Preskočiť navigáciu


Aktivity ministra

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 • S ministrom zahraničných vecí Maltskej republiky Georgeom Vellom.
  Správa obsahuje fotografiu

  10.10.2014 | Aktivity ministra | Malta

   

  M. Lajčák na Malte: "Pri kreovaní európskych politík musíme prihliadať aj na to, aký dopad budú mať na naše národné ekonomiky"

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák pricestoval dnes (10. októbra 2014) na dvojdňovú pracovnú návštevu Maltskej republiky na pozvanie svojho rezortného partnera Georgea Vellu. Úvod dnešného programu patril stretnutiu so zástupcami Výboru pre zahraničné a európske záležitosti maltského parlamentu na čele s jeho predsedom Lucianom Busuttilom, na ktorom sa hovorilo o úrovni bilaterálnych vzťahov, ale najmä o stave príprav na výkon predsedníctva v Rade EÚ (Malta ho od SR prevezme 1. januára 2017).

 • Miroslav Lajčák v otváracom príhovore na konferencie s názvom Think Export with Google v Bratislave.

  9.10.2014 | Aktivity ministra

  M. Lajčák: „Výzvou je vybudovať podnikateľský ekosystém založený na inovatívnosti a nových technológiách.“

  Slovenská ekonomika potrebuje nový impulz, prechod ku takzvanej znalostnej ekonomike nie je alternatíva, ale absolútna nevyhnutnosť. Je dobré, že je stále viac ľudí medzi podnikateľmi, ale aj v exekutíve, ktorí to takto cítia. Výzvou je dnes pre nás vybudovať funkčný podnikateľský ekosystém založený na inovatívnosti a nových technológiách.

 • Príhovor Miroslava Lajčáka na Výročnej konferencii riaditeľov Amerických obchodných komôr v Bratislave.

  9.10.2014 | Aktivity ministra

  M. Lajčák: „Oceňujem spoluprácu s Americkou obchodnou komorou na Slovensku"

  „Americká obchodná komora je pre vládu a Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky významným partnerom v diskusii o rozširovaní obchodných väzieb, investíciách, ako aj pri podpore rozvoja ekonomiky, vedomostnej spoločnosti, spolupráce v oblasti vedy, výskumu a inovácií a ďalších oblastiach," povedal dnes (9. októbra 2014) podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák v príhovore na Výročnej konferencii riaditeľov Amerických obchodných komôr v Bratislave.

 • Minister Miroslav Lajčák a nový veľvyslanec Cyperskej republiky Nearchos Palas počas prijatia.

  9.10.2014 | Aktivity ministra

  M. Lajčák: „Podporujeme mierové, spravodlivé a udržateľné riešenie cyperského problému“

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák prijal dnes (9. októbra 2014) dezignovaného veľvyslanca Cyperskej republiky v SR Nearchosa Palasa pri príležitosti odovzdania kópií jeho poverovacích listín. Partneri diskutovali o aktuálnom vývoji v bikomunitnom dialógu na Cypre, ako aj o celkových perspektívach riešenia cyperského problému. Minister M. Lajčák v tejto súvislosti pripomenul svoju návštevu Cypru v máji tohto roka pri príležitosti 25. výročia začatia rozhovorov medzi cypersko-tureckymi a cypersko-gréckymi politickými predstaviteľmi dialógu, ako aj 50. výročia UNFICYP.

 • Minister M. Lajčák vystúpil na Žilinskej univerzite.
  Správa obsahuje fotografiu

  8.10.2014 | Aktivity ministra

   

  M. Lajčák na Žilinskej univerzite: „Slovenská diplomacia je zrelá, moderná a profesionálna zahraničná služba“

  Klasická „salónna“ diplomacia je prekonaná. Dnes musí byť každý diplomat osobnosťou so zručnosťami politika, ekonóma, odborníka na energetiku, ale aj kultúru, prezentáciu Slovenska či porozumenie pre otázky, ktoré trápia krajanov. Osobitne to platí v období, ktoré je definované modernými komunikačnými technológiami, kde každá informácia je okamžitá a vzdialená iba na kliknutie myšou. Povedal to dnes (8. októbra 2014) podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák v prednáške na pôde Žilinskej univerzity. Témou prednášky, ktorá je už siedmym vystúpením M. Lajčáka na akademickej pôde od nástupu do funkcie (po Bratislave, Banskej Bystrici, Prešove, Košiciach, Trnave a Trenčíne), bola slovenská diplomacia a jej rôzne rozmery v modernom veku.

 • Minister Miroslav Lajčák a Minister Zahraničnýc vecí a obchodu Maďarska Peter Szijjártó počas oficiálnej návštevy Slovenskej republiky.
  Správa obsahuje video

  7.10.2014 | Aktivity ministra | Maďarsko

   

  M. Lajčák: „S Maďarskom máme záujem o priateľský susedský dialóg“

  O možnostiach ďalšieho posilnenia vzájomných vzťahov medzi Slovenskou republikou a Maďarskom v politickej aj ekonomickej oblasti hovorili dnes (7. októbra 2014) podpredseda vlády a minister zahraničných a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák s novovymenovaným ministrom zahraničných vecí a zahraničného obchodu Maďarska Pétrom Szíjjártóm, ktorý si SR vybral ako cieľ svojej prvej zahraničnej návštevy. Partneri potvrdili, že vo vzájomných vzťahoch prevláda konštruktívny duch a atmosféra. „Máme záujem o priateľský susedský dialóg v celom rade tém, tak bilaterálnych, ekonomických, ako aj globálnych,“ uviedol M. Lajčák, ktorý s partnerom rokoval aj o konkrétnych dvojstranných projektoch v oblasti hospodárskej spolupráce.

 • Miroslav Lajčák na stretnutí s veľvyslancom Čínskej ľudovej republiky na Slovensku Weifangom Panom.

  6.10.2014 | Aktivity ministra | Čína

  M. Lajčák: „Sme za otvorený a konštruktívny dialóg s Čínou vo všetkých otázkach vzájomných vzťahov“

  „Slovenská republika podporuje otvorený a konštruktívny dialóg vo všetkých otázkach vzájomných vzťahov. Máme záujem naďalej rozvíjať vzájomnú spoluprácu s Čínskou ľudovou republikou na základe rešpektu, rovnoprávnosti a obojstranného záujmu,“ povedal dnes podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák na stretnutí s veľvyslancom Čínskej ľudovej republiky na Slovensku Weifangom Panom. Na stretnutí minister spomenul rad kultúrnych a spoločenských aktivít usporiadaných pri príležitosti 65. výročia nadviazania diplomatických stykov medzi SR a ČĽR.

 • Pri tragédii 1. októbra 2014 v bulharskej továrni na výrobu výbušnín V dedine Gorni Lom prišlo o život 15 ľudí. /Fifteen people died on October 1st, 2014 in an explosion at a munitions factory in Gorni Lom, Bulgaria.

  3.10.2014 | Aktivity ministra | Bulharsko

  Minister M. Lajčák kondoloval bulharskému partnerovi v súvislosti s výbuchom v továrni v obci Gorni Lom

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák adresoval dnes (3. októbra 2014) sústrastný telegram ministrovi zahraničných vecí Bulharskej republiky Danielovi Mitovovi v súvislosti so stredajším výbuchom v továrni na demontáž výbušnín v obci Gorni Lom. V telegrame vyjadril hlbokú sústrasť nad stratou pätnástich ľudských životov rodinám obetí. Ďalej uviedol: „Žiaľ, aj naša krajina prežila v nedávnej minulosti podobnú tragédiu, ktorá hlboko otriasla pozostalými po obetiach výbuchu aj celou spoločnosťou a preto o to viac súcítim s rodinami v Gornom Lome, ktoré počas explózie prišli o svojich najbližších.“

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9