Preskočiť navigáciu

Správy s fotogalériou

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 • Vystúpenie a diskusia o vzťahoch SR a Nového Zélandu, vývoji v EÚ a o kríze na Ukrajine.
  Správa obsahuje fotografiu

  28.5.2015 | Aktivity ministra | Nový Zéland

   

  M. Lajčák na Novom Zélande: Vzdialenosť nebráni intenzívnejšej spolupráci

  Wellington (28. mája) - Geografická vzdialenosť dnes už nie prekážkou pre rozvoj tesnejšej spolupráce Slovenska a Nového Zélandu. Vyplynulo to z rokovaní podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka na Novom Zélande. V prvý deň oficiálnej návštevy rokoval v hlavnom meste Welllington s ministrom pre hospodársky rozvoj Stevenom Joyceom a predsedom parlamentu Davidom Carterom. „Naše dve krajiny s podobnou veľkosťou, úspešnými ekonomikami a blízkymi názormi na medzinárodné dianie, len potvrdzujú, že vzdialenosť už nie je rozhodujúci faktor pre rozvoj dvojstranných vzťahov,“ konštatoval minister M. Lajčák.

 • Generálna riaditeľka Sekcie Európy MZV Peru Silvia Elena Alfaro Espinosa podpisuje Memorandum o porozumení medzi MZVaEZ SR a MZV Peru.
  Správa obsahuje fotografiu

  28.5.2015 | Aktivity ministerstva | Aktivity veľvyslancov | Poverovacie listiny...

   

  Podpis Memoranda o porozumení medzi SR a Peru a odovzdanie poverovacích listín

  V Lime, hlavnom meste Peru bolo podpísali v pondelok (25. mája 2015) Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR s Ministerstvom zahraničných vecí Peru Memorandum o porozumení. Memorandom ustanovuje pravidelné konzultácie medzi oboma ministerstvami, ktoré majú prispieť k rozvoju dvojstranných a multilaterálnych vzťahov, k podpore ekonomickej spolupráce a lepšej konzulárnej ochrane našich občanov v Peru. Dôležitou je aj výmena informácií a harmonizácia pozícií oboch štátov v otázkach medzinárodnej politiky.

 • Vyhlásenie IV. ročníka súťaže Slovak Press Photo.
  Správa obsahuje fotografiu

  27.5.2015 | Aktivity ministerstva | Kultúrna prezentácia | Predsedníctvo SR v Rade EÚ...

   

  Víťazi Slovak Press Photo zviditeľnia Slovensko počas nášho predsedníctva v Rade EÚ

  Počas svojho predsedníctva v Rade EÚ sa Slovensko predstaví svetu objektívom tých najtalentovanejších fotografov. Umožní to spolupráca rezortu diplomacie so IV. ročníkom súťaže Slovak Press Photo, ktorá bola vyhlásená dnes (27. mája) na tlačovej konferencii v priestoroch bratislavského magistrátu.

 • Historicky prvé stretnutie s ministrom zahraničných vecí Šalamúnových ostrovov Milnerom Tozakom.
  Správa obsahuje fotografiu

  27.5.2015 | Aktivity ministra | Šalamúnove ostrovy

   

  Historicky prvý kontakt členov vlád SR a Šalamúnových ostrovov

  Canberra (27. mája) – Historicky prvé stretnutie predstaviteľov vlád Slovenskej republiky a Šalamúnových ostrovov sa uskutočnilo v stredu v austrálskej Canberre. Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák sa na pôde slovenského veľvyslanectva v Canberre stretol s ministrom zahraničných vecí Šalamúnových ostrovov Milnerom Tozakom. Slovenská republika a Šalamúnove ostrovy nadviazali diplomatické styky v marci 2011. Minister M. Lajčák v rozhovore s M. Tozakom zdôraznil záujem Slovenska o multilaterálnu spoluprácu s krajinami Tichomoria, najmä na pôde OSN.

 • M. Lajčák s austrálskou ministerkou zahraničných vecí Julie Bishopovou podísal dohodu o programe pracovných dovoleniek.
  Správa obsahuje fotografiu

  27.5.2015 | Aktivity ministra | Austrália

   

  SR - Austrália: Nový program štúdia a práce pre mladých ľudí

  Canberra (27. mája) – Mladí ľudia zo Slovenska a Austrálie dostanú možnosť recipročne študovať, pracovať a cestovať v týchto dvoch krajinách. Umožní to dohoda o programe pracovných dovoleniek, ktorú v stredu v Canberre podpísal podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák s austrálskou ministerkou zahraničných vecí Julie Bishopovou. „Tento program dodáva novú dimenziu slovensko-austrálskym vzťahom a kontaktom medzi našimi ľuďmi,“ konštatoval minister M. Lajčák. „Verím, že program využijú okrem našich študentov v Austrálii aj austrálski študenti, aby spoznali Slovensko a strednú Európu,“ dodal. Na základe programu Working Holiday Scheme vydajú obe vlády 200 víz ročne pre mladých ľudí vo veku 18 až 30 rokov, aby mohli študovať a pracovať v partnerskej krajine.

 • Zasadnutie rozvojového segmentu Rady EÚ pre zahraničné veci v Bruseli.
  Správa obsahuje fotografiu

  27.5.2015 | Aktivity štátnych tajomníkov

   

  Štátni tajomníci I. Slobodník a P. Javorčík v Bruseli o smerovaní rozvojovej politiky po roku 2015

  lavnou témou zasadnutia rozvojového segmentu Rady EÚ pre zahraničné veci v Bruseli v utorok (26. mája) bolo smerovanie rozvojovej politiky po roku 2015 s dôrazom na financovanie rozvoja.

 • Diskusia s predstaviteľmi Európsko-austrálskej podnikateľskej rady (EABC).
  Správa obsahuje fotografiu

  26.5.2015 | Aktivity ministra | Austrália

   

  Nezastupiteľná úloha krajanov v slovensko-austrálskych vzťahoch

  Sydney (26. mája) – Vystúpením na pôde Európsko-austrálskej podnikateľskej rady (EABC) v Sydney začal podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák oficiálnu návštevu Austrálie. S vedením EABC diskutoval o politickom a ekonomickom vývoji na Slovensku, v Európskej únii i v globálnom meradle. EACB združuje osobnosti so značným vplyvom v podnikateľskej sfére i v politickom živote Austrálie.

 • Rokovanie s malajzijským rezortným kolegom o zahranično-politických otázkach regionálneho i globálneho významu.
  Správa obsahuje fotografiu

  25.5.2015 | Aktivity ministra | Malajzia

   

  SR - Malajzia: Konkrétne kroky k intenzívnejšej spolupráci

  Kuala Lumpur (25. mája) – Slovensko a Malajzia sa dohodli na častejších kontaktoch zameraných na konkrétne výsledky a intenzívnejšiu spoluprácu. Vyplynulo to z rokovaní podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslava Lajčáka v Kuala Lumpur, kde podpísal dohodu o zabránení dvojitého zdanenia a otvoril slovensko-malajzijské podnikateľské fórum na podporu slovenského exportu. Minister M. Lajčák je po 15 rokoch prvým členom slovenskej vlády na oficiálnej návšteve Malajzie.

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9