Preskočiť navigáciu

SR v medzinárodných organizáciách

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 • Logo OBSE

  5.10.2015 | SR v medzinárodných organizáciách

  Návšteva veľvyslancov účastníckych štátov OBSE na Bezpečnostnom cvičení jednotiek krízového manažmentu v SR

  Na základe iniciatívy Stálej misie SR vo Viedni a v spolupráci so SEPS a.s. sa 6. októbra 2015 uskutoční návšteva veľvyslancov účastníckych štátov OBSE na taktickom cvičení jednotiek krízového manažmentu v elektrickej stanici SEPS v Križovanoch nad Dudváhom.

 • Generálny riaditeľ MAAE Yukiya Amano a predsedníčka ÚJD M. Žiaková, ktorá predsedala Rade guvernérov MAAE./
  Správa obsahuje fotografiu

  21.9.2015 | SR v medzinárodných organizáciách

   

  Ukončenie predsedníctva SR v Rade guvernérov Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu

  Slovenská republika ukončila dnes (21. septembra 2015) predsedníctvo v Rade guvernérov Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE), ktorej predsedala od 29. septembra 2014. Pozícia predsedu Rady guvernérov MAAE je pre Slovensko vysokým ocenením a uznaním nášho pôsobenia v jadrovej agende. Tento post potvrdil postavenie SR ako skúseného a najmä spoľahlivého partnera pri mierovom využívaní jadrovej energie.

 • Miroslav Lajčák a komisár Rady Európy pre ľudské práva Nils Muižnieks.

  18.6.2015 | Aktivity ministra | SR v medzinárodných organizáciách

  Návšteva komisára Rady Európy pre ľudské práva v SR

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák prijal dnes v Bratislave komisára Rady Európy pre ľudské práva Nilsa Muižnieksa, ktorý je tento týždeň na návšteve Slovenska. Spoločne prediskutovali aktuálne otázky ochrany a podpory ľudských práv v Slovenskej republike, ale aj v širšom európskom kontexte.

 • UNESCO

  13.4.2015 | SR v medzinárodných organizáciách

  Plenárne zasadnutie Výkonnej rady UNESCO v Paríži

  V pondelok 13. apríla 2015 začalo v sídle UNESCO v Paríži plenárne zasadnutie 196. Výkonnej rady (VR) UNESCO vystúpením generálnej riaditeľky UNESCO Iriny Bokovej. Zasadnutie VR je hlavne prípravou na 38. Generálnu konferenciu (GK) UNESCO, ktorá sa uskutoční na jeseň 2015.

 • Valné zhromaždenie Slovenskej komisie pre UNESCO.

  25.2.2015 | SR v medzinárodných organizáciách

  Valné zhromaždenie Slovenskej komisie pre UNESCO

  V priestoroch Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR sa dnes (25. februára 2015) konalo Valné zhromaždenie Slovenskej komisie pre UNESCO. Pozvanie prijali experti v oblasti školstva, kultúry, životného prostredia, informatiky, geológie, hydrológie, spoločenských a humanitných vied, bioetiky, ľudských práv a ekológie.

 • Poslanci NR SR M. Mojš a M. Kéry s veľvylsankyňou O. Algayerovou na Parlamentnom zhromaždení OBSE.

  19.2.2015 | SR v medzinárodných organizáciách

  Parlamentné zhromaždenie OBSE diskutuje vo Viedni o Ukrajine

  Na Zimnom zasadnutí Parlamentného zhromaždenia Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) vo Viedni od 18. do 20. februára 2015 poslanci 57 účastníckych štátov OBSE diskutujú o bezpečnostných výzvach euroatlantického priestoru, osobitne o situácii na Ukrajine, v krajinách Stredomoria a v Afganistane.

 • Privítanie úradujúcim predsedom OBSE Didierom Burkhalterom.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  4.12.2014 | Aktivity ministra | SR v medzinárodných organizáciách

   

  M. Lajčák na Ministerskej rade OBSE v Bazileji: "Vývoj na Ukrajine nás núti zamyslieť sa, ako lepšie brániť našu bezpečnosť, prosperitu a hodnoty"

  Európa stojí na križovatke medzi bezpečnosťou a nestabilitou, medzi mierom a ďalšou vojenskou eskaláciou, medzi spoluprácou a novými deliacimi čiarami. Naše úsilie by sa preto malo sústrediť na uvoľňovanie napätia, premosťovanie rozdielov a sprstredkovávanie riešení. Povedal to dnes (4. decembra 2014) podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák vo svojom vystúpení na zasadnutí Ministerskej rady Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) vo švajčiarskom Bazileji. Ústrednou témou rokovaní šéfov diplomacií 57 štátov OBSE bola situácia na Ukrajine a jej dopady na celý región Európy.

 • Minister Miroslav Lajčák a generálny tajomník Svetovej organizácie cestovného ruchu, Taleb Rifai počas prijatia.

  30.10.2014 | Aktivity ministra | Branding Slovenska | Prezentácia Slovenska v zahraničí...

  M. Lajčák: "Kandidatúrou do výkonného výboru UNTWO chce Slovensko posilniť svoju pozíciu v cestovnom ruchu"

  Prehĺbenie spolupráce v cestovnom ruchu, kandidatúra Slovenska na členstvo vo výkonnom výbore Svetovej organizácie cestovného ruchu (UNWTO) v rokoch 2015 až 2019, ale aj branding a odporúčania, ako zlepšiť situáciu v oblasti turistického ruchu na Slovensku boli v stredu (29. októbra 2014) témami stretnutia podpredsedu vlády a ministra zahraničných a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslava Lajčáka s generálnym tajomníkom UNWTO Talebom Rifaiom, ktorý pricestoval na návštevu Slovenska. Ako to minister zdôraznil, cestovný ruch je mimoriadne užitočný nástroj pri prezentácii krajiny, ale aj cenný prvok medzinárodnej spolupráce. "Cestovný ruch v sebe spája know-how, imidž a vnímanie krajiny. A my musíme urobiť všetko pre to, aby sme z neobjaveného diamantu, ako Slovensko občas nazývajú v zahraničí, urobili diamant objavený a vybrúsený," povedal minister a informoval hosťa o prebiehajúcom procese vytvárania jednotného obrazu Slovenska v zahraničí (brandingu), ktorý je momentálne v štádiu verejnej diskusie prebiehajúcej na portáli www.BrandingSlovenska.com.

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9