Preskočiť navigáciu


Aktivity ministra

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 • Miroslav Lajčák

  27.4.2015 | Aktivity ministra

  Reakcia ministra M. Lajčáka na obvinenia z nečinnosti MZVaEZ SR v Nepále kolujúce na sociálnych sieťach

  Ľudská zloba očividne nemá hranice. Najradšej by som sa opýtal pánov Forgáča a Zimana, čo si to vlastne dovoľujú takto znevažovať prácu celého tímu ministerstva, vrátane zastupiteľského úradu v Dillí a honorárneho konzula v Nepále! Utierajú si ústa o človeka, ktorý napriek tomu, že jeho vlastný dom bol zemetrasením poškodený, nezištne pomáha Slovákom, sám pomohol desiatim našim občanom dostať sa na letisko, pomohol vybaviť náhradné cestovné doklady, previezol do nemocnice zraneného občana SR, zabezpečuje prevoz pre tých občanov SR, ktorí sa nevedia dostať z vysokohorských miest do hlavného mesta, kontaktoval priamo na letisku slovenských občanov s ponukou na asistenciu a pomoc. U nás na ministerstve pracuje od soboty tím, ktorý sa už viac ako 48 hodín nepretržite venoval situácii v Nepále a koordinoval úsilie o získanie maximálneho množstva informácií o Slovákoch. Ponúkli sme pomoc a asistenciu každému, s kým sa nám podarilo skontaktovať, vynakladáme obrovské úsilie, aby sme garantovali bezpečnosť našich ľudí v Nepále.

 • Nepál po zemetrasení./Nepal after earthquake. Kredit: ČTK/SCANPIX SWEDEN// AA / TT.

  27.4.2015 | Aktivity ministerstva | Aktivity ministra | Oficiálna rozvojová pomoc...

  Humanitárna pomoc pre obete zemetrasenia v Nepále

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák rozhodol dnes (27. apríla) o poskytnutí finančnej humanitárnej pomoci vo výške 30-tisíc eur na odstránenie následkov zemetrasenia v Nepále. Finančné prostriedky sú určené na najakútnejšie potreby krajiny - zabezpečenie dodávok liekov, zdravotníckeho a hygienického materiálu, pitnej vody a vakcín. Pomoc bude poskytnutá prostredníctvom mimovládnej humanitárnej organizácie World Vision International (WVI).

 • Prednáška a diskusia o vzťahoch EÚ s Ruskom na Kalifornskej univerzite v Berkeley
  Správa obsahuje fotografiu

  25.4.2015 | Aktivity ministra | Spojené štáty

   

  Minister M.Lajčák na Kalifornskej univerzite v Berkeley

  Berkeley (Kalifornia, 24.apríla) - „Lepšie prepojenie univerzít so súkromným sektorom je zásadným predpokladom pre úspešnú ekonomiku postavenú na inováciách a moderných technológiách,“ konštatoval počas návštevy prestížnej Kalifornskej univerzity v Berkeley podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. Univerzita sa v celosvetovom meradle dlhodobo umiestňuje na popredných priečkach kvality vzdelania aj inovácií. Užitočné zázemie na nej nachádzajú startupy, čo sú začínajúce firmy, ktoré prichádzajú s inovatívnymi riešeniami a prispievajú k rozvoju odvetví s vysokou pridanou hodnotou...

 • Minister Miroslav Lajčák s predstaviteľmi úspešného slovenského startupu Droppie na prezentácii v Silicon Valley.
  Správa obsahuje fotografiu

  24.4.2015 | Aktivity ministra | Ekonomické správy | Prezentácia Slovenska v zahraničí...

   

  Presadzovanie slovenských moderných technológií v Silicon Valley

  Palo Alto, Kalifornia (23. apríla) - Otvorením vôbec prvej spoločnej prezentácie start-upov z Vyšehradskej štvorky v americkom Silicon Valley a stretnutím s predstaviteľmi telekomunikačného gigantu AT&T začal podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák dvojdňovú návštevu najľudnatejšieho štátu USA - Kalifornie. V meste Palo Alto, ktoré leží v inovačnom a technologickom centre Silicon Valley neďaleko San Francisca, otvoril historicky prvý spoločný projekt V4 pod názvom „We4Startups“. V rámci neho predstavili vybrané slovenské, české, maďarské a poľské start-upy svoju činnosť a zámery miestnej komunite investorov a podnikateľov.

 • Ilustračné foto/Illustration photo: New York/ Shutterstock

  23.4.2015 | Aktivity ministra | Spojené štáty

  AVÍZO: Minister M. Lajčák na pracovnej ceste v USA

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák odcestoval dnes (23. apríla) na pracovnú cestu do Spojených štátov, počas ktorej navštívi Silicon Valley a New York.

 • Podpis Memoranda o porozumení medzi Slovenskom a Spojenými arabskými emirátmi.

  22.4.2015 | Aktivity ministra | Spojené arabské emiráty

  SR a Spojené arabské emiráty prehĺbia ekonomickú spoluprácu

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák podpísal dnes (22. apríla) v Bratislave Memorandum o porozumení medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Spojených arabských emirátov (SAE) o založení Spoločného hospodárskeho výboru. Za SAE dokument podpísal minister hospodárstva Sultán bin Sajíd al Mansúrí, ktorý je na historicky prvej návšteve Slovenska.

 • Minister Miroslav Lajčák a Tebog J. Seokolo veľvyslanec Juhoafrickej republiky počas prijatia.

  21.4.2015 | Aktivity ministra | Južná Afrika

  Nástupná návšteva veľvyslanca Juhoafrickej republiky

  Bratislava (21. apríla) - Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák prijal dnes na nástupnej návšteve nového mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Juhoafrickej republiky v SR so sídlom vo Viedni Teboga Josepha Seokola. Obe strany konštatovali pozitívny trend vo vzájomných vzťahoch, dôkazom čoho je aj úspešne sa rozvíjajúca ekonomická spolupráca a rastúca obchodná výmena. Minister M. Lajčák zdôraznil, že SR má záujem dvojstranné kontakty ešte viac zintenzívniť.

 • Minister Miroslav Lajčák a veľvyslanec Austrálie David Stuart počas prijatia.

  21.4.2015 | Aktivity ministra | Austrália

  M. Lajčák s veľvyslancom Austrálie aj o májovej návšteve

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák prijal dnes (21. apríla) v Bratislave austrálskeho veľvyslanca pre Slovensko so sídlom vo Viedni Davida Gordona Stuarta, aby prediskutovali aktuálnu spoluprácu oboch krajín, ako aj pripravovanú oficiálnu návštevu M. Lajčáka v Austrálii na budúci mesiac. Počas rozhovoru minister M. Lajčák zdôraznil, že napriek veľkej geografickej vzdialenosti zasahujú Slovensko aj Austrália rovnaké globálne fenomény, ako klimatické zmeny, či terorizmus. Obe krajiny sú však už dlhodobo prirodzenými partnermi, ktorých spájajú rovnaké hodnoty a podobné názory na mnohé medzinárodné otázky.

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9