Preskočiť navigáciu


Správy s fotogalériou

Choď na:   4   5   6   7   8   9   10   11   12
 • Minister M. Lajčák na SEI, family foto. Foto: Samuel Kubani.
  Správa obsahuje fotografiu

  3.6.2014 | Aktivity ministra

   

  Minister M. Lajčák ocenil Moldavsko a Gruzínsko v procese približovania sa k európskym štruktúram

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák sa dnes (3. júna 2014) zúčastnil vo Viedni na stretnutí ministrov zahraničných vecí členských štátov Stredoeurópskej iniciatívy (SEI). Akciu zorganizoval rakúsky spolkový minister pre Európu, integráciu a zahraničné veci Sebastian Kurz, ktorého krajina v tomto roku predsedá SEI.

 • Minister M. Lajčák na Konferencii k perspektívam vývoja krajín západného Balkánu. Foto: Samuel Kubani.
  Správa obsahuje fotografiu

  3.6.2014 | Aktivity ministra | Rakúsko

   

  Minister M. Lajčák vystúpil vo Viedni k problematike západného Balkánu

  Na pozvanie spolkového ministra pre Európu, integráciu a zahraničné veci Rakúska Sebastiana Kurza sa dnes (3. júna 2014) podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák zúčastnil vo Viedni na Konferencii k perspektívam vývoja krajín západného Balkánu. Na uvedenej akcii vystúpili aj šéfovia diplomacií viacerých členských krajín EÚ, ako aj predstavitelia z uvedeného regiónu.

 • Z vystúpenia ministra M.Lajčáka v paneli.
  Správa obsahuje fotografiu

  30.5.2014 | Aktivity ministra | Slovensko a NATO | Čierna Hora

   

  M. Lajčák: Dúfame v politickú múdrosť, keď zvažujeme pozvanie ďalších štátov do NATO

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák dnes (30. mája 2014) vystúpil v čiernohorskej Budve na bezpečnostnej konferencii To-be-Secure (2BS) v úvodnom paneli venovanom budúcnosti rozširovania NATO. Vo svojom diskusnom príspevku zdôraznil presvedčenie, že členstvo krajín západného Balkánu prispeje k stabilite a bezpečnosti v tomto regióne ako aj k bezpečnosti samotnej Aliancie.

 • Veľvyslanec Slovenskej republiky v Jakarte Michal Slivovič odovzdal poverovacie listiny prezidentovi Singapurskej republiky
  Správa obsahuje fotografiu

  30.5.2014 | Aktivity veľvyslancov | Poverovacie listiny

   

  Veľvyslanec M. Slivovič odovzdal poverovacie listiny prezidentovi Singapurskej republiky

  Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Slovenskej republiky v Singapurskej republike so sídlom v Jakarte Michal Slivovič odovzdal 29. mája 2014 poverovacie listiny do rúk prezidenta Singapurskej republiky Tony Tan Keng Yam.

 • Minister Miroslav Lajčák s čiernohorským premiérom Milom Djukanovičom.
  Správa obsahuje fotografiu

  29.5.2014 | Aktivity ministra | Čierna Hora

   

  M. Lajčák: „Je dôležitejšie koľko kapitol Čierna Hora uzavrie než koľko ich otvorí.“

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák pricestoval dnes (29. mája 2014) na dvojdňovú oficiálnu návštevu Čiernej Hory. Úvod návštevy patril v hlavnom meste Podgorici schôdzke s predsedom parlamentu Čiernej Hory Rankom Krivokapičom, ktorý je zároveň predsedom Parlamentného zhromaždenia OBSE. Okrem bilaterálnych a európskych otázok stretnutiu dominovala téma Ukrajiny a aktuálneho vývoja v regióne západného Balkánu.

 • Minister M. Lajčák počas prehliadky na Cypre.
  Správa obsahuje fotografiu

  27.5.2014 | Aktivity ministra | Cyprus

   

  M. Lajčák navštívil slovenských vojakov pôsobiacich v misii UNFICYP

  V záverečný deň svojej oficiálnej návštevy na Cypre sa podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák dnes (27. mája 2014) stretol s osobitnou predstaviteľkou generálneho tajomníka OSN pre Cyprus a vedúcou mierovej misie UNFICYP Lisou Buttenheim, s ktorou prerokoval aktuálny stav riešenia cyperského problému, strategické smerovanie misie UNFICYP, ktoré si v tomto roku pripomína svoje 50. výročie, ako aj príspevok Slovenska do tejto mierovej misie.

 • Minister Lajčák vystúpil s prednáškou na Cyperskej univerzite
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  26.5.2014 | Aktivity ministra

   

  M. Lajčák vystúpil s prednáškou na Cyperskej univerzite

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák vystúpil dnes (26. mája 2014) na pôde Cyperskej univerzity (University of Cyprus) s prednáškou na tému európskej jednoty, spolupráce a koexistencie. Minister ocenil, že na prednáške boli zastúpení študenti z oboch cyperských komunít. V súvislosti s 25. výročím začatia bikomunitného dialógu lídrov gréckocyperských a tureckocyperských strán M. Lajčák pripomenul, že jeho základy položil bývalý československý veľvyslanec v Nikózii Emil Keblúšek a po rozdelení ČSFR sa tejto úlohy aktívne zhostila slovenská diplomacia. Minister zdôraznil dôležitosť vízie zmeny súčasného status quo, ktorá by bola na prospech všetkých obyvateľov ostrova. V uvedenom kontexte zdôraznil, že Európa si pripomína tento rok dve významné udalosti, ktoré zmenili tvár kontinentu – 25 rokov od pádu železnej opony a 10 rokov od veľkej vlny rozšírenia EÚ, v rámci ktorej sa členmi Únie stali ako Slovensko, tak aj Cyprus. Šéf slovenskej diplomacie sa venoval aj aktuálnym medzinárodným témam, vrátane vývoja situácie na Ukrajine.

 • Ministri podpísali Dohodu medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Cyperskej republiky o spolupráci v oblasti zdravotníctva a lekárskych vied.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  26.5.2014 | Aktivity ministra | Cyprus

   

  M. Lajčák podpísal dohodu o spolupráci v oblasti zdravotníctva a lekárskych vied medzi Slovenskom a Cyprom

  Druhým dňom pokračovala dnes (26. mája 2014) oficiálna návšteva podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka v Cyperskej republike. Spolu s rezortným partnerom, ministrom zahraničných vecí Ioannisom Kasoulidesom prerokovali otázky bilaterálnej spolupráce s akcentom na úlohu Slovenska a jeho diplomacie pri riešení cyperskej otázky, v rámci dialógu predstaviteľov politických strán oboch komunít žijúcich na rozdelenom ostrove. Minister M. Lajčák informoval partnera o plánoch Slovenska počas nadchádzajúceho predsedníctva vo V4, ktoré prevezme Bratislava od júla tohto roku.

Choď na:   4   5   6   7   8   9   10   11   12