Preskočiť navigáciu

Správy s fotogalériou

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 • So štátnym tajomníkom MZVaEZ SR Petrom Javorčíkom.
  Správa obsahuje fotografiu

  21.10.2014 | Aktivity ministra | Aktivity štátnych tajomníkov | Slovensko a Európska únia

   

  M. Lajčák na zasadnutí GAC s nosnou témou klimaticko-energetického rámca

  Rokovania ku Klimaticko-energetickému balíku do roku 2030, ktorý má stanoviť politický rámec pre prípravu konkrétnej legislatívy v danej oblasti na najbližšie roky, boli dnes (21. októbra 2014) kľúčovým bodom zasadnutia Rady EÚ pre všeobecné záležitosti (GAC) v Luxemburgu za účasti podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka a štátneho tajomníka MZVaEZ SR Petra Javorčíka. Dosiahnutie konsenzu v tejto otázke na najvyššej politickej úrovni bude dôležité pre úspech celého zasadnutia Európskej rady, ktoré je zvolané na koniec týždňa do Bruselu.

 • So stálym predstaviteľom SR pri EU Ivanom Korčokom a ministrom zahraničných vecí Litvy Linasom Linkievičusom.
  Správa obsahuje fotografiu

  20.10.2014 | Aktivity ministra | Aktuálne o Ukrajine | Slovensko a Európska únia

   

  M. Lajčák: „Je potrebné naformulovať naše očakávania od budúcej ukrajinskej vlády, ktorá vzíde z parlamentných volieb"

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák dnes (20. októbra 2014) viedol slovenskú delegáciu na pravidelnom zasadnutí Rady EÚ pre zahraničné veci (FAC) v Luxemburgu. Hlavnou témou predpoludňajšej časti zasadnutia na úrovni ministrov zahraničných vecí členských krajín EÚ bola diskusia o spoločnom postupe v boji so šírením epidémie eboly a koordinovanej pomoci postihnutým krajinám západnej Afriky v nadväznosti na septembrové mimoriadne zasadnutie Bezpečnostnej rady OSN, ako aj októbrové stretnutia na vysokej úrovni v Bruseli. Ministri vyjadrili znepokojenie nad pokračujúcim šírením epidémie, uvítali predstavený strategický dokument koordinovaného rámca postupu EÚ v boji proti ebole ako aj prijaté opatrenia na medzinárodnej, regionálnej i lokálnej úrovni. Rovnako podporili vytvorenie osobitnej misie OSN pre núdzovú reakciu (UNMEER), ako aj postu osobitného predstaviteľa EÚ pre boj proti ebole

 • Francúzsky prezident rokoval v OECD s medzinárodnými ekonomickými organizáciami.
  Správa obsahuje fotografiu

  20.10.2014 | Slovensko v OECD

   

  Francúzsky prezident rokoval v OECD s medzinárodnými ekonomickými organizáciami

  Na pôde OECD sa 17. októbra 2014 uskutočnilo tretie výročné stretnutie francúzskeho prezidenta Françoisa Hollanda s predstaviteľmi medzinárodných ekonomických organizácií.

 • S ministrom zahraničných vecí Filipín Albertom del Rosariom.
  Správa obsahuje fotografiu

  17.10.2014 | Aktivity ministra | Filipíny

   

  M. Lajčák na summite ASEM v Miláne: "Vidíme množstvo nevyužitého potenciálu v našich vzájomných vzťahoch s Filipínami"

  Stretnutím s ministrom zahraničných vecí Filipínskej republiky Albertom del Rosariom sa dnes (17. októbra 2014) začal program druhého dňa účasti podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka na 10. summite združenia ASEM v Miláne. Zmyslom stretnutia bolo obnoviť dvojstranný politický dialóg, ktorý v poslednom období stagnoval. "Vidíme množstvo nevyužitého potenciálu v našich vzájomných vzťahoch, a sme pripravení pretvoriť ho na konkrétne projekty a iniciatívy.

 • Family foto ASEM./Family Foto ASEM.
  Správa obsahuje fotografiu

  16.10.2014 | Aktivity ministerstva

   

  M. Lajčák na summite ASEM v Miláne: "Potreba diverzifikácie zdrojov energie nebola nikdy tak akútna, ako práve teraz."

  Sme svedkami celosvetovej energetickej revolúcie charakterizovanej honbou za novými zdrojmi, zvyšovaním cien energií, spomaľovaním investícií, ale najmä narastajúcimi výzvami súvisiacimi so zneužívaním dodávok energí na vyvíjanie politického tlaku. Preto na energetickú bezpečnosť musíme nazerať ako na kľúčovú prioritu, ktorá si vyžaduje náš trvalý záujem. Povedal to dnes (16. októbra 2014) podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych zãležitostí SR Miroslav Lajčák vo svojom vystúpení na plenárnom zasadnutí počas 10. summitu ASEM v Miláne, na ktorom vedie delegáciu Slovenskej republiky. "Kľúčovým princípom musí zostať národná suverenita v rozhodovaní o tom, ako nastaviť mix energetických zdrojov. Jadrová energia, technológie čistého spaľovania uhlia a bridlicový plyn v podmienkach tých štátov, ktorí sa pre ne rozhodnú, pomôže prispieť k energetickej bezpečnosti pre budúcnosť. Potreba diverzifikácie zdrojov energie nebola nikdy tak akútna, ako práve teraz, vo svetle vývoja na východ od našich hraníc," povedal minister.

 • Miroslav Lajčák vystúpil pred účastníkmi konferencie Rozvoj a demokracia.
  Správa obsahuje fotografiu

  16.10.2014 | Aktivity ministra | Oficiálna rozvojová pomoc

   

  M. Lajčák odovzdal cenu SlovakAid chirurgovi Jurajovi Bencovi

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák 15. októbra 2014 vystúpil pred účastníkmi konferencie konferencie Rozvoj a demokracia, ktorú zorganizovalo MZVaEZ SR v spolupráci s Nadáciou Pontis v priestoroch bratislavského hotela Austria Trend. „Ešte nikdy nebolo prepojenie medzi našou zahraničnou a rozvojovou politikou také intenzívne ako v posledných mesiacoch, keď západný Balkán postihli ničivé povodne, vyhrotila sa situácia na našich východných hraniciach, dramaticky rastie počet utečencov z Afriky i Blízkeho východu a v západnej Afrike zúri smrteľný vírus eboly. Som rád, že naši občania nestoja bokom a z tohto pohľadu má udeľovanie ceny SlovakAid stále väčší zmysel – ako uznanie tým, čo sa osobitne aktívne zapájajú do rozvojovej spolupráce a humanitárnej pomoci," povedal M. Lajčák.

 • Fórum otvoril podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák a jeho rakúsky partner Sebastian Kurz.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje dokument

  14.10.2014 | Aktivity ministra | Ekonomické správy...

   

  M. Lajčák otvoril v Bratislave Slovensko-rakúske ekonomické fórum

  „Spolupráca našich krajín nebola nikdy lepšia. Je to zrejmé na najvyššej politickej úrovni, ako aj na príklade mnohých partnerstiev medzi obcami, podnikateľmi, ale aj v kultúre, vzdelávaní a na občianskej úrovni. Rakúske firmy pôsobia v našej krajine nielen v bankovníctve, poisťovníctve alebo stavebníctve, ale aj v malom a strednom podnikaní. Na slovenskom trhu má svoju výrobu či predajné kapacity takmer 2500 rakúskych spoločností. Rakúsko je navyše naša jediná susedná krajina s rovnakou spoločnou menou. Sme a chceme byť aj naďalej spojencami pri ďalšom posilňovaní eura, eurozóny a v rámci mnohých politík Európskej únie, kde máme dlhodobo kompatibilné pozície,“ povedal dnes (14. októbra 2014) podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák v otváracom prejave na Slovensko-rakúskom ekonomickom fóre, ktoré sa zišlo v priestoroch Primaciálneho paláca v Bratislave.

 • Štátny tajomník MZVaEZ SR Peter Burian na pôde Klubu Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory Trenčianskej regionálnej komory.
  Správa obsahuje fotografiu

  14.10.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Ministerstvo pre podnikateľov

   

  Štátny tajomník P. Burian na zasadnutí Klubu SOPK v Trenčíne

  Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Peter Burian dnes (14. októbra 2014) vystúpil na pôde Klubu Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory Trenčianskej regionálnej komory. Spolu s generálnou riaditeľkou Sekcie hospodárskej spolupráce MZVaEZ SR Dagmar Repčekovou informovali podnikateľov z Trenčianskeho kraja o aktivitách slovenskej ekonomickej diplomacie a diskutovali o možnostiach rozširovania vzájomnej spolupráce.

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9