Preskočiť navigáciu

Všetky správy

Choď na:   2   3   4   5   6   7   8   9   10
 • Logo Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR

  14.10.2014 | Ekonomické správy | Slovensko

  Klub SOPK so štátnym tajomníkom Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí.

  Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Peter Burian sa dňa 14.10.2014 spolu s generálnou riaditeľkou sekcie hospodárskej spolupráce Dagmar Repčekovou zúčastnili Klubu SOPK s podnikateľmi v Trenčíne.

 • Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR v spolupráci s Ministerstvom spravodlivosti SR a Justičnou akadémiou SR zrealizovalo v dňoch 13. – 15. októbra 2014 v detašovanom pracovisku Justičnej akadémie v obci Omšenie neďaleko Trenčianskych Teplíc odborný seminár so zameraním na oblasť justície.
  Správa obsahuje fotografiu

  14.10.2014 | Slovensko a V4

   

  Seminár Justičnej akadémie SR pre krajiny Západného Balkánu počas Predsedníctva SK vo V4

  Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR v spolupráci s Ministerstvom spravodlivosti SR a Justičnou akadémiou SR zrealizovalo v dňoch 13. – 15. októbra 2014 v detašovanom pracovisku Justičnej akadémie v obci Omšenie neďaleko Trenčianskych Teplíc odborný seminár so zameraním na oblasť justície.

 • Logo Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR

  14.10.2014 | Ekonomické správy | Slovensko

  Zasadnutie Rady vlády Slovenskej republiky na podporu exportu a investícií dňa 22. októbra 2014

  V poradí štvrté tohtoročné rokovanie Rady vlády Slovenskej republiky na podporu exportu a investícií sa uskutoční v stredu (22. októbra 2014) o 14,00 hod. na Ministerstve hospodárstva SR pod vedením jej predsedov - podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka a ministra hospodárstva SR Pavla Pavlisa.

 • 10. ročník podujatia s názvom Rozvojový deň s podtitulom Za život vo férovejšom svete.
  Správa obsahuje fotografiu

  14.10.2014 | Aktivity ministra | Oficiálna rozvojová pomoc

   

  M. Lajčák: „Očakávam, že sa nám podarí priblížiť zmysel rozvojovej spolupráce širšej verejnosti“

  V bratislavskej Starej tržnici si dnes (14. októbra 2014) ukážkami aktivít organizácií, ktoré dlhodobo pôsobia v menej rozvinutých častiach sveta, pripomíname ako Slovensko pomáha v iných krajinách, ktoré túto našu pomoc potrebujú. Na jubilejnom 10. ročníku podujatia s názvom Rozvojový deň s podtitulom „Za život vo férovejšom svete“ vystúpil v improvizovanom rozhovore aj podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák.

 • M. Lajčák pokrstil knihu slovenského diplomata M. Mojžitu a P. Demeša.
  Správa obsahuje fotografiu

  14.10.2014 | Aktivity ministra

   

  Miroslav Lajčák pokrstil knihu M. Mojžitu a P. Demeša o Sarajeve

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák dnes (14. októbra 2014) slávnostným krstom v priestoroch Palugyayovho paláca uviedol do života anglickú a bosniansku verziu knihy Sarajevo: Čakanie na lastovičky, ktorej autorom je slovenský diplomat a niekdajší prvý veľvyslanec SR v Bosne a Hercegovine Miroslav Mojžita; fotografiami prispel bývalý minister medzinárodných vzťahov SR a poradca dnešného šéfa slovenskej diplomacie Pavol Demeš.

 • Minister Miroslav Lajčák a veľvyslanec Veľkej Británie, Andrew Garth počas prijatia.

  14.10.2014 | Aktivity ministra

  M. Lajčák: „Je legitímne očakávať zmeny, Európska únia potrebuje viac flexibility“

  Aktuálne medzinárodno-politické otázky s dôrazom na situáciu na Ukrajine a nadchádzajúca schôdzka Vyšehradskej štvorky s krajinami západného Balkánu na úrovni šéfov rezortov diplomacie boli hlavnými témami dnešného (14. októbra 2014) stretnutia podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka s novým veľvyslancom Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska na Slovensku Andrewom Garthom. V rozhovore sa dotkli aj otázky diskusie vo Veľkej Británii o úprave vzťahov s EÚ: „Je legitímne očakávať zmeny, Európska únia potrebuje viac flexibility, než dosiaľ. Na druhej strane je potrebné dbať na to, aby táto diskusia bola korektná, a nesústreďovala sa na vyberanie hrozienok z koláča.

 • Minister Lajčák na stretnutí seniorov slovenskej diplomacie

  13.10.2014 | Aktivity ministra | Seniori slovenskej diplomacie

  M. Lajčák pred seniormi diplomacie: "Slovensko je vnímané ako úspešný príbeh"

  „Slovensko je vnímané ako úspešný príbeh aj ako spoľahlivý a predvídateľný partner. Máme politickú aj ekonomickú stabilitu, je jednoducho radosť reprezentovať nás dnes v zahraničí. Je to výsledok dlhoročnej práce, a vy ste k nej tiež prispeli svojím vkladom, za čo by som sa vám chcel úprimne poďakovať," povedal dnes (13. októbra 2014) podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák.

 • Minister Miroslav Lajčák sa stretol s vedúcimi zastupiteľských úradov členských štátov EÚ.
  Správa obsahuje fotografiu

  13.10.2014 | Aktivity ministra | Aktuálne o Ukrajine | Slovensko a Európska únia

   

  M. Lajčák s veľvyslancami EÚ o ebole, ISIS aj Ukrajine

  Príprava októbrovej Rady EÚ pre zahraničné veci (FAC), vývoj situácie na Ukrajine, hrozba extrémistov v Iraku, ale aj proces etablovania novej Európskej komisie a ďalšie aktuálne otázky medzinárodného diania boli predmetom dnešnej (13. októbra 2014) schôdzky podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka s vedúcimi zastupiteľských úradov členských štátov EÚ akreditovaných pre SR. Stretnutie zorganizoval veľvyslanec Talianska, predsedníckej krajiny Rady EÚ, Roberto Martini.

Choď na:   2   3   4   5   6   7   8   9   10