Preskočiť navigáciu

Správy s fotogalériou

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 • Spoločné foto účastníkov barcelonskej schódzky Únie pre Stredomorie.
  Správa obsahuje fotografiu

  26.11.2015 | Aktivity ministra | Španielsko

   

  Minister M. Lajčák v Barcelone o význame južného susedstva pre stabilitu Európy

  Barcelona (26. novembra) – „Región Stredozemného mora je kľúčom k stabilite a prosperite Európy, ktorá je možná len v úzkej spolupráci s našimi južnými susedmi .“ Na výročnej konferencii Únie pre Stredozemie to dnes v Barcelone uviedol podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. Únia pre Stredozemie (UfM) je platforma partnerstva 43 krajín Európy, severnej Afriky a Blízkeho východu a sústredí sa na podporu regionálnej spolupráce v oblasti Stredozemného mora. Pre Európsku úniu je tiež jedným z nástrojov posilňovania politiky voči južnému susedstvu. Barcelonskú konferenciu otvorila vysoká predstaviteľka EÚ pre zahraničnú politiku Federica Mogherini a jordánsky minister zahraničných vecí Násir Džudeh ako spolupredsedovia UfM.

 • Štátny tajomník I. Slobodník na 6. fóre Európskych hraničných dialógov a cezhraničnej spolupráce v širšej Európe
  Správa obsahuje fotografiu

  26.11.2015 | Aktivity štátnych tajomníkov

   

  I. Slobodník ocenil nórsku podporu pre projekty na východnom Slovensku

  Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Igor Slobodník spoločne s nórskou partnerkou, štátnou tajomníčkou Ministerstva zahraničných vecí Elsbeth Tronstadovou, navštívili 26. novembra 2015 Košice a Prešov.

 • S predsedom hornej komory parlamentu Masaakim Yamazakim.
  Správa obsahuje fotografiu

  25.11.2015 | Aktivity ministra | Japonsko

   

  SR-Japonsko: Konkrétne kroky na prehĺbenie spolupráce

  Tokio (25. novembra) – Slovensko a Japonsko sa dohodli na konkrétnych krokoch, ktoré pomôžu zintenzívniť kontakty medzi občanmi oboch krajín. Vyplýva to z rokovaní podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka, ktorý bol v Tokiu na dvojdňovej oficiálnej návšteve. Minister M. Lajčák na stretnutí s japonským rezortným kolegom Fumiom Kišidom, na pozvanie ktorého navštívil Japonsko, zdôraznil, že dvojstranné vzťahy sú bezproblémové a priateľské a chceme ich ešte viac zintenzívniť.

 • S predsedom výboru pre Európu podnikateľského združenia Keidanren - Hiroakim Išuzukom.
  Správa obsahuje fotografiu

  24.11.2015 | Aktivity ministra | Japonsko

   

  M. Lajčák v Tokiu: Záujem o viac japonských investícií v SR

  Tokio (24. novembra) – Záujem Slovenska o ďalšie japonské investície tlmočil predstaviteľom japonských firiem a biznis komunite podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák počas prvého dňa dvojdňovej oficiálnej návštevy Japonska. Pred politickými rokovaniami s rezortným partnerom a predstaviteľmi parlamentu, ktoré sa uskutočnia zajtra, sa minister M. Lajčák dnes stretol v Tokiu s japonskými investormi a so zástupcami najvýznamnejšej podnikateľskej organizácie v krajine Keidanren.

 • Medzinárodný vianočný bazár v Bratislave.
  Správa obsahuje fotografiu

  22.11.2015 | Aktivity ministerstva | Aktivity ministra

   

  Atmosféra Vianoc zo všetkých kútov sveta v Starej tržnici

  „Veľmi sa teším, že medzinárodný vianočný bazár je opäť v Bratislave. Je to podujatie, ktoré dáva možnosť zastupiteľským úradom jednotlivých krajín prezentovať u nás svoju kultúru, svoju kuchyňu, a je to zároveň aj podujatie ktoré ma veľmi silný charitatívny rozmer,” týmito slovami otvoril podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák charitatívny vianočný bazár Medzinárodného klubu žien, ktorý sa po ročnej pauze vrátil späť do priestorov Starej tržnice v Bratislave.

 • Minister Miroslav Lajčák a nový veľvyslanec Čínskej ľudovej republiky Lin Lin počas prijatia.
  Správa obsahuje fotografiu

  19.11.2015 | Aktivity ministra | Kuvajt | Japonsko...

   

  Prijatia nových a odchádzajúcich zahraničných veľvyslancov

  Bratislava (19. novembra) – Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák prijal dnes na samostatných stretnutiach veľvyslancov Číny, Kuvajtu, Južnej Kórey a Japonska. S novým čínskym veľvyslancom Lin Linom, ktorý odovzdal kópie poverovacích listín, sa minister M. Lajčák venoval možnostiam rozvoja ďalšej spolupráce SR a Číny. „Naše vzťahy stoja na pevných základoch, sú tradične priateľské a vedieme aktívny politický dialóg, v ktorom chceme pokračovať a rozvíjať ho tak na úrovni bilaterálnej, ako aj v rámci formátu Vyšehradskej štvorky, Európskej únie a tiež vo formáte 16+1 s krajinami strednej a juhovýchodnej Európy,“ konštatoval minister M. Lajčák. Dodal tiež, že v prípade Číny stále existuje priestor a značný potenciál na rozšírenie aj ekonomickej spolupráce a investícií.

 • Úvodné vystúpenie M. Lajčáka na celospoločenskej diskusii o hlavných posolstvách slovenského predsedníctva v EÚ.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje dokument Správa obsahuje video

  19.11.2015 | Aktivity ministra | Predsedníctvo SR v Rade EÚ

   

  M. Lajčák: Predsedníctvo v EÚ definitívne zavŕši náš integračný proces

  Bratislava (19. novembra) – Historicky prvé predsedníctvo Slovenska v Rade EÚ bude zásadný míľnik slovenského členstva v Európskej únii. Na úvod celospoločenskej diskusie o hlavných posolstvách slovenského predsedníctva v EÚ to uviedol podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. „Predsedníctvo v Rade EÚ je pre celé Slovensko výnimočná šanca preukázať líderstvo a pripravenosť prevziať diel zodpovednosti za vývoj v EÚ, aj v celej Európe. Určitým spôsobom to môžeme dokonca vnímať ako definitívne naplnenie nášho integračného procesu,“ konštatoval minister M. Lajčák pred zástupcami štátnej správy i mimovládnych organizácií.

 • Názorná vizualizácia práce inšpektorov skúmajúcich zákaz dodržiavania jadrových skúšok
  Správa obsahuje fotografiu

  18.11.2015 | Aktivity ministra

   

  Konkrétny príspevok SR do globálneho úsilia proti šíreniu jadrových zbraní

  Viedeň (18. novembra) - Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák podpísal dnes vo Viedni dohodu medzi vládou Slovenskej republiky a Prípravnou komisiou Organizácie Zmluvy o všeobecnom zákaze jadrových skúšok (CTBTO) o vzájomnej spolupráci pri výcviku inšpektorov pre odhaľovanie skúšok jadrových zbraní.

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9