Preskočiť navigáciu


Správy s fotogalériou

Choď na:   5   6   7   8   9   10   11   12   13
 • Štátny tajomník Peter Javorčík vystúpil na konferencii Univerzity Komenského pod názvom 10 rokov Slovenska v EÚ
  Správa obsahuje fotografiu

  7.5.2014 | 10 rokov Slovenska v EÚ | Aktivity štátnych tajomníkov

   

  Štátny tajomník Peter Javorčík o 10 rokoch členstva v Slovenska v EÚ na pôde Univerzity Komenského

  Štátny tajomník Peter Javorčík dnes (7. mája 2014) vystúpil na úvod konferencie Univerzity Komenského pod názvom 10 rokov Slovenska v EÚ. Konferencia bola jedným zo série podujatí venovaných hodnoteniu členstva Slovenska v EÚ. P. Javorčík vo svojom vystúpení spomenul aj obdobie, v ktorom Slovensko bojovalo o miesto v skupine krajín, ktoré dostali pozvánku na rokovania o vstupe skôr ako Slovensko. "Vysvedčenie za všetky naše snahy nám zakaždým vystavovali partneri z európskeho prostredia. Bolo veľmi náročné ostatných dobiehať, ale členstvo nám dávalo dôležitú perspektívu ekonomického rozvoja a politickej stability. Nevedeli sme si predstaviť, že by napríklad medzi Českom a Slovenskom mala vyrásť hranica EÚ," uviedol štátny tajomník v rámci svojich spomienok na predvstupové obdobie.

 • Miroslav Lajčák počas vystúpenia na Plenárnom zasadnutí Národného konventu o EÚ otvoril panel s názvom „Európske Slovensko: príležitosti, výzvy a perspektívy členstva“.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje video Správa obsahuje audio

  6.5.2014 | Aktivity ministra | Národný konvent o Európskej únii...

   

  Minister M. Lajčák vyzval na Národnom konvente k väčšej diskusii o európskych témach

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák dnes (6. mája 2014) vystúpil v Bratislave na Plenárnom zasadnutí Národného konventu o EÚ otvoriac panel s názvom „Európske Slovensko: príležitosti, výzvy a perspektívy členstva“. Minister skonštatoval, že k obnoveniu činnosti Národného konventu viedol jeden rámcový a tri konkrétne dôvody, pričom rámcový spočíval v snahe stimulovať diskusiu k európskym záležitostiam a snažiť sa podnietiť odbornú, aj širšiu verejnosť, aby sa vyjadrila k tomu, akým smerom sa Únia uberá.

 • Zo stretnutia štátneho tajomníka MZVaEZ SR P. Buriana s ministrom zahraničných vecí USA Johnom Kerrym.
  Správa obsahuje fotografiu

  1.5.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Slovensko a NATO | Spojené štáty

   

  Štátny tajomník MZVaEZ SR Peter Burian rokoval s partnermi vo Washingtone

  Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Peter Burian navštívil 29. a 30. apríla 2014 Washington, DC. Cieľom návštevy bolo pripomenúť si výročie rozširovania NATO a EÚ v rámci konferencie „Toward a Europe Whole and Free“ so sprievodnou galavečerou organizovanými Atlantickou radou (ACUS). Popritom štátny tajomník P. Burian absolvoval viacero bilaterálnych stretnutí s predstaviteľmi americkej administratívy.

 • Minister M. Lajčák počas príhovoru na galavečere pri príležitosti vstupu SR do EÚ./Minister Lajčák delivering his speech at the occasion on entrance of SR to EU.
  Správa obsahuje fotografiu

  30.4.2014 | 10 rokov Slovenska v EÚ | Aktivity ministra | Slovensko a Európska únia

   

  Fotogaléria: Galavečer osláv vstupu Slovenska do EÚ

  V podvečer 10. výročia vstupu Slovenska do Európskej únie sa v Historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave stretli počas slávnostného galavečera najvyšší ústavní činitelia, osobnosti politického, kultúrneho a spoločenského života ako aj tí, ktorí sa pričinili o vstup Slovenska do EÚ. Pozvánku od hostiteľa - podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka prijali poprední predstavitelia Európskej únie, vrátane predsedu Európskeho parlamentu Martina Schulza, predsedu Európskej rady Hermana von Rompuya či podpredsedu Európskej komisie Maroša Šefčoviča.

 • Štátny tajomník P. Burian uložil listiny o prijatí tzv. Kampalských dodatkov Rímskeho štatútu Medzinárodného trestného súdu
  Správa obsahuje fotografiu

  29.4.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Slovensko a OSN

   

  Štátny tajomník MZVaEZ SR P. Burian uložil listiny o prijatí Kampalských dodatkov Rímskeho štatútu Medzinárodného trestného súdu

  Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Peter Burian uložil 28. apríla 2014 v sídle OSN v New Yorku listiny o prijatí tzv. Kampalských dodatkov Rímskeho štatútu Medzinárodného trestného súdu.

 • Štátny tajomník Peter Burian s generálnym tajomníkom OSN Ban Ki-moonom
  Správa obsahuje fotografiu

  29.4.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Slovensko a OSN

   

  Otvorená debata BR OSN o reforme bezpečnostného sektoru za účasti štátneho tajomníka MZVaEZ SR Petra Buriana

  Za účasti generálneho tajomníka OSN Ban Ki-moona sa 28. apríla 2014 v New Yorku v sídle OSN uskutočnila otvorená debata Bezpečnostnej rady OSN k reforme bezpečnostného sektora (SSR). Za Slovenskú republiku vystúpil štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Peter Burian, význam diskusie podčiarkla účasť podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí Čiernej Hory Igora Lukšića, ministra zahraničných vecí Nigérie Aminu B. Waliho, ako predsedníckej krajiny BR OSN v mesiaci apríl a námestníka ministra zahraničných vecí Nórska H. Braatskara.

 • Minister M. Lajčák rokoval v Budapešti s partnermi z krajín V4 a Východného partnerstva.
  Správa obsahuje fotografiu

  29.4.2014 | Aktivity ministra | Aktuálne o Ukrajine | Slovensko a V4

   

  Minister M. Lajčák rokoval v Budapešti s partnermi z krajín V4 a Východného partnerstva

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák v dňoch 28. a 29. apríla 2014 v Budapešti viedol delegáciu SR na stretnutí ministrov zahraničných vecí krajín Vyšehradskej skupiny (V4) a Východného partnerstva. Okrem šiestich partnerských krajín (Arménsko, Azerbajdžan, Bielorusko, Gruzínsko, Moldavsko, Ukrajina) sa na schôdzke zúčastnil aj eurokomisár pre rozširovanie a susedskú politiku Štefan Füle a predstaviteľ Grécka ako súčasnej predsedníckej krajiny EÚ.

 • M. Lajčák v paneli nazvanom 10 rokov strednej Európy a Vyšehradskej spolupráce s EÚ
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  28.4.2014 | Aktivity ministra | Prejavy a vystúpenia ministra...

   

  Minister M. Lajčák vystúpil s prejavom na konferencii venovanej 10. výročiu rozšírenia EÚ

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky vystúpil dnes (28. apríla 2014) v Budapešti, na konferencii týkajúcej sa 10. výročia rozšírenia Európskej únie. Slovenský minister popri aktuálnych výzvach zdôraznil najmä prínosy a pozitíva, ktoré pre krajiny V4 a región strednej Európy prináša ich členstvo v EÚ. M. Lajčák akcentoval dôležitosť dvoch princípov, na ktorých funguje EÚ, a to princípu zodpovednosti a solidarity, ktoré „musia kráčať ruka v ruke“. Zároveň uviedol, že každá členská krajina EÚ sa plnohodnotne podieľa na budovaní a formovaní Únie. „EÚ sme my, my budujeme Úniu, nemáme preto "právo kritizovať" Brusel za premeškané príležitosti,“ skonštatoval šéf slovenskej diplomacie.

Choď na:   5   6   7   8   9   10   11   12   13