Preskočiť navigáciu

Audiozáznamy

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 • Štátny tajomník Peter Burian na Donorskom koordinačnom stretnutí na vysokej úrovni v Bruseli o pomoci pre Ukrajinu
  Správa obsahuje audio

  8.7.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov

   

  Štátny tajomník P. Burian na Donorskom koordinačnom stretnutí na vysokej úrovni v Bruseli o pomoci pre Ukrajinu

  Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Peter Burian sa dnes (8. júla 2014) v Bruseli zúčastnil na Donorskom koordinačnom stretnutí na vysokej úrovni, ktoré bolo venované pomoci Ukrajine.

 • Spoločná fotografia ministrov zahraničných vecí členských štátov NATO na dnešnom rokovaní v Bruseli.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  25.6.2014 | Aktivity ministra | Aktuálne o Ukrajine...

   

  Minister M. Lajčák viedol delegáciu SR na rokovaniach šéfov diplomacií členských krajín NATO

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák dnes (25. júna 2014) viedol v Bruseli slovenskú delegáciu na rokovaniach ministrov zahraničných vecí členských štátov Severoatlantickej aliancie. Hlavnými témami diskusie boli rozširovanie NATO, budúcnosť vzťahov s Ruskom, pomoc Ukrajine a zlepšenie spolupráce s partnermi. Ministri sa zhodli, že rozširovanie Aliancie bolo doteraz úspešné a je potrebné v tejto politike pokračovať. Výrazný pokrok v plnení kritérií pre vstup dosiahla Čierna Hora. Aliancia jej ponúkla intenzívnejší dialóg zameraný na splnenie posledných podmienok pre vstup do NATO a prísľub rozhodnúť o možnom pozvaní najneskôr do decembra 2015.

 • S ministrom zahraničných vecí Pakistanu.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  9.6.2014 | Aktivity ministra | Pakistan

   

  M. Lajčák počas návštevy v Pakistane odsúdil terorizmus

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák začal dnes (9. júna 2014) oficiálnu návštevu Pakistanskej islamskej republiky. V rokovaniach s poradcom predsedu vlády pre národnú bezpečnosť a zahraničné veci Sartajom Azizom, ktorý vykonáva funkciu ministra zahraničných vecí a na pozvanie ktorého šéf slovenskej diplomacie do Pakistanu pricestoval, minister Lajčák dôrazne odsúdil včerajší teroristický útok v Karáčí, pri ktorom zahynulo takmer 30 osôb.

 • Minister Lajčák s predsedom Dubajskej obchodnej a priemyselnej komory Abdulrahmanom Saifom al Ghrairrom
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  8.6.2014 | Aktivity ministra

   

  M. Lajčák: Slovensko chce rozvíjať politický dialóg a ekonomickú spoluprácu so Spojenými arabskými emirátmi

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák dnes (8. júna 2014) ukončil oficiálnu návštevu Spojených arabských emirátov (SAE), kam pricestoval na pozvanie svojho partnera, ministra zahraničných vecí šejka Abdullaha Bin Zayed Al Nahyana. Ministri diskutovali o prehlbovaní vzájomných vzťahov, vrátane politického dialógu, obchodno-ekonomickej spolupráce, rozšírenia zmluvno-právnej základne, ako aj kooperácie na multilaterálnych fórach. Šéfovia diplomacií sa zhodli, že výsledkom zintenzívnenia politického dialógu by malo byť zameranie sa na doteraz nevyužitý potenciál v obchodno-ekonomickej oblasti. V tejto súvislosti diskutovali o možnej realizácii spoločných projektov. „Spolu so Spojenými arabskými emirátmi vidíme veľa príležitostí a možnosti pre vzájomnú spoluprácu v rámci zintenzívnenia politického dialógu, čo by sa odrazilo aj na poli obchodu a investícií pre štátny i súkromný sektor,“ povedal minister M. Lajčák.

 • Minister M. Lajčák vystúpil na II. medzinárodnej konferencii Transformácia odborného vzdelávania a prípravy s podtitulom „... aby každý absolvent mal uplatnenie“.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  6.6.2014 | Aktivity ministra | Prejavy a vystúpenia ministra

   

  M. Lajčák: spoločnosť by sa mala zaoberať zvýšením kvality škôl

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák dnes vystúpil na II. medzinárodnej konferencii Transformácia odborného vzdelávania a prípravy s podtitulom „... aby každý absolvent mal uplatnenie“, ktorú zorganizovali zamestnávatelia združení v Rade vlády pre odborné vzdelávanie a prípravu. Šéf slovenskej diplomacie sa vo svojom vystúpení s názvom „Ako vidí Európa Slovensko z pohľadu vzdelávania a zamestnanosti mladých“ zameral na problematiku nezamestnanosti mladých ľudí po ukončení vysokoškolského a stredného vzdelania, pričom to označil za jeden z najpálčivejších problémov slovenskej spoločnosti a ekonomiky.

 • Minister M. Lajčák na konferencii o EÚ v roku 2014
  Správa obsahuje audio

  6.6.2014 | Aktivity ministra | Prejavy a vystúpenia ministra | Slovensko a Európska únia

   

  M. Lajčák: „Pomôže nám, ak europoslanci nezídu z očí a ani z mysle voličov“

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák dnes (6. júna 2014) na pôde rezortu diplomacie svojím príhovorom otvoril konferenciu EÚ v roku 2014: Nové inštitúcie, nové reformy?, ktorú v spolupráci s MZVaEZ SR zorganizovala Slovenská spoločnosť pre zahraničnú politiku (SFPA) a zastúpenie Európskej komisie na Slovensku. Prvým cieľom konferencie bolo diskutovať o stave EÚ po voľbách do Európskeho parlamentu, analyzovať scenáre pre tvorbu nových inštitúcií a politických priorít Európskej únie. Ako druhý cieľ si konferencia stanovila diskutovať o správach a odporúčaniach Európskej komisie vo vzťahu k Národným programom reforiem s osobitným zameraním na Slovensko (správa Európskej komisie o Národnom programe reforiem bude publikovaná začiatkom júna 2014).

 • Tlačová konferencia na MZVaEZ SR k letnej turistickej sezóne.
  Správa obsahuje audio

  3.6.2014 | Aktivity ministerstva | Informácie pre turistov

   

  Aktuálne o letnej turistickej sezóne

  Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR dnes (3. júna 2014) usporiadalo tlačovú konferenciu, na ktorej konzulárni pracovníci informovali o prípravách na letnú turistickú sezónu 2014, ako aj o tom, čo slovenské zastupiteľské úrady v zahraničí pre slovenských občanov môžu a nemôžu urobiť. Slovenské zastupiteľské úrady v 54 štátoch sveta pomohli v roku 2013 viac ako 3-tisíc občanom SR, čo predstavuje nárast približne o 860 prípadov oproti minulému roku. Ako povedal riaditeľ Konzulárneho odboru MZVaEZ SR Vladimír Jakabčin, v letných mesiacoch tohto roka ministerstvo zriadi pre pomoc občanom SR vysunuté konzulárne pracovisko v Chorvátsku, po prvý raz v Zadare. Ako po minulé roky, aj tento rok budú poskytovať služby pracovníci Policajného zboru SR v meste Makarska (južná Dalmácia) a Crikvenica (Istria a severný Jadran).

 • Minister Lajčák vystúpil s prednáškou na Cyperskej univerzite
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  26.5.2014 | Aktivity ministra

   

  M. Lajčák vystúpil s prednáškou na Cyperskej univerzite

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák vystúpil dnes (26. mája 2014) na pôde Cyperskej univerzity (University of Cyprus) s prednáškou na tému európskej jednoty, spolupráce a koexistencie. Minister ocenil, že na prednáške boli zastúpení študenti z oboch cyperských komunít. V súvislosti s 25. výročím začatia bikomunitného dialógu lídrov gréckocyperských a tureckocyperských strán M. Lajčák pripomenul, že jeho základy položil bývalý československý veľvyslanec v Nikózii Emil Keblúšek a po rozdelení ČSFR sa tejto úlohy aktívne zhostila slovenská diplomacia. Minister zdôraznil dôležitosť vízie zmeny súčasného status quo, ktorá by bola na prospech všetkých obyvateľov ostrova. V uvedenom kontexte zdôraznil, že Európa si pripomína tento rok dve významné udalosti, ktoré zmenili tvár kontinentu – 25 rokov od pádu železnej opony a 10 rokov od veľkej vlny rozšírenia EÚ, v rámci ktorej sa členmi Únie stali ako Slovensko, tak aj Cyprus. Šéf slovenskej diplomacie sa venoval aj aktuálnym medzinárodným témam, vrátane vývoja situácie na Ukrajine.

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9