Preskočiť navigáciu

Audiozáznamy

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 • Minister vnútra R. Kaliňák a jeho český partner M. Chovanec počas tlačového brífingu po skončení rady ministrov vnútra členských krajín EÚ.zdrojt: ČTK/Dospiva Jakub
  Správa obsahuje audio

  22.9.2015 | Slovensko a Európska únia

   

  Ministri vnútra EÚ väčšinovo prijali kvóty na prerozdelenie utečencov

  Rada ministrov vnútra členských krajín EÚ odhlasovala kvóty na prerozdelenie utečencov. Rozhodnutie bolo prijaté tzv. kvalifikovanou väčšinou s tým, že proti bolo Česko, Maďarsko, Rumunsko a Slovensko. Fínsko sa pri hlasovaní zdržalo.

 • R. Kaliňák v Bruseli 14. septembra 2015.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  15.9.2015 | Slovensko a Európska únia | Belgicko

   

  R. Kaliňák: Kvóty sú politická téma, musia o nej hovoriť lídri

  Brusel (14. september 2015) – Súčasná migračná kríza je politická téma a mali by o nej hovoriť lídri členských štátov EÚ. Po mimoriadnom rokovaní Rady EÚ pre spravodlivosť a vnútro to povedal šéf slovenského rezortu vnútra Róbert Kaliňák.

 • Štátny tajomník Ivan Korčok na Rade pre všeobecné záležitosti v Bruseli.
  Správa obsahuje audio

  14.9.2015 | Aktivity štátnych tajomníkov

   

  I. Korčok: Situácia okolo migrácie si zaslúži mimoriadnu Európsku radu

  Brusel (14. september 2015) – Bezprecedentná migračná kríza si zaslúži mimoriadnu Európsku radu. Po rokovaní Rady EÚ pre všeobecné záležitosti to uviedol štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok zastupujúci Slovensko.

 • Štátny tajomník MZVaEZ SR Peter Javorčík na zasadnutí Rady pre všeobecné záležitosti (GAC).
  Správa obsahuje audio

  19.5.2015 | Aktivity štátnych tajomníkov

   

  Na Rade pre všeobecné záležitosti dominovala téma migrácie

  „Pripomenuli sme dohodu krajín V4, že premiestňovanie migrantov musí byť založené na dobrovoľnej báze, čo potvrdilo aj strategické rozhodnutie lídrov v apríli. Našim zámerom nie je spochybniť solidaritu, ale riešiť podstatu problému migrácie,“ uviedol dnes (19. mája) v Bruseli štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Peter Javorčík na zasadnutí Rady pre všeobecné záležitosti (GAC).

 • Family foto.
  Správa obsahuje dokument Správa obsahuje audio

  15.5.2015 | Aktivity ministra | Aktuálne o Ukrajine...

   

  M. Lajčák na stretnutí V4 plus Východné partnerstvo: Nesieme zodpovednosť za vývoj v našom najbližšom susedstve

  So zodpovednosťou za vývoj v najbližšom susedstve a s úsilím priblížiť sa očakávaniam partnerov na východ od hraníc Európskej únie zorganizovalo dnes (15. mája) slovenské predsedníctvo Vyšehradskej skupiny schôdzku ministrov zahraničných vecí členských krajín V4 (Česká republika, Maďarsko, Poľsko a Slovenská republika) so šéfmi diplomacií šiestich krajín Východného partnerstva (Arménsko, Azerbajdžan, Bielorusko, Gruzínsko, Moldavsko, Ukrajina) a predstaviteľmi Európskej únie. Témou stretnutia, na ktoré boli prizvaní aj ministri zahraničných vecí Lotyšska, Rumunska a Švédska, podpredsedníčka Európskej komisie a Vysoká predstaviteľka EÚ pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Federica Mogherini a komisár pre susedskú politiku a rokovania o rozšírení Johannes Hahn, bolo posúdiť aktuálny vývoj v krajinách Východného partnerstva v predvečer nadchádzajúceho summitu v Rige.

 • Minister M. Lajčák a prezident SR A. Kiska počas otvorenia konferencie.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  14.4.2015 | Aktivity ministerstva | Aktivity ministra...

   

  Ukrajina a EÚ dominovali Hodnotiacej konferencii zahraničnej politiky SR

  V priestoroch rezortu diplomacie usporiadalo dnes (14. apríla) Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a Výskumné centrum Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku 16. ročník Hodnotiacej konferencie zahraničnej a európskej politiky Slovenskej republiky. Účastníkov privítal podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák a predseda správnej rady SFPA profesor Juraj Stern. Následne so svojimi hodnoteniami vystúpili prezident SR Andrej Kiska, predseda NR SR Peter Pellegrini a predseda vlády SR Robert Fico.

 • Minister Miroslav Lajčák a minister zahraničných vecí Sergej Lavrov počas oficiálnej návštevy.
  Správa obsahuje video Správa obsahuje audio

  4.4.2015 | Aktivity ministra | Rusko

   

  Návšteva S. Lavrova v SR: Nezabúdame na históriu, neuhýbame pred aktuálnymi výzvami

  Pripomenutie si 70. výročia oslobodenia Bratislavy, stav dvojstranných slovensko-ruských vzťahov ale aj európske a medzinárodné témy, vrátane perspektív riešenia krízy na Ukrajine boli dnes na programe rokovaní podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslava Lajčáka s ruským ministrom zahraničných vecí Sergejom Lavrovom.

 • Minister Miroslav Lajčák a premér Srbska Aleksandar Vučić počas oficialnej návštevy.
  Správa obsahuje audio

  2.4.2015 | Aktivity ministra | Ekonomické správy | Srbsko

   

  M. Lajčák privítal na pôde rezortu srbského premiéra A. Vučića

  Predseda vlády Srbskej republiky Aleksandar Vučić navštívil dnes (2. aprla) Slovenskú republiku a v rámci oficiálnej návštevy rokoval aj s podpredsedom vlády a ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslavom Lajčákom. Hlavnou témou ich rozhovorov boli otázky dvojstrannej politickej i ekonomickej spolupráce ako aj aktuálny stav prístupových rokovaní Srbska s Európskou úniou.

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9