Preskočiť navigáciu

Audiozáznamy

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 • Minister M. Lajčák v spoločnosti rakúskeho ministra zahraničných vecí Sebastiana Kurza, luxemburského ministra zahraničných vecí Jeana Asselborna, fínskeho ministra zahraničných vecí Erkki Tuomioju a lotyšskeho ministra zahraničných vecí Edgarsa Rinkēvičsa.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  14.4.2014 | Aktivity ministra | Aktuálne o Ukrajine...

   

  Zasadala Rada EÚ pre zahraničné záležitosti

  V Luxemburgu dnes (14. apríla 2014) zasadala Rada EÚ pre zahraničné záležitosti (FAC). Slovenskú republiku na zasadnutí zastupoval podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitosti SR Miroslav Lajčák. Dominantnou témou zasadnutia ministrov zahraničných vecí členských krajín EÚ bola situácia na Ukrajine. Ministri ju zhodnotili ako vysoko znepokojujúcu predovšetkým v kontexte diania na východe krajiny.

 • Minister Miroslav Lajčák počas vystúpenia na 7. Kyjevskom bezpečnostnom fóre.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  11.4.2014 | Aktivity ministra | Ukrajina

   

  Minister M. Lajčák vystúpil na 7. Kyjevskom bezpečnostnom fóre

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák vystúpil vo štvrtok (10. apríla 2014) v hlavnom meste Ukrajiny na 7. Kyjevskom bezpečnostnom fóre ako hlavný rečník v paneli nazvanom „Ukrajina: Národ hladný po demokracii“. Fórum otvoril premiér Arsenij Jaceňuk, ktorý naň pozval šéfa slovenskej diplomacie a založil tradíciu tejto konferencie. Spolu s ministrom Miroslavom Lajčákom diskutovali v paneli jeden z favoritov budúcich ukrajinských prezidentských volieb Petro Porošenko, úradujúci minister zahraničných vecí Ukrajiny Andrij Deščica a vedúci Delegácie EÚ v Kyjeve Jan Tombinski.

 • Minister Lajčák s ministerkou zahraničných vecí Gruzínska Maiou Pandžikidzeovou. Foto: MZV Gruzínska
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  8.4.2014 | Aktivity ministra | Gruzínsko

   

  M. Lajčák slávnostne otvoril Zastupiteľský úrad SR v Tbilisi

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák bol v dňoch 7. a 8. apríla 2014 na oficiálnej návšteve Gruzínska. Šéf slovenskej diplomacie rokoval s gruzínskou ministerkou zahraničných vecí Maiou Pandžikidzeovou, ktorá ho na návštevu pozvala, stretol sa so štátnym ministrom pre európsku a euroatlantickú integráciu Alexom Petrašvilim, s ministrom obrany Irakliom Alsaniom, prijal ho predseda vlády Irakli Garibašvili ako aj prezident republiky Giorgi Margvelašvili.

 • Minister M. Lajčák otvára honorárny konzulát SR v Odese.
  Správa obsahuje audio

  7.4.2014 | Aktivity ministra | Aktuálne o Ukrajine | Honorárne konzuláty...

   

  M. Lajčák slávnostne otvoril honorárny konzulát v Odese

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák dnes (7. apríla 2014) navštívil ukrajinské mesto Odesa, kde slávnostne otvoril nový honorárny konzulát SR, vedený honorárnym konzulom Mychailom Muzalevom. V inauguračnom prejave M. Lajčák zdôraznil, že Slovensko má záujem o všestranný rozvoj vzťahov s Ukrajinou. „Ukrajina je náš dôležitý sused a okrem záujmu o posilňovanie politického dialógu chceme rozvíjať obchodno-ekonomickú spoluprácu ako aj vzťahy v oblasti kultúry a cestového ruchu. Otvorenie honorárneho konzulátu v Odese jasne demonštruje dôležitosť, akú pripisujeme nášmu východnému susedovi,“ uviedol slovenský minister. Odesa je najväčšie mesto s najväčším prístavom na ukrajinskom čiernomorskom pobreží.

 • Minister M. Lajčák na samite EÚ- Afrika v Bruseli. Ilustračné foto: Council of the EU
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  3.4.2014 | Aktivity ministra | Slovensko a Európska únia

   

  Minister M. Lajčák zastupoval SR na summite EÚ - Africká únia

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitosti Slovenskej republiky Miroslav Lajčák viedol v dňoch 2. - 3. apríla 2014 v Bruseli delegáciu SR na 4. summite EÚ – Afrika. Podujatie na najvyššej úrovni, na ktorom sa zúčastnili lídri afrických a členských štátov EÚ, najvyšší predstavitelia Európskej únie, Africkej únie, za prítomností generálneho tajomníka OSN Pan Ki-muna, reprezentantov ďalších dôležitých medzinárodných organizácií a zástupcov významných finančných inštitúcií, stanovilo orientáciu a ciele spolupráce dvoch kontinentov v hlavných oblastiach na obdobie do budúceho summitu v roku 2017.

 • Minister Lajčák s ministrom zahraničných vecí Portugalska R. Machetom na stretnutí ministrov zahraničných vecí členských krajín NATO. Ilustračné foto: NATO
  Správa obsahuje audio

  2.4.2014 | Aktivity ministra | Slovensko a NATO

   

  Šéfovia diplomacií v Bruseli o Gruzínsku aj Afganistane

  V Bruseli dnes (2. apríla 2014) druhým dňom pokračovalo jarné zasadenie ministrov zahraničných vecí členských krajín NATO, na ktorom Slovenskú republiku zastupuje podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. Dnešný deň bol venovaný rokovaniam s Gruzínskom, štátmi Istanbulskej iniciatívy pre spoluprácu a s prispievateľmi do operácie ISAF.

 • Minister Lajčák s generálnym tajomníkom NATO A. Rasmussenom
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  1.4.2014 | Aktivity ministra | Slovensko a NATO

   

  Minister M. Lajčák vedie delegáciu SR na stretnutí ministrov zahraničných vecí členských krajín NATO v Bruseli

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák vedie delegáciu SR na stretnutí ministrov zahraničných vecí členských krajín NATO, ktorá sa koná v dňoch 1. a 2. apríla 2014 v Bruseli. Dnešným rokovaniam dominovali otázky krízy na Ukrajine a vzťahov s Ruskom. Šéfovia diplomacií potvrdili nemennosť princípu kolektívnej obrany všetkých spojencov Aliancie. Zhodli sa, že NATO zvýši vojenskú prítomnosť na východnej hranici Aliancie a schválili ďalšie opatrenia na posilnenie bezpečnosti v členských krajinách zo strednej a východnej Európy.

 • Medzinárodná konferencia o prevencii genocídy v Bruseli.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  1.4.2014 | Aktivity ministra | Slovensko a Európska únia...

   

  Minister M. Lajčák na Medzinárodnej konferencii o prevencii genocídy

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák dnes (1. apríla 2014) vystúpil v Bruseli s prejavom na Medzinárodnej konferencii o prevencii genocídy. Podujatie je organizované v spolupráci s Organizáciou spojených národov, Európskou úniou a Africkou úniou a je zamerané na štyri aspekty – akademický, právny, úlohu občianskej spoločnosti a politickú reakciu.

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9