Preskočiť navigáciu


Správy s fotogalériou

Choď na:   5   6   7   8   9   10   11   12   13
 • So štátnym ministrom pre zahraničné veci Indie Vijay Kumarom Singhom.
  Správa obsahuje fotografiu

  27.11.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | India

   

  P. Burian: „Máme záujem o posilnenie ekonomickej spolupráce s Indiou“

  Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Peter Burian navštívil v dňoch 24.-26. novembra 2014 Indiu. Súčasťou návštevy bolo pracovné stretnutie so štátnym ministrom pre zahraničné veci Indie Vijay Kumarom Singhom, počas ktorého prekonzultovali aktuálne politicko-bezpečnostné otázky regionálneho a svetového vývoja, ako aj spoluprácu vo formáte V4+, na úrovni OSN a ďalších medzinárodných organizácií.

 • Vystúpenie v panelovej diskusii o SSR v oblasti východnej Afriky.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje dokument

  26.11.2014 | Aktivity ministra | Oficiálna rozvojová pomoc...

   

  M. Lajčák v Keni: „SSR je cestou ako identifikovať a pripraviť sa na bezpečnostné výzvy budúcnosti“

  Stretnutiami s prezidentom Kenskej republiky, ministerkou obrany, ako aj predstaviteľmi organizácií OSN sídliacimi v Nairobi pokračovala dnes (26. novembra 2014) oficiálna návšteva podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka v Keni. Na úvod dňa sa minister stretol so zástupcami slovenských a kenských mimovládnych rozvojových organizácií, s ktorými diskutoval o projektoch realizovaných v súčasnosti v Keni ako aj o perspektívach uplatnenia ďalších programov v praxi. „Som hrdý na to, že slovenské mimovládne rozvojové organizácie, ale aj vedecké a vzdelávacie inštitúcie sa v Keni dobre etablovali. Rozvojová spolupráca je najvýznamnejšou pridanou hodnotou našich vzájomných vzťahov s Keňou, a ja vás chcem ubezpečiť, že v nej budeme pokračovať aj naďalej,“ povedal M. Lajčák, ktorý sa zaujímal o každodenné problémy, s ktorými sa organizácie stretávajú pri implementácii programov.

 • S rezortnou partnerkou Aminou Mohamed.
  Správa obsahuje fotografiu

  25.11.2014 | Aktivity ministra | Keňa

   

  M. Lajčák v Nairobi: „Som rád, že spolupráca medzi SR a Keňou nachádza konkrétny výraz v projektoch“

  Stretnutím s viceprezidentom Kene Williamom Rutom, ministerkou zahraničných vecí a medzinárodného obchodu Aminou Mohamed a predsedom Národného zhromaždenia Kenskej republiky Justinom Muturim začal dnes (25. novembra 2014) podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák svoju oficiálnu návštevu Kenskej republiky. Keňa je jednou z troch prioritných krajín oficiálnej slovenskej rozvojovej pomoci, pričom programy SlovakAid sa sústreďujú na oblasti zdravotníctva, vzdelávania, poľnohospodárstva a verejnej správy.

 • S podpredsedom Komisie Africkej únie Erastusom Mwenchom.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje dokument

  24.11.2014 | Aktivity ministra | Etiópia

   

  M. Lajčák v Etiópii: „Dobre nastavená reforma bezpečnostného sektora je chrbtovou kosťou stability“

  Bez bezpečnosti niet rozvoja. Fungujúce bezpečnostné inštitúcie, brániace teritoriálnu integritu štátov a chrániace ich obyvateľov prispievajú k úspešnej implementácii ostatných reforiem, ale aj k medzinárodnému mieru, stabilite a spolupráci. Slovensko bolo a je nápomocné pri reforme bezpečnostného sektora (SSR) v mnohých krajinách, kde odovzdávame naše vlastné skúsenosti z SSR. Povedal to podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák vo svojom úvodnom vystúpení na Africkom fóre pre reformu bezpečnostného sektoru v etiópskej Addis Abebe.

 • D. Repčeková s generálnym riaditeľom spoločnosti Falck Záchranná, a. s. Jozefom Karašom (vľavo) a honorárnym konzulom Moldavska Jánom Vargom. Foto: Marián Angelovič
  Správa obsahuje fotografiu

  20.11.2014 | Aktivity ministerstva | Oficiálna rozvojová pomoc | Moldavsko

   

  Dve sanitky z prostriedkov SlovakAid pomôžu moldavskému Kišiňovu

  Slovenská republika dodá v rámci oficiálnej rozvojovej pomoci do Moldavska dve vozidlá rýchlej zdravotnej pomoci s kompletným materiálovo-technickým vybavením. Kľúče od nich dnes (20. novembra 2014) symbolicky odovzdala v Košiciach generálna riaditeľka Sekcie hospodárskej spolupráce Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Dagmar Repčeková honorárnemu konzulovi Moldavskej republiky v SR Jánovi Vargovi.

 • S podpredsedom Rady ministrov a ministrom zahraničných vecí BaH Zlatkom Lagumdžijom.
  Správa obsahuje fotografiu

  19.11.2014 | Aktivity ministra | Bosna a Hercegovina

   

  M. Lajčák: "Bosna a Hercegovina si nemôže dovoliť strácať čas, európsky vlak sa z regiónu už pohol"

  Povolebná situácia v Bosne a Hercegovine (BaH) a možnosti formovania vládnych koalícií v krajine boli dnes (19. novembra 2014) predmetom série rokovaní podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka s hlavnými politickými lídrami v Sarajeve a v Banja Luke. Minister navštívil BaH krátko po všeobecných voľbách a inaugurácii nového kolektívneho Predsedníctva BaH, ako aj bezprostredne po pondelkovej Rade EÚ pre zahraničné ve i v Bruseli, ktorá schválila novú, ústretovejšiu filozofiu spolupráce s BaH.

 • M. Lajčák odovzdáva Yuriovi Afanasievovi šek vo výške 75 000 EUR.
  Správa obsahuje fotografiu

  18.11.2014 | Aktivity ministra | Bosna a Hercegovina

   

  M. Lajčák odovzdal v Sarajeve symbolický šek na 75 000 eur na nákup dialyzačných vozidiel

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák dnes (18. novembra 2014) odcestoval do Bosny a Hercegoviny, kde bude s politickými lídrami v Sarajeve a Banja Luke diskutovať o povolebnej situácii v krajine, a tlmočiť im posolstvá a očakávania EÚ, na ktorých sa dvadsaťosmička dohodla v pondelok v Bruseli.

 • Peter Burian na 2. juhokaukazskom bezpečnostnom fóre v rámci panelu „Vyšehrad a Východné partnerstvo – vízie a perspektívy“. Foto: CENAA
  Správa obsahuje fotografiu

  18.11.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Aktuálne o Ukrajine

   

  P. Burian: „Je potrebné využiť čas do summitu v Rige na reflexiu o tom, kde sme boli úspešní a kde nie"

  V gruzínskom hlavnom meste Tbilisi vystúpil dnes (18. novembra 2014) štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Peter Burian na 2. juhokaukazskom bezpečnostnom fóre v rámci panelu „Vyšehrad a Východné partnerstvo – vízie a perspektívy“.

Choď na:   5   6   7   8   9   10   11   12   13