchádzajúceho stretnutia ministrov zahraničných vecí V4 + severské a baltské krajiny (NB8).

 • S líderkou mjanmarskej opozície, občianskou aktivistkou a nositeľkou Nobelovej ceny za mier Aung San Suu Kyi.
  Správa obsahuje fotografiu

  7.11.2014 | Aktivity ministra | Mjanmarsko

   

  M. Lajčák: "Sme pripravení ponúknuť Mjanmarsku schému výmeny integračných skúseností"

  Historicky prvou návštevou člena exekutívy SR v Mjanmarsku ukončil dnes (7. novembra 2014) podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák svoju týždňovú cestu po troch krajinách juhovýchodnej Ázie, v rámci ktorej rokoval s vysokými predstaviteľmi Singapuru a Vietnamu. Cieľom návštevy, ktorá sa uskutočňuje na pozvanie ministra zahraničných vecí Mjanmarska Wunna Maung Lwina, je oživiť bilaterálne politické vzťahy a naštartovať obchodnú a ekonomickú spoluprácu.

 • Minister otvoril v Hočiminovom meste Slovensko-vietnamské energetické fórum za účasti slovenských podnikateľov.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  5.11.2014 | Aktivity ministra | Vietnam

   

  M. Lajčák: "Máme viac ako 40-ročné skúsenosti s využívaním jadrovej energie, ktoré vieme zúročiť"

  Návštevou Hočiminovho mesta pokračovala dnes (5. novembra 2014) dvojdňová pracovná cesta podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka vo Vietname. Úvod dňa patril prehliadke komplexu vietnamskej spoločnosti FPT Software, ktorá je v súčasnosti najväčšou spoločnosťou v oblasti informačných a komunikačných technológií vo Vietname s ročným obratom 1,4 mld. USD a zamestnáva viac ako 17 000 ľudí. V júni tohto roka oznámila prevzatie nemeckej spoločnosti RWE IT Slovakia so sídlom v Košiciach, čím sa stala prvým významným vietnamským investorom na Slovensku.

 • Minister M. Lajčák s ministrom zahraničných vecí Vietnamu.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  4.11.2014 | Aktivity ministra | Vietnam

   

  M. Lajčák: "Veríme, že Vietnam bude naďalej vytvárať vhodné prostredie pre investície zo Slovenska"

  Prijatím u prezidenta Vietnamskej socialistickej republiky Truon Tan Sanga a rokovaním so svojím rezortným partnerom Pham Binh Minhom začal dnes (4. novembra 2014) svoju dvojdňovú návštevu Vietnamskej socialistickej republiky podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. Cieľom návštevy je využiť dobrú úroveň politickej spolupráce a tradične priateľských vzťahov na podporu ekonomických záujmov s cieľom zmierniť záporné saldo vzájomného obchodu.

 • So singapurským ministrom obchodu a priemyslu Lim Hung Kiangom
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  3.11.2014 | Aktivity ministerstva | Singapur

   

  M. Lajčák: „V inováciách a znalostnej ekonomike je pre nás Singapur inšpiráciou"

  Slovenská republika si je vedomá vedúcej úlohy Singapuru v oblasti výskumu, vedy a technológií a jej pripravená nielen využiť singapurské skúsenosti z ekonomickej transformácie, ale chce aj ponúknuť potenciálnym ázijským investorom svoje kľúčové silné stránky: kombináciu ekonomických stimulov, výhodnej pozície odrazového mostíka do EÚ, členstva v eurozóne a kvalifikovanej vysokoproduktívnej pracovnej sily. Povedal to dnes (3. novembra 2014) v Singapure podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák na stretnutí s prezidentom krajiny Tonym Tanom

 • Minister Lajčák so srbským partnerom Ivicom Dačićom
  Správa obsahuje fotografiu

  31.10.2014 | Aktivity ministra | Macedónska republika | Albánsko...

   

  M. Lajčák v Bratislave s ministrami zahraničných vecí Srbska, Albánska, Macedónska a Kosova

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák absolvoval dnes 31. októbra 2014 na okraj tradičného stretnutia ministrov krajín Vyšehradskej skupiny a západného Balkánu, ktoré sa konalo pod patronátom slovenského predsedníctva vo V4 v Bratislave, sériu bilaterálnych stretnutí s partnermi z regiónu. Prioritnou témou rozhovorov bol aktuálny vývoj v regióne západného Balkánu, stav integračných procesov, možnosti podpory SR, ako aj otázky bilaterálnej spolupráce.

Choď na:   4   5   6   7   8   9   10   11   12