Preskočiť navigáciu


Aktuálne správy SR a EÚ

Odporúčané odkazy

Európsky rok občanov
Hľadá sa európske mesto budúcnosti

Aktuálne správy

Choď na:   2   3   4   5   6   7   8   9   10
 • Od dnešného dňa zdobí Dublin plagát s nápisom „10 years together, moving forward together“, ktorým si 10 členov EÚ pripomína 10. výročie vstupu do EÚ.

  26.5.2014 | Slovensko a Európska únia

  V Dubline si 10. výročie vstupu do EÚ pripomenuli aj plagátom

  Od dnešného dňa zdobí budovu Liberty Hall v Dubline plagát s nápisom „10 years together, moving forward together“, ktorým si 10 členov EÚ pripomína 10. výročie vstupu do EÚ.

 • Budova Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky v Bratislave.

  23.5.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Predsedníctvo SR v Rade EÚ | Slovensko a Európska únia

  5. rokovanie Medzirezortnej koordinačnej rady pre prípravu slovenského predsedníctva v Rade EÚ

  Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Peter Javorčík viedol vo štvrtok (22. mája 2014) 5. rokovanie Medzirezortnej koordinačnej rady pre prípravu predsedníctva SR v Rade EÚ v roku 2016.

 • Štátny tajomník Peter Burian na zasadnutí rozvojového segmentu Rady ministrov pre zahraničné veci v Bruseli. foto zdroj: Rada EÚ
  Správa obsahuje audio

  19.5.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Slovensko a Európska únia

   

  P.Burian vyzval na väčšiu flexibilitu a koordináciu finančných prostriedkov pre krajiny EaP

  Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Peter Burian dnes (19. mája 2014) na zasadnutí rozvojového segmentu Rady ministrov pre zahraničné veci v Bruseli podporil potrebu diskusie o Východnom partnerstve aj vo formáte rozvojových ministrov. Ako povedal, prvou príležitosťou bude neformálne zasadnutie naplánované na 14. – 15. júla vo Florencii, počas talianskeho predsedníctva v Rade EÚ.

 • Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR M. Lajčák s ruským partnerom Sergejom Lavrovom.Zdroj: MZV RF.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  19.5.2014 | Aktivity ministra | Aktuálne o Ukrajine...

   

  Minister M. Lajčák rokoval v Moskve s ruským partnerom S. Lavrovom

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák sa dnes (19. mája 2014) v Moskve stretol so svojim ruským partnerom Sergejom Lavrovom. Bilaterálne rokovanie boli zamerané na aktuálne zahraničnopolitické témy s dôrazom na vzťahy Európskej únie a Ruska a na vývoj situácie okolo Ukrajiny, vrátane otázok spojených s dodávkami a tranzitom energetických surovín do a cez SR. Ministri skonštatovali, že medzinárodné spoločenstvo stojí pred vážnou výzvou nájsť politické riešenie tejto krízy a zhodli sa, že je v záujme všetkých zaangažovaných strán deeskalovať napätie a dať diplomacii šancu na pokojné urovnanie existujúcich problémov.

 • Na na zasadnutí Rady EÚ pre zahraničné veci (FAC).
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  12.5.2014 | Aktivity ministra | Aktuálne o Ukrajine...

   

  Minister M. Lajčák sa zúčastnil na zasadaní Rady pre zahraničné veci (FAC) v Bruseli

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák sa dnes (12. mája 2014) v Bruseli zúčastnil na zasadaní Rady pre zahraničné veci (FAC). Prioritnou témou diskusie bol aktuálny vývoj situácie na Ukrajine. Na jej úvod informoval úradujúci predseda OBSE Didier Burkhalter o aktivitách a iniciatívach tejto organizácie na Ukrajine. Vo svojom vystúpení sa sústredil predovšetkým na aktuálny návrh „cestovnej mapy“, ktorej cieľom je prispieť k deeskalácii napätia na Ukrajine pred prezidentskými voľbami plánovanými na 25. mája tohto roku.

 • Minister Miroslav Lajčák so srbským premiérom A. Vučičom.
  Správa obsahuje fotografiu

  9.5.2014 | Aktivity ministra | Slovensko a Európska únia | Srbsko

   

  M. Lajčák v Belehrade: „Srbsko je na správnej ceste"

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák dnes (9. mája) pricestoval na návštevu Srbska, kde v Belehrade rokoval s predstaviteľmi novozvolenej srbskej vlády, sformovanej po parlamentných voľbách 27. apríla 2014 – s ministrom zahraničných vecí Ivicom Dačićom, predsedom vlády Aleksandrom Vučićom a na záver ho prijal prezident Srbska Tomislav Nikolić. Na stretnutiach, ktoré nadviazali na januárovú návštevu premiéra Fica v Belehrade, minister M. Lajčák partnerom tlmočil pretrvávajúcu a všestrannú podporu Slovenska procesu rozšírenia EÚ a eurointegračným ambíciám Srbska ako jeho súčasti.

 • Miroslav Lajčák počas vystúpenia na Plenárnom zasadnutí Národného konventu o EÚ otvoril panel s názvom „Európske Slovensko: príležitosti, výzvy a perspektívy členstva“.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje video Správa obsahuje audio

  6.5.2014 | Aktivity ministra | Národný konvent o Európskej únii...

   

  Minister M. Lajčák vyzval na Národnom konvente k väčšej diskusii o európskych témach

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák dnes (6. mája 2014) vystúpil v Bratislave na Plenárnom zasadnutí Národného konventu o EÚ otvoriac panel s názvom „Európske Slovensko: príležitosti, výzvy a perspektívy členstva“. Minister skonštatoval, že k obnoveniu činnosti Národného konventu viedol jeden rámcový a tri konkrétne dôvody, pričom rámcový spočíval v snahe stimulovať diskusiu k európskym záležitostiam a snažiť sa podnietiť odbornú, aj širšiu verejnosť, aby sa vyjadrila k tomu, akým smerom sa Únia uberá.

 • 124. zasadnutie Výboru ministrov Rady Európy. Ilustračné foto: Flickr

  6.5.2014 | Aktivity ministra | Slovensko a Európska únia

  Minister M. Lajčák vystúpil na 124. zasadnutí Výboru ministrov RE vo Viedni

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák viedol v dňoch 5. a 6. mája 2014 vo Viedni delegáciu SR na 124. zasadnutí Výboru ministrov Rady Európy. Na zasadnutí, ktorému predsedal minister zahraničných vecí Rakúska Sebastian Kurz, rezonovali najmä aktuálne politické otázky, vrátane aktuálnej situácie na Ukrajine a tém týkajúcich sa aktivít Rady Európy v súvislosti s výzvami, ktorým dnes Európa čelí z pohľadu stability a krízy hodnôt.

Choď na:   2   3   4   5   6   7   8   9   10