Preskočiť navigáciu

Audiozáznamy

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 • Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák a minister zahraničných vecí Nemecka Frank Walter Steinmeier počas oficiálnej návštevy.
  Správa obsahuje audio

  23.3.2015 | Aktivity ministra | Slovensko a V4 | Poľsko...

   

  V4+Nemecko: Ministerská schôdzka v SR k Ukrajine, Balkánu i energetike

  Bratislava (23. marca) - O situácii na Ukrajine, na západnom Balkáne, v krajinách Východného partnerstva i o energetickej bezpečnosti diskutovali dnes v Bratislave ministri zahraničných vecí štátov Vyšehradskej štvorky (V4) a Nemecka. Nemecko je jedným z hlavných strategických partnerov krajín V4, s ktorými vedie pravidelné konzultácie. „Schôdzku V4 plus Nemecko vnímame ako uznanie konštruktívnej úlohy tohto zoskupenia pri formovaní európskej agendy a rozvíjaní úspešnej regionálnej spolupráce,“ konštatoval v mene predsedníckej krajiny V4 minister Miroslav Lajčák. „Dialóg vo formáte ´V4 plus´ sa nám osvedčil ako platforma na diskusiu s partnermi o aktuálnych zahraničnopolitických témach a výmenu názorov z nášho stredoeurópskeho pohľadu,“ dodal.

 • Štátny tajomník Peter Javorčík s Pietrom de Gooijerom, stálym predstaviteľom Holandska pri EÚ.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  17.3.2015 | Aktivity štátnych tajomníkov

   

  Príprava marcového samitu v rukách ministrov – za účasti štátneho tajomníka P. Javorčíka

  Na Rade pre všeobecné záležitosti (GAC) v Bruseli dnes (17. marca) dominovala diskusia k návrhu záverov Európskej rady (19. – 20. marec). Slovenskú republiku na zasadnutí zastupoval štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Peter Javorčík. Kľúčovými témami samitu bude projekt Energetickej únie, Východné partnerstvo vrátane vzťahov s Ruskom a Ukrajinou, ale aj zhodnotenie ekonomickej situácie v Európe.

 • Ilustračné foto/Illustration photo: © European Council
  Správa obsahuje audio

  16.3.2015 | Aktivity ministra | Slovensko a Európska únia

   

  Minister M. Lajčák na zasadnutí Rady EÚ pre zahraničné veci

  Brusel (16. marca) - O vzťahoch Európskej únie s Afrikou, probléme imigrácie, situácii v Líbyi a príprave summitu Východného partnerstva diskutovali dnes ministri zahraničných vecí 28 štátov Európskej únie na pravidelnom zasadnutí v Bruseli. Slovensko zastupoval podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák. Z pohľadu SR boli podľa neho dôležité dve ďalšie témy - nominácia nového osobitného predstaviteľa EÚ pre strednú Áziu a otvorenie cesty pre realizáciu Dohody o stabilizácii a pridružení s Bosnou a Hercegovinou.

 • Family foto.
  Správa obsahuje dokument Správa obsahuje audio

  13.3.2015 | Aktivity ministra | Slovensko a Európska únia...

   

  Summit V4 a NB8 v Tatrách o Ukrajine, energetike i terorizme

  Štrbské pleso (13. marca) - Ministri zahraničných vecí 12 krajín strednej a severnej Európy sa na dvojdňovom stretnutí vo Vysokých Tatrách zhodli na význame a potrebe regionálnej diskusie a koordinácie v otázkach zahraničnej politiky, bezpečnosti či energetiky. Tretie ministerské stretnutie krajín Vyšehradskej štvorky, Nordickej rady a pobaltských štátov sa konalo pod taktovkou Slovenskej republiky v hoteli Kempinski na Štrbskom plese a na programe bola problematika energetickej bezpečnosti, susedskej politiky EÚ, Ukrajiny a boja proti terorizmu.

 • Minister Miroslav Lajčák a minister zahraničných vecí Bulharska Daniel Mitov počas oficiálnej návštevy.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  5.3.2015 | Aktivity ministra | Bulharsko

   

  S Bulharskom nás spájajú viaceré spoločné záujmy

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák rokoval dnes (5. marca) v Bratislave so svojím bulharským rezortným kolegom Danielom Mitovom, ktorý bol na oficiálnej návšteve SR na jeho pozvanie. Spoločne diskutovali o intenzívnych vzájomných vzťahoch, ktoré sa rozvíjajú tak bilaterálne, ako aj cez členstvo v oboch krajín v EÚ a NATO a o spoločných záujmoch SR a Bulharska vo viacerých oblastiach.

 • Minister Miroslav Lajčák a minister zahraničných vecí Rumunska Bogdan Aurescu počas oficiálnej návštevy.
  Správa obsahuje audio

  16.2.2015 | Aktivity ministra | Rumunsko

   

  M. Lajčák: Rumunsko patrí medzi našich dôležitých partnerov

  Bilaterálne vzťahy medzi našimi krajinami a vzájomná ekonomická spolupráca boli dnes (16. februára) hlavné témy stretnutia podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka s rumunským ministrom zahraničných vecí Bogdanom Aurescuom. „Prvá oficiálna návšteva rumunského ministra potvrdzuje intenzívnu spoluprácu a tradične veľmi dobré vzťahy našich krajín, ktoré sú bez otvorených otázok,“ uviedol minister M. Lajčák.

 • Na úvod zasadnutia minsitrov: Miroslav Lajčák počas krátkej diskusie s maďarským kolegom Péterom Szijjártóm.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  9.2.2015 | Aktivity ministra | Slovensko a Európska únia

   

  Ministri EÚ v Bruseli aj o aktuálnej situácii na Ukrajine

  Ministri zahraničných vecí členských štátov Európskej únie v pondelok (9. februára)na pravidelnom zasadnutí Rady pre zahraničné záležitosti (FAC) v Bruseli diskutovali o vývoji situácie na Ukrajine, v krajinách Blízkeho Východu a severnej Afriky. Po obsažnej diskusii k Ukrajine ministri schválili pripravený aktualizovaný sankčný zoznam 19 osôb a 9 subjektov, ktoré budú zaradené na existujúce zoznamy zákazu cestovania a zmrazenia účtov.

 • Štátny tajomník Peter Burian s vysokou predstaviteľkou pre zahraničné veci EÚ Fredericou Mogherini.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  29.1.2015 | Aktivity ministra | Aktuálne o Ukrajine...

   

  FAC: Protokol z Minska je naďalej kľúčový pre dodržiavanie prímeria na Ukrajine

  Zhoršená situácia na východe Ukrajiny bola hlavným dôvodom, pre ktorý na dnes (29. januára) zvolala vysoká predstaviteľka EÚ pre zahraničné veci Federica Mogherini mimoriadne zasadnutie Rady EÚ pre zahraničné veci (FAC) na úrovni šéfov diplomacií. Slovenskú republiku na rokovaní zastupoval štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Peter Burian

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9