Preskočiť navigáciu


Aktivity ministra

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 • Minister Miroslav Lajčák a štátny tajomník Peter Javorčík počas tlačovej konferencie ku SKPRES.
  Správa obsahuje dokument Správa obsahuje audio

  22.1.2015 | Aktivity ministra | Predsedníctvo SR v Rade EÚ

   

  Jedinečná šanca „zakresliť sa“ do histórie a vytvoriť logo slovenského predsedníctva v Rade EÚ

  Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky ponúka verejnosti jedinečnú šancu zapísať sa do histórie Slovenska i EÚ a vytvoriť logo prvého slovenského predsedníctva v Rade EÚ, ktoré nás bude reprezentovať pred 500-miliónovou Európskou úniou. Výzvu na predkladanie návrhov dnes (22. januára 2015) vyhlásil podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. „Chceme, aby naša domáca verejnosť bola aktívnym a priamym účastníkom nášho predsedníctva,“ zdôvodnil M. Lajčák s tým, že súťaž je otvorená odbornej i laickej verejnosti. Návrhy je potrebné predložiť do 16. marca 2015, pričom podmienky sú dostupné na rezortnom webe.

 • Minister Miroslav Lajčák a podpredseda parlamentu Chorvátskej republiky Nenad Stazić počas prijatia.

  21.1.2015 | Aktivity ministra | Chorvátsko

  M. Lajčák: „S Chorvátskom nás spája viac než iba dovolenky našich turistov na Jadrane“

  Slovenská diplomacia v uplynulom období so záujmom sledovala vnútropolitický vývoj v Chorvátsku, ako aj kampaň pred prezidentskými voľbami, v ktorých zvíťazila Kolinda Grabar Kitarović. Chorvátsko ako najnovšia členská krajina EÚ a zároveň niekdajší člen bývalej Juhoslávie má unikátnu pozíciu a potenciál ovplyvňovať vnútrospoločenské procesy v prospech európskej perspektívy celého regiónu. Odznelo to dnes (21. januára 2015) na stretnutí podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka s podpredsedom parlamentu Chorvátskej republiky Nenadom Stazićom, ktorý je na návšteve Slovenska.

 • Minister Miroslav Lajčák na zasadnutí FAC s rakúskym ministrom zahraničných vecí Sebastianom Kurzom.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  19.1.2015 | Aktivity ministra | Slovensko a Európska únia

   

  FAC: Rokovaniam ministrov zahraničných vecí dominovala téma o vzťahoch EÚ s Ruskou federáciou

  O budúcom smerovaní vzťahov s Ruskom, boji proti terorizmu ako aj o situácii v arabskom svete diskutovali ministri zahraničných vecí členských štátov Európskej únie dnes (19. januára 2015) v Bruseli na zasadnutí Rady pre zahraničné veci (FAC). „Diskutovali sme o tom, aká má byť politika EÚ vo vzťahu k Rusku, ak sa situácia zmení,“ povedal po zasadnutí podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. „Vymenili sme si názory na to, za akých okolností si vieme predstaviť zmenu v našich vzťahoch s Ruskom. Všetci sme zhodne zdôraznili, že v tejto chvíli ešte nemôžeme uvažovať o zrušení sankcií ale je dôležité, aby sme dokázali hovoriť aj o tom, čo bude vo vzťahu EÚ k Rusku ďalej,“ konštatoval minister M. Lajčák.

 • Minister M. Lajčák so svojim nórskym rezortným kolegom Børge Brendem
  Správa obsahuje fotografiu

  15.1.2015 | Aktivity ministra | Nórsko

   

  SR-Nórsko: Cez študentov k inováciám a výskumu

  „Slovensko má záujem zintenzívniť ekonomickú spoluprácu s Nórskom najmä v oblasti výskumu a inovácií a tiež pokračovať vo veľmi dobre rozbehnutej spolupráci univerzít,“ vyhlásil podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák počas návštevy v Osle (14. – 15. januára 2015), kde rokoval so svojím rezortným partnerom Børge Brendem a ministrom pre vzťahy s EÚ Vidarom Helgesenom.

 • M. Lajčák diskutoval s lídrami politických strán o slovenskom predsedníctve v Rade EÚ.
  Správa obsahuje audio

  12.1.2015 | Aktivity ministra | Predsedníctvo SR v Rade EÚ

   

  M. Lajčák diskutoval s lídrami politických strán o slovenskom predsedníctve v Rade EÚ

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák sa dnes (12. januára 2015) stretol s lídrami politických strán, aby spoločne diskutovali o slovenskom predsedníctve v Rade EÚ v druhej polovici r. 2016. Cieľom stretnutia iniciovaného ministrom Lajčákom bolo informovať partnerov o stave doterajších príprav, ako aj o tom, čo nás čaká v tomto roku. Historicky prvé slovenské predsedníctvo v Rade EÚ totiž predstavuje prestížnu udalosť celospoločenského významu a jeho úspech stojí na spolupráci všetkých aktérov.

 • Minister M. Lajčák si uctil pamiatku obetí Charlie Hebdo.
  Správa obsahuje fotografiu

  12.1.2015 | Aktivity ministra | Francúzsko

   

  Minister M. Lajčák si uctil pamiatku obetí Charlie Hebdo

  „Aj ja som Charlie a my všetci sme Francúzsko,“ napísal dnes (12. januára 2015) podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák do kondolenčnej knihy v priestoroch Veľvyslanectva Francúzskej republiky v Bratislave. V prítomnosti veľvyslanca Didiera Lopinota si uctil pamiatku obetí minulotýždňovej tragédie v magazíne Charlie Hebdo. Minister M. Lajčák, ktorý už kondoloval pozostalým aj Francúzskej republike v sústrastnom telegrame svojmu rezortnému kolegovi Laurentovi Fabiusovi minulý týždeň krátko po útokoch, opäť zdôraznil ostré odsúdenie akýchkoľvek útokov na slobodu slova a médií ako aj radikálne a extrémistické akty.

 • Minister Lajčák a čínsky veľvyslanec Pan Weifang

  9.1.2015 | Aktivity ministra | Čína

  SR-Čína: S čínskym veľvyslancom o rozvoji spolupráce v roku 2015

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák prijal v piatok (9. januára) veľvyslanca Čínskej ľudovej republiky v SR Pana Weifanga. V priebehu rozhovoru boli prerokované konkrétne námety rozvoja slovensko-čínskych vzťahov v rozbiehajúcom sa roku, vrátane pripravovanej návštevy ministra M. Lajčáka v Číne. Minister M. Lajčák konštatoval, že táto návšteva je podčiarknutím záujmu Slovenska o rozvoj komplexných politických a ekonomických vzťahov s Čínou.

 • Ilustračné foto/Illustration photo: Wikimedia/Thierry Caro, 2015

  7.1.2015 | Aktivity ministra | Francúzsko

  MZVaEZ SR reaguje na brutálny útok proti Charlie Hebdo v Paríži

  Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky vyjadruje úprimnú sústrasť občanom Francúzskej republiky, osobitne pozostalým obetí brutálneho útoku na redakciu týždenníka Charlie Hebdo v centre Paríža. MZVaEZ SR ostro odsudzuje tento poburujúci a nezmyselný čin ako aj všetky akty zamerané proti médiám a slobode prejavu, ktorá je základom každej demokratickej spoločnosti. MZVaEZ SR verí, že páchatelia tohto ohavného činu budú čoskoro dolapení a postavení pred súd.

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9