Preskočiť navigáciu

Správy s fotogalériou

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 • Štátny tajomník P. Burian so zástupkyňou generálneho tajomníka OSN pre podporu mierových operácií Ameerou Haq
  Správa obsahuje fotografiu

  27.1.2015 | Aktivity štátnych tajomníkov

   

  Ocenenie príspevku Slovenska v mierových misiách OSN

  O prebiehajúcej reforme mierových operácií v kontexte pôsobenia nezávislého panelu expertov rokoval 26. januára v newyorskej centrále OSN štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Peter Burian v sprievode predsedu Zahraničného výboru NR SR Františka Šebeja...

 • Miroslav Lajčák a minister zahraničných vecí Azerbajdžanskej republiky Elmar Mammaďarov.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  26.1.2015 | Aktivity ministra | Azerbajdžan

   

  Azerbajdžan je konštruktívny partner pri riešení energetickej bezpečnosti EÚ

  Bilaterálne otázky a širšie regionálne vzťahy dominovali dnešnému (26. januára) rokovaniu podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka a ministra zahraničných vecí Azerbajdžanskej republiky Elmara Mammaďarova. Potenciál spolupráce našich krajín je nevyčerpaný, rezervy sú najmä v hospodársko-investičnej oblasti, zhodli sa partneri. Ako perspektívne identifikovali predovšetkým energetiku, stavebníctvo, budovanie infraštruktúry, poľnohospodárstvo, informačné technológie či cestovný ruch s dôrazom na kúpeľníctvo. K zintenzívneniu pragmatického dialógu ako i k vytváraniu kontaktov medzi slovenskými a azerbajdžanskými investormi prispeje plánované otvorenie stáleho diplomatického zastúpenia tejto krajiny v Bratislave.

 • Minister Miroslav Lajčák na zasadnutí FAC s rakúskym ministrom zahraničných vecí Sebastianom Kurzom.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  19.1.2015 | Aktivity ministra | Slovensko a Európska únia

   

  FAC: Rokovaniam ministrov zahraničných vecí dominovala téma o vzťahoch EÚ s Ruskou federáciou

  O budúcom smerovaní vzťahov s Ruskom, boji proti terorizmu ako aj o situácii v arabskom svete diskutovali ministri zahraničných vecí členských štátov Európskej únie dnes (19. januára 2015) v Bruseli na zasadnutí Rady pre zahraničné veci (FAC). „Diskutovali sme o tom, aká má byť politika EÚ vo vzťahu k Rusku, ak sa situácia zmení,“ povedal po zasadnutí podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. „Vymenili sme si názory na to, za akých okolností si vieme predstaviť zmenu v našich vzťahoch s Ruskom. Všetci sme zhodne zdôraznili, že v tejto chvíli ešte nemôžeme uvažovať o zrušení sankcií ale je dôležité, aby sme dokázali hovoriť aj o tom, čo bude vo vzťahu EÚ k Rusku ďalej,“ konštatoval minister M. Lajčák.

 • Minister M. Lajčák so svojim nórskym rezortným kolegom Børge Brendem
  Správa obsahuje fotografiu

  15.1.2015 | Aktivity ministra | Nórsko

   

  SR-Nórsko: Cez študentov k inováciám a výskumu

  „Slovensko má záujem zintenzívniť ekonomickú spoluprácu s Nórskom najmä v oblasti výskumu a inovácií a tiež pokračovať vo veľmi dobre rozbehnutej spolupráci univerzít,“ vyhlásil podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák počas návštevy v Osle (14. – 15. januára 2015), kde rokoval so svojím rezortným partnerom Børge Brendem a ministrom pre vzťahy s EÚ Vidarom Helgesenom.

 • Riaditeľ služobného úradu Pavol Sýkorčin počas podpisu zmluvy.
  Správa obsahuje fotografiu

  14.1.2015 | Aktivity ministerstva

   

  2 500 zmlúv uložených v archíve MZVaEZ SR sa budú digitalizovať

  Viac ako 2 500 bilaterálnych a multilaterálnych medzinárodných zmlúv Československej republiky z obdobia rokov 1918-1992, ktoré sú dnes uložené v archíve Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR na mikrofišoch, dostane novú digitálnu podobu, aby tak boli ľahšie prístupné vedcom, bádateľom a širokej verejnosti.

 • Minister M. Lajčák si uctil pamiatku obetí Charlie Hebdo.
  Správa obsahuje fotografiu

  12.1.2015 | Aktivity ministra | Francúzsko

   

  Minister M. Lajčák si uctil pamiatku obetí Charlie Hebdo

  „Aj ja som Charlie a my všetci sme Francúzsko,“ napísal dnes (12. januára 2015) podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák do kondolenčnej knihy v priestoroch Veľvyslanectva Francúzskej republiky v Bratislave. V prítomnosti veľvyslanca Didiera Lopinota si uctil pamiatku obetí minulotýždňovej tragédie v magazíne Charlie Hebdo. Minister M. Lajčák, ktorý už kondoloval pozostalým aj Francúzskej republike v sústrastnom telegrame svojmu rezortnému kolegovi Laurentovi Fabiusovi minulý týždeň krátko po útokoch, opäť zdôraznil ostré odsúdenie akýchkoľvek útokov na slobodu slova a médií ako aj radikálne a extrémistické akty.

 • Aliancia ukončila vojenskú operáciu v Afganistane
  Správa obsahuje fotografiu

  30.12.2014 | Afganistan

   

  Aliancia ukončila vojenskú operáciu v Afganistane

  Severoatlantická rada spoločne s operačnými prispievateľmi a Afganistanom 17. decembra 2014 oficiálne ukončila najväčšiu a najdlhšie trvajúcu operáciu v dejinách moderného NATO. Pod vlajkou NATO operácia ISAF pôsobila v Afganistane od roku 2003 na základe mandátu Bezpečnostnej rady OSN.

 • Stretnutie ministra Lajčáka s prezidentom Ukrajiny Petrom Porošenkom.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje dokument

  16.12.2014 | Aktivity ministra | Aktuálne o Ukrajine...

   

  Ukrajina: Konkrétna pomoc SR a V4 pri reformách

  „Krajiny Vyšehradskej štvorky budú pomáhať Ukrajine s potrebnými reformami v konkrétnych oblastiach, ktoré sme dnes dohodli s ukrajinskými partnermi,“ oznámil na záver spoločnej návštevy ministrov zahraničných vecí krajín Vyšehradskej štvorky (V4) v Kyjeve podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. „Slovensko prevezme patronát nad reformami v oblasti energetickej bezpečnosti a nad reformou bezpečnostného sektora, Česká republika v oblasti budovania občianskej spoločnosti, médií a vzdelávania, Poľsko v oblasti decentralizácie a reformy verejných financií a Maďarsko v oblasti podpory malých a stredných podnikov a implementácie DCFTA,“ upresnil minister M. Lajčák.

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9