Preskočiť navigáciu


Aktivity ministra

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 • Barcelona

  25.11.2015 | Aktivity ministra | Očakávané udalosti

  AVÍZO: Minister M. Lajčák na ministerskej konferencii Únie pre Stredomorie v Barcelone

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák sa vo štvrtok 26. novembra zúčastní na ministerskej konferencii Únie pre Stredomorie (UfM) v Barcelone.

 • S predsedom hornej komory parlamentu Masaakim Yamazakim.
  Správa obsahuje fotografiu

  25.11.2015 | Aktivity ministra | Japonsko

   

  SR-Japonsko: Konkrétne kroky na prehĺbenie spolupráce

  Tokio (25. novembra) – Slovensko a Japonsko sa dohodli na konkrétnych krokoch, ktoré pomôžu zintenzívniť kontakty medzi občanmi oboch krajín. Vyplýva to z rokovaní podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka, ktorý bol v Tokiu na dvojdňovej oficiálnej návšteve. Minister M. Lajčák na stretnutí s japonským rezortným kolegom Fumiom Kišidom, na pozvanie ktorého navštívil Japonsko, zdôraznil, že dvojstranné vzťahy sú bezproblémové a priateľské a chceme ich ešte viac zintenzívniť.

 • S predsedom výboru pre Európu podnikateľského združenia Keidanren - Hiroakim Išuzukom.
  Správa obsahuje fotografiu

  24.11.2015 | Aktivity ministra | Japonsko

   

  M. Lajčák v Tokiu: Záujem o viac japonských investícií v SR

  Tokio (24. novembra) – Záujem Slovenska o ďalšie japonské investície tlmočil predstaviteľom japonských firiem a biznis komunite podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák počas prvého dňa dvojdňovej oficiálnej návštevy Japonska. Pred politickými rokovaniami s rezortným partnerom a predstaviteľmi parlamentu, ktoré sa uskutočnia zajtra, sa minister M. Lajčák dnes stretol v Tokiu s japonskými investormi a so zástupcami najvýznamnejšej podnikateľskej organizácie v krajine Keidanren.

 • Medzinárodný vianočný bazár v Bratislave.
  Správa obsahuje fotografiu

  22.11.2015 | Aktivity ministerstva | Aktivity ministra

   

  Atmosféra Vianoc zo všetkých kútov sveta v Starej tržnici

  „Veľmi sa teším, že medzinárodný vianočný bazár je opäť v Bratislave. Je to podujatie, ktoré dáva možnosť zastupiteľským úradom jednotlivých krajín prezentovať u nás svoju kultúru, svoju kuchyňu, a je to zároveň aj podujatie ktoré ma veľmi silný charitatívny rozmer,” týmito slovami otvoril podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák charitatívny vianočný bazár Medzinárodného klubu žien, ktorý sa po ročnej pauze vrátil späť do priestorov Starej tržnice v Bratislave.

 • Minister Miroslav Lajčák a víťazi súťaže Aliante 2015.

  20.11.2015 | Aktivity ministra

  M. Lajčák prijal víťazov súťaže Aliante 2015

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák prijal v dnes (20. Novembra) 4 víťazov súťaže Aliante 2015. Ide o medzinárodný projekt určený pre študentov stredných škôl, ktorého cieľom je vzbudiť záujem mladej generácie o zahraničnú a bezpečnostnú politiku. Víťazi absolvovali výlet v zahraničí - tento rok sa finále súťaže uskutočnilo v Litve a víťazi navštívili v lete Gruzínsko.

 • Minister M. Lajčák na stretnutí so chargé d´affaires Veľvyslanectva USA na Slovensku Liamom Jan Wasleym.

  20.11.2015 | Aktivity ministra | Spojené štáty

  Stretnutie so chargé d´affaires Veľvyslanectva USA na Slovensku

  Aktuálne dianie vo svete bolo témou stretnutia podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka s Liamom Jan Wasleym - chargé d´affaires Veľvyslanectva Spojených štátov v Bratislave. Obaja predstavitelia sa venovali najmä súčasnému dianiu v súvislosti s nedávnymi teroristickými útokmi v Paríži a najnovšiemu vývoju na západnom Balkáne či Ukrajine.

 • Minister Miroslav Lajčák a nový veľvyslanec Čínskej ľudovej republiky Lin Lin počas prijatia.
  Správa obsahuje fotografiu

  19.11.2015 | Aktivity ministra | Kuvajt | Japonsko...

   

  Prijatia nových a odchádzajúcich zahraničných veľvyslancov

  Bratislava (19. novembra) – Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák prijal dnes na samostatných stretnutiach veľvyslancov Číny, Kuvajtu, Južnej Kórey a Japonska. S novým čínskym veľvyslancom Lin Linom, ktorý odovzdal kópie poverovacích listín, sa minister M. Lajčák venoval možnostiam rozvoja ďalšej spolupráce SR a Číny. „Naše vzťahy stoja na pevných základoch, sú tradične priateľské a vedieme aktívny politický dialóg, v ktorom chceme pokračovať a rozvíjať ho tak na úrovni bilaterálnej, ako aj v rámci formátu Vyšehradskej štvorky, Európskej únie a tiež vo formáte 16+1 s krajinami strednej a juhovýchodnej Európy,“ konštatoval minister M. Lajčák. Dodal tiež, že v prípade Číny stále existuje priestor a značný potenciál na rozšírenie aj ekonomickej spolupráce a investícií.

 • Úvodné vystúpenie M. Lajčáka na celospoločenskej diskusii o hlavných posolstvách slovenského predsedníctva v EÚ.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje dokument Správa obsahuje video

  19.11.2015 | Aktivity ministra | Predsedníctvo SR v Rade EÚ

   

  M. Lajčák: Predsedníctvo v EÚ definitívne zavŕši náš integračný proces

  Bratislava (19. novembra) – Historicky prvé predsedníctvo Slovenska v Rade EÚ bude zásadný míľnik slovenského členstva v Európskej únii. Na úvod celospoločenskej diskusie o hlavných posolstvách slovenského predsedníctva v EÚ to uviedol podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. „Predsedníctvo v Rade EÚ je pre celé Slovensko výnimočná šanca preukázať líderstvo a pripravenosť prevziať diel zodpovednosti za vývoj v EÚ, aj v celej Európe. Určitým spôsobom to môžeme dokonca vnímať ako definitívne naplnenie nášho integračného procesu,“ konštatoval minister M. Lajčák pred zástupcami štátnej správy i mimovládnych organizácií.

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9