Preskočiť navigáciu


Audiozáznamy

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 • Štátny tajomník MZVaEZ SR Peter Javorčík na zasadnutí Rady pre všeobecné záležitosti (GAC).
  Správa obsahuje audio

  19.5.2015 | Aktivity štátnych tajomníkov

   

  Na Rade pre všeobecné záležitosti dominovala téma migrácie

  „Pripomenuli sme dohodu krajín V4, že premiestňovanie migrantov musí byť založené na dobrovoľnej báze, čo potvrdilo aj strategické rozhodnutie lídrov v apríli. Našim zámerom nie je spochybniť solidaritu, ale riešiť podstatu problému migrácie,“ uviedol dnes (19. mája) v Bruseli štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Peter Javorčík na zasadnutí Rady pre všeobecné záležitosti (GAC).

 • Family foto.
  Správa obsahuje dokument Správa obsahuje audio

  15.5.2015 | Aktivity ministra | Aktuálne o Ukrajine...

   

  M. Lajčák na stretnutí V4 plus Východné partnerstvo: Nesieme zodpovednosť za vývoj v našom najbližšom susedstve

  So zodpovednosťou za vývoj v najbližšom susedstve a s úsilím priblížiť sa očakávaniam partnerov na východ od hraníc Európskej únie zorganizovalo dnes (15. mája) slovenské predsedníctvo Vyšehradskej skupiny schôdzku ministrov zahraničných vecí členských krajín V4 (Česká republika, Maďarsko, Poľsko a Slovenská republika) so šéfmi diplomacií šiestich krajín Východného partnerstva (Arménsko, Azerbajdžan, Bielorusko, Gruzínsko, Moldavsko, Ukrajina) a predstaviteľmi Európskej únie. Témou stretnutia, na ktoré boli prizvaní aj ministri zahraničných vecí Lotyšska, Rumunska a Švédska, podpredsedníčka Európskej komisie a Vysoká predstaviteľka EÚ pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Federica Mogherini a komisár pre susedskú politiku a rokovania o rozšírení Johannes Hahn, bolo posúdiť aktuálny vývoj v krajinách Východného partnerstva v predvečer nadchádzajúceho summitu v Rige.

 • Minister M. Lajčák a prezident SR A. Kiska počas otvorenia konferencie.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  14.4.2015 | Aktivity ministerstva | Aktivity ministra...

   

  Ukrajina a EÚ dominovali Hodnotiacej konferencii zahraničnej politiky SR

  V priestoroch rezortu diplomacie usporiadalo dnes (14. apríla) Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a Výskumné centrum Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku 16. ročník Hodnotiacej konferencie zahraničnej a európskej politiky Slovenskej republiky. Účastníkov privítal podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák a predseda správnej rady SFPA profesor Juraj Stern. Následne so svojimi hodnoteniami vystúpili prezident SR Andrej Kiska, predseda NR SR Peter Pellegrini a predseda vlády SR Robert Fico.

 • Minister Miroslav Lajčák a minister zahraničných vecí Sergej Lavrov počas oficiálnej návštevy.
  Správa obsahuje video Správa obsahuje audio

  4.4.2015 | Aktivity ministra | Rusko

   

  Návšteva S. Lavrova v SR: Nezabúdame na históriu, neuhýbame pred aktuálnymi výzvami

  Pripomenutie si 70. výročia oslobodenia Bratislavy, stav dvojstranných slovensko-ruských vzťahov ale aj európske a medzinárodné témy, vrátane perspektív riešenia krízy na Ukrajine boli dnes na programe rokovaní podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslava Lajčáka s ruským ministrom zahraničných vecí Sergejom Lavrovom.

 • Minister Miroslav Lajčák a premér Srbska Aleksandar Vučić počas oficialnej návštevy.
  Správa obsahuje audio

  2.4.2015 | Aktivity ministra | Ekonomické správy | Srbsko

   

  M. Lajčák privítal na pôde rezortu srbského premiéra A. Vučića

  Predseda vlády Srbskej republiky Aleksandar Vučić navštívil dnes (2. aprla) Slovenskú republiku a v rámci oficiálnej návštevy rokoval aj s podpredsedom vlády a ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslavom Lajčákom. Hlavnou témou ich rozhovorov boli otázky dvojstrannej politickej i ekonomickej spolupráce ako aj aktuálny stav prístupových rokovaní Srbska s Európskou úniou.

 • Minister hospodárstva Tureckej republiky Nihat Zeybekci, prezident Turecka Recep Tayyip Erdoğan, prezident SR A. Kiska a minister M. Lajčák.
  Správa obsahuje audio

  31.3.2015 | Aktivity ministra | Ekonomické správy | Turecko

   

  M. Lajčák: Spolupráca s Tureckom je vynikajúca, ale dokážeme ju ešte zlepšiť

  Bratislava (31.marca) - Ďalší rozvoj politických vzťahov, spolupráca v oblasti zahraničnej politiky, ekonomiky, kooperácia na poli vedy a výskumu, obrany a energetiky boli hlavné témy na stretnutí podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka s ministrom zahraničných vecí Turecka Mevlütom Çavuşoğlum a ministrom pre záležitosti EÚ Volkanom Bozkirom. Ich stretnutie sa uskutočnilo v rámci oficiálnej návštevy prezidenta Turecka Recepa Tayyipa Erdoğana na Slovensku, ktorého obaja ministri sprevádzajú.

 • Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák a minister zahraničných vecí Nemecka Frank Walter Steinmeier počas oficiálnej návštevy.
  Správa obsahuje audio

  23.3.2015 | Aktivity ministra | Slovensko a V4 | Poľsko...

   

  V4+Nemecko: Ministerská schôdzka v SR k Ukrajine, Balkánu i energetike

  Bratislava (23. marca) - O situácii na Ukrajine, na západnom Balkáne, v krajinách Východného partnerstva i o energetickej bezpečnosti diskutovali dnes v Bratislave ministri zahraničných vecí štátov Vyšehradskej štvorky (V4) a Nemecka. Nemecko je jedným z hlavných strategických partnerov krajín V4, s ktorými vedie pravidelné konzultácie. „Schôdzku V4 plus Nemecko vnímame ako uznanie konštruktívnej úlohy tohto zoskupenia pri formovaní európskej agendy a rozvíjaní úspešnej regionálnej spolupráce,“ konštatoval v mene predsedníckej krajiny V4 minister Miroslav Lajčák. „Dialóg vo formáte ´V4 plus´ sa nám osvedčil ako platforma na diskusiu s partnermi o aktuálnych zahraničnopolitických témach a výmenu názorov z nášho stredoeurópskeho pohľadu,“ dodal.

 • Štátny tajomník Peter Javorčík s Pietrom de Gooijerom, stálym predstaviteľom Holandska pri EÚ.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  17.3.2015 | Aktivity štátnych tajomníkov

   

  Príprava marcového samitu v rukách ministrov – za účasti štátneho tajomníka P. Javorčíka

  Na Rade pre všeobecné záležitosti (GAC) v Bruseli dnes (17. marca) dominovala diskusia k návrhu záverov Európskej rady (19. – 20. marec). Slovenskú republiku na zasadnutí zastupoval štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Peter Javorčík. Kľúčovými témami samitu bude projekt Energetickej únie, Východné partnerstvo vrátane vzťahov s Ruskom a Ukrajinou, ale aj zhodnotenie ekonomickej situácie v Európe.

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9