Preskočiť navigáciu


Aktivity ministra

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 • Minister Miroslav Lajčák a Václav Kapel, predseda rómskej iniciatívy počas prijatia v kancelarii ministra.

  26.3.2014 | Aktivity ministra | Ľudské práva

  M. Lajčák sa stretol s predsedom Rómskej iniciatívy Slovenska

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák dnes (26. marca 2014) prijal predsedu Rómskej iniciatívy Slovenska Václava Kappela. M. Lajčák a V. Kappel prediskutovali otázky týkajúce sa postavenia príslušníkov rómskej národnostnej menšiny v rámci ľudsko-právnej problematiky, s akcentom na zvýšenie zamestnanosti a zefektívnenie vzdelávania. „Komplexnosť otázky postavenia príslušníkov rómskej národnostnej menšiny si vláda plne uvedomuje a ich riešenie patrí medzi jej dlhodobé priority,“ povedal Miroslav Lajčák.

 • Minister Miroslav Lajčák a Olympijska víťazka Anastasia Kuzmina počas odovzdávania plakety na Ministerstve Zahraničných vecí SR.

  25.3.2014 | Aktivity ministra | Prezentácia Slovenska v zahraničí

  M. Lajčák: „Som hrdý na to, že Nasťa je našou športovou ambasádorkou.“

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák dnes (25. marca 2014) osobne zablahoželal úspešnej reprezentantke Slovenskej republiky v biatlone Anastasii Kuzminovej k zisku ďalšej tohtoročnej zlatej medaily, ktorú si vybojovala v sobotňajších stíhacích pretekoch Svetového pohára na 10 km v nórskom Holmenkollene, ako aj celkovo k úspešnej sezóne s pamätným triumfom na ZOH 2014 v Soči.

 • Minister Miroslav Lajčák počas príhovoru na 15. hodnotiacej konferencií zahraničnej a európskej politiky za rok 2013.
  Správa obsahuje dokument Správa obsahuje video

  24.3.2014 | Aktivity ministra

   

  M. Lajčák na Hodnotiacej konferencii: Rok 2013 je rokom pozitívnej bilancie

  Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR hostí dnes (24. marca 2014) vo svojich priestoroch 15. ročník Hodnotiacej konferencie zahraničnej a európskej politiky za účasti najvyšších ústavných činiteľov. Podujatie organizujú MZVaEZ SR a Výskumné centrum Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku (RC SFPA). Konferenciu, ktorá je každoročne príležitosťou zhodnotiť predchádzajúci rok v oblasti zahraničnej a európskej politiky na politickej aj odbornej úrovni, otvoril podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák spolu s predsedom Správnej rady SFPA profesorom Jurajom Sternom.

 • Budova Ministerstva zahraničných vecí a Európskych záležitosti Slovenskej republiky v Bratislave.

  21.3.2014 | Aktivity ministerstva | Aktivity ministra

  AVÍZO: Hodnotiaca konferencia zahraničnej politiky na MZVaEZ SR

  Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR organizuje v pondelok 24. marca 2014 vo svojich priestoroch Hodnotiacu konferenciu zahraničnej a európskej politiky Slovenskej republiky za rok 2013 v spolupráci s Výskumným centrom Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku (SFPA). Účasť na konferencii potvrdili prezident SR Ivan Gašparovič aj predseda vlády SR Robert Fico, ktorí vystúpia s príhovormi.

 • Minister M. Lajčák víta slovinského ministra zahraničných vecí Karla Viktora Erjaveca
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje video Správa obsahuje audio

  21.3.2014 | Aktivity ministra | Slovinsko

   

  M. Lajčák: Slovensko a Slovinsko sú blízkymi partnermi

  Vzťahy Slovenska a Slovinska sú bezproblémové, priateľské a dobre sa rozvíjajúce, zhodli sa podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák a podpredseda vlády a minister zahraničných vecí Slovinskej republiky Karel Erjavec, ktorý pricestoval dnes (21. marca 2014) na pozvanie slovenského partnera na oficiálnu návštevu SR. Diskusii dominovali predovšetkým aktuálne otázky európskej agendy s dôrazom na dianie na Ukrajine, perspektívu krajín západného Balkánu a Východného partnerstva.

 • Minister M. Lajčák sa vo Washingtone stretol s ministrom zahraničných vecí USA J. Kerrym
  Správa obsahuje audio

  20.3.2014 | Aktivity ministra | Spojené štáty

   

  M. Lajčák sa vo Washingtone stretol s J. Kerrym

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák absolvoval dnes (20. marca 2014) počas svojej pracovnej návštevy Spojených štátov amerických bilaterálne rokovanie s ministrom zahraničných vecí USA Johnom Kerrym. lavnou témou rozhovorov bola aktuálna situácia na Ukrajine v nadväznosti na pričlenenie Krymu k Ruskej federácii v rozpore s medzinárodným právom. „Slovenská republika považuje toto referendum za neplatné a neuznáva ho. Hlasovanie o pričlenení Krymu k Ruskej federácii bolo v rozpore s ústavou Ukrajiny. Považujeme ho preto za nelegálne a nelegitímne,“ uviedol minister M. Lajčák

 • Minister M. Lajčák vystúpil na prestížnej medzinárodnej konferencii organizovanej renomovaným americkým think-tankom Centrum pre strategické a medzinárodné štúdie
  Správa obsahuje fotografiu

  18.3.2014 | Aktivity ministra | Spojené štáty

   

  Minister M. Lajčák v USA o úlohe politických lídrov pri formovaní budúcej EÚ

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák sa v dňoch 18.-19. marca 2014 vo Williamsburgu v Spojených štátoch amerických zúčastňuje na prestížnej medzinárodnej konferencii organizovanej renomovaným americkým think-tankom Centrum pre strategické a medzinárodné štúdie. Cieľom podujatia je diskutovať o aktuálnych procesoch prebiehajúcich v rámci EÚ, otázkach integrácie a rozširovania, podpore ekonomického rastu a konkurencieschopnosti, zvyšovaní demokratickej legitimity inštitúcií EÚ, ale aj o spolupráci medzi EÚ a USA pri riešení aktuálnych bezpečnostných a zahraničnopolitických výziev.

 • Minister M. Lajčák s C. Ashtonovou a rumunským ministrom zahraničných vecí T. Corlateanom.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  17.3.2014 | Aktivity ministra | Aktuálne o Ukrajine...

   

  Rade EÚ pre zahraničné veci (FAC) dominovala situácia na Ukrajine a Kryme

  Na pravidelnom zasadnutí Rady EÚ pre zahraničné veci (FAC) v Bruseli, na ktorom Slovenskú republiku zastupoval podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák dnes (17. marca 2014) dominovala téma aktuálneho vývoja situácie na Ukrajine a Kryme. Ministri odsúhlasili závery Rady FAC k Ukrajine a prijali reštriktívne opatrenia voči osobám zodpovedným za podkopávanie alebo ohrozovanie územnej integrity, suverenity a nezávislosti Ukrajiny. Rada odsúdila nelegálne referendum na Kryme a zopakovala svoju podporu napomáhaniu dialógu medzi Ukrajinou a Ruskom, pričom prioritou je deeskalácia a rokovania o mierovom riešení. EÚ vyzvala Rusko, aby neprijalo kroky vedúce k anektovaniu Krymu.

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9