Preskočiť navigáciu


Aktivity ministra

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 • M. Lajčák s S. Kurzom a P. Szijjártóm kráčajú na miesto historického strihania Železnej opony - v Klingenbachu.
  Správa obsahuje video

  27.6.2014 | Aktivity ministra

   

  Minister M. Lajčák si pripomenul s kolegami z Rakúska a Maďarska výročie pádu Železnej opony

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák si dnes (27. júna 2014) spoločne s ministrom pre Európu, integráciu a zahraničie Rakúska Sebastianom Kurzom a štátnym tajomníkom Ministerstva zahraničných vecí Maďarska Petrom Szijjártóm pripomenuli štvrťstoročie pádu komunizmu vo východnej Európe na podujatí 25 rokov od rozstrihnutia Železnej opony. Jedným z jeho cieľov bolo priblížiť študentom vysokých škôl zo všetkých troch krajín porovnanie života v totalite a v demokracii.

 • Miroslav Lajčák so svojim holandským partnerom Fransom Timmermansom

  27.6.2014 | Aktivity ministra | Holandsko

  AVÍZO: Na návštevu SR pricestuje holandský minister zahraničných vecí F. Timmermans

  V stredu 2. júla 2014 pricestuje na návštevu Slovenskej republiky minister zahraničných vecí Holandska Frans Timmermans.

 • Mapa V4

  27.6.2014 | Aktivity ministerstva | Aktivity ministra | Slovensko a V4

  AVÍZO: Tlačová konferencia k slovenskému predsedníctvu vo V4

  Nadchádzajúce predsedníctvo Slovenskej republiky vo Vyšehradskej skupine bude témou tlačovej konferencie podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka, ktorú rezort diplomacie usporiada vo svojich priestoroch v pondelok 30. júna 2014 so začiatkom o 10,00 hod.

 • Spoločná fotografia ministrov zahraničných vecí členských štátov NATO na dnešnom rokovaní v Bruseli.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  25.6.2014 | Aktivity ministra | Aktuálne o Ukrajine...

   

  Minister M. Lajčák viedol delegáciu SR na rokovaniach šéfov diplomacií členských krajín NATO

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák dnes (25. júna 2014) viedol v Bruseli slovenskú delegáciu na rokovaniach ministrov zahraničných vecí členských štátov Severoatlantickej aliancie. Hlavnými témami diskusie boli rozširovanie NATO, budúcnosť vzťahov s Ruskom, pomoc Ukrajine a zlepšenie spolupráce s partnermi. Ministri sa zhodli, že rozširovanie Aliancie bolo doteraz úspešné a je potrebné v tejto politike pokračovať. Výrazný pokrok v plnení kritérií pre vstup dosiahla Čierna Hora. Aliancia jej ponúkla intenzívnejší dialóg zameraný na splnenie posledných podmienok pre vstup do NATO a prísľub rozhodnúť o možnom pozvaní najneskôr do decembra 2015.

 • S kolegami z Dánska a z Holandska.
  Správa obsahuje fotografiu

  23.6.2014 | Aktivity ministra | Slovensko a Európska únia

   

  Minister M. Lajčák viedol delegáciu SR na zasadaní Rady pre zahraničné veci (FAC) v Luxemburgu

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák dnes (23. júna 2014) viedol delegáciu SR na pravidelnom zasadnutí Rady EÚ pre zahraničné veci (FAC) v Luxemburgu. Hlavnou témou zasadnutia Rady bol vývoj situácie na Ukrajine. Na rokovaní bol prítomný aj nový minister zahraničných vecí Ukrajiny Pavlo Klimkin, ktorý predstavil mierový plán prezidenta Petra Porošenka a požiadal o jeho podporu. Aby sa plán mohol realizovať, je podľa neho potrebné, aby k jeho napĺňaniu prispelo aj Rusko kontrolou hranice a vplyvom na separatistov operujúcich na východe Ukrajiny.

 • Minister Miroslav Lajčák počas obeda s vedúcimi zahraničných úradov moslimských krajín.

  20.6.2014 | Aktivity ministra

  M. Lajčák: „Je dôležité udržiavať dialóg medzi rôznymi kultúrami a filozofiami.“

  S krajinami islamského sveta chceme mať dobré vzťahy založené na vzájomnom porozumení, a súčasne sme pripravení im odovzdávať skúsenosti z našej transformácie – taká bola hlavná myšlienka dnešného (20. júna 2014) pracovného obeda podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka s veľvyslancami moslimských krajín, ktoré sú členmi OIC (Organizácia islamskej spolupráce).

 • Miroslav Lajčák otvoril v historickej budove NR SR v Bratislave slovensko-ruské podnikateľské fórum.
  Správa obsahuje fotografiu

  20.6.2014 | Aktivity ministra

   

  M. Lajčák vystúpil na Podnikateľskom fóre Slovenska a Ruska

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák dnes (20. júna 2014) otvoril v historickej budove NR SR v Bratislave slovensko-ruské podnikateľské fórum, ktoré sa koná pod jeho záštitou. Vo svojom vystúpení označil fórum za životaschopnú formu hospodárskej spolupráce, ktorej význam spočíva v konkrétnych projektoch. Ocenil aktivity hlavných organizátorov podujatia, podnikateľských rád Slovenska a Ruska, ktoré podporujú rozvoj priamej regionálnej ekonomickej spolupráce a sú primeranou platformou na hľadanie vhodných partnerov pre investičné zámery na Slovensku a v Rusku.

 • Zasadnutie Správnej rady Výskumného centra Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku (SFPA)
  Správa obsahuje fotografiu

  19.6.2014 | Aktivity ministra

   

  Minister M. Lajčák pozitívne ocenil aktivity Výskumného centra Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku

  Za účasti podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslava Lajčáka sa dnes (19. júna 2014) uskutočnilo zasadnutie Správnej rady Výskumného centra Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku (SFPA). Hlavnými bodmi programu bolo vyhodnotenie činnosti tohto zahraničnopolitického think tanku v uplynulom roku a diskusia o zameraní činnosti na ďalšie obdobie. M. Lajčák ocenil angažovanosť Výskumného centra SFPA v prioritných vektoroch slovenskej diplomacie, osobitne v krajinách západného Balkánu a na Ukrajine. „Národný konvent o Európskej únii je už niekoľko rokov jedným z významných exportných artiklov Slovenska. Tento jedinečný formát pomáha posilňovať verejnú debatu o otázkach európskej integrácie v partnerských krajinách,“ uviedol šéf slovenskej diplomacie. Minister podporil myšlienku ďalšieho geografického rozšírenia aktivít Národného konventu o EÚ, pričom explicitne spomenul veľký záujem albánskych partnerov o uvedený formát.

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9