Preskočiť navigáciu


Správy s fotogalériou

Choď na:   4   5   6   7   8   9   10   11   12
 • Rokovanie šéfov diplomacií Slovenska a Chorvátska v Dubrovníku.
  Správa obsahuje fotografiu

  11.7.2014 | Aktivity ministra | Chorvátsko

   

  Minister M. Lajčák rokoval v Dubrovníku s chorvátskou partnerkou V. Pusićovou

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák dnes (11. júla 2014) rokoval so svojou chorvátskou partnerkou Vesnou Pusićovou v rámci konferencie „Croatia Forum“, ktorá sa koná v týchto dňoch v Dubrovníku. Obaja pozitívne ocenili rozvoj vzájomných vzťahov, vrátane intenzívneho politického dialógu. Primárnou témou rokovaní boli najmä otázky integrácie krajín západného Balkánu do EÚ, čomu je venovaná aj samotná konferencia. „Chorvátsko a jeho úspešný príbeh je veľmi dobrým príkladom pre ostatné krajiny regiónu, ktorých integrácia ešte len čaká.

 • Minister M. Lajčák a ďalší panelisti. Sprava: I. Dačič, F. Timmermans a I. Lukšič.
  Správa obsahuje fotografiu

  11.7.2014 | Aktivity ministra | Chorvátsko

   

  Minister M. Lajčák na konferencii Croatia Forum v Dubrovníku: Rozširovanie EÚ nemôže byť ukončené bez západného Balkánu

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák sa na pozvanie svojej chorvátskej partnerky Vesny Pusićovej zúčastňuje na konferencii „Croatia Forum“ v Dubrovniku. Aktuálny ročník konferencie je venovaný súčasnému stavu integrácie západného Balkánu do EÚ.

 • P. Burian s nemeckým partnerom Stephanom Steinleinom (prvý zprava) a štátnymi tajomníkmi ministerstiev zahraničných vecí krajín Vyšehradskej štvorky a Nemecka.
  Správa obsahuje fotografiu

  3.7.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Aktuálne o Ukrajine | Slovensko a V4

   

  Štátny tajomník MZVaEZ SR Peter Burian rokoval s partnermi z krajín V4 a Nemeckom

  V Bratislave sa dnes (3. júla 2014) z iniciatívy štátneho tajomníka Ministerstva zahraničných vecí a euŕopskych záležitostí SR Petra Buriana konali pracovné konzultácie na úrovni štátnych tajomníkov ministerstiev zahraničných vecí krajín V4 a Nemeckej spolkovej republiky.

 • Minister M. Lajčák s predsedom parlamentu Cyperskej republiky Yiannakisom Omirouom.
  Správa obsahuje fotografiu

  3.7.2014 | Aktivity ministra | Cyprus

   

  M. Lajčák: Cyprus sa môže spoľahnúť na našu podporu pri hľadaní trvalého riešenia sporu

  Aktuálny vývoj v bikomunitnom dialógu na Cypre po nedávnom reštarte rozhovorov medzi cypersko-tureckými a cypersko-gréckymi politickými predstaviteľmi, ako aj celkové perspektívy riešenia cyperského problému dominovali dnešnému (3. júla 2014) stretnutiu podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka s predsedom parlamentu Cyperskej republiky Yiannakisom Omirouom, ktorý pricestoval na Slovensko na oficiálnu návštevu. Rokovania nadviazali na májové stretnutie oboch predstaviteľov v Nikózii počas oficiálnej návštevy ministra M. Lajčáka pri príležitosti 25. výročia začatia bikomunitného dialógu, ako aj 50. výročia UNFICYP

 • Miroslav Lajčák a holandský minister zahraničných vecí Frans Timmermans.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje video

  2.7.2014 | Aktivity ministra | Holandsko

   

  M. Lajčák privítal holandského partnera F. Timmermansa

  Na návštevu SR dnes (2. júla 2014) na pozvanie podpredsedu vlády a ministra zahraničných a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslava Lajčáka pricestoval holandský minister zahraničných vecí Frans Timmermans, ktorý sa predpoludním prihovoril slovenským veľvyslancom a vedúcim zastupiteľských úradov pri príležitosti trojdňovej konferencie v Bratislave. Následne sa ministri stretli aj v bilaterálnom formáte, aby sa venovali prioritám predsedníctva v Rade EÚ v roku 2016 (Holandsko je súčasťou predsedníckeho tria spolu so Slovenskom a Maltou), vymenili si názory na formovanie európskych inštitúcií po májových voľbách do Európskeho parlamentu, a prediskutovali aktuálne zahraničnopolitické témy.

 • Minister M. Lajčák otvoril poradu veľvyslancov.
  Správa obsahuje fotografiu

  1.7.2014 | Aktivity ministra | Aktivity veľvyslancov | Slovensko a Európska únia

   

  M. Lajčák k veľvyslancom: „Musíme zohrávať ešte aktívnejšiu úlohu pri formovaní Európy“

  Príhovorom podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka sa dnes (1. júla 2014) začala v priestoroch Správy účelových zariadení v Bratislave trojdňová porada vedúcich zastupiteľských úradov SR v zahraničí. Rezort diplomacie takéto porady organizuje každé dva roky ako priestor pre diskusiu o zásadných otázkach slovenskej zahraničnej politiky, ale aj ako príležitosť detailne analyzovať dosiahnuté výsledky, ale aj problémy s riadiacimi predstaviteľmi rezortu.

 • Tlačová konferencia ministrov T. Navracsicsa a M. Lajčáka.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje video

  30.6.2014 | Aktivity ministra | Slovensko a V4...

   

  M. Lajčák a T. Navracsics udelili ceny Dobré susedstvo a porozumenie za rok 2013

  „Maďarské predsedníctvo vo V4 sme považovali a považujeme za mimoriadne úspešné, vydarené, veľmi viditeľné a veľmi aktívne a je pre nás výzvou, aby sme udržali takúto úroveň spolupráce, takúto kvalitu aktivít, aj takúto viditeľnosť Vyšehradskej štvorky,“ povedal dnes (30. júna 2014) podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák po stretnutí s ministrom zahraničného obchodu a zahraničných vecí Maďarska Tiborom Navracsicsom, ktorý do Bratislavy pricestoval na oficiálnu návštevu na pozvanie svojho slovenského partnera.

 • S námestníkom ministra zahraničných vecí a spolupráce Mozambiku H. Banzem.
  Správa obsahuje fotografiu

  27.6.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov

   

  Štátny tajomník Peter Burian viedol delegáciu SR na 3. hodnotiacej konferencii Dohovoru o zákaze protipechotných mín v mozambickom Mapute

  Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Peter Burian viedol v dňoch 25. až 27. júna 2014 delegáciu SR na 3. hodnotiacej konferencii Dohovoru o zákaze použitia, skladovania, výroby a transferu protipechotných mín a o ich zničení v mozambickom hlavnom meste Maputo.

Choď na:   4   5   6   7   8   9   10   11   12