Preskočiť navigáciu

SR v medzinárodných organizáciách

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 • Poslanci NR SR M. Mojš a M. Kéry s veľvylsankyňou O. Algayerovou na Parlamentnom zhromaždení OBSE.

  19.2.2015 | SR v medzinárodných organizáciách

  Parlamentné zhromaždenie OBSE diskutuje vo Viedni o Ukrajine

  Na Zimnom zasadnutí Parlamentného zhromaždenia Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) vo Viedni od 18. do 20. februára 2015 poslanci 57 účastníckych štátov OBSE diskutujú o bezpečnostných výzvach euroatlantického priestoru, osobitne o situácii na Ukrajine, v krajinách Stredomoria a v Afganistane.

 • Privítanie úradujúcim predsedom OBSE Didierom Burkhalterom.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  4.12.2014 | Aktivity ministra | SR v medzinárodných organizáciách

   

  M. Lajčák na Ministerskej rade OBSE v Bazileji: "Vývoj na Ukrajine nás núti zamyslieť sa, ako lepšie brániť našu bezpečnosť, prosperitu a hodnoty"

  Európa stojí na križovatke medzi bezpečnosťou a nestabilitou, medzi mierom a ďalšou vojenskou eskaláciou, medzi spoluprácou a novými deliacimi čiarami. Naše úsilie by sa preto malo sústrediť na uvoľňovanie napätia, premosťovanie rozdielov a sprstredkovávanie riešení. Povedal to dnes (4. decembra 2014) podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák vo svojom vystúpení na zasadnutí Ministerskej rady Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) vo švajčiarskom Bazileji. Ústrednou témou rokovaní šéfov diplomacií 57 štátov OBSE bola situácia na Ukrajine a jej dopady na celý región Európy.

 • Minister Miroslav Lajčák a generálny tajomník Svetovej organizácie cestovného ruchu, Taleb Rifai počas prijatia.

  30.10.2014 | Aktivity ministra | Branding Slovenska | Prezentácia Slovenska v zahraničí...

  M. Lajčák: "Kandidatúrou do výkonného výboru UNTWO chce Slovensko posilniť svoju pozíciu v cestovnom ruchu"

  Prehĺbenie spolupráce v cestovnom ruchu, kandidatúra Slovenska na členstvo vo výkonnom výbore Svetovej organizácie cestovného ruchu (UNWTO) v rokoch 2015 až 2019, ale aj branding a odporúčania, ako zlepšiť situáciu v oblasti turistického ruchu na Slovensku boli v stredu (29. októbra 2014) témami stretnutia podpredsedu vlády a ministra zahraničných a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslava Lajčáka s generálnym tajomníkom UNWTO Talebom Rifaiom, ktorý pricestoval na návštevu Slovenska. Ako to minister zdôraznil, cestovný ruch je mimoriadne užitočný nástroj pri prezentácii krajiny, ale aj cenný prvok medzinárodnej spolupráce. "Cestovný ruch v sebe spája know-how, imidž a vnímanie krajiny. A my musíme urobiť všetko pre to, aby sme z neobjaveného diamantu, ako Slovensko občas nazývajú v zahraničí, urobili diamant objavený a vybrúsený," povedal minister a informoval hosťa o prebiehajúcom procese vytvárania jednotného obrazu Slovenska v zahraničí (brandingu), ktorý je momentálne v štádiu verejnej diskusie prebiehajúcej na portáli www.BrandingSlovenska.com.

 • UNESCO

  20.10.2014 | SR v medzinárodných organizáciách

  195. zasadnutie Výkonnej rady UNESCO

  V pondelok 20. Októbra 2014 začne v sídle UNESCO v Paríži plenárne zasadnutie 195. Výkonnej rady (VR) UNESCO.

 • P. Javorčík prijal generálneho riaditeľa Organizácie OSN pre priemyselný rozvoj Lia Yonga.

  13.10.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | SR v medzinárodných organizáciách

  P. Javorčík prijal generálneho riaditeľa Organizácie OSN pre priemyselný rozvoj (UNIDO)

  Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Peter Javorčík prijal dnes (13.októbra 2014) generálneho riaditeľa Organizácie OSN pre priemyselný rozvoj (UNIDO) Lia Yonga.

 • Štátny tajomník Peter Burian otvoril seminár k SSR./The workshop was opened by State Secretary of the Ministry of Foreign and European Affairs of the Slovak Republic Peter Burian

  9.10.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | SR v medzinárodných organizáciách

  Seminár SR a OBSE v Bratislave odštartoval prácu na interných smerniciach pre SSR

  V Bratislave sa dnes (9. októbra 2014) začal dvojdňový seminár iniciovaný Slovenskom v spolupráci s Organizáciou pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE). Cieľom semináru je odštartovať prípravu interných smerníc OBSE pre oblasť reformy bezpečnostného sektora (SSR).

 • Radu guvernérov MAAE povedie guvernérka za SR Marta Žiaková (v strede).

  29.9.2014 | SR v medzinárodných organizáciách

  Slovensko povedie Radu guvernérov Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu

  Slovenská republika bola dnes (29. septembra 2014) vo Viedni jednomyseľne zvolená za predsedu Rady guvernérov Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE). Rada guvernérov MAAE je jedným z dvoch hlavných orgánov atómovej agentúry a najbližších 12 mesiacov ju povedie guvernérka za SR, ktorou je predsedníčka Úradu jadrového dozoru SR Marta Žiaková.

 • Na zasadnutí Stálej rady OBSE. Credit: Micky Kroell/OSCE
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  18.9.2014 | Aktivity ministra | SR v medzinárodných organizáciách

   

  M. Lajčák: „Úlohu OBSE vidím ako most spájajúci Západ s Východom“

  Na pozvanie predsedu Stálej rady Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) Thomasa Gremingera dnes (18. septembra 2014) odcestoval na krátku návštevu Viedne podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. V jej rámci vystúpil s prejavom na zasadnutí Stálej rady OBSE vo viedenskom kongresovom centre Hofburg, pred stálymi predstaviteľmi 57 účastníckych štátov a 11 partnerov OBSE pre spoluprácu. „Systém bezpečnostnej architektúry, ktorého základy sme položili pred štyrmi desaťročiami prechádza kritickou skúškou, Helsinské princípy a normy správania sa a medzinárodné právo ako také sú dnes spochybňované väčšmi než kedykoľvek predtým v novodobých dejinách Európy od čias pádu železnej opony a vzťahy medzi Východom a Západom hrozia ďalšou studenou vojnou. Teraz je potrebná jasná vízia ako z tejto situácie von,“ povedal vo svojom vystúpení M. Lajčák.

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9