Preskočiť navigáciu


Aktivity ministra

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 • Minister Miroslav Lajčák a veľvyslanec Číny Pan Weifang počas prijatia.

  16.2.2015 | Aktivity ministra | Čína

  M. Lajčák s čínskym veľvyslancom o pokračovaní dialógu na najvyššej úrovni

  Na pôde rezortu diplomacie sa dnes (16. februára 2015) stretol podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák s veľvyslancom Čínskej ľudovej republiky v SR Pan Weifangom, aby spoločne zhodnotili výsledky nedávnej návštevy šéfa slovenskej diplomacie v Číne ako aj otázky pokračovania dialógu na najvyššej úrovni a rozvoja všestranných vzťahov medzi oboma krajinami.

 • Minister Miroslav Lajčák a minister zahraničných vecí Rumunska Bogdan Aurescu počas oficiálnej návštevy.
  Správa obsahuje audio

  16.2.2015 | Aktivity ministra | Rumunsko

   

  M. Lajčák: Rumunsko patrí medzi našich dôležitých partnerov

  Bilaterálne vzťahy medzi našimi krajinami a vzájomná ekonomická spolupráca boli dnes (16. februára) hlavné témy stretnutia podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka s rumunským ministrom zahraničných vecí Bogdanom Aurescuom. „Prvá oficiálna návšteva rumunského ministra potvrdzuje intenzívnu spoluprácu a tradične veľmi dobré vzťahy našich krajín, ktoré sú bez otvorených otázok,“ uviedol minister M. Lajčák.

 • S generálnym tajomníkom OSN Pan Ki-Munom.UN/Mark Garten
  Správa obsahuje fotografiu

  13.2.2015 | Aktivity ministra | Slovensko a OSN

   

  M. Lajčák sa stretol s generálnym tajomníkom Pan Ki-Munom

  O situácii na Ukrajine, boji proti medzinárodnému terorizmu, rozvojovej problematike a reforme bezpečnostného sektora diskutoval podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák s generálnym tajomníkom OSN Pan Ki-Munom v piatok (13. februára 2015) v New Yorku. Práve otázka reformy bezpečnostného sektora rezonovala počas newyorských rokovaní ministra M. Lajčáka najviac, keďže deň pred tým na pôde OSN spolupredsedal zasadnutiu Skupiny priateľov reformy bezpečnostného sektora.

 • Príhovor ministra M. Lajčáka na pôde IPI
  Správa obsahuje dokument

  13.2.2015 | Aktivity ministra | Slovensko a OSN | Spojené štáty

   

  M. Lajčák v New Yorku: „OSN je najúčinnejší nástroj medzinárodnej diplomacie“

  „OSN je a ostane základným kameňom medzinárodného poriadku a najefektívnejším nástrojom svetovej diplomacie,“ uviedol podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák v piatok v New Yorku na pôde Medzinárodného mierového inštitútu (IPI). S medzinárodnými diplomatmi, akademikmi, expertmi a novinármi tam diskutoval o úlohe OSN v ére nových hrozieb a výziev a potrebe znovuinvestovať do multilateralizmu. „Medzinárodné spoločenstvo nikdy nemalo problém zhodnúť sa na tom, čo sú najväčšie boľačky súčasného sveta: násilie, chudoba, znečisťovanie, šírenie zbraní hromadného ničenia, porušovanie ľudských práv.

 • Minister M. Lajčák na zasadnutí Skupiny priateľov SSR v New Yorku.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje dokument

  12.2.2015 | Aktivity ministra | Prejavy a vystúpenia ministra...

   

  M. Lajčák v OSN o potrebe prepojenia reformy bezpečnostného sektora s rozvojovými aktivitami

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák spolupredsedal vo štvrtok 12. februára v sídle OSN v New Yorku zasadnutiu Skupiny priateľov reformy bezpečnostného sektora. Ide o neformálne zoskupenie 39 štátov a dvoch medzinárodných organizácií, ktorých cieľom je upevniť stabilitu a podporiť rozvoj najmä v postkonfliktných a transformujúcich sa krajinách.

 • Miroslav Lajčák predstavil v pléne Národnej rady SR Zameranie zahraničnej a európskej politiky SR na rok 2015.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje dokument

  10.2.2015 | Aktivity ministra

   

  M. Lajčák v NR SR o prioritách a výzvach pre zahraničnú politiku v 2015

  Bratislava (10. februára 2015) - Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák predstavil dnes v pléne Národnej rady SR Zameranie zahraničnej a európskej politiky SR na rok 2015. Ide o náčrt hlavných priorít a výziev, ktorými sa bude slovenská diplomacia zaoberať tento rok. Dokument stavia na dlhodobej programovej kontinuite zahraničnej politiky SR a identifikuje päť hlavných priorít.

 • Na úvod zasadnutia minsitrov: Miroslav Lajčák počas krátkej diskusie s maďarským kolegom Péterom Szijjártóm.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  9.2.2015 | Aktivity ministra | Slovensko a Európska únia

   

  Ministri EÚ v Bruseli aj o aktuálnej situácii na Ukrajine

  Ministri zahraničných vecí členských štátov Európskej únie v pondelok (9. februára)na pravidelnom zasadnutí Rady pre zahraničné záležitosti (FAC) v Bruseli diskutovali o vývoji situácie na Ukrajine, v krajinách Blízkeho Východu a severnej Afriky. Po obsažnej diskusii k Ukrajine ministri schválili pripravený aktualizovaný sankčný zoznam 19 osôb a 9 subjektov, ktoré budú zaradené na existujúce zoznamy zákazu cestovania a zmrazenia účtov.

 • Mníchovská bezpečnostná konferencia.
  Správa obsahuje fotografiu

  8.2.2015 | Aktivity ministra

   

  M. Lajčák: Západ a Rusko potrebujú o Ukrajine dialóg a nie dva monológy

  Mníchov (8. februára 2015) - "Rozkol medzi Západom a Ruskom pre krízu na Ukrajine je momentálne veľmi hlboký," uviedol podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák v nedeľu v Mníchove počas Mníchovskej bezpečnostnej konferencie. Dôsledky krízy na Ukrajine na európsku bezpečnosť boli hlavnou témou prestížnej konferencie, ktorá každý rok ponúka svetovým štátnikom a expertom priestor na výmenu názorov o globálnych problémoch a spôsoboch ako ich riešiť.

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9