Preskočiť navigáciu


Aktivity ministra

Choď na:   3   4   5   6   7   8   9   10   11
 • Miroslav Lajčák počas stretnutia s ukrajinským prezidentom Petrom Porošenkom.
  Správa obsahuje fotografiu

  15.11.2014 | Aktivity ministra | Ukrajina

   

  M. Lajčák na stretnutí s P. Porošenkom: „Je v našom záujme, aby Ukrajina bola silná, úspešná a fungujúca demokracia“

  Situácia na juhovýchode Ukrajiny, otázky spojené s energetickou samostatnosťou krajiny vrátane zásobovania plynom a vzťahy medzi Kyjevom a Moskvou boli hlavnými témami dnešného (15. novembra 2014) stretnutia podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka s ukrajinským prezidentom Petrom Porošenkom, ktorý pricestoval na Slovensko ako hosť na schôdzku prezidentov V4 a Nemecka.

 • Miroslav Lajčák počas svojho príhovoru v Dóme svätého Štefana. Foto: Zdenko Hanout.
  Správa obsahuje fotografiu

  14.11.2014 | Aktivity ministra | Rakúsko

   

  M. Lajčák otvoril slovenský galakoncert vo viedenskom Stephansdome

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák dnes (14. novembra 2014) svojím príhovorom uviedol vo viedenskom Dóme Sv. Štefana slávnostný galakoncert skladateľa Oskara Rózsu a svetoznámej slovenskej sopranistky Adriany Kučerovej, ktorý pri príležitosti osláv 25. výročia Nežnej revolúcie zorganizoval zastupiteľský úrad SR v Rakúsku v spolupráci so Slovenským inštitútom vo Viedni, pod záštitou ministrov zahraničných vecí Slovenska a Rakúska.

 • Budova Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR

  14.11.2014 | Aktivity ministra | Kultúrna diplomacia

  AVÍZO: slávnostné podujatie k 25. výročiu Nežnej revolúcie spojené s odovzdávaním ocenenia Vyslanec dobrej vôle

  Pri príležitosti 25. výročia Nežnej revolúcie usporiada 20. novembra 2014 Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky slávnostné podujatie, na ktorom podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák odovzdá ocenenie Vyslanec dobrej vôle úspešným Slovákom, šíriacim dobré meno svojej krajiny v zahraničí.

 • V panelovej diskusii berlínskej konferencie o antisemitizme.
  Správa obsahuje fotografiu

  13.11.2014 | Aktivity ministra | Ľudské práva

   

  M. Lajčák: „Potrebujeme nové nástroje na boj s antisemitizmom v digitálnom svete"

  Berlínska deklarácia z roku 2004 zostáva naďalej dôležitým dokumentom, ktorý pripomína antisemitizmus ako jednu z najstarších civilizačných chorôb. Jej odkaz nie je len v odporúčaniach pre krajiny OBSE, ktoré obsahovala Deklarácia, ale aj v zadefinovaní si toho, čo všetko je ešte potrebné v tejto otázke urobiť. Pretože nenávisť voči Židom nie je zďaleka problémom minulosti. Odznelo to dnes (13. novembra 2014) na berlínskej konferencii o antisemitizme, na ktorej vystúpil v panelovej diskusii aj podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák.

 • Vystúpenie na Ammánskom bezpečnostnom kolokviu.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  12.11.2014 | Aktivity ministra | Jordánsko

   

  Krajinám Blízkeho a Stredného východu ponúkame svoje skúsenosti z reformného procesu

  "Už o niekoľko dní si Slovensko a Česká republika pripomenú 25. výročie zamatovej revolúcie, politického prevratu, ktorý sa odohral bez jediného výstrelu, a ktorý vyústil do fundamentálnych zmien v spoločnosti, vrátane demokratických a ekonomických reforiem. Dnes je Slovensko členom NATO, Európskej únie, schengenského priestoru a eurozóny. S rovnakými nádejami sme hľadeli na vlnu zmien v arabských krajinách - takzvanú Arabskú jar - tieto očakávania sa však nenaplnili: namiesto demokratizačných procesov sme svedkami krvavých konfliktov, násilia, nárastu extrémizmu a ľudského utrpenia. Arabská jar odštartovala mnohé zmeny, ale postavila pred nás aj mnohé výzvy," povedal dnes (12. novembra 2014) vo svojom vystúpení na bezpečnostnom kolokviu v jordánskom Ammáne podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák.

 • S ministrom zahraničných vecí Jordánskeho kráľovstva Nasserom Judehom.
  Správa obsahuje fotografiu

  11.11.2014 | Aktivity ministra | Jordánsko

   

  M. Lajčák: "Slovensko považuje Jordánsko za dôležitého strategického partnera"

  Slovensko považuje Jordánsko za dôležitého strategického partnera Európskej únie, NATO a významnú krajinu európskeho Južného susedstva. Povedal to dnes (11. novembra 2014) podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák v jordánskom Ammáne na stretnutí s ministrom zahraničných vecí Jordánskeho kráľovstva Nasserom Judehom. "Jordánsky umiernený a tolerantný hlas zohráva stabilizačnú úlohu na medzinárodnej úrovni a je v súčasnom období veľmi dôležitý hlavne v nepokojnom regióne Blízkeho a Stredného východu. V tomto máme s Jordánskom spoločný cieľ: vytvoriť priaznivé podmienky pre trvalý mier, stabilitu a rozvoj v regióne i mimo neho,“ povedal M. Lajčák.

 • Otvorenie Styčného úradu SR v Ramallahu.

  11.11.2014 | Aktivity ministra | Palestína

  Slovensko dnes otvorilo Styčný úrad v Ramalláhu

  Otvorenie Styčného úradu Slovenskej republiky v palestínskom Ramalláhu malo byť dnes (11. novembra 2014) jedným z dvoch bodov druhého dňa návštevy podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka v Izraeli a Palestíne. Z bezpečnostných dôvodov súvisiacich s početnými demonštráciami na kontrolných priechodoch pri Ramalláhu, ktorých vývoj nebol predvídateľný s možnosťou násilia, musel M. Lajčák cestu na palestínske územie a s ňou spojené stretnutie s palestínskym premiérom Rámím Hamdalláhom zrušiť.

 • Ministri zahrančných vecí SR a Palestíny podpísali spoločnú deklaráciu o zriadení ministerského výboru, ktorý má prispieť k zintenzívneniu vzájomných kontaktov.
  Správa obsahuje fotografiu

  10.11.2014 | Aktivity ministra | Palestína | Izrael

   

  M. Lajčák v Izraeli a Palestíne: "Je potrebné budovať atmosféru dôvery a vyhnúť sa jednostranným krokom"

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák pricestoval dnes (10. novembra 2014) do Izraela, kde rokoval s izraelským ministrom zahraničných vecí Avigdorom Libermanom o aktuálnych otázkach v regióne Blízkeho východu. Obaja ministri potvrdili výbornú úroveň bilaterálnych vzťahov, ktorá nevychádza len z pravidelných politických kontaktov. Slovensko a Izrael majú záujem o praktickú spoluprácu podnikateľov a inštitúcií, najmä v oblasti vedy, výskumu, vývoja a inovácií.

Choď na:   3   4   5   6   7   8   9   10   11