Preskočiť navigáciu


Aktivity ministra

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 • M. Lajčák s ministrom zahraničných vecí Salvadoru Hugom Martinezom.
  Správa obsahuje fotografiu

  11.6.2015 | Aktivity ministra | Slovensko a Európska únia

   

  V Bruseli o intenzívnejších vzťahoch s Latinskou Amerikou

  „Krajiny Latinskej Ameriky sú zaujímaví partneri a je na čase, aby sme zintenzívnili vzťahy aj s nimi,“ povedal podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák počas summitu krajín Európskej únie a Spoločenstva latinskoamerických a karibských štátov (CELAC) v Bruseli. Na dvojdňovej vrcholnej schôdzke predstaviteľov 61 členských štátov EÚ a CELAC vedie slovenskú delegáciu a dnes bilaterálne rokoval s partnermi z Kolumbie, zo Salvadoru, Uruguaja a Venezuely.

 • Okrúhly stôl na stretnutí EU-CELAC 2015/Round table at EU-CELAC summit 2015. Zdroj/Source: Rada EÚ/European Council

  10.6.2015 | Aktivity ministra | Slovensko a Európska únia

  M. Lajčák: Viac komunikácie a spolupráce s Latinskou Amerikou a Karibikom

  Za odstránenie obchodných bariér a zintenzívnenie komunikácie s krajinami Latinskej Ameriky a Karibiku sa vyslovil podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák na summite Európskej únie so Spoločenstvom latinskoamerických a karibských štátov (CELAC) v Bruseli.

 • Príhovor M. Lajčáka na slávnostnom podujatí pri príležitosti 15. výročia založenia Medzinárodného Vyšehradského fondu.
  Správa obsahuje fotografiu

  9.6.2015 | Aktivity ministra | Slovensko a V4

   

  Medzinárodný vyšehradský fond: fabrika úspechov

  Bratislava (9. júna) – „Medzinárodný vyšehradský fond je najlepší a najúspešnejší spoločný projekt Českej republiky, Maďarska, Poľska a Slovenska,“ vyhlásil podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák na slávnostnom podujatí pri príležitosti 15. výročia založenia Medzinárodného vyšehradského fondu (MVF). „Tak ako naše krajiny predstavujú úspešný príbeh strednej Európy, tak sa fond stal exportérom našich spoločných hodnôt do ďalších krajín, predovšetkým na Balkáne, vo východnom susedstve ale aj inde a podporuje tam ďalšie úspešné príbehy,“ konštatoval minister M. Lajčák v súvislosti so širokou paletou projektov, ktoré MVF podporuje vo viacerých krajinách.

 • Miroslav Lajčák prijal generálneho riaditeľa slovenskej pobočky brazílskej firmy Embraco – Slovakia Norberta Bratha.

  9.6.2015 | Aktivity ministra | Brazília

  S brazílskym investorom o investíciách na východnom Slovensku

  Bratislava (9. júna) – Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák prijal dnes v Bratislave generálneho riaditeľa slovenskej pobočky brazílskej firmy Embraco – Slovakia Norberta Bratha. Stretnutie sa uskutočnilo v súvislosti s marcovou návštevou ministra M. Lajčáka v Brazílii, kde spoločnosť Embraco vtedy oznámila zámer rozšíriť svoje investície na východnom Slovensku. Minister M. Lajčák a generálny riaditeľ N. Brath prediskutovali aktivity spoločnosti smerom k naplneniu tohto cieľu, v rámci ktorého Embraco Slovakia investuje na Spiši 5 miliónov eur so zámerom vytvoriť 120 nových pracovných miest.

 • Minister Miroslav Lajčák počas tlačovej konferencii ohladne letnej dovolenkovej sezóny 2015.

  9.6.2015 | Aktivity ministra

  Aktuálne pred cestou za dovolenkou

  Dostatok správnych a užitočných informácií je jedným z faktorov, ktoré prispejú k pokojnej a príjemnej dovolenke. Dávku praktických tipov, ale aj rád, ako sa k týmto informáciám jednoducho dostať či už pred samotnou cestou alebo počas nečakanej situácie poskytli dnes (9. júna) na tlačovej konferencii pred začiatkom letnej turistickej sezóny podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák a riaditeľ Konzulárneho odboru MZVaEZ SR Vladimír Jakabčin.

 • Minister M. Lajčák a predseda parlamentu P. Pellegrini diskutovali o prípravách Slovenska na predsedníctvo v Rade EÚ.

  9.6.2015 | Aktivity ministra | Predsedníctvo SR v Rade EÚ

  Spolupráca NR SR a rezortu diplomacie pri predsedníctve v Rade EÚ

  O prípravách Slovenska na predsedníctvo v Rade Európskej únie a vzájomnej spolupráci pri zabezpečení jeho hladkého priebehu diskutovali dnes (9. júna) v Bratislave predseda Národnej rady Slovenskej republiky Peter Pellegrini a podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák.

 • Na spolkovom ministerstve zahraničných vecí v Berlíne s rezortným kolegom Frankom-Walterom Steinmeierom.
  Správa obsahuje fotografiu

  8.6.2015 | Aktivity ministra | Nemecko

   

  M. Lajčák v Berlíne: Blízkosť názorov na kľúčové európske otázky

  O situácii v eurozóne, na Ukrajine a západnom Balkáne, ako aj o vzťahoch medzi Európskou úniou a Ruskom rokoval dnes (8. júna) podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák so spolkovým ministrom zahraničných vecí Frankom-Walterom Steinmeierom v Berlíne.

 • Minister Miroslav Lajčák a komisár Maroš Šefčovič počas konferencie.
  Správa obsahuje dokument

  5.6.2015 | Aktivity ministra | Predsedníctvo SR v Rade EÚ | Prejavy a vystúpenia ministra

   

  Kľúčové iniciatívy EK a slovenské predsedníctvo v Rade EÚ

  „Väčšina zásadných iniciatív Európskej komisie na zlepšenie európske ekonomiky a životnej úrovne bude mať istý presah na slovenské predsedníctvo v Rade Európskej únie v druhom polroku 2016,“ uviedol dnes (5. júna) v Bratislave podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. „Napríklad agendu riešenia nezamestnanosti mladých a dlhodobo nezamestnaných vnímame ako jednu z možných priorít nášho predsedníctva,“ spresnil na konferencii o strategických prioritách Európskej komisie, ktorá sa konala na pôde ministerstva. Formulovanie obsahových priorít slovenského predsedníctva v Rade EÚ sa v rámci v predsedníckych príprav dostalo do popredia v tomto roku a ich finalizácia sa očakáva začiatkom budúceho roka.

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9