Preskočiť navigáciu


Správy s fotogalériou

Choď na:   5   6   7   8   9   10   11   12   13
 • Miroslav Lajčák otvoril v historickej budove NR SR v Bratislave slovensko-ruské podnikateľské fórum.
  Správa obsahuje fotografiu

  20.6.2014 | Aktivity ministra

   

  M. Lajčák vystúpil na Podnikateľskom fóre Slovenska a Ruska

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák dnes (20. júna 2014) otvoril v historickej budove NR SR v Bratislave slovensko-ruské podnikateľské fórum, ktoré sa koná pod jeho záštitou. Vo svojom vystúpení označil fórum za životaschopnú formu hospodárskej spolupráce, ktorej význam spočíva v konkrétnych projektoch. Ocenil aktivity hlavných organizátorov podujatia, podnikateľských rád Slovenska a Ruska, ktoré podporujú rozvoj priamej regionálnej ekonomickej spolupráce a sú primeranou platformou na hľadanie vhodných partnerov pre investičné zámery na Slovensku a v Rusku.

 • Zasadnutie Správnej rady Výskumného centra Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku (SFPA)
  Správa obsahuje fotografiu

  19.6.2014 | Aktivity ministra

   

  Minister M. Lajčák pozitívne ocenil aktivity Výskumného centra Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku

  Za účasti podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslava Lajčáka sa dnes (19. júna 2014) uskutočnilo zasadnutie Správnej rady Výskumného centra Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku (SFPA). Hlavnými bodmi programu bolo vyhodnotenie činnosti tohto zahraničnopolitického think tanku v uplynulom roku a diskusia o zameraní činnosti na ďalšie obdobie. M. Lajčák ocenil angažovanosť Výskumného centra SFPA v prioritných vektoroch slovenskej diplomacie, osobitne v krajinách západného Balkánu a na Ukrajine. „Národný konvent o Európskej únii je už niekoľko rokov jedným z významných exportných artiklov Slovenska. Tento jedinečný formát pomáha posilňovať verejnú debatu o otázkach európskej integrácie v partnerských krajinách,“ uviedol šéf slovenskej diplomacie. Minister podporil myšlienku ďalšieho geografického rozšírenia aktivít Národného konventu o EÚ, pričom explicitne spomenul veľký záujem albánskych partnerov o uvedený formát.

 • M. Lajčák dostal na pamiatku tabuľu s nápisom Visegrad.
  Správa obsahuje fotografiu

  18.6.2014 | Aktivity ministra

   

  Minister M. Lajčák navštívil sídlo Medzinárodného vyšehradského fondu v Bratislave

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák dnes (18. júna 2014) navštívil sídlo Medzinárodného vyšehradského fondu (MVF) v Bratislave, kde sa stretol s jeho výkonnou riaditeľkou Karlou Wursterovou a následne aj s ďalšími zamestnancami tejto inštitúcie. K. Wursterová informovala ministra o súčasných aktivitách fondu, ako aj spolupráci s medzinárodnými donormi, ktorí podporujú jeho činnosť.

 • Štátny tajomník P. Burian privítal záchranárov po návrate z Bosny a Hercegoviny.
  Správa obsahuje fotografiu

  18.6.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Bosna a Hercegovina

   

  Štátny tajomník P. Burian privítal záchranárov po návrate z Bosny a Hercegoviny

  Z bosnianskeho mestečka Orašje sa dnes po týždňovom nasadení vrátila 30-členná skupina záchranárov z Gabčíkova. Príslušníci Komplexnej centrálnej záchrannej služby (KCZS) realizovali záchranné práce pri odstraňovaní dôsledkov záplav, v rámci ktorých dezinfikovali studne, zdroje pitnej vody a zaplavené priestory a vykonávali aj iné nutné činnosti.

 • Miroslav Lajčák sa v Ríme stretol s talianskou ministerkou zahraničných vecí Federicou Mogherini.
  Správa obsahuje fotografiu

  12.6.2014 | Aktivity ministra | Taliansko

   

  M. Lajčák diskutoval v Ríme o prioritách talianskeho predsedníctva v Rade EÚ

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák sa dnes (12. júna 2014) stretol v Ríme s talianskou ministerkou zahraničných vecí Federicou Mogherini na bilaterálnych rokovaniach. Partneri diskutovali o ďalšom rozvoji dvojstranných vzťahov, pričom podčiarkli význam politického dialógu, ktorý sa pozitívne odráža aj v rámci spolupráce na multilaterálnej úrovni. M. Lajčák a F. Mogherini sa venovali aj hlavným európskym témam, vrátane vývoja v EÚ po májových voľbách do Európskeho parlamentu a s tým súvisiacim formovaním európskych inštitúcií.

 • Otvorenie business fóra v Lahore.
  Správa obsahuje fotografiu

  10.6.2014 | Aktivity ministra | Pakistan

   

  Minister M. Lajčák rokoval s predstaviteľmi pakistanskej provincie Pandžáb

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák dnes (10. júna 2014) v druhý deň oficiálnej návštevy Pakistanu slávnostne otvoril nový Honorárny konzulárny úrad SR v meste Lahore (provincia Pandžáb) a vymenoval Malika Muhammada Asifa do funkcie honorárneho konzula SR. „Tento krok povedie k posilneniu dostupnosti konzulárnej asistencie pre našich občanov v Pakistane, kde nemáme náš plnohodnotný zastupiteľský úrad a taktiež k zintenzívneniu obchodno-ekonomickej spolupráce s Pakistanom, vrátane lepšieho prehľadu o investičných možnostiach,“ uviedol M. Lajčák.

 • S ministrom zahraničných vecí Pakistanu.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  9.6.2014 | Aktivity ministra | Pakistan

   

  M. Lajčák počas návštevy v Pakistane odsúdil terorizmus

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák začal dnes (9. júna 2014) oficiálnu návštevu Pakistanskej islamskej republiky. V rokovaniach s poradcom predsedu vlády pre národnú bezpečnosť a zahraničné veci Sartajom Azizom, ktorý vykonáva funkciu ministra zahraničných vecí a na pozvanie ktorého šéf slovenskej diplomacie do Pakistanu pricestoval, minister Lajčák dôrazne odsúdil včerajší teroristický útok v Karáčí, pri ktorom zahynulo takmer 30 osôb.

 • Minister Lajčák s predsedom Dubajskej obchodnej a priemyselnej komory Abdulrahmanom Saifom al Ghrairrom
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  8.6.2014 | Aktivity ministra

   

  M. Lajčák: Slovensko chce rozvíjať politický dialóg a ekonomickú spoluprácu so Spojenými arabskými emirátmi

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák dnes (8. júna 2014) ukončil oficiálnu návštevu Spojených arabských emirátov (SAE), kam pricestoval na pozvanie svojho partnera, ministra zahraničných vecí šejka Abdullaha Bin Zayed Al Nahyana. Ministri diskutovali o prehlbovaní vzájomných vzťahov, vrátane politického dialógu, obchodno-ekonomickej spolupráce, rozšírenia zmluvno-právnej základne, ako aj kooperácie na multilaterálnych fórach. Šéfovia diplomacií sa zhodli, že výsledkom zintenzívnenia politického dialógu by malo byť zameranie sa na doteraz nevyužitý potenciál v obchodno-ekonomickej oblasti. V tejto súvislosti diskutovali o možnej realizácii spoločných projektov. „Spolu so Spojenými arabskými emirátmi vidíme veľa príležitostí a možnosti pre vzájomnú spoluprácu v rámci zintenzívnenia politického dialógu, čo by sa odrazilo aj na poli obchodu a investícií pre štátny i súkromný sektor,“ povedal minister M. Lajčák.

Choď na:   5   6   7   8   9   10   11   12   13