Preskočiť navigáciu

SR v medzinárodných organizáciách

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 • Minister Miroslav Lajčák a generálny tajomník Svetovej organizácie cestovného ruchu, Taleb Rifai počas prijatia.

  30.10.2014 | Aktivity ministra | Branding Slovenska | Prezentácia Slovenska v zahraničí...

  M. Lajčák: "Kandidatúrou do výkonného výboru UNTWO chce Slovensko posilniť svoju pozíciu v cestovnom ruchu"

  Prehĺbenie spolupráce v cestovnom ruchu, kandidatúra Slovenska na členstvo vo výkonnom výbore Svetovej organizácie cestovného ruchu (UNWTO) v rokoch 2015 až 2019, ale aj branding a odporúčania, ako zlepšiť situáciu v oblasti turistického ruchu na Slovensku boli v stredu (29. októbra 2014) témami stretnutia podpredsedu vlády a ministra zahraničných a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslava Lajčáka s generálnym tajomníkom UNWTO Talebom Rifaiom, ktorý pricestoval na návštevu Slovenska. Ako to minister zdôraznil, cestovný ruch je mimoriadne užitočný nástroj pri prezentácii krajiny, ale aj cenný prvok medzinárodnej spolupráce. "Cestovný ruch v sebe spája know-how, imidž a vnímanie krajiny. A my musíme urobiť všetko pre to, aby sme z neobjaveného diamantu, ako Slovensko občas nazývajú v zahraničí, urobili diamant objavený a vybrúsený," povedal minister a informoval hosťa o prebiehajúcom procese vytvárania jednotného obrazu Slovenska v zahraničí (brandingu), ktorý je momentálne v štádiu verejnej diskusie prebiehajúcej na portáli www.BrandingSlovenska.com.

 • UNESCO

  20.10.2014 | SR v medzinárodných organizáciách

  195. zasadnutie Výkonnej rady UNESCO

  V pondelok 20. Októbra 2014 začne v sídle UNESCO v Paríži plenárne zasadnutie 195. Výkonnej rady (VR) UNESCO.

 • P. Javorčík prijal generálneho riaditeľa Organizácie OSN pre priemyselný rozvoj Lia Yonga.

  13.10.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | SR v medzinárodných organizáciách

  P. Javorčík prijal generálneho riaditeľa Organizácie OSN pre priemyselný rozvoj (UNIDO)

  Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Peter Javorčík prijal dnes (13.októbra 2014) generálneho riaditeľa Organizácie OSN pre priemyselný rozvoj (UNIDO) Lia Yonga.

 • Štátny tajomník Peter Burian otvoril seminár k SSR./The workshop was opened by State Secretary of the Ministry of Foreign and European Affairs of the Slovak Republic Peter Burian

  9.10.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | SR v medzinárodných organizáciách

  Seminár SR a OBSE v Bratislave odštartoval prácu na interných smerniciach pre SSR

  V Bratislave sa dnes (9. októbra 2014) začal dvojdňový seminár iniciovaný Slovenskom v spolupráci s Organizáciou pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE). Cieľom semináru je odštartovať prípravu interných smerníc OBSE pre oblasť reformy bezpečnostného sektora (SSR).

 • Radu guvernérov MAAE povedie guvernérka za SR Marta Žiaková (v strede).

  29.9.2014 | SR v medzinárodných organizáciách

  Slovensko povedie Radu guvernérov Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu

  Slovenská republika bola dnes (29. septembra 2014) vo Viedni jednomyseľne zvolená za predsedu Rady guvernérov Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE). Rada guvernérov MAAE je jedným z dvoch hlavných orgánov atómovej agentúry a najbližších 12 mesiacov ju povedie guvernérka za SR, ktorou je predsedníčka Úradu jadrového dozoru SR Marta Žiaková.

 • Na zasadnutí Stálej rady OBSE. Credit: Micky Kroell/OSCE
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  18.9.2014 | Aktivity ministra | SR v medzinárodných organizáciách

   

  M. Lajčák: „Úlohu OBSE vidím ako most spájajúci Západ s Východom“

  Na pozvanie predsedu Stálej rady Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) Thomasa Gremingera dnes (18. septembra 2014) odcestoval na krátku návštevu Viedne podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. V jej rámci vystúpil s prejavom na zasadnutí Stálej rady OBSE vo viedenskom kongresovom centre Hofburg, pred stálymi predstaviteľmi 57 účastníckych štátov a 11 partnerov OBSE pre spoluprácu. „Systém bezpečnostnej architektúry, ktorého základy sme položili pred štyrmi desaťročiami prechádza kritickou skúškou, Helsinské princípy a normy správania sa a medzinárodné právo ako také sú dnes spochybňované väčšmi než kedykoľvek predtým v novodobých dejinách Európy od čias pádu železnej opony a vzťahy medzi Východom a Západom hrozia ďalšou studenou vojnou. Teraz je potrebná jasná vízia ako z tejto situácie von,“ povedal vo svojom vystúpení M. Lajčák.

 • Ilustračné foto: Shutterstock

  16.9.2014 | Ľudské práva | SR v medzinárodných organizáciách

  Európska komisia proti rasizmu a netolerancii Rady Európy zverejnila správu o Slovensku

  Dňa 16. septembra 2014 bola zverejnená správa Európskej komisie proti rasizmu a netolerancii Rady Európy (ECRI) o Slovensku. Správa bola vypracovaná ECRI v rámci 5. kola country-by-country monitoringu v nadväznosti na návštevu SR uskutočnenú v novembri 2013.

 • Členovia Rady guvernérov Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu v dňoch 9. a 10. septembra navštívili jadrovú elektráreň v Mochovciach./ The members of the Board of Governors of the International Atomic Energy Agency visited the nuclear power plant in Mochovce.

  11.9.2014 | SR v medzinárodných organizáciách

  Členovia Rady guvernérov MAAE navštívili jadrovú elektráreň v Mochovciach

  Členovia Rady guvernérov Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu v dňoch 9. a 10. septembra 2014 navštívili jadrovú elektráreň v Mochovciach, kde sa stretli so zástupcami Úradu jadrového dozoru Slovenskej republiky, MZVaEZ SR, Slovenských elektrární, Atómových elektrární Mochovce a jadrovej vyraďovacej spoločnosti JAVYS.

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9