Preskočiť navigáciu

SR v medzinárodných organizáciách

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 • Na zasadnutí Stálej rady OBSE. Credit: Micky Kroell/OSCE
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  18.9.2014 | Aktivity ministra | SR v medzinárodných organizáciách

   

  M. Lajčák: „Úlohu OBSE vidím ako most spájajúci Západ s Východom“

  Na pozvanie predsedu Stálej rady Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) Thomasa Gremingera dnes (18. septembra 2014) odcestoval na krátku návštevu Viedne podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. V jej rámci vystúpil s prejavom na zasadnutí Stálej rady OBSE vo viedenskom kongresovom centre Hofburg, pred stálymi predstaviteľmi 57 účastníckych štátov a 11 partnerov OBSE pre spoluprácu. „Systém bezpečnostnej architektúry, ktorého základy sme položili pred štyrmi desaťročiami prechádza kritickou skúškou, Helsinské princípy a normy správania sa a medzinárodné právo ako také sú dnes spochybňované väčšmi než kedykoľvek predtým v novodobých dejinách Európy od čias pádu železnej opony a vzťahy medzi Východom a Západom hrozia ďalšou studenou vojnou. Teraz je potrebná jasná vízia ako z tejto situácie von,“ povedal vo svojom vystúpení M. Lajčák.

 • Ilustračné foto: Shutterstock

  16.9.2014 | Ľudské práva | SR v medzinárodných organizáciách

  Európska komisia proti rasizmu a netolerancii Rady Európy zverejnila správu o Slovensku

  Dňa 16. septembra 2014 bola zverejnená správa Európskej komisie proti rasizmu a netolerancii Rady Európy (ECRI) o Slovensku. Správa bola vypracovaná ECRI v rámci 5. kola country-by-country monitoringu v nadväznosti na návštevu SR uskutočnenú v novembri 2013.

 • Členovia Rady guvernérov Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu v dňoch 9. a 10. septembra navštívili jadrovú elektráreň v Mochovciach./ The members of the Board of Governors of the International Atomic Energy Agency visited the nuclear power plant in Mochovce.

  11.9.2014 | SR v medzinárodných organizáciách

  Členovia Rady guvernérov MAAE navštívili jadrovú elektráreň v Mochovciach

  Členovia Rady guvernérov Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu v dňoch 9. a 10. septembra 2014 navštívili jadrovú elektráreň v Mochovciach, kde sa stretli so zástupcami Úradu jadrového dozoru Slovenskej republiky, MZVaEZ SR, Slovenských elektrární, Atómových elektrární Mochovce a jadrovej vyraďovacej spoločnosti JAVYS.

 • Štátny tajomník Peter Burian a O. Adam, riaditeľ regionálneho centra UNDP počas prijatia.

  30.6.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Oficiálna rozvojová pomoc | SR v medzinárodných organizáciách

  P. Burian: „Spolupráca medzi SR a Regionálnym centrom UNDP nekončí.“

  Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Peter Burian prijal dnes (30. júna 2014) riaditeľa bratislavského Regionálneho centra UNDP (Rozvojový program Organizácie Spojených národov) pre Európu a Spoločenstvo nezávislých štátov Oliviera Adama. Prijatie sa konalo v súvislosti s ukončením činnosti Regionálneho centra UNDP v Bratislave k 1. júlu 2014 – po tomto termíne presúva svoje sídlo do Istanbulu.

 • Z medzinárodnej vedeckej konferencie na tému „Udržateľnosť vedy v strednej a východnej Európe“

  18.6.2014 | SR v medzinárodných organizáciách

  Vedecká konferencia „Udržateľnosť vedy v strednej a východnej Európe“

  Analýza súčasného postavenia vedy v krajinách strednej a východnej Európy, zadefinovanie možnosti jej ďalšieho rozvoja vrátane identifikovania adekvátnych politických a inštitucionálnych opatrení, boli hlavnými témami konferencie, ktorá sa konala začiatkom tohto týždňa ( 15.- 17. júna 2014) v Bratislave.

 • Štátny tajomník Peter Burian a zástupca generálneho riaditeľa UNIDO Taizo Nishikawa počas prijatia.

  17.6.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Oficiálna rozvojová pomoc | SR v medzinárodných organizáciách

  Štátny tajomník P. Burian prijal zástupcu generálneho riaditeľa UNIDO Taiza Nishikawu

  Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Peter Burian dnes (17. júna 2014) prijal zástupcu generálneho riaditeľa Organizácie Spojených národov pre priemyselný rozvoj (UNIDO) Taiza Nishikawu, ktorý navštívil Bratislavu v rámci regionálnych konzultácií UNIDO k rozvojovej agende Post-2015 o partnerstve so súkromným sektorom.

 • Ilustračné foto, zdorj: Shutterstock

  28.5.2014 | SR v medzinárodných organizáciách

  Pri Donecku zadržali ďalší tím pozorovateľov, má medzi nimi byť aj Slovák

  Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky dnes (28. mája 2014) v popoludňajších hodinách dostalo informáciu o zadržaní skupiny jedenástich pozorovateľov, ktorí sa na Ukrajine nachádzali v rámci osobitnej monitorovacej misie Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe. Podľa dostupných informácií mali skupinu pozorovateľov zadržať doteraz neidentifikované ozbrojené osoby cca 35 km od mesta Doneck. Medzi zadržanými osobami je aj občan Slovenskej republiky...

 • Medzinárodná konferencia o prevencii genocídy v Bruseli.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  1.4.2014 | Aktivity ministra | Slovensko a Európska únia...

   

  Minister M. Lajčák na Medzinárodnej konferencii o prevencii genocídy

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák dnes (1. apríla 2014) vystúpil v Bruseli s prejavom na Medzinárodnej konferencii o prevencii genocídy. Podujatie je organizované v spolupráci s Organizáciou spojených národov, Európskou úniou a Africkou úniou a je zamerané na štyri aspekty – akademický, právny, úlohu občianskej spoločnosti a politickú reakciu.

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9