Preskočiť navigáciu


Aktivity ministra

Choď na:   3   4   5   6   7   8   9   10   11
 • S námestníčkou ministra zahraničných vecí USA Victoriou Nuland.

  11.7.2014 | Aktivity ministra | Spojené štáty

  Minister M. Lajčák rokoval v Dubrovníku s V. Nulandovou

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák sa dnes (11. júla 2014) stretol s námestníčkou ministra zahraničných vecí Spojených štátov amerických pre európske a eurázijské záležitosti Victoriou Nulandovou. Stretnutie sa uskutočnilo v rámci konferencie Croatia Forum v Dubrovníku. V rozhovore partnerov dominoval aktuálny vývoj na Ukrajine. Obaja sa zhodli na potrebe pokračovania úzkej spolupráce členských krajín EÚ a USA pri riešení krízy, vrátane koordinácie ďalších sankčných opatrení, ak nedôjde k deeskalácii situácie v juhovýchodných regiónoch Ukrajiny. V súvislosti s reverzným tokom zemného plynu cez územie SR na Ukrajinu minister M. Lajčák informoval V. Nulandovú o ukončení procesu Open Season a ocenil slovensko-americkú spoluprácu pri tomto projekte.

 • Minister M. Lajčák na stretnutí s členom Predsedníctva Bosny a Hercegoviny N. Radmanovićom.

  11.7.2014 | Aktivity ministra | Bosna a Hercegovina | Chorvátsko

  Minister M. Lajčák rokoval s N. Radmanovićom

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák sa dnes (11. júla 2014) v Trebinje stretol s členom Predsedníctva Bosny a Hercegoviny Nebojšom Radmanovićom, ktorý šéfa slovenskej diplomacie na stretnutie pozval. Partneri sa v rozhovore venovali aktuálnej situácii v krajine po ničivých májových záplavách. N. Radmanović sa poďakoval slovenskej strane za operatívnu materiálnu humanitárnu pomoc ako aj za potvrdenú osobnú účasť šéfa slovenskej diplomacie M. Lajčáka na donorskej konferencii venovanej aj Bosne a Hercegovine, ktorá sa bude konať na budúci týždeň v Bruseli. Minister M. Lajčák uviedol, že Slovensko bude pokračovať v pomoci krajine pri odstraňovaní škôd. „Katastrofa neuveriteľných rozmerov, ktorá v máji tohto roku zasiahla tisíce ľudí v Bosne a Hercegovine, sa ma hlboko dotkla.

 • Rokovanie šéfov diplomacií Slovenska a Chorvátska v Dubrovníku.
  Správa obsahuje fotografiu

  11.7.2014 | Aktivity ministra | Chorvátsko

   

  Minister M. Lajčák rokoval v Dubrovníku s chorvátskou partnerkou V. Pusićovou

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák dnes (11. júla 2014) rokoval so svojou chorvátskou partnerkou Vesnou Pusićovou v rámci konferencie „Croatia Forum“, ktorá sa koná v týchto dňoch v Dubrovníku. Obaja pozitívne ocenili rozvoj vzájomných vzťahov, vrátane intenzívneho politického dialógu. Primárnou témou rokovaní boli najmä otázky integrácie krajín západného Balkánu do EÚ, čomu je venovaná aj samotná konferencia. „Chorvátsko a jeho úspešný príbeh je veľmi dobrým príkladom pre ostatné krajiny regiónu, ktorých integrácia ešte len čaká.

 • Minister M. Lajčák a ďalší panelisti. Sprava: I. Dačič, F. Timmermans a I. Lukšič.
  Správa obsahuje fotografiu

  11.7.2014 | Aktivity ministra | Chorvátsko

   

  Minister M. Lajčák na konferencii Croatia Forum v Dubrovníku: Rozširovanie EÚ nemôže byť ukončené bez západného Balkánu

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák sa na pozvanie svojej chorvátskej partnerky Vesny Pusićovej zúčastňuje na konferencii „Croatia Forum“ v Dubrovniku. Aktuálny ročník konferencie je venovaný súčasnému stavu integrácie západného Balkánu do EÚ.

 • Ministri M.Lajčák a L. Zaorálek počas rokovaní v Prahe.

  9.7.2014 | Aktivity ministra | Česko

  Minister M. Lajčák rokoval v Prahe s českým partnerom L. Zaorálkom

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák sa dnes (9. júla 2014) v Prahe stretol na bilaterálnych rokovaniach s českým partnerom, ministrom zahraničných vecí Lubomírom Zaorálkom. Uvedené stretnutie sa uskutočnilo ako súčasť oficiálnej návštevy prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku v Českej republike.

 • 140708 Lajcak Studenti

  8.7.2014 | Aktivity ministra | Oficiálna rozvojová pomoc

  Minister M. Lajčák prijal výhercov súťaže o najlepšiu esej na tému rozvojová pomoc

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák prijal dnes (8. júla 2014) študentov, výhercov súťaže Nadácie Pontis o najlepšiu esej na tému rozvojovej spolupráce. Minister diskutoval so študentmi o ich motivácii zapojiť sa do súťaže a jej vplyvom na ich ďalšie profesionálne smerovanie. M. Lajčák v rozhovore so študentmi rozoberal komplexnosť rozvojovej spolupráce a jednotlivé momenty, ktoré Slovenská republika bude v agende sledovať do budúcna. Riaditeľka Nadácie Pontis Lenka Surotchak na stretnutí informovala o skúsenostiach z piateho ročníka súťaže, o zvyšovaní kvality študentských prác a prepojení súťaže s potenciálom zvyšovania povedomia širšej verejnosti o rozvojovej spolupráci.

 • Ilustračné foto: ČTK/DPA/Thomas Rassloff

  8.7.2014 | Aktivity ministra | Slovensko a NATO | Česko

  Sústrastný telegram ministra M. Lajčáka českému partnerovi L. Zaorálkovi

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák zaslal dnes (8. júla 2014) sústrastný telegram ministrovi zahraničných vecí Českej republiky Lubomírovi Zaorálkovi v súvislosti s tragickým úmrtím štyroch vojakov Českej republiky v Afganistane. V telegrame uviedol: „Slovenská republika sa spolu s Českou republikou usiluje v Afganistane v rámci operácie ISAF bojovať proti terorizmu a vytvárať podmienky pre mier a stabilitu v krajine. Aj napriek tejto tragickej udalosti má opodstatnenie pokračovanie v angažovanosti našich krajín pri budovaní stabilného a demokratického Afganistanu. Tak ako nás spoločne tešia pokroky, ktoré misia zaznamenáva, tak isto spoločne zdieľame s Českou republikou zármutok nad dnešnou nenahraditeľnou stratou.“

 • M. Lajčák s mimoriadnym a splnomocneným veľvyslancom Ruskej federácie Pavlom Kuznecovom.

  8.7.2014 | Aktivity ministra | Rusko

  Minister M. Lajčák prijal ruského veľvyslanca pri príležitosti ukončenia jeho diplomatickej misie

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák prijal dnes (8. júla 2014) mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Ruskej federácie Pavla Kuznecova v súvislosti s ukončením jeho diplomatickej misie na Slovensku. Pri tejto príležitosti mu M. Lajčák udelil Zlatú plaketu ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. Veľvyslanec P. Kuznecov pôsobí v SR od mája 2010. Minister M. Lajčák veľvyslancovi poďakoval za intenzívnu spoluprácu v oblasti bilaterálnych vzťahov medzi Slovenskom a Ruskou federáciou a ocenil jeho aktivity v prospech rozvoja dynamického politického dialógu, ako aj spolupráce v hospodárskej a kultúrnej oblasti.

Choď na:   3   4   5   6   7   8   9   10   11