Preskočiť navigáciu

Správy s fotogalériou

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 • Spoločná fotografia ministrov zahraničných vecí tzv. Skupiny európskej akcie Moldavskej republiky.
  Správa obsahuje fotografiu

  1.9.2014 | Aktivity ministra | Moldavsko

   

  M. Lajčák v Kišiňove: „Som presvedčený, že projekt Východného partnerstva má zmysel“

  Podpora európskeho smerovania Moldavska v období krátko pred parlamentnými voľbami v krajine, ocenenie dosiahnutých výsledkov a opätovná ponuka pomoci v realizovaní reforiem, transformácii a implementácii európskych hodnôt, ale aj situácia na Ukrajine a vzťahy s Ruskou federáciou boli témami neformálnej schôdzky ministrov zahraničných vecí tzv. Skupiny európskej akcie Moldavskej republiky, ktorá sa dnes (1. septembra 2014) konala v moldavskom hlavnom Kišiňove. Slovenskú republiku na nej zastupoval podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák.

 • Štátny tajomník Peter Javorčík na zasadnutí GAC.
  Správa obsahuje fotografiu

  29.8.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Taliansko

   

  Štátny tajomník Peter Javorčík na zasadnutí Rady EÚ pre všeobecné záležitosti

  Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Peter Javorčík sa v dňoch 28.-29. augusta 2014 zúčastnil na neformálnom zasadnutí Rady pre všeobecné záležitosti v Miláne.

 • M. Lajčák vystúpil na Európskom fóre Alpbach.
  Správa obsahuje fotografiu

  24.8.2014 | Aktivity ministra | Rakúsko

   

  Minister M. Lajčák vystúpil na Európskom fóre v Alpbachu

  Na pozvanie prezidenta Európskeho fóra Alpbach Franza Fischlera pricestoval dnes (24. augusta 2014) podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák do Rakúska na uvedené renomované fórum. V rámci dnešného programu minister vystúpil v panelovej diskusii s názvom „EÚ a jej susedia, príležitosti a výzvy pre Východné partnerstvo“.

 • Z mimoriadneho zasadnutia FAC, Brusel, 15. august 2014. Foto: The Council of the European Union.
  Správa obsahuje fotografiu

  15.8.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Aktuálne o Ukrajine | Slovensko a Európska únia

   

  Štátny tajomník P. Burian na mimoriadnom zasadnutí Rady pre zahraničné veci

  Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Peter Burian sa dnes (15. augusta 2014) v Bruseli zúčastnil na mimoriadnom zasadnutí Rady EÚ pre zahraničné veci. Zasadnutie zvolala vysoká predstaviteľka EÚ pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Catherine Ashtonová v súvislosti so zhoršujúcou sa bezpečnostnou a humanitárnou situáciou v Iraku a v reakcii na vývoj v Líbyi, v pásme Gazy a na Ukrajine.

 • Posledná konzultácia pred zasadnutí FAC s kolegami z Talianska a Rakúska.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  22.7.2014 | Aktivity ministra | Aktuálne o Ukrajine...

   

  Minister M. Lajčák na zasadnutí Rady EÚ pre zahraničné veci v Bruseli

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák sa v utorok (22. júla 2014) zúčastnil na pravidelnom zasadnutí Rady EÚ pre zahraničné veci (FAC) v Bruseli. Hlavnou témou diskusie ministrov o Ukrajine bol vývoj situácie v súvislosti s nedávnou katastrofou lietadla Malajzijských aerolínií. Rada prijala závery, v ktorých vyjadrila hlboký zármutok EÚ a členských krajín zo zostrelenia lietadla, privítala prijatie rezolúcie Bezpečnostnej rady OSN v tejto veci, vyzvala separatistov na umožnenie prístupu na miesto dopadu lietadla, ktoré je potrebné zabezpečiť za účelom vyšetrovania.

 • Na donorskej konferencii na pomoc Bosne a Herecegovine a Sbrsku postihnutých záplavami, zastupoval SR minister M.Lajčák. Foto: Európska únia
  Správa obsahuje fotografiu

  16.7.2014 | Aktivity ministra

   

  M. Lajčák vystúpil na donorskej konferencii na pomoc Bosne a Hercegovine a Srbsku

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák dnes (16. júla 2014) vystúpil v Bruseli na donorskej konferencii na pomoc Bosne a Hercegovine a Srbsku po nedávnych záplavách. Vo svojom vystúpení privítal úsilie medzinárodného spoločenstva na čele s Európskou úniou napomôcť obnove oboch krajín a opätovne vyjadril solidaritu s obomi krajinami postihnutými záplavami. Zároveň povzbudil vlády oboch krajín, aby výzvy spôsobené touto vážnou humanitárnou katastrofou využili ako príležitosť na zlepšenie života svojich občanov. Slovensko zareagovalo na prírodnú katastrofu v máji t. r. medzi prvými. K doteraz poskytnutým 262 000 € humanitárnej materiálnej a finančnej pomoci pre obe krajiny (135 000 € pre Srbsko a 127 000 € pre Bosnu a Hercegovinu) minister M. Lajčák na konferencii ohlásil ďalších 200 000 € pre každú z nich.

 • Rokovanie šéfov diplomacií Slovenska a Chorvátska v Dubrovníku.
  Správa obsahuje fotografiu

  11.7.2014 | Aktivity ministra | Chorvátsko

   

  Minister M. Lajčák rokoval v Dubrovníku s chorvátskou partnerkou V. Pusićovou

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák dnes (11. júla 2014) rokoval so svojou chorvátskou partnerkou Vesnou Pusićovou v rámci konferencie „Croatia Forum“, ktorá sa koná v týchto dňoch v Dubrovníku. Obaja pozitívne ocenili rozvoj vzájomných vzťahov, vrátane intenzívneho politického dialógu. Primárnou témou rokovaní boli najmä otázky integrácie krajín západného Balkánu do EÚ, čomu je venovaná aj samotná konferencia. „Chorvátsko a jeho úspešný príbeh je veľmi dobrým príkladom pre ostatné krajiny regiónu, ktorých integrácia ešte len čaká.

 • Minister M. Lajčák a ďalší panelisti. Sprava: I. Dačič, F. Timmermans a I. Lukšič.
  Správa obsahuje fotografiu

  11.7.2014 | Aktivity ministra | Chorvátsko

   

  Minister M. Lajčák na konferencii Croatia Forum v Dubrovníku: Rozširovanie EÚ nemôže byť ukončené bez západného Balkánu

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák sa na pozvanie svojej chorvátskej partnerky Vesny Pusićovej zúčastňuje na konferencii „Croatia Forum“ v Dubrovniku. Aktuálny ročník konferencie je venovaný súčasnému stavu integrácie západného Balkánu do EÚ.

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9