Preskočiť navigáciu

Audiozáznamy

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 • Minister Miroslav Lajčák a minister zahraničných vecí Bulharska Daniel Mitov počas oficiálnej návštevy.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  5.3.2015 | Aktivity ministra | Bulharsko

   

  S Bulharskom nás spájajú viaceré spoločné záujmy

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák rokoval dnes (5. marca) v Bratislave so svojím bulharským rezortným kolegom Danielom Mitovom, ktorý bol na oficiálnej návšteve SR na jeho pozvanie. Spoločne diskutovali o intenzívnych vzájomných vzťahoch, ktoré sa rozvíjajú tak bilaterálne, ako aj cez členstvo v oboch krajín v EÚ a NATO a o spoločných záujmoch SR a Bulharska vo viacerých oblastiach.

 • Minister Miroslav Lajčák a minister zahraničných vecí Rumunska Bogdan Aurescu počas oficiálnej návštevy.
  Správa obsahuje audio

  16.2.2015 | Aktivity ministra | Rumunsko

   

  M. Lajčák: Rumunsko patrí medzi našich dôležitých partnerov

  Bilaterálne vzťahy medzi našimi krajinami a vzájomná ekonomická spolupráca boli dnes (16. februára) hlavné témy stretnutia podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka s rumunským ministrom zahraničných vecí Bogdanom Aurescuom. „Prvá oficiálna návšteva rumunského ministra potvrdzuje intenzívnu spoluprácu a tradične veľmi dobré vzťahy našich krajín, ktoré sú bez otvorených otázok,“ uviedol minister M. Lajčák.

 • Na úvod zasadnutia minsitrov: Miroslav Lajčák počas krátkej diskusie s maďarským kolegom Péterom Szijjártóm.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  9.2.2015 | Aktivity ministra | Slovensko a Európska únia

   

  Ministri EÚ v Bruseli aj o aktuálnej situácii na Ukrajine

  Ministri zahraničných vecí členských štátov Európskej únie v pondelok (9. februára)na pravidelnom zasadnutí Rady pre zahraničné záležitosti (FAC) v Bruseli diskutovali o vývoji situácie na Ukrajine, v krajinách Blízkeho Východu a severnej Afriky. Po obsažnej diskusii k Ukrajine ministri schválili pripravený aktualizovaný sankčný zoznam 19 osôb a 9 subjektov, ktoré budú zaradené na existujúce zoznamy zákazu cestovania a zmrazenia účtov.

 • Štátny tajomník Peter Burian s vysokou predstaviteľkou pre zahraničné veci EÚ Fredericou Mogherini.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  29.1.2015 | Aktivity ministra | Aktuálne o Ukrajine...

   

  FAC: Protokol z Minska je naďalej kľúčový pre dodržiavanie prímeria na Ukrajine

  Zhoršená situácia na východe Ukrajiny bola hlavným dôvodom, pre ktorý na dnes (29. januára) zvolala vysoká predstaviteľka EÚ pre zahraničné veci Federica Mogherini mimoriadne zasadnutie Rady EÚ pre zahraničné veci (FAC) na úrovni šéfov diplomacií. Slovenskú republiku na rokovaní zastupoval štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Peter Burian

 • Miroslav Lajčák a minister zahraničných vecí Azerbajdžanskej republiky Elmar Mammaďarov.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  26.1.2015 | Aktivity ministra | Azerbajdžan

   

  Azerbajdžan je konštruktívny partner pri riešení energetickej bezpečnosti EÚ

  Bilaterálne otázky a širšie regionálne vzťahy dominovali dnešnému (26. januára) rokovaniu podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka a ministra zahraničných vecí Azerbajdžanskej republiky Elmara Mammaďarova. Potenciál spolupráce našich krajín je nevyčerpaný, rezervy sú najmä v hospodársko-investičnej oblasti, zhodli sa partneri. Ako perspektívne identifikovali predovšetkým energetiku, stavebníctvo, budovanie infraštruktúry, poľnohospodárstvo, informačné technológie či cestovný ruch s dôrazom na kúpeľníctvo. K zintenzívneniu pragmatického dialógu ako i k vytváraniu kontaktov medzi slovenskými a azerbajdžanskými investormi prispeje plánované otvorenie stáleho diplomatického zastúpenia tejto krajiny v Bratislave.

 • Minister Miroslav Lajčák a štátny tajomník Peter Javorčík počas tlačovej konferencie ku SKPRES.
  Správa obsahuje dokument Správa obsahuje audio

  22.1.2015 | Aktivity ministra | Predsedníctvo SR v Rade EÚ

   

  Jedinečná šanca „zakresliť sa“ do histórie a vytvoriť logo slovenského predsedníctva v Rade EÚ

  Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky ponúka verejnosti jedinečnú šancu zapísať sa do histórie Slovenska i EÚ a vytvoriť logo prvého slovenského predsedníctva v Rade EÚ, ktoré nás bude reprezentovať pred 500-miliónovou Európskou úniou. Výzvu na predkladanie návrhov dnes (22. januára 2015) vyhlásil podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. „Chceme, aby naša domáca verejnosť bola aktívnym a priamym účastníkom nášho predsedníctva,“ zdôvodnil M. Lajčák s tým, že súťaž je otvorená odbornej i laickej verejnosti. Návrhy je potrebné predložiť do 16. marca 2015, pričom podmienky sú dostupné na rezortnom webe.

 • Minister Miroslav Lajčák na zasadnutí FAC s rakúskym ministrom zahraničných vecí Sebastianom Kurzom.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  19.1.2015 | Aktivity ministra | Slovensko a Európska únia

   

  FAC: Rokovaniam ministrov zahraničných vecí dominovala téma o vzťahoch EÚ s Ruskou federáciou

  O budúcom smerovaní vzťahov s Ruskom, boji proti terorizmu ako aj o situácii v arabskom svete diskutovali ministri zahraničných vecí členských štátov Európskej únie dnes (19. januára 2015) v Bruseli na zasadnutí Rady pre zahraničné veci (FAC). „Diskutovali sme o tom, aká má byť politika EÚ vo vzťahu k Rusku, ak sa situácia zmení,“ povedal po zasadnutí podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. „Vymenili sme si názory na to, za akých okolností si vieme predstaviť zmenu v našich vzťahoch s Ruskom. Všetci sme zhodne zdôraznili, že v tejto chvíli ešte nemôžeme uvažovať o zrušení sankcií ale je dôležité, aby sme dokázali hovoriť aj o tom, čo bude vo vzťahu EÚ k Rusku ďalej,“ konštatoval minister M. Lajčák.

 • M. Lajčák diskutoval s lídrami politických strán o slovenskom predsedníctve v Rade EÚ.
  Správa obsahuje audio

  12.1.2015 | Aktivity ministra | Predsedníctvo SR v Rade EÚ

   

  M. Lajčák diskutoval s lídrami politických strán o slovenskom predsedníctve v Rade EÚ

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák sa dnes (12. januára 2015) stretol s lídrami politických strán, aby spoločne diskutovali o slovenskom predsedníctve v Rade EÚ v druhej polovici r. 2016. Cieľom stretnutia iniciovaného ministrom Lajčákom bolo informovať partnerov o stave doterajších príprav, ako aj o tom, čo nás čaká v tomto roku. Historicky prvé slovenské predsedníctvo v Rade EÚ totiž predstavuje prestížnu udalosť celospoločenského významu a jeho úspech stojí na spolupráci všetkých aktérov.

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9