Preskočiť navigáciu


Aktivity ministra

Choď na:   3   4   5   6   7   8   9   10   11
 • Fórum otvoril podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák a jeho rakúsky partner Sebastian Kurz.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje dokument

  14.10.2014 | Aktivity ministra | Ekonomické správy...

   

  M. Lajčák otvoril v Bratislave Slovensko-rakúske ekonomické fórum

  „Spolupráca našich krajín nebola nikdy lepšia. Je to zrejmé na najvyššej politickej úrovni, ako aj na príklade mnohých partnerstiev medzi obcami, podnikateľmi, ale aj v kultúre, vzdelávaní a na občianskej úrovni. Rakúske firmy pôsobia v našej krajine nielen v bankovníctve, poisťovníctve alebo stavebníctve, ale aj v malom a strednom podnikaní. Na slovenskom trhu má svoju výrobu či predajné kapacity takmer 2500 rakúskych spoločností. Rakúsko je navyše naša jediná susedná krajina s rovnakou spoločnou menou. Sme a chceme byť aj naďalej spojencami pri ďalšom posilňovaní eura, eurozóny a v rámci mnohých politík Európskej únie, kde máme dlhodobo kompatibilné pozície,“ povedal dnes (14. októbra 2014) podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák v otváracom prejave na Slovensko-rakúskom ekonomickom fóre, ktoré sa zišlo v priestoroch Primaciálneho paláca v Bratislave.

 • 10. ročník podujatia s názvom Rozvojový deň s podtitulom Za život vo férovejšom svete.
  Správa obsahuje fotografiu

  14.10.2014 | Aktivity ministra | Oficiálna rozvojová pomoc

   

  M. Lajčák: „Očakávam, že sa nám podarí priblížiť zmysel rozvojovej spolupráce širšej verejnosti“

  V bratislavskej Starej tržnici si dnes (14. októbra 2014) ukážkami aktivít organizácií, ktoré dlhodobo pôsobia v menej rozvinutých častiach sveta, pripomíname ako Slovensko pomáha v iných krajinách, ktoré túto našu pomoc potrebujú. Na jubilejnom 10. ročníku podujatia s názvom Rozvojový deň s podtitulom „Za život vo férovejšom svete“ vystúpil v improvizovanom rozhovore aj podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák.

 • M. Lajčák pokrstil knihu slovenského diplomata M. Mojžitu a P. Demeša.
  Správa obsahuje fotografiu

  14.10.2014 | Aktivity ministra

   

  Miroslav Lajčák pokrstil knihu M. Mojžitu a P. Demeša o Sarajeve

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák dnes (14. októbra 2014) slávnostným krstom v priestoroch Palugyayovho paláca uviedol do života anglickú a bosniansku verziu knihy Sarajevo: Čakanie na lastovičky, ktorej autorom je slovenský diplomat a niekdajší prvý veľvyslanec SR v Bosne a Hercegovine Miroslav Mojžita; fotografiami prispel bývalý minister medzinárodných vzťahov SR a poradca dnešného šéfa slovenskej diplomacie Pavol Demeš.

 • Minister Miroslav Lajčák a veľvyslanec Veľkej Británie, Andrew Garth počas prijatia.

  14.10.2014 | Aktivity ministra

  M. Lajčák: „Je legitímne očakávať zmeny, Európska únia potrebuje viac flexibility“

  Aktuálne medzinárodno-politické otázky s dôrazom na situáciu na Ukrajine a nadchádzajúca schôdzka Vyšehradskej štvorky s krajinami západného Balkánu na úrovni šéfov rezortov diplomacie boli hlavnými témami dnešného (14. októbra 2014) stretnutia podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka s novým veľvyslancom Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska na Slovensku Andrewom Garthom. V rozhovore sa dotkli aj otázky diskusie vo Veľkej Británii o úprave vzťahov s EÚ: „Je legitímne očakávať zmeny, Európska únia potrebuje viac flexibility, než dosiaľ. Na druhej strane je potrebné dbať na to, aby táto diskusia bola korektná, a nesústreďovala sa na vyberanie hrozienok z koláča.

 • Minister Lajčák na stretnutí seniorov slovenskej diplomacie

  13.10.2014 | Aktivity ministra | Seniori slovenskej diplomacie

  M. Lajčák pred seniormi diplomacie: "Slovensko je vnímané ako úspešný príbeh"

  „Slovensko je vnímané ako úspešný príbeh aj ako spoľahlivý a predvídateľný partner. Máme politickú aj ekonomickú stabilitu, je jednoducho radosť reprezentovať nás dnes v zahraničí. Je to výsledok dlhoročnej práce, a vy ste k nej tiež prispeli svojím vkladom, za čo by som sa vám chcel úprimne poďakovať," povedal dnes (13. októbra 2014) podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák.

 • Minister Miroslav Lajčák sa stretol s vedúcimi zastupiteľských úradov členských štátov EÚ.
  Správa obsahuje fotografiu

  13.10.2014 | Aktivity ministra | Aktuálne o Ukrajine | Slovensko a Európska únia

   

  M. Lajčák s veľvyslancami EÚ o ebole, ISIS aj Ukrajine

  Príprava októbrovej Rady EÚ pre zahraničné veci (FAC), vývoj situácie na Ukrajine, hrozba extrémistov v Iraku, ale aj proces etablovania novej Európskej komisie a ďalšie aktuálne otázky medzinárodného diania boli predmetom dnešnej (13. októbra 2014) schôdzky podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka s vedúcimi zastupiteľských úradov členských štátov EÚ akreditovaných pre SR. Stretnutie zorganizoval veľvyslanec Talianska, predsedníckej krajiny Rady EÚ, Roberto Martini.

 • S maltskou prezidentkou.
  Správa obsahuje fotografiu

  11.10.2014 | Aktivity ministra | Predsedníctvo SR v Rade EÚ | Malta

   

  M. Lajčák: "Výzvou pre ďalšie obdobie bude pritiahnuť mladých ľudí k myšlienkam SK PRES 2016"

  Druhým dňom pokračoval dnes (11. októbra 2014) podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák vo svojej pracovnej návšteve Maltskej republiky. V jeho úvode sa stretol s prezidentkou tohto ostrovného štátu Mariou-Louise Coleiro Preca, ktorej zablahoželal k nedávnemu zvoleniu do funkcie, a zároveň aj k 50. výročiu vyhlásenia nezávislosti Malty. Na stretnutí sa hovorilo najmä o možnostiach ako prehĺbiť vzájomne prospešnú spoluprácu oboch krajín v rôznych oblastiach vzťahov vrátane turizmu, ako aj o koordinácii aktivít vo vzťahu k prípravám predsedníctva v Rade Európskej únie.

 • S ministrom zahraničných vecí Maltskej republiky Georgeom Vellom.
  Správa obsahuje fotografiu

  10.10.2014 | Aktivity ministra | Malta

   

  M. Lajčák na Malte: "Pri kreovaní európskych politík musíme prihliadať aj na to, aký dopad budú mať na naše národné ekonomiky"

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák pricestoval dnes (10. októbra 2014) na dvojdňovú pracovnú návštevu Maltskej republiky na pozvanie svojho rezortného partnera Georgea Vellu. Úvod dnešného programu patril stretnutiu so zástupcami Výboru pre zahraničné a európske záležitosti maltského parlamentu na čele s jeho predsedom Lucianom Busuttilom, na ktorom sa hovorilo o úrovni bilaterálnych vzťahov, ale najmä o stave príprav na výkon predsedníctva v Rade EÚ (Malta ho od SR prevezme 1. januára 2017).

Choď na:   3   4   5   6   7   8   9   10   11