Preskočiť navigáciu

SR v medzinárodných organizáciách

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 • Členovia Rady guvernérov Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu v dňoch 9. a 10. septembra navštívili jadrovú elektráreň v Mochovciach./ The members of the Board of Governors of the International Atomic Energy Agency visited the nuclear power plant in Mochovce.

  11.9.2014 | SR v medzinárodných organizáciách

  Členovia Rady guvernérov MAAE navštívili jadrovú elektráreň v Mochovciach

  Členovia Rady guvernérov Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu v dňoch 9. a 10. septembra 2014 navštívili jadrovú elektráreň v Mochovciach, kde sa stretli so zástupcami Úradu jadrového dozoru Slovenskej republiky, MZVaEZ SR, Slovenských elektrární, Atómových elektrární Mochovce a jadrovej vyraďovacej spoločnosti JAVYS.

 • Štátny tajomník Peter Burian a O. Adam, riaditeľ regionálneho centra UNDP počas prijatia.

  30.6.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Oficiálna rozvojová pomoc | SR v medzinárodných organizáciách

  P. Burian: „Spolupráca medzi SR a Regionálnym centrom UNDP nekončí.“

  Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Peter Burian prijal dnes (30. júna 2014) riaditeľa bratislavského Regionálneho centra UNDP (Rozvojový program Organizácie Spojených národov) pre Európu a Spoločenstvo nezávislých štátov Oliviera Adama. Prijatie sa konalo v súvislosti s ukončením činnosti Regionálneho centra UNDP v Bratislave k 1. júlu 2014 – po tomto termíne presúva svoje sídlo do Istanbulu.

 • Z medzinárodnej vedeckej konferencie na tému „Udržateľnosť vedy v strednej a východnej Európe“

  18.6.2014 | SR v medzinárodných organizáciách

  Vedecká konferencia „Udržateľnosť vedy v strednej a východnej Európe“

  Analýza súčasného postavenia vedy v krajinách strednej a východnej Európy, zadefinovanie možnosti jej ďalšieho rozvoja vrátane identifikovania adekvátnych politických a inštitucionálnych opatrení, boli hlavnými témami konferencie, ktorá sa konala začiatkom tohto týždňa ( 15.- 17. júna 2014) v Bratislave.

 • Štátny tajomník Peter Burian a zástupca generálneho riaditeľa UNIDO Taizo Nishikawa počas prijatia.

  17.6.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Oficiálna rozvojová pomoc | SR v medzinárodných organizáciách

  Štátny tajomník P. Burian prijal zástupcu generálneho riaditeľa UNIDO Taiza Nishikawu

  Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Peter Burian dnes (17. júna 2014) prijal zástupcu generálneho riaditeľa Organizácie Spojených národov pre priemyselný rozvoj (UNIDO) Taiza Nishikawu, ktorý navštívil Bratislavu v rámci regionálnych konzultácií UNIDO k rozvojovej agende Post-2015 o partnerstve so súkromným sektorom.

 • Ilustračné foto, zdorj: Shutterstock

  28.5.2014 | SR v medzinárodných organizáciách

  Pri Donecku zadržali ďalší tím pozorovateľov, má medzi nimi byť aj Slovák

  Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky dnes (28. mája 2014) v popoludňajších hodinách dostalo informáciu o zadržaní skupiny jedenástich pozorovateľov, ktorí sa na Ukrajine nachádzali v rámci osobitnej monitorovacej misie Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe. Podľa dostupných informácií mali skupinu pozorovateľov zadržať doteraz neidentifikované ozbrojené osoby cca 35 km od mesta Doneck. Medzi zadržanými osobami je aj občan Slovenskej republiky...

 • Medzinárodná konferencia o prevencii genocídy v Bruseli.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  1.4.2014 | Aktivity ministra | Slovensko a Európska únia...

   

  Minister M. Lajčák na Medzinárodnej konferencii o prevencii genocídy

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák dnes (1. apríla 2014) vystúpil v Bruseli s prejavom na Medzinárodnej konferencii o prevencii genocídy. Podujatie je organizované v spolupráci s Organizáciou spojených národov, Európskou úniou a Africkou úniou a je zamerané na štyri aspekty – akademický, právny, úlohu občianskej spoločnosti a politickú reakciu.

 • Minister Lajčák vystúpil na konferencii UNESCO s úvodným príhovorom.
  Správa obsahuje video

  14.2.2014 | Aktivity ministra | SR v medzinárodných organizáciách

   

  M. Lajčák vystúpil na Valnom zhromaždení Slovenskej komisie pre UNESCO

  V Kongresovej sále Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR sa dnes (14. februára 2014) konalo Valné zhromaždenie Slovenskej komisie pre UNESCO (Organizácia Spojených národov pre vzdelávanie, vedu a kultúru) za účasti expertov v oblasti školstva, kultúry, životného prostredia, informatiky, geológie, hydrológie, spoločenských a humanitných vied, bioetiky, ľudských práv a ekológie. Účastníkom zhromaždenia sa prihovoril podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák, ktorý ocenil kvalitnú a súčasne dobrovoľnú prácu slovenských expertov na medzinárodných fórach i doma, na Slovensku.

 • Slovenská delegácia navštívila sídlo UNIDO vo Viedni.
  Správa obsahuje fotografiu

  12.2.2014 | SR v medzinárodných organizáciách

   

  Rozhovory o možnosti oživenia spolupráce na úrovni SR - UNIDO

  Slovenská delegácia navštívila 10. februára 2014 sídlo Organizácie OSN pre priemyselný rozvoj (UNIDO) vo Viedni. Súčasťou vyše 50-člennej delegácie SR boli zástupcovia Ministerstva hospodárstva SR, agentúry SARIO, rezortu diplomacie, ako aj početná skupina predstaviteľov slovenských podnikateľov a podnikateľských zväzov.

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9