Preskočiť navigáciu


Správy s fotogalériou

Choď na:   4   5   6   7   8   9   10   11   12
 • Peter Burian
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje dokument

  16.12.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Slovensko v OECD

   

  Štátny tajomník P. Burian na zasadnutí Výboru pre rozvojovú pomoc OECD na vysokej úrovni

  Na zasadnutí Výboru pre rozvojovú pomoc (DAC) OECD na vysokej úrovni v Paríži v dňoch 15.-16. decembra 2014, ktorého hlavnou témou boli financie určené na rozvojovú spoluprácu, zastupoval Slovenskú republiku štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Peter Burian.

 • S ministom zahraniných vecí Turecka Mevlutom Cavusoglu.
  Správa obsahuje fotografiu

  11.12.2014 | Aktivity ministra | Turecko

   

  M. Lajčák v Ankare: „EÚ je dôležitá pre Turecko a Turecko je rovnako dôležité pre EÚ“

  Ďalšie rozšírenie a skvalitnenie bilaterálnych slovensko-tureckých vzťahov, medzinárodnopolitické otázky s dôrazom na vývoj v Sýrii, Iraku, na Ukrajine, v regióne západného Balkánu, ako aj eurointegračné úsilie Turecka, boli ústrednými témami oficiálnej dvojdňovej návštevy (10. – 11. decembra 2014) podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka v Turecku. V hlavnom meste Ankare sa M. Lajčák stretol s prezidentom Tureckej republiky Recepom Tayyipom Erdoğanom, a hlavnú časť rokovaní absolvoval so svojím rezortným partnerom - ministrom zahraničných vecí Turecka Mevlütom Çavuşoğlum. Na stretnutiach konštatoval veľmi intenzívnu a kvalitnú úroveň bilaterálnych slovensko-tureckých vzťahov a vyjadril záujem o pokračovanie úzkeho dialógu a spolupráce v oblastiach spoločného záujmu.

 • Zo zasadnutia slovensko-ukrajinskej komisie pre národnostné menšiny, školstvo a kultúru./13th Session of the Intergovernmental Slovak-Ukrainian Commission for National Minorities, Education and Culture.
  Správa obsahuje fotografiu

  9.12.2014 | Kultúrna prezentácia | Ukrajina

   

  13. zasadnutie Medzivládnej slovensko-ukrajinskej komisie pre národnostné menšiny, školstvo a kultúru

  Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Peter Burian viedol dnes (9. decembra 2014) v Kyjeve slovenskú delegáciu na 13. zasadnutí Medzivládnej slovensko-ukrajinskej komisie pre národnostné menšiny, školstvo a kultúru. Spolupredsedom komisie za ukrajinskú stranu je podpredseda vlády a minister kultúry Ukrajiny Vjačeslav Kirilenko.

 • Minister Miroslav Lajčák a švajčiarsky prezident Didier Burkhalter počas návštevy na inovačnom fóre Swissness 2014.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje dokument

  9.12.2014 | Aktivity ministra | Slovensko a V4...

   

  M. Lajčák: „Švajčiarsko a EÚ zdieľajú mnohé politické a kultúrne hodnoty“

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák privítal dnes (9. decembra 2014) na pôde rezortu diplomacie prezidenta Švajčiarskej konfederácie Didiera Burkhaltera, ktorý zastáva v rámci federálnej vlády aj post ministra zahraničných vecí. Švajčiarsky prezident otvoril v priestoroch MZVaEZ SR spoločne s prezidentom Slovenskej republiky Andrejom Kiskom inovačné fórum Swissness 2014 a následne absolvoval bilaterálne rokovanie s M. Lajčákom.

 • Prezentácia Stredoeurópskej kultúrnej platformy v Azerbajdžane
  Správa obsahuje fotografiu

  9.12.2014 | Kultúrna prezentácia | Stredoeurópska kultúrna platforma | Azerbajdžan

   

  Prezentácia Stredoeurópskej kultúrnej platformy v Azerbajdžane

  V priestoroch Národného múzea umenia v azerbajdžanskom Baku bola 26. novembra 2014 otvorená výstava s názvom „Hot & Cold“. Pod českým predsedníctvom ho zorganizovala Stredoeurópska kultúrna platforma - združenie krajín V4 spolu s Rakúskom a Slovinskom založená v roku 2001, ktorej cieľom je predovšetkým posilnenie spoločnej identity krajín strednej Európy a podpory spoločných kultúrnych projektov s akcentom na prezentáciu vlastnej identity.

 • Ocenenie udelené profesorke Viere strážnickej in memoriam prevzal jej manžel Karol Strážnický.
  Správa obsahuje fotografiu

  8.12.2014 | Aktivity ministra | Ľudské práva | Stratégia ochrany a podpory ľudských práv

   

  M. Lajčák udelil cenu za významný prínos v oblasti ľudských práv profesorke Viere Strážnickej in memoriam

  Za ostatné dva roky sa na Slovensku podarilo dosiahnuť významný úspech v podobe vytvorenia nového precedensu v celospoločenskom diskurze o ľudských právach. Do procesu prípravy Stratégie ochrany a podpory ľudských práv v SR sa nezapojil len úzky okruh zainteresovaných, ale svoje postoje a názory mohli prezentovať všetci, ktorí o to prejavili záujem. Diskusia, ktorá v rámci procesu prípravy stratégie prebehla, bola jednou z najvýznamnejších a zároveň najdôležitejších celospoločenských diskusií o povahe a rozsahu ľudských práv na Slovensku od roku 1989.

 • Privítanie úradujúcim predsedom OBSE Didierom Burkhalterom.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  4.12.2014 | Aktivity ministra | SR v medzinárodných organizáciách

   

  M. Lajčák na Ministerskej rade OBSE v Bazileji: "Vývoj na Ukrajine nás núti zamyslieť sa, ako lepšie brániť našu bezpečnosť, prosperitu a hodnoty"

  Európa stojí na križovatke medzi bezpečnosťou a nestabilitou, medzi mierom a ďalšou vojenskou eskaláciou, medzi spoluprácou a novými deliacimi čiarami. Naše úsilie by sa preto malo sústrediť na uvoľňovanie napätia, premosťovanie rozdielov a sprstredkovávanie riešení. Povedal to dnes (4. decembra 2014) podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák vo svojom vystúpení na zasadnutí Ministerskej rady Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) vo švajčiarskom Bazileji. Ústrednou témou rokovaní šéfov diplomacií 57 štátov OBSE bola situácia na Ukrajine a jej dopady na celý región Európy.

 • Zľava doprava: Borge Brende (minister zahraničných vecí Nórska), John F. Kerry (minister zahraničných vecí USA) a minister Miroslav Lajčák. Foto: NATO.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  2.12.2014 | Aktivity ministra | Aktuálne o Ukrajine...

   

  M. Lajčák na ministeriáli NATO v Bruseli: "Nikto z nás nie je imúnny pred bezpečnostnými hrozbami súčasnosti"

  Zhodnotenie pokroku, ktorý členské krajiny NATO dosiahli od septembrového summitu vo Walese; nové výzvy, ktoré pred Alianciou stoja v súvislosti s udalosťami na Ukrajine, ale aj budúcnosť Afganistanu a hrozba, ktorú predstavuje islamský extrémizmus v Iraku a Sýrii boli témami dnešnej (2. decembra 2014) schôdzky šéfov diplomacií členských štátov NATO v Bruseli. Slovenskú delegáciu na summite viedol podporedseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák.

Choď na:   4   5   6   7   8   9   10   11   12