Preskočiť navigáciu


Aktivity ministra

Choď na:   3   4   5   6   7   8   9   10   11
 • Minister Miroslav Lajčák a CDA Veľkej Británie Gill Fraser počas prijatia.

  10.9.2014 | Aktivity ministra | Spojené kráľovstvo

  Rozlúčkové prijatie chargé d´affaires Spojeného kráľovstva Gill Fraser

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák prijal dnes (10. septembra 2014) vedúcu zastupiteľského úradu Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska na Slovensku Gill Fraser pri príležitosti ukončenia jej diplomatickej misie. Minister ocenil, že s jej príchodom na Slovensko došlo k zintenzívneniu bilaterálnej politickej aj ekonomickej spolupráce, ktorá bola zúročená tento rok návštevami dvoch štátnych ministrov Spojeného kráľovstva na Slovensku. Zároveň dodal, že v rámci predsedníctva SR vo Vyšehradskej štvorke by účasť britského ministra zahraničných vecí Philipa Hammonda na stretnutí s partnermi z krajín V4 priniesla pridanú hodnotu pre všetky zúčastnené strany.

 • Minister Miroslav Lajčák a minister zahraničných vecí Andorrského kniežatstva Gilbert Saboya počas prijatia.
  Správa obsahuje fotografiu

  9.9.2014 | Aktivity ministra | Andorra

   

  M. Lajčák: „Sme pripravení využiť skúsenosti z know-how Andorry v oblasti turizmu“

  Na pozvanie podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitosti Slovenskej republiky Miroslava Lajčáka pricestoval dnes (9. septembra 2014) do Bratislavy minister zahraničných vecí Andorrského kniežatstva Gilbert Saboya. Ide o prvú návštevu šéfa andorrskej diplomacie na Slovensku po desiatich rokoch. V diskusii sa obaja ministri venovali medzinárodnopolitickým otázkam, súvisiacim s vývojom na Ukrajine, ale aj v európskom priestore predovšetkým vo vzťahu ku kreovaniu nových štruktúr EÚ.

 • Miroslav Lajčák prijal prezidenta brazílskej spoločnosti EMBRACO Roberta Camposa v sprievode veľvyslankyne Brazílie Susan Kleebank a predsedu SOV Františka Chmelára.

  9.9.2014 | Aktivity ministra | Brazília

  M. Lajčák prijal zástupcov brazílskej spoločnosti Embraco

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák prijal dnes (9. septembra 2014) prezidenta brazílskej spoločnosti EMBRACO Roberta Camposa v sprievode veľvyslankyne Brazílie Susan Kleebank. Témou rozhovoru boli rozvojové plány spoločnosti Embraco a jej prevádzky v Spišskej Novej Vsi – Embraco Slovakia – ktorá je najväčším zamestnávateľom v regióne dolného Spiša (má viac ako 2 000 zamestnancov). Spoločnosť, ktorej ťažisko je v produkcii kompresorov pre komerčné chladenie a kondenzačných jednotiek, doteraz preinvestovala na Slovensku vyše 200 miliónov eur.

 • Miroslava Lajčáka s dezignovaným veľvyslancom Indie v SR Paramom Jitom Mannom.

  8.9.2014 | Aktivity ministra | India

  M. Lajčák: „Slovensko je tradičným a spoľahlivým obchodným partnerom Indie“

  Zintenzívnenie politického dialógu s dôrazom na dosiahnutie širšej ekonomickej spolupráce, ocenenie priateľského a konštruktívneho ducha vzájomných vzťahov, ale aj otázky medzinárodnopolitického významu boli témami dnešného (8. septembra 2014) stretnutia podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslava Lajčáka s dezignovaným veľvyslancom Indie v SR Paramom Jitom Mannom. Partneri v rozhovore ocenili intenzitu kontaktov na vysokej úrovni v roku 2013 a vyjadrili presvedčenie, že sa na tento trend podarí nadviazať aj v ďalšom období.

 • Minister Miroslav Lajčák a veľvyslanec Rakúska Martin Wuketich počas rozlúčkového prijatia.

  8.9.2014 | Aktivity ministra | Rakúsko

  M. Lajčák: „Dialóg s Rakúskom si zachováva kontinuitu a trvalo vysokú intenzitu“

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák prijal dnes (8. septembra 2014) mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Rakúskej republiky na Slovensku Josefa Markusa Wuketicha pri príležitosti ukončenia jeho diplomatickej misie. Obaja partneri skonštatovali vysokú úroveň vzájomných vzťahov, ktoré sú veľmi dobré a bez problémov, pričom bilaterálny dialóg si zachováva kontinuitu a trvalo vysokú intenzitu na všetkých úrovniach. Ocenili tiež, že krajiny dlhodobo zdieľajú podobné pozície v jednotlivých oblastiach európskych politík a v agendách medzinárodných organizácií.

 • Pred stretnutím ministrov NATO s predstaviteľmi medzinárodných organizácií v diskusii s ministrami zahraničných vecí Švajčiarska, ktoré predsedá OBSE, Didierom Burkhalterom a Rumunska Titusom Corlateanom.
  Správa obsahuje fotografiu

  5.9.2014 | Aktivity ministra | Aktuálne o Ukrajine | Slovensko a NATO

   

  Minister M. Lajčák vyzval na väčšiu spoluprácu medzinárodných organizácií

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák dnes (5. septembra 2014) dnes počas druhého dňa summitu Severoatlantickej aliancie (NATO) vo Walese viedol delegáciu SR na rokovaniach ministrov zahraničných vecí NATO s predstaviteľmi medzinárodných organizácií – Európskej únie (EÚ), Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) a Rady Európy (RE).

 • S ministrom zahraničných vecí Čiernej Hory Igorom Lukšičom
  Správa obsahuje fotografiu

  4.9.2014 | Aktivity ministra

   

  Minister M. Lajčák podporil ambície Čiernej Hory na členstvo v NATO

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák dnes (4. septembra 2014) absolvoval oficiálny program v rámci summitu Severoatlantickej aliancie (NATO), ktorý sa koná vo Walese. Oficiálnu delegáciu SR vedie prezident Andrej Kiska a okrem šéfa diplomacie sú v nej aj minister obrany Martin Glváč a náčelník generálneho štábu Ozbrojených síl genpor. Milan Maxim.

 • Spoločná fotografia ministrov zahraničných vecí tzv. Skupiny európskej akcie Moldavskej republiky.
  Správa obsahuje fotografiu

  1.9.2014 | Aktivity ministra | Moldavsko

   

  M. Lajčák v Kišiňove: „Som presvedčený, že projekt Východného partnerstva má zmysel“

  Podpora európskeho smerovania Moldavska v období krátko pred parlamentnými voľbami v krajine, ocenenie dosiahnutých výsledkov a opätovná ponuka pomoci v realizovaní reforiem, transformácii a implementácii európskych hodnôt, ale aj situácia na Ukrajine a vzťahy s Ruskou federáciou boli témami neformálnej schôdzky ministrov zahraničných vecí tzv. Skupiny európskej akcie Moldavskej republiky, ktorá sa dnes (1. septembra 2014) konala v moldavskom hlavnom Kišiňove. Slovenskú republiku na nej zastupoval podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák.

Choď na:   3   4   5   6   7   8   9   10   11