Preskočiť navigáciu

Aktivity ministra

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 • Minister Miroslav Lajčák a sekretár Svätej stolice pre vzťahy so štátmi Mons. P. Gallagher počas večere.

  6.3.2015 | Aktivity ministra

  Minister M. Lajčák sa stretol so sekretárom Svätej stolice pre vzťahy so štátmi Mons. P. R. Gallagherom

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák sa vo štvrtok večer (5. marca) v Bratislave stretol s novovymenovaným sekretárom Svätej stolice pre vzťahy so štátmi Mons. Paulom Richardom Gallagherom, ktorý sa v Bratislave zúčastňuje na stretnutí právnych expertov európskych biskupských konferencií. Počas zdvorilostného stretnutia obaja partneri zhodnotili aktuálny stav vzťahov medzi Slovenskou republikou a Svätou stolicou. „Verím, že spoločným úsilím sa nám podarí úspešne zavŕšiť expertné rokovania o dohode o vzájomnom uznávaní dokladov o vzdelaní a spojiť jej podpis s vašou očakávanou oficiálnou návštevou na Slovensku.

 • ilustračné: Panoráma starého mesto z katedrály v Rige, Lotyšsko/Panorama view from Riga cathedral on old town of Riga, Latvia.

  5.3.2015 | Aktivity ministra | Očakávané udalosti | Ukrajina...

  AVÍZO: Minister M.Lajčák na neformálnom stretnutí ministrov zahraničných vecí krajín EÚ v Rige o Ukrajine i Líbyi

  V dňoch 6.-7. marca sa podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák zúčastní v lotyšskej Rige na neformálnom stretnutí ministrov zahraničných vecí členských štátov EÚ (formát Gymnich).

 • Minister Miroslav Lajčák a veľvyslankyňa maďarska É. Czimbalmosné Molnár počas odovzdávania poverovacích listín.

  5.3.2015 | Aktivity ministra

  Maďarská veľvyslankyňa odovzdala ministrovi M. Lajčákovi kópie poverovacích listín

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák prijal dnes v Bratislave dezignovanú mimoriadnu a splnomocnenú veľvyslankyňu Maďarska na Slovensku Evu Czimbalmosné Molnár, ktorá mu odovzdala kópie poverovacích listín. Obaja zhodne skonštatovali, že v uplynulom období došlo k skvalitneniu susedského dialógu medzi našimi krajinami. „Máme bohatú agendu a tešíme sa z kvality našich vzťahov a partnerskej spolupráce – takej, aká by mala byť v prípade susedov, ktorých spája toľko spoločného, vrátane dlhej histórie,“ uviedol minister M. Lajčák.

 • Minister Miroslav Lajčák a Ján Kubiš bývalý Minister zahraničných vecí počas prijatia.

  5.3.2015 | Aktivity ministra | Slovensko a OSN | Irak

  Minister M. Lajčák prijal splnomocnenca OSN pre Irak J. Kubiša

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák prijal vo štvrtok (5. marca 2015) osobitného predstaviteľa OSN pre Irak a vedúceho misie OSN v Iraku (UNAMI) Jána Kubiša. Slovenský diplomat, ktorý v minulosti zastával aj funkciu ministra zahraničných vecí SR, bol na novú pozíciu vymenovaný generálnym tajomníkom OSN Pan Ki Munom len minulý týždeň. Minister M. Lajčák zablahoželal J. Kubišovi k novej funkcii a zdôraznil, že rozhodnutie generálneho tajomníka OSN potvrdzuje vysoké odborné kvality J. Kubiša i dobré medzinárodné renomé slovenskej diplomacie.

 • Minister Miroslav Lajčák a minister zahraničných vecí Bulharska Daniel Mitov počas oficiálnej návštevy.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  5.3.2015 | Aktivity ministra | Bulharsko

   

  S Bulharskom nás spájajú viaceré spoločné záujmy

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák rokoval dnes (5. marca) v Bratislave so svojím bulharským rezortným kolegom Danielom Mitovom, ktorý bol na oficiálnej návšteve SR na jeho pozvanie. Spoločne diskutovali o intenzívnych vzájomných vzťahoch, ktoré sa rozvíjajú tak bilaterálne, ako aj cez členstvo v oboch krajín v EÚ a NATO a o spoločných záujmoch SR a Bulharska vo viacerých oblastiach.

 • Zlatá plaketa ministra pre francúzskeho diplomata P. Vimonta

  4.3.2015 | Aktivity ministra

  Zlatá plaketa ministra pre francúzskeho diplomata P. Vimonta

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák udelil dnes (4. marca) v Bruseli Zlatú plaketu ministra prvému generálnemu tajomníkovi Európskej služby pre vonkajšiu činnosť (ESVČ) Pierrovi Vimontovi za jeho prínos k budovaniu európskej diplomacie. „Toto ocenenie vám odovzdávam za váš obrovský podiel na vytváraní a etablovaní štruktúr európskej diplomatickej služby, ako aj za váš vysoko profesionálny prístup zameraný na posilňovanie hlasu EÚ na svetovej scéne,“ zdôraznil minister M. Lajčák. Francúzsky diplomat P. Vimont sa po vytvorení ESVČ stal v decembri 2010 jej prvým výkonným generálnym tajomníkom, čo je druhá najvyššia pozícia v hierarchii služby hneď po Vysokej predstaviteľke EÚ pre spoločnú zahraničnú a bezpečnostnú politiku. Jeho funkčné obdobie vypršalo 28. februára tohto roku.

 • M. Lajčák počas vystúpenia v Rade pre ľudské práva.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje dokument

  2.3.2015 | Aktivity ministra | Prejavy a vystúpenia ministra...

   

  M. Lajčák v OSN v Ženeve: Porušovanie ľudských práv podkopáva globálnu bezpečnosť

  Bez rešpektovania základných ľudských práv a slobôd nemožno dúfať v trvalý mier a stabilitu. Vyhlásil to dnes (2. marca) podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák v príhovore na úvod 28. zasadnutia Rady OSN pre ľudské práva v Ženeve. Vo vystúpení, ktoré predchádzalo prejavu ministrov zahraničných vecí USA a Ruska, minister M. Lajčák zdôraznil slovenskú podporu pre činnosť Rady ako najvýznamnejšieho ľudskoprávneho orgánu OSN a zdôraznil: „Medzinárodný mier, bezpečnosť a ľudské práva sú tesne previazané. Pokiaľ budú normy a štandardy ľudských práv systematicky porušované, medzinárodný mier, bezpečnosť a stabilita sú stále v ohrození. Bez rešpektovania základných ľudských práv a slobôd nemožno očakávať trvalý mier a bezpečnosť.“

 • Štrbské Pleso, ilustračná. MZVaEZ SR/Kristína Spišáková
  Správa obsahuje dokument

  2.3.2015 | Aktivity ministra | Očakávané udalosti | Slovensko a V4

   

  AVÍZO: Rokovanie V4+NB8 vo Vysokých Tatrách pod predsedníckou taktovkou Slovenska

  Vysoké Tatry privítajú ministrov zahraničných vecí krajín Vyšehradskej štvorky (V4) a Severskej rady a pobaltských krajín (NB8) na spoločnom stretnutí 12. – 13. marca 2015 na Štrbskom Plese. Pozvanie podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka prijali zástupcovia rezortov diplomacií, ktorí sa budú na stretnutí venovať aktuálnym zahraničnopolitickým otázkam a bezpečnostnej politike, vrátane energetickej bezpečnosti. Do tejto časti diskusie prijal pozvanie aj podpredseda Európskej komisie zodpovedný za Energetickú úniu Maroš Šefčovič. Ministri budú diskutovať aj o situácii na Ukrajine a vo Východnom partnerstve vo svetle blížiaceho sa summitu v Rige.

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9